Svet i sire

Share

Re: Svet i sire

Post by паће on Tue Jun 13, 2017 12:20 pm

A "пакет од тетке из Калињинграда" је већ политички искоригован?

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by No Country on Tue Jun 13, 2017 5:22 pm

Photino Bird wrote:Ma ti izrazi "radnja", "trafika" itd su mi pet peeve, ne obracaj paznju. Nerviraju me gotovo kao "hebote".
Да знаш да сам ја све до ево сада био убеђен како ту код вас постоје некакве трафике на којима може да се за сићу купи све то. Чак решио да их обавезно потражим следећом приликом.  

Post by otto katz on Tue Jun 13, 2017 5:25 pm

Hebote!

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Daï Djakman Faré on Tue Jun 13, 2017 5:28 pm

No Country wrote:
Photino Bird wrote:Ma ti izrazi "radnja", "trafika" itd su mi pet peeve, ne obracaj paznju. Nerviraju me gotovo kao "hebote".
Да знаш да сам ја све до ево сада био убеђен како ту код вас постоје некакве трафике на којима може да се за сићу купи све то. Чак решио да их обавезно потражим следећом приликом.  
jeste hadzi dragan antic drzi taj lanac

koja je ovo drugosrbijanska kulturrasisticka fantazija. ko neko ko je emigriro 1993 i ne da se nije vracao nego nije ni guglao srbiju. ko ono kad vam 2007 dodju drugari iz hrvatske i budu u fazonu 'jao pa kod vas nema tenkova na ulicama, pa super'

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by No Country on Tue Jun 13, 2017 5:44 pm

Daï Djakman Faré wrote:koja je ovo drugosrbijanska kulturrasisticka fantazija...
Еј, олабави мало. Само причам како сам испао глуп у друштву.

Post by паће on Tue Jun 13, 2017 8:30 pm

Daï Djakman Faré wrote:
koja je ovo drugosrbijanska kulturrasisticka fantazija. ko neko ko je emigriro 1993 i ne da se nije vracao nego nije ni guglao srbiju. ko ono kad vam 2007 dodju drugari iz hrvatske i budu u fazonu 'jao pa kod vas nema tenkova na ulicama, pa super'

А не, то је медијска илузија, не фантазија. Ти мислиш да се оданде може изгуглати све о овдету - е не да не може него ем неке ствари нико неће написати јер се подразумева да их сви знају, ем за добар део ствари прво треба да знаш питање да би дошао до одговора.

Кад сам одлазио у тамо, био сам се већ годину и нешто дописивао са неким другаром оданде, а почело је од питања "зашто у Америци нема села" (осим Гринич Вилиџа, који нит је на Гриничу нит је село). Накупило се из те преписке гомила ствари о којима нисам имао појма, иако сам деценијама уредно гутао покретне слике тамошњег порекла. Штавише, гомилу ствари које сам видео сам погрешно видео, погрешно протумачио, што ми се још годинама постепено разјашњавало кад сам отишао. Од таквих ствари ми се састоји она грана сајта, коју пишем на мицеве већ 18 година.

Дешавало ми се којешта на ту тему и кад смо се вратили, нпр. нисам имао појма да морам да имам фискални рачун ако хоћу да ми замене купљену ствар. Јер ћуре у дућану није имало овлашћење да зна да је такав закон, њој само рекли да мора. Ај ти сад знај унапред да ће тако нешто да ти треба да знаш. Мислиш да ако имају баркодове и све остале андрмоље као Амери, да ће да ти замене робу (некад врате паре некад добијеш картицу са тим износом, важи у дућану) без да трепну, исти капитализам као и свуда. Е па јок. И још сто таквих ствари.

_____
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Daï Djakman Faré on Wed Jun 14, 2017 12:14 pm

No Country wrote:
Daï Djakman Faré wrote:koja je ovo drugosrbijanska kulturrasisticka fantazija...
Еј, олабави мало. Само причам како сам испао глуп у друштву.
opusteno - salio sam se, ako ti vec gornji smajli nije bio dovoljno ilustrativan

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by паће on Wed Jun 14, 2017 1:50 pm

No Country wrote:

Сад сам се и ја сетио да сам једном био у сличној адоумициРЖ. Јер било је једно време да су уз неке новине давали и по двд са старијим домаћим филмовима, и да мора да је остало непродатог тиража, па не би било неко чудо да се и то продавало по трафикама.

После је дошао пепепе па сам укапирао из контекста. А ето, било је разлога за заблуду.

_____

Post by Photino Bird on Fri Jun 16, 2017 5:48 pm

Umro Helmut Kol, ujedinitelj Nemačke.
Živ nisam da pročitam Filipov nekrolog

_____
Öxar við ána, árdags í ljóma,
upp rísi þjóðlið og skipist í sveit.
Skjótum upp fána, skært lúðrar hljóma,
skundum á Þingvöll og treystum vor heit.
Fram, fram, aldrei að víkja.
Fram, fram, bæði menn og fljóð.
Tengjumst tryggðarböndum,
tökum saman höndum,
stríðum, vinnum vorri þjóð.

