EU - what's next?

Share

Re: EU - what's next?

Post by Zuper on Sun Dec 04, 2016 11:37 pm

Nije ovaj rezultat samo desnicara, stavise, msilim da su komunisti isto bili protiv. Referednum je bio protiv vladajuce klase, pa i Brisela.
Rezultat ne mora nuzno da znaci krizu ali daje mogucnost ka ozbiljnoj krizi u Evrozoni.

Post by plachkica on Sun Dec 04, 2016 11:42 pm

William Murderface wrote:To sa finansiranjem desnice je daleko od konspirologije.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-02-19/le-pen-party-taps-russian-banks-to-fund-2017-election-campaign

ne samo desnicu, i levicu: sirizu, korbina, podemos, nemačke anarhiste, sveeee
Guest

Post by Guest on Sun Dec 04, 2016 11:48 pm

to što u nekim krugovima vlada antiruska paranoja ne znači da Rusija zaista ne finansira populističke desne pokrete.

Post by No Country on Sun Dec 04, 2016 11:50 pm

Где је Езел кад је најпотребнији? А, нестало га.

Post by plachkica on Sun Dec 04, 2016 11:52 pm

nisam to ni rekla, samo je postalo opšte mesto da, sve što digne glas, otpisivati na putina,
obiće se o glavu onome ko plasira tu vrstu informacija, tačnije prvo svim građanima, pa njima.

Post by William Murderface on Sun Dec 04, 2016 11:53 pm

Istina je da je i deo Sirizine vlade pokušavao nešto da izboksuje kod Putina, a preko koga drugog, nego Dugina. Ali kolko znam ništa od toga nije bilo. Mislim, oni grabli i zubima i noktima da nađu strane partnere izvan EU, to je jasno.

Za Korbina i Podemos, prvi put čujem tu priču.

U principu, i ideološki i na sve druge načine, Putinovoj vlasti su najbliži evropski desničari najgoreg kova, Gargantua je pomenuo Jobik i Orbana, tu je mala Marina, a ni Fijon nije gadljiv na tu vezu. Iz jasnih razloga - malo da prave sranja, a malo više da razbijaju EU, i prave indidvudualne dilove sa pojedinim državama. A tu je naravno i ideološka srodnost. Uopšte mi nije jasno FIlipenkovo zapljiskivanje o putinovskoj levici, njemu se čini da je Putin Staljin, a ne vidi da na delu imamo desnu internacionalu.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Mon Dec 05, 2016 12:06 am

da patentiram:

#italexit

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:11 am

Prijatelj Renci napravio sranje.

Sad već imamo jasan pattern nesposobnih elita koje se igraju referendumima i naprave igračku-plačku.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Mon Dec 05, 2016 12:15 am

#italeave

_____
...
It's a sin that somehow
Light is changing to shadow
And casting it's shroud
Over all we have known
...
Guest

Post by Guest on Mon Dec 05, 2016 12:15 am

Da. Potpuni detachment od stvarnosti. Šta mu je trebalo da od ovog napravi referendum o sebi?

Inače nemoj da se neko loži da ovo neće biti izuzetno ozbiljna kriza.
Guest

Post by Guest on Mon Dec 05, 2016 12:15 am

Gargantua wrote:#italeave
dobar!

Post by Zuper on Mon Dec 05, 2016 12:20 am

Posle rezultat iz Beca malo se smirili ali dobijaju novi elan posle Italije:

France's Le Pen says Italy voters have "disavowed the EU and Renzi. We must listen to this thirst for freedom."

Nigel Farage @Nigel_Farage
Hope the exit polls in Italy are right. This vote looks to me to be more about the Euro than constitutional change.

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:26 am

Kad će ta ciroza, da već jednom ućutka ovog klovna.

_____

Post by Zuper on Mon Dec 05, 2016 12:26 am

RENZI: "NO" LEADERS NOW HAVE GREAT RESPONSIBILITIES
Guest

Post by Guest on Mon Dec 05, 2016 12:27 am

Podneo ostavku upravo.

Post by bruno sulak on Mon Dec 05, 2016 12:29 am

pa ovo su zanimljivi rezultati: poraz sovinisticke desnice i briselske evrope nacija. za mene veceras win-win

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Mon Dec 05, 2016 12:31 am

pitaću te kada Bepe Griljo otvori karte.
no, neću plakati za Rencijem. ode kod Kamerona u evro-Valhalu i good riddance.

Post by Ointagru Unartan on Mon Dec 05, 2016 12:32 am

Photino Bird wrote:da patentiram:

#italexit

#frogxit

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:33 am

Photino Bird wrote:pitaću te kada Bepe Griljo otvori karte.
no, neću plakati za Rencijem. ode kod Kamerona u evro-Valhalu i good riddance.

To.

_____

Post by Veletin on Mon Dec 05, 2016 12:34 am

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:35 am

Zuper wrote:RENZI: "NO" LEADERS NOW HAVE GREAT RESPONSIBILITIES

Baš kao i Brexit elita. Odgovornost im je srednje ime. A ime i prezime su im Peruzimam Nikad.

_____

Post by bruno sulak on Mon Dec 05, 2016 12:36 am

nema sta bepe da otvara karte. italijani nisu glasali za fasizam veceras, sto je, po meni, vidljivo i iz rezultata austrijskih izbora. ovo je pokazatelj da nije sve izgubljeno i da se nezadovoljstvo moze izraziti i mimo glasa za ekstremnu desnicu.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:36 am

Veletin wrote:

_____

Post by William Murderface on Mon Dec 05, 2016 12:37 am

ostap bender wrote:nema sta bepe da otvara karte. italijani nisu glasali za fasizam veceras, sto je, po meni, vidljivo i iz rezultata austrijskih izbora. ovo je pokazatelj da nije sve izgubljeno i da se nezadovoljstvo moze izraziti i mimo glasa za ekstremnu desnicu.

Naravno da može, ni Brexit nije bio glas za fašizam. Pitanje je za šta je. Odgovor je - za ono što se nametne. Vlast se valja ulicama, a videćemo ko će je pokupiti.

_____

Post by паће on Mon Dec 05, 2016 12:42 am

Radagast wrote:
#frogxit

Неће ти упалити јер су Италијани само за нас жабари, знамо се из комшилука. Остатак света нема појма па слуша оне који имају још мање појма, дакле Амере, а за њих су жабари Французи. Дакле, познавање тржишта ти је за седмицу у локалу, нула у глобалу. Ако Амери не капирају фазон, пиши пропало (или пиши на српском).

_____
Вештица Мизога и вештица Андрога питају чији си
Mom, do you want to play, or yes?

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 21, 2018 1:22 pm