Svet i sire

Share

Re: Svet i sire

Post by Radagast on Mon Jul 18, 2016 12:33 pm

Istraga o motivima ludog kamiondzije iz Nice nije otkrila nikakvu vezu izmedju njega i islamista. Ali su mu nasli da je voleo da gleda snimke raznih pogubljenja, da je bio opsednut svojim izgledom (stalno pravio selfije), i da je bio veliki jebac, i zena i muskaraca (glavni ljubavnik mu je bio chicha od 73 godine). Cudan lik.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Photino Bird on Mon Jul 18, 2016 12:39 pm

vidim da je i tebe otrovala politička korektnost 

_____
Öxar við ána, árdags í ljóma,
upp rísi þjóðlið og skipist í sveit.
Skjótum upp fána, skært lúðrar hljóma,
skundum á Þingvöll og treystum vor heit.
Fram, fram, aldrei að víkja.
Fram, fram, bæði menn og fljóð.
Tengjumst tryggðarböndum,
tökum saman höndum,
stríðum, vinnum vorri þjóð.

Post by паће on Mon Jul 18, 2016 12:43 pm

Да, напише цхицха уместо чича, да се не би четници нашли увређени због асоцијације.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Radagast on Mon Jul 18, 2016 12:50 pm

Benny Lava wrote:vidim da je i tebe otrovala politička korektnost 

O nekim stvarima mora da se cuti!

Sasvim uzgredno, bio sam juce u Briselu na partiji Infinity-ja, futuristicke stone strategije sa minijaturnim vojnicima. Posto sam igrao sa fakcijom koja predstavlja svemirske muslimane (Haqqislam je reformisana verzija Islama koja je nasla utociste na planeti Burak), bilo mi je logicno da proslavljam uspesne pogotke uzvicima Alahu Akbar, tim pre sto sam satro protivnika. On se sve vreme kao nesto mrstio, mislio sam zato sto gubi, posle su mi rekli da je Jevrejin.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Photino Bird on Mon Jul 18, 2016 1:00 pm

mikroagresoru

_____
tökum saman höndum,

Post by паће on Mon Jul 18, 2016 1:15 pm

Radagast wrote:
sam igrao sa fakcijom

Фракцијом. Управо си повредио верска осећања шодера.

_____
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by otto katz on Mon Jul 18, 2016 1:18 pm

Ajoj.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Photino Bird on Mon Jul 18, 2016 1:29 pm

паће wrote:
Radagast wrote:
sam igrao sa fakcijom

Fakcija i frakcija imaju dosta različita značenja.

_____
tökum saman höndum,

Post by otto katz on Mon Jul 18, 2016 1:34 pm

Nisam nikad naišao na "fakcija" na našiliju. Nisam znao ni da se koristi.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Gargantua on Mon Jul 18, 2016 1:44 pm

Radagast wrote:Istraga o motivima ludog kamiondzije iz Nice nije otkrila nikakvu vezu izmedju njega i islamista. Ali su mu nasli da je voleo da gleda snimke raznih pogubljenja, da je bio opsednut svojim izgledom (stalno pravio selfije), i da je bio veliki jebac, i zena i muskaraca (glavni ljubavnik mu je bio chicha od 73 godine). Cudan lik.

http://www.usnews.com/news/world/articles/2016-07-18/france-no-signs-truck-attacker-linked-to-extremist-network wrote:
MSAKEN, Tunisia (AP) — The uncle of the truck driver who killed 84 people on the French Riviera says his nephew was indoctrinated about two weeks ago by an Algerian member of the Islamic State group in Nice.
French officials could not confirm Monday that attacker Mohamed Lahouaiyej Bouhlel had been approached by an Algerian recruiter, saying that the investigation is ongoing.

IS claimed responsibility for last week's attack, though Interior Minister Bernard Cazeneuve said Monday that investigators have found no sign yet that Bouhlel had links to a particular network.

