Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Filipenko on Sun Feb 28, 2016 10:08 pm

Indy wrote:Skoro da neko pomisli da si sklon mizoginiji.

Da koristim izraz za ikoga osim za te lažne i nabeđene veličine, pa i da se složim.

Podsećam da bi njih dve trebale da se nađu u zatvoru da imamo funkcionalnu pravnu državu, jedna zbog krijumčarenja droge, druga zbog reketiranja privrede i finansijskih prevara.

Post by Bluberi on Sun Feb 28, 2016 10:12 pm

Pomisliće neko da se zalažeš za pravnu državu.

Post by Filipenko on Sun Feb 28, 2016 10:15 pm

Uf...izvinjavam se, ovaj put sam preterao!
Guest

Post by Guest on Sun Feb 28, 2016 10:16 pm

Filipenko wrote:
Indy wrote:Skoro da neko pomisli da si sklon mizoginiji.

Da koristim izraz za ikoga osim za te lažne i nabeđene veličine, pa i da se složim.

Podsećam da bi njih dve trebale da se nađu u zatvoru da imamo funkcionalnu pravnu državu, jedna zbog krijumčarenja droge, druga zbog reketiranja privrede i finansijskih prevara.
gde si bio kad sam bio niko ?

Post by Filipenko on Sun Feb 28, 2016 10:17 pm

mikelandjelo wrote:
Filipenko wrote:

gde si bio kad sam bio niko ?

Kad si bio niko, verovatno sam bio nigde.
Guest

Post by Guest on Sun Feb 28, 2016 10:21 pm

vidis da si bio tu, video bi da sam ja pricao slicne stvari, pa je Kondo zakljucio da sam na putu da postanem Ratko Mladic

(ozbilljno)

Post by Kondo on Sun Feb 28, 2016 10:30 pm

sto te to toliko pogodilo?

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Sun Feb 28, 2016 10:31 pm

jer imam izvesnu averziju prema ubijanju ljudi.

Post by Kondo on Sun Feb 28, 2016 10:33 pm

onda bi trebalo da budes malo oprezniji prema relativizaciji.

_____

Guest

Post by Guest on Sun Feb 28, 2016 10:37 pm

pa nisam ja pokusavao da genocid nacinim vise dramaticnim tako sto sam lagao o odsecenim decijim glavama...

Post by Kondo on Sun Feb 28, 2016 10:39 pm

ne seri više, please.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Mar 01, 2016 11:40 am

e da sad videh. pusi kurac.

U pravu je Srbljanovic sve ovo oko Markovica.

Post by William Murderface on Tue Mar 01, 2016 12:01 pm

Vidim da jeka frka, ali ne znam detalje. Sta mu je napisala?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Tue Mar 01, 2016 12:03 pm

Srbljanovic wrote:"Ministarka za evropske integracije je moja simpatija, osetljiv sam na žene s velikim očima koje mnogo pričaju. Tu sam potpuno nekritičan."
Ovaj ogavan seksistički ispad, meni ne da nije smešan, nego one što ga šeruju uz šaljive poskočice, smatram jednako jadnim kao i samog Predraga Markovića, što nije baš tako lako. Iza ove kafanske ironije i derogativnig odnosa prema konkretnoj političarki, koju potpredsednik SPS-a svodi na to šta ona u NJEMU (i to "u erotskom smislu") izaziva, krije se još jedan problem za sve nas: on je utoliko veći što Jadranku Joksimović, zbog toga što je deo stranke za koju ne glasamo, niko izgleda ne želi da, svojim rečima, zaštiti. Kao što novinarke ne kleče, tako ni političarke ne služe da se bahati političari, u ovakvim estradnim istupima, verbalno iživljavaju nad njima, a mi da ćutimo. Mislim da bismo morali, na potpuno isti način kao u slučaju Gašića, da se pobunimo protiv ovakvog ispada i da kažemo otvoreno da jedan ovakav nasilnik nema šta da traži u političkom životu naše zemlje, nego kući mami svojoj da masturbira na lepe oči, dok se ne nauči zakonu i redu.
Ima jedna tačna srpska reč za sve ove kulove, što su počeli opasno da se množe, koji mizoginim ispadima skreću pažnju na sebe, podižu sopstveni ego i popularnost kod primitivne patrijarhalne svetine. Ona glasi: pičkopaćenik.

Srbljanovic wrote:Svaki put, pre nego što se oglasim oštro na uvrede i prostakluke nekog muškarca na javnoj sceni upućene bilo kojoj ženi, dobro promislim o posledicama. One su uvek slične, neki tabloid vas provuče kroz redakcijsku opremu namenjenu polupismenoj svetini, kritikovani muškarac odgovori još vulgarnije, a primedbe se uvek svode na to da sam frustrirana, nezadovoljena žena, koja "pati zbog seksualnog lišavanja", a kojoj će dotićni muškarac da objasni šta joj fali.
Tako je bilo i ovoga puta. Visoki funkcioner vladajuće partije izneo je niz bljuvotina u "Kuriru" na račun jedne političarke za koju čak ni ne glasam. Smatram da je takvo ophodjenje potpuno neprihvatljivo, a posebno je problematično to što deo javnosti kojoj i sama pripadam, nema nameru da reaguje na nasilništvo i seksualno uznemiravanje potpredsednika SPS-a na račun jedne žene, samo zato što je ta žena iz Vučićeve stranke.
Ni ja ne glasam za Vučića, i ja imam primedbe na biografiju i rad Jadranke Joksimović, ali baš zbog toga smatram da je moja dužnost da ukažem na neprihvatljivo ponašanje muškarca u poziciji moći, na vredjanje i verbalno seksualno nasilje koje se smatra dopustivim.
Kao odgovor na to sam dobila da "nisam dama" i da sam i sama "seksualno isfrustrirana". Predrag Marković se, takodje, sakrio iza suknje svoje mame i sestre, koju nekako uvlači u ovu priču. Ne zanima me ni njegova mama ni sestra, niti me, na kraju krajeva zanima on.
Zanima me kako je moguće da ljudi ne reaguju na ovog nasilnika, kako je to prihvatljivo