Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Notorious Sat May 13, 2017 11:13 am

    Ne znam šta se zbiva u konkretnom slučaju, ali znam da neki radnici koji su prijavljeni na minimalac vraćaju deo plate (svotu koju poslodavac uplaćuje za doprinose na minimalnu zaradu) na različite načine, od davanja na ruke do nekih kvazifondova, a dešava se i da se to umanjenje podvodi pod nadoknadu zbog škarta, neplaćeno odsustvo (fiktivno) i sl. Ljudi pristaju jer ne vide mogućnost izbora.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Filipenko Sat May 13, 2017 11:28 am

    Notorious wrote:Ne znam šta se zbiva u konkretnom slučaju, ali znam da neki radnici koji su prijavljeni na minimalac vraćaju deo plate (svotu koju poslodavac uplaćuje za doprinose na minimalnu zaradu) na različite načine, od davanja na ruke do nekih kvazifondova, a dešava se i da se to umanjenje podvodi pod nadoknadu zbog škarta, neplaćeno odsustvo (fiktivno) i sl. Ljudi pristaju jer ne vide mogućnost izbora.


    Naravno, ovo je omiljena fora. Ili problemi u magacinu, ili nestanak inventara...
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Notorious Sat May 13, 2017 12:03 pm

    Umanjenje zarade zbog nestanka inventara/robe primenjuje većina poslodavaca, da i ne pričam o tome kako se često postavljaju teško ostvarivi targeti ne bi li se radnicima smanjila plata i otežalo dobijanje bonusa. Ponašanje raznih menadžera i menadžerića kompletira sliku.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Filipenko Sat May 13, 2017 12:35 pm

    Notorious wrote:Umanjenje zarade zbog nestanka inventara/robe primenjuje većina poslodavaca, da i ne pričam o tome kako se često postavljaju teško ostvarivi targeti ne bi li se radnicima smanjila plata i otežalo dobijanje bonusa. Ponašanje raznih menadžera i menadžerića kompletira sliku.


    Da ne pričam o tome da se onda, kada se nemogući targeti nekim čudom i dostignu u nekom mesecu, odmah u narednom povećaju za 20-30 odsto.

    Ali to je moguće zbog jeftine radne snage, mogu da rade šta hoće jer će neko drugi doći na to mesto. Tamo gde je ljudski faktor deficitaran, organizuju ti žurke, hepi frajdej, pune frižidere hranom i jednom kvartalno timbilduju na egzotičnoj lokaciji.
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Notorious Sat May 13, 2017 1:33 pm

    I tamo gde je radna snaga deficitarna ima pritisaka (upadaš u oči ako nisi socijalizovan po ps-u i slično), ali to je suptilnija forma od golog izrabljivanja i nije rezervisana prvenstveno za zemlje poput naše.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ontheotherhand Sat May 13, 2017 2:52 pm

    Ko je kriv radnicima što nisu u top percentilu deficitarnosti. Ko je kriv muškarcima što nisu Jeff Bezos, Leonardo DiCaprio i Kristijano Ronaldo, a ženama što nisu Marissa Mayer, Jenn Lawrence i Gisele Bündchen. 

    kako zajebati radnika - Page 11 2348298330
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Notorious Sat May 13, 2017 3:28 pm

    kako zajebati radnika - Page 11 1233199462
    Ko mi je kriv što nisam Ayn Rand ili makar Jasmina Nikolić  kako zajebati radnika - Page 11 4135669698
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 13, 2017 6:59 pm

    mene zanima npr sta strani investitor kojeg tako radikal dovede na sva zvona, navede u ugovoru radnika kao obrazlozenje za minimalac. po zakonu sada ako se isplacuje tako, mora da se navede razlog. to je naravno pro forme i niko poslodavca ne proverava niti pita zasto je naveden razlog za isplacivanje minimalca, ali je komicno svakako.

    najsmesnije od svega je kako poslodavac koji isplacuje minimalac moze biti kandidat za velike subvencije, jer ko garantuje da ce takav poslodavac preziveti iole ozbiljniji period da posluje.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 13, 2017 10:21 pm

    ne radi strani investitor ništa od toga, on hoće rezultat i da je sve legalno, ali lokalni strani plaćenik se pobrine da tako i bude
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Fri May 26, 2017 1:41 pm

    Da li ćemo im i decu oprostiti?

