Svet i sire

Share

Re: Svet i sire

Post by Kinder Lad on Wed Jun 07, 2017 9:40 pm

Top government officials and political parties in Iraq's autonomous Kurdistan Region have agreed to hold a referendum on independence on 25 September.
In April, senior Kurdish official Hoshyar Zebari told Reuters news agency that a "yes" vote would not necessarily mean independence would be declared.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-40191713

_____
alt-lib

Post by MNE on Wed Jun 07, 2017 10:59 pm

Filipenko wrote:

čekaj kako sad Saudi protiv Hamasa? Koliko sam ja skapirao Hezbolah i Hamas nisu baš u najboljim odnosima jer Iran podržava Hezbolah koji su valjda Šiiti a Hamas su Suniti koji bi trebalo da budu bliski S. Arabiji?! Ili sad S. Arabija pere ruke od njih preko Katara.

Post by Filipenko on Wed Jun 07, 2017 11:03 pm

Hubert de Montmirail wrote:Da li je tačno da Turska razmešta neke trupe u Kataru?

Zuper wrote:
Hubert de Montmirail wrote:Da li je tačno da Turska razmešta neke trupe u Kataru?

Mislim da se radi o nekakvoj ispomoci. Turska, tj. Erdogan, puno zavisi od novca iz Katara.

Turska ima vojnu bazu u Kataru. Sad, da li je velika kao američka baza koja je "Bondstil Bliskog Istoka" tj. najveća baza na BI, nije, ali opet.

Erdogan i Katarski emir imaju dug istorijat podržavanja džihadizma, a uostalom, odatle izvire i priča sa muslimanskom braćom.

Post by Zuper on Wed Jun 07, 2017 11:42 pm

MNE wrote:Cekaj kako sad Saudi protiv Hamasa? Koliko sam ja skapirao Hezbolah i Hamas nisu baš u najboljim odnosima jer Iran podržava Hezbolah koji su valjda Šiiti a Hamas su Suniti koji bi trebalo da budu bliski S. Arabiji?! Ili sad S. Arabija pere ruke od njih preko Katara.

Komplikovani su ti odnosi. Cas saveznici, cas protivnici.

Post by Ointagru Unartan on Wed Jun 07, 2017 11:45 pm

MNE wrote:
čekaj kako sad Saudi protiv Hamasa? Koliko sam ja skapirao Hezbolah i Hamas nisu baš u najboljim odnosima jer Iran podržava Hezbolah koji su valjda Šiiti a Hamas su Suniti koji bi trebalo da budu bliski S. Arabiji?! Ili sad S. Arabija pere ruke od njih preko Katara.

Hamas ima toplo-hladne odnose sa Iranom, vise tople. Iranski strucnjaci su recimo ti koji su im doneli ozbiljniju raketnu tehnologiju, ali su se odnosi pogorsali zbog rata u Siriji, gde je Hamas na pocetku izrazio podrsku Asadovoj opoziciji. Stvari su inace slozenije od opozicije Siiti-Suniti, jer se ta podela ne preklapa sa jednom koja je verovatno bitnija, a to je odnos prema Izraelu. Iako S. Arabija zvanicno nema diplomatske odnose sa Izraelom, kao americka saveznica ne usudjuje se da deluje protiv njega. Nasuprot tome, zbog dosledne anti-izraelske retorike i politike (podrska Hezbolahu i Hamasu), Iran je uzor mnogim Sunitima diljem Severne Afrike i Srednjeg istoka, mada se i taj uticaj smanjio zbog podrzavanja Asada.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Zuper on Wed Jun 07, 2017 11:50 pm

Kod Hezbulaha je jasnija podela siti-suniti nego li kod Hamasa.
Hamas je dugo vremena bio podrzavan od Irana a onda je napravio veliku gresku 2011, danas kada se pogleda, jer se okrenuo protiv Asada i Irana.
Saudijci iza scene rade sa Izraelom kontra Irana jer se Saudijci nakon Revolucije 1979 jako plase iranskog izvoza Islamske Revolucije. Po meni je to glavni razlog sukoba a tek onda siti-suniti.