The driver's uncle, Sadok Bouhlel, told The Associated Press that given Bouhlel's family problems — he was estranged from his wife and three children — the Algerian "found in Mohamed an easy prey for recruitment."
Bouhlel's rapid radicalization has puzzled investigators. Friends and family said he had not been an observant Muslim in the past. Cazeneuve said Monday on RTL radio that the driver may have been motivated by IS messages but not necessarily coordinating with a larger network.

"Mohamed didn't pray, didn't go to the mosque and ate pork,"Sadok Bouhlel, a 69-year-old retired teacher, in the driver's hometown of Msaken, Tunisia. The uncle said he learned about the Algerian recruiter from extended family members who live in Nice.

Sadok is devastated by his nephew's act, and doesn't want him buried in Msaken. "He made more than 80 families grieve, and stained the reputation of our town and our country."
...

Svakako ćemo morati još da čekamo za motivaciju, ako i dočekamo ikakvu smislenu i potvrđenu vezu.

Uostalom, jedno je okidač a drugo ideja i MO, koji mogu biti inspirisani ISISovskim uputstvima ali ne moraju biti motivator i podloga. To sa druge strane znatno otežava dalje razmatranje terorizma i način aktiviranja pojedinaca.

Post by паће on Mon Jul 18, 2016 1:48 pm

Benny Lava wrote:
паће wrote:

Fakcija i frakcija imaju dosta različita značenja.

Да чујем.

_____

Post by beatakeshi on Mon Jul 18, 2016 1:57 pm

Fuck Cia.

Post by Radagast on Mon Jul 18, 2016 1:57 pm

паће wrote:
Фракцијом.

U pravu si.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by ostap bender on Mon Jul 18, 2016 1:58 pm

Radagast wrote:
Benny Lava wrote:vidim da je i tebe otrovala politička korektnost 

O nekim stvarima mora da se cuti!

Sasvim uzgredno, bio sam juce u Briselu na partiji Infinity-ja, futuristicke stone strategije sa minijaturnim vojnicima. Posto sam igrao sa fakcijom koja predstavlja svemirske muslimane (Haqqislam je reformisana verzija Islama koja je nasla utociste na planeti Burak), bilo mi je logicno da proslavljam uspesne pogotke uzvicima Alahu Akbar, tim pre sto sam satro protivnika. On se sve vreme kao nesto mrstio, mislio sam zato sto gubi, posle su mi rekli da je Jevrejin.

meni je cira sotona uvalio neke infinity figurice koje sam nemajuci s kim da se igram prosledio kurganu koji ih je iskoristio za ultramarinske skaute.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ostap bender on Mon Jul 18, 2016 1:59 pm

inace treba da cujete povike kada se igra warhammer izmedju tzv. srba i hrvata.

_____

Post by Filipenko on Mon Jul 18, 2016 2:02 pm

ostap bender wrote:inace treba da cujete povike kada se igra warhammer izmedju tzv. srba i hrvata.

Šta bi tu Hrvati uzvikivali osim "Waaaaaaagh!!" Možda "For the Dark Gods" ili "Skulls for the skull throne"?

Post by Radagast on Mon Jul 18, 2016 2:07 pm

Gargantua wrote:
Radagast wrote:Istraga o motivima ludog kamiondzije iz Nice nije otkrila nikakvu vezu izmedju njega i islamista. Ali su mu nasli da je voleo da gleda snimke raznih pogubljenja, da je bio opsednut svojim izgledom (stalno pravio selfije), i da je bio veliki jebac, i zena i muskaraca (glavni ljubavnik mu je bio chicha od 73 godine). Cudan lik.

http://www.usnews.com/news/world/articles/2016-07-18/france-no-signs-truck-attacker-linked-to-extremist-network wrote:
MSAKEN, Tunisia (AP) — The uncle of the truck driver who killed 84 people on the French Riviera says his nephew was indoctrinated about two weeks ago by an Algerian member of the Islamic State group in Nice.
French officials could not confirm Monday that attacker Mohamed Lahouaiyej Bouhlel had been approached by an Algerian recruiter, saying that the investigation is ongoing.