Post by ostap bender on Fri Jun 16, 2017 8:28 pm

death in june

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Fri Jun 16, 2017 8:29 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on Fri Jun 16, 2017 8:32 pm

Filip obavlja poslednje pripreme pred pisanje.

Post by паће on Fri Jun 16, 2017 9:06 pm

Bluberi wrote:Filip obavlja poslednje pripreme pred pisanje.

Обавија...

_____

Post by MNE on Fri Jun 16, 2017 11:47 pm

http://www3.nhk.or.jp/news/html/20170617/k10011020981000.html

američki razarač se sudario sa filipinskim teretnjakom blizu Japana, jel moguće da pored svih radara ne uoče ogromni teretni brod?!

Post by Radagast on Fri Jun 16, 2017 11:56 pm

MNE wrote:http://www3.nhk.or.jp/news/html/20170617/k10011020981000.html

američki razarač se sudario sa filipinskim teretnjakom blizu Japana, jel moguće da pored svih radara ne uoče ogromni teretni brod?!

Ruski hakeri su im pokvarili radare i zamenili stakla na dvogledima i naocarima.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Photino Bird on Sat Jun 17, 2017 12:01 am

to sam svojevremeno pitao bratanca koji je radio kao niži oficir na prekookeanskim brodovima. kaže, kada dva jako teška broda vide da su na putu da se sudare, otprilike jedino što može da se uradi je da se malo koriguje pravac (ne možeš da ga koriguješ puno jer jednostavno nemaš vremena za to, prevelika je inercija i površina broda), smanji brzina i čeka sudar, pa kako ispadne. radar se nigde ne gleda bez prestanka, osim ako je jako gusta magla ili velika oluja. a pri sudaru malog i velikog broda desi se da je radar bezvredan, ako je između radara i malog plovila krma ili pramac velikog broda koja ga potpuno zaklanja.

_____
tökum saman höndum,

Post by паће on Sat Jun 17, 2017 12:34 am

Има и онај стари што је обиграо већ двеста кругова по мрежи...

US Ship: Please divert your course 0.5 degrees to the south to avoid a collision.
[color:92a7=FF0000]CND reply: Recommend you divert your course 15 degrees to the South to avoid a collision.
US Ship: This is the Captain of a US Navy Ship. I say again, divert your course.
CND reply: No. I say again, you divert YOUR course!
US Ship: THIS IS THE AIRCRAFT CARRIER USS CORAL SEA*, WE ARE A LARGE WARSHIP OF THE US NAVY. DIVERT YOUR COURSE NOW!!
CND reply: This is a lighthouse. Your call.

_____

Post by William Murderface on Sun Jun 18, 2017 2:57 am

Pošto je Filipenko zatajio glede Helmeta, da okačim ja jednu prikladnu oproštajnu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Radagast on Sun Jun 18, 2017 1:09 pm

57 ljudi stradalo u sumskom pozaru u Portugalu, kazu da je vecina bila u kolima. Horor.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Hubert de Montmirail on Sun Jun 18, 2017 1:19 pm

užas

_____
"Цео дан сам главињао пијан по пекари." - Борислав Михајловић-Михиз

Post by Radagast on Mon Jun 19, 2017 5:45 pm

Paris cordons off Champs Elysees after car hits police van

A car has crashed into a police van before bursting into flames around the Champs Élysées area of central Paris, police officials say.
The driver, who had a weapon inside the car, was knocked unconscious and is seriously injured, French media report.

Sta je to sa automobilistima ovih dana, nachisto su poludeli?

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Utvara on Tue Jun 20, 2017 1:53 pm

Umro Otto Warmbier. 

Siroma dečko, šta mu je to trebalo da ide u Severnu Koreju...
Verovatno su ga mučili tamo, dobio je šlog ili srčani udar i postao biljka. Kad su videli da će umreti, liferovali ga nepokretnog, bez svesti nazad kući u Ameriku.

Post by Radagast on Tue Jun 20, 2017 10:19 pm

Na centralnoj zeleznickoj stanici u Briselu, lik je aktivirao eksploziv kada su ga primetili vojnici. Srecom, bila je slaba eksplozija i niko osim njega nije povredjen. Onda su ga jos i upucali.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Photino Bird on Tue Jun 20, 2017 10:29 pm

tek ce da bude cirkusa kad padne Mosul, ovi ce da aktiviraju sve spavace koje imaju

_____
tökum saman höndum,

Post by Hubert de Montmirail on Tue Jun 20, 2017 11:26 pm

Živ je napadač. Srećom je nešto zajebao, kofer je bio pun eksera.

_____
"Цео дан сам главињао пијан по пекари." - Борислав Михајловић-Михиз

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Jun 26, 2017 12:28 am