Post by Ointagru Unartan on Wed Jun 07, 2017 11:57 pm

Zuper wrote:Kod Hezbulaha je jasnija podela siti-suniti nego li kod Hamasa.
Hamas je dugo vremena bio podrzavan od Irana a onda je napravio veliku gresku 2011, danas kada se pogleda, jer se okrenuo protiv Asada i Irana.
Saudijci iza scene rade sa Izraelom kontra Irana jer se Saudijci nakon Revolucije 1979 jako plase iranskog izvoza Islamske Revolucije. Po meni je to glavni razlog sukoba a tek onda siti-suniti.

+1

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by ostap bender on Wed Jun 07, 2017 11:58 pm

drugim recima problem je demokratija i populizam.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Filipenko on Thu Jun 08, 2017 12:00 am

Radagast wrote:
MNE wrote:

Hamas ima toplo-hladne odnose sa Iranom, vise tople.

Link?

Radagast wrote:
MNE wrote:
Iranski strucnjaci su recimo ti koji su im doneli ozbiljniju raketnu tehnologiju, ali su se odnosi pogorsali zbog rata u Siriji, gde je Hamas na pocetku izrazio podrsku Asadovoj opoziciji.

Link?

Radagast wrote:
MNE wrote:
Stvari su inace slozenije od opozicije Siiti-Suniti, jer se ta podela ne preklapa sa jednom koja je verovatno bitnija, a to je odnos prema Izraelu.

Ozbiljno? To me baš čudi. Imaš li link u kome bi se moglo pročitati o toj krasotnoj papazjaniji?

Radagast wrote:
MNE wrote:
Iako S. Arabija zvanicno nema diplomatske odnose sa Izraelom, kao americka saveznica ne usudjuje se da deluje protiv njega.

Da li si siguran u ovo? Može link?

Radagast wrote:
MNE wrote:
Nasuprot tome, zbog dosledne anti-izraelske retorike i politike (podrska Hezbolahu i Hamasu), Iran je uzor mnogim Sunitima diljem Severne Afrike i Srednjeg istoka, mada se i taj uticaj smanjio zbog podrzavanja Asada.

Hm, ne bih rekao. Mada, ako imaš link, to bi razvejalo mnoge sumnje u mojim očima...

Post by Kinder Lad on Thu Jun 08, 2017 12:00 am

ostap bender wrote:drugim recima problem je demokratija i populizam.

Mada to je skoro pa neresiv problem.

_____
alt-lib

Post by Ointagru Unartan on Thu Jun 08, 2017 12:07 am

@ Filipenko

Shvatam zezanje, ali ovo su stvari iz opste kulture, a ne senzacionalisticke vesti sa opskurnih pro-kurac/palac propagandnih sajtova kakve ti imas obicaj da slepo prenosis.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Filipenko on Thu Jun 08, 2017 12:21 am

Terorizam je kultura? Lepo smo napredovali, vidim. Šta je sledeće? Ljudsko pravo na odsecanje glave?

Slično kao što je dečak iz Alepa koji je simbol rušilačke prirode režima...

Spoiler:

...u praksi ispao da pripada porodici koja zapravo podržava Asada.

Post by ostap bender on Thu Jun 08, 2017 12:28 am

jel ova druga fotka novija? cisto da bih mogao da zaspim.

_____

Post by William Murderface on Thu Jun 08, 2017 12:30 am

Filipe, nemoj da radiš ove stvari, jadne su. A slike, ako već stavljaš, stavi u spojler.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Thu Jun 08, 2017 12:34 am

ostap bender wrote:jel ova druga fotka novija? cisto da bih mogao da zaspim.

Naravno da je novija, od pre par dana. Osim ako radagast ne iskopa da je zapravo od pre par nedelja, što je znak da pejstujem propagandu sa ludačkih sajtova. Ha!