    Mario Reljanović
    Cilj Zakona o dualnom obrazovanju nije da se deca pripreme za buduće poslove. Cilj je da se eksploatišu na legalan način, bez srama. Politički poeni daleko su bitniji nemoralnim vlastima, nego sva deca ovog sveta.

    Izrabljivanje dece

    Dejan Ilić
    Sredinom maja otvorena je javna rasprava o nacrtu Zakona o dualnom obrazovanju. Na internet strani ministarstva pored samog nacrta dato je i njegovo obrazloženje. Naravno, sve je to laž do laži.
    Јавни позив за учешће у јавној расправи о Нацрту Закона о дуалном образовању
    мај 19, 2017 | Вести
    kako zajebati radnika - Page 11 DUALNO-SLIKA
    Министарство просвете, науке и технолошког развоја позива све грађане и стручну јавност да се упознају са текстом Нацрта закона о дуалном образовању, као и да дају своје предлоге и сугестије.
    Јавна расправа спровешће се у периоду од 19. маја до 8. јуна 2017. године.
    Трибине на којима ће бити представљен Нацрт закона о дуалном образовању, биће одржане у:
    Новом Саду, 26. мај 2017. године у ОШ „Светозар Марковић Тоза“, Јанка Чмалика 89, у периоду од 14,00 – 16,00 часова;
    Нишу, 01. јун 2017. године на Електронском факултету, А. Медведева 14, у периоду од 14,30 – 16,30 часова;
    Београду, 08. јун 2017. године у Сали београдске општине Врачар, Његошева 77, у периоду од 14,00-16,00 часова.
    Примедбе, предлози и сугестије достављају се Министарству просвете, науке и технолошког развоја путем посебног формулара који се може преузети на званичној интернет страници Министарства просвете, науке и технолошког развоја.
    Формулар са примедбама и предлозима потребно је доставити на следећу е-маил адресу dualno.obrazovanje@mpn.gov.rs.
    Саставни део овог јавног позива је Нацрт закона о дуалном образовању са образложењем и Програм јавне расправе који је одредио Одбор за јавне службе Владе.
    Нацрт закона, Образложење Нацрта закона, Програм јавне расправе, формулар – пронађите ОВДЕ.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Notorious Fri May 26, 2017 3:32 pm

    Predviđeno je da se produktivan rad plaća najmanje polovinu vrednosti minimalne satnice (pola od 130 dinara). nije precizirano šta se podrazumeva pod produktivnim radom, pretpostavljam rad mimo neposredne obuke, ali ostaje mogućnost različitih iterpretacija za koju ne sumnjam da će biti iskorišćena. 
    http://radnik.rs/2017/05/nacrt-zakona-srednjoskolci-da-rade-za-pola-minimalca/
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ♏ Sat May 27, 2017 9:30 am

    PKS kao kontrolni organ. Jebote. PKS, rentijerske nabiguzice. Znači, napalm.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 27, 2017 9:49 am

    nedefinisanje produktivnog rada stvara sasvim lepu mogucnost da se rad proglasi neproduktivnim i da se ne plati nista
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat May 27, 2017 10:34 am

    Upravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 27, 2017 10:41 am

    u mom poslu si "produktivan" 5, 10, 15 dana godišnje, tj onda kad pošalješ tekst/knjigu na objavljivanje. ako oduzmeš konkretno te dane, nemaš šta da upišeš u izveštaj o radu na kraju godine i kao da si 350 dana odmarao  

    kako zajebati radnika - Page 11 1844795956
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 27, 2017 10:52 am

    moj brat je radio u marketu jedno vreme, bez ikakvog radnog iskustva sa gimnazijom. Trazili su mu da odokativno odmeri kilogram pasujla i da pronadje bar kod na pakovanju praska za ves. Pokazali mu kako radi kasa i vaga i rekli da ne sme da stornira racun nego mora da zove sefa smene.


    To je cela obuka, posle toga si produktivan.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat May 27, 2017 10:57 am

    I cemu onda uopste faking dualno obrazovanje za obuku koja se prodje za jedno prepodne?