IS claimed responsibility for last week's attack, though Interior Minister Bernard Cazeneuve said Monday that investigators have found no sign yet that Bouhlel had links to a particular network.

The driver's uncle, Sadok Bouhlel, told The Associated Press that given Bouhlel's family problems — he was estranged from his wife and three children — the Algerian "found in Mohamed an easy prey for recruitment."
Bouhlel's rapid radicalization has puzzled investigators. Friends and family said he had not been an observant Muslim in the past. Cazeneuve said Monday on RTL radio that the driver may have been motivated by IS messages but not necessarily coordinating with a larger network.

"Mohamed didn't pray, didn't go to the mosque and ate pork,"Sadok Bouhlel, a 69-year-old retired teacher, in the driver's hometown of Msaken, Tunisia. The uncle said he learned about the Algerian recruiter from extended family members who live in Nice.

Sadok is devastated by his nephew's act, and doesn't want him buried in Msaken. "He made more than 80 families grieve, and stained the reputation of our town and our country."
...

Svakako ćemo morati još da čekamo za motivaciju, ako i dočekamo ikakvu smislenu i potvrđenu vezu.

Uostalom, jedno je okidač a drugo ideja i MO, koji mogu biti inspirisani ISISovskim uputstvima ali ne moraju biti motivator i podloga. To sa druge strane znatno otežava dalje razmatranje terorizma i način aktiviranja pojedinaca.

Vest o Alzircu je prvo plasirana u medijima, mislim u Figarou, dan nakon napada, gde je pisalo da je taj Alzirac bio medju telefonskim kontaktima napadaca, medjutim to je vrlo brzo bilo opovrgnuto od strane policije. Pretpostavljam da se ujakova izjava odnosi na tu pogresnu informaciju koju mu je prenela rodbina kad ju je procitala u novinama, to pretpostavljam jer policija od same rodbine nije saznala nista sto bi ukazivalo na vezu sa islamistima.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Radagast on Mon Jul 18, 2016 2:09 pm

ostap bender wrote:
meni je cira sotona uvalio neke infinity figurice koje sam nemajuci s kim da se igram prosledio kurganu koji ih je iskoristio za ultramarinske skaute.

Jeres! Infinity je daleko bolji od tupavog wh40k.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by ostap bender on Mon Jul 18, 2016 2:10 pm

Sa lorijena vila klice ponovo ces biti bretonski marijanburze (bitka izmedju bretonje i imperije). 

Orke na vrbe, gobline u lance.

I sve tako...

_____

Post by William Murderface on Mon Jul 18, 2016 2:12 pm

Benny Lava wrote: mikroagresoru

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by diktotar on Mon Jul 18, 2016 3:20 pm

ostap bender wrote:inace treba da cujete povike kada se igra warhammer izmedju tzv. srba i hrvata.

jel moguce da se na stonim igricama zakuva tolko? drugari idu vec godinama na paintball i airsoft, sa hrvatima sve bude super, a najvece paljevine obicno budu neki iz smedereva pozarevca i sl, kad se igra ovde u zemlji interno.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by ostap bender on Mon Jul 18, 2016 3:28 pm

diktotar wrote:

jel moguce da se na stonim igricama zakuva tolko? drugari idu vec godinama na paintball i airsoft, sa hrvatima sve bude super, a najvece paljevine obicno budu neki iz smedereva pozarevca i sl, kad se igra ovde u zemlji interno.

ma ovo je zezanje. mada je jednom palo neko internacionalno saketanje mimo bilo kakvog etnickog sukoba.

Post by diktotar on Mon Jul 18, 2016 3:32 pm

ma ni ovde to ne bude nac nikada, a ni fizickih obracuna, vec uglavnom klasicna lozana tipa pogodio sam te nisi me pogodio, ko klinci u dvoristu kad smo urlali ta ta ta.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Filipenko on Mon Jul 18, 2016 3:49 pm

Igraj sa Tau Fire Warriorima pa baš da vidim da nekoga ne pogodiš 

Post by ostap bender on Mon Jul 18, 2016 3:49 pm

filipe igras sa tauima?

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 10:44 pm