@William

OK, izvinjavam se što šokiram javnost propagandnim nedelima onih kojima radagast veruje. Očekujem da tako sutra svi skupa verujemo svemu što nam Fejsbuk, Gugl i ostali isporuče nakon brižljivog i pažljivog filtriranja, u skladu sa pravilima slobodnog sveta.

Post by ostap bender on Thu Jun 08, 2017 12:45 am

meni svejedno dok je mali dobro. jebo bih kevu i jednima i drugima zbog njegovih modrica.

_____

Post by Ointagru Unartan on Thu Jun 08, 2017 12:47 am

Filipenko wrote:
@William

OK, izvinjavam se što šokiram javnost propagandnim nedelima onih kojima radagast veruje. Očekujem da tako sutra svi skupa verujemo svemu što nam Fejsbuk, Gugl i ostali isporuče nakon brižljivog i pažljivog filtriranja, u skladu sa pravilima slobodnog sveta.

Kome ja verujem, sta bulaznis ti? Ja sam ti kriv sto si gomilu puta bio uhvacen u prenosenju gluposti, pa sad kao da mi vratis? Ok, tvoje pravo, ali probaj da nadjes pravu priliku, a ne ovako da se blamiras traznjem "linka" za opstepoznate stvari.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by diktotar on Thu Jun 08, 2017 5:13 pm

ovo je neka srpska skola ponasanja  iz kace onih bogdanova i ostalih ratko mladic klanje fanova. 

govna poput srba, ovih arapa i sl stvarno treba izmestiti na neku livadu van sveta. 

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Daï Djakman Faré on Thu Jun 08, 2017 5:23 pm

jeste sacemo odma svi da skocimo i vristimo 'islamofasizam' kad ne saudijci ne ispostuju neki najmanji deo protokola !

c'mon, c'mon, c'mon - stajali su mirno, nisu se zagrevali niti ista slicno za vreme minuta cutanja sto bi bilo actually offensive. prosto nisu stajali u redu jer su mislili da ce tekma da pocne odmah i mrzelo ih da se poredjaju nazad, big deal !

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by diktotar on Thu Jun 08, 2017 5:33 pm

i navijaci njihovi nisu cutali. i jeste big deal ako su deo neke zajednice koja eto praktikuje odredjene procedure i pravila. igrali su u australiji ciji su drzavljani poginuli u tom napadu.

ja ne skacem da vicem islamofasizam, samo kazem da je to odlika obicnih primitivaca.

_____
Želimir Žilnik

Post by Daï Djakman Faré on Thu Jun 08, 2017 5:39 pm

ovo nekolko klipova koji mogu da se vide na netu nemaju zvuk sa stadiona tako da ne znam odakle ti to. ono sto moze da se vidi jeste da su fudbaleri stajali mirno i sto nisu pravili buku. to je minut cutanja. a to u kakvoj su formaciji su to radili ne bismo ni pricali da nisu u pitanju fudbaleri KSA.

_____

Post by diktotar on Thu Jun 08, 2017 5:46 pm

primitivci i to je to, ne vidim svrhu pravdanja ovog seljacenja.

_____
Želimir Žilnik

Post by Daï Djakman Faré on Thu Jun 08, 2017 6:02 pm

ipak si u pravu, stoka primitivna. sad vidim klip na kome je jedan stojao mirno a dvojica se krecu.

_____

Post by diktotar on Thu Jun 08, 2017 7:49 pm

haha, nema veze, zaboravi ako ne vidis problem

_____
Želimir Žilnik

Post by Daï Djakman Faré on Thu Jun 08, 2017 8:02 pm

nisam bio ironican, diktotare.  video sam klip na guardinovom sajtu na kome se dvojica saudijaca krecu za vreme minuta cutanja i tekst u kome kazu da je samo 1 igrac stojao mirno. a to jeste primitivizam.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Aug 18, 2017 4:38 pm