    A produktivan rad ce se, slutim, definisati od slucaja do slucaja, kako poslodavcu bude zgodno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat May 27, 2017 11:10 am

    da dobiju dzabe radnika, a i da se lepo sa 14 godina izdefinise ko ce da bude ostvaren ™ i da nosi roze kosujle, a ko zeleno radno odelo jer nema sta da ponudi na trzisnoj utakmici.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat May 27, 2017 11:17 am

    Retoricko pitanje


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by beatakeshi Sat May 27, 2017 11:23 am

    Šta to znači produktivan? Onaj koji proizvodi? Kakav je to rad koji "ne proizvodi"? Tupav izgovor za neograničeno iskorišćavanje.
    Živimo na kraju 19. veka, urođenici koje evolues iznajmljuju po više nego povoljnim cenama.
    Povratak suvereniteta, ako je moguć, biće bolan i krvav.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by паће Sat May 27, 2017 5:57 pm

    William Murderface wrote:I cemu onda uopste faking dualno obrazovanje za obuku koja se prodje za jedno prepodne?

    Ако се не варам, Немци га имају, а Амери јок. Код Амера имају којекакве течајеве за ово и оно, углавном за оне који су баталили ту општу средњу школу, или су је завршили па неће да преврћу пљеске у меку него би да раде нешто стручније. У ствари, чуо сам да постоје некакве воу-тек (вокејшнл-текникл) школе, ама нисам сконтао кад и ко у њих иде, и саговорници су само чули за њих ал' не знају никог ко је то похађао.

    beatakeshi wrote:Šta to znači produktivan? Onaj koji proizvodi? Kakav je to rad koji "ne proizvodi"?

    При чему се најбоље плаћају они који ама баш ништа не производе, него дефинишу производ. Нпр неку нову опцију у мобилној, или неку нову услугу која се састоји од десет програмских редова, назива, и креативног фактурисања. Кад је банкстерска небулоза од шарених папира такође производ (!).


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Filipenko Tue May 30, 2017 9:43 pm

    Šokiran sam neefikasnošću realnog™️ sektora. kako zajebati radnika - Page 11 1090578128



    Beograd -- Unutrašnjosit tramvaja i autobusa javnog prevoza su prljave, iako su na njihovom čišćenju i održavanju angažovane privatne firme.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Thu Jun 01, 2017 12:44 am

    Kako zajebati radnicu.

    Bolesna radnica Jure ponovo ostaje bez posla
    Gordana Bjeletić
    2 minutes


    Violeta Petrović, radnica niške Jure, obolela od karcinoma, ostala je bez posla jer joj nije produžen šestomesečni ugovor.
    Ona je za N1 rekla da su je danas obavestili telefonom da joj ugovor neće biti produžen.
    Podsetimo, Violeta Petrović je samohrana majka koja je obolela od karcinoma dojke. Ostala je bez posla početkom decembra pošto joj firma nije produžila ugovor koji se inače obnavlja na svakih šest meseci. Tada su je telefonom obavestili da dođe u fabriku i uzme svoju radnu knjižicu.
    Usledile su burne reakcije javnosti nakon kojih joj je iz Jure ponuđen novi šestomesečni ugovor.
    Violeta kaže da je, u međuvremenu, bila na lečenju a 21. marta je išla na operaciju i tada joj je urađena masektomija dojke.
    Danas su je, kako kaže, telefonom obavestili da joj ugovor neće biti produžen. "Idem sutra da mi vrate radnu knjizicu i da im odnesem doznake za ovaj mesec", kaže ona za N1.
    Kaže i da je i ovog puta sve po zakonu "Zakon me ne štiti ni ovaj put.... iako mi tek predstoji lečenje još godinu dana najmanje", ističe ona.
    Kada joj je ponuđen novi ugovor u decembru gradonačelnik Darko Bulatović je držao vanrednu konferenciju za novinare na kojoj je pročitao pismo u kojem kompanija Jura navodı da nısu bili svesnı okolnosti i specifičnosti situacije u kojoj se ona nalazi.
    "Ipak, bez obzira na postojeća zakonska rešenja, Jura korporacija je rešila da iz moralnih i pre svega humanih razloga, reaguje i da u ovom specifičnom slučaju pruži pomoć u okviru svojih mogućnosti time što će Violeti Petrović produžiti ugovor“, navodi se u pismu koje je pročitao prvi čovek Niša.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Thu Jun 01, 2017 12:46 am

    Violeta Petrović
    14 hours ago
    10:05 poziv iz Yure... ponovo otkaz!
    "dobro nam doso novi predsednice drzave"


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Kinder Lad Thu Jun 01, 2017 12:55 am



    _____
    alt-lib

    kako zajebati radnika - Page 11 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:13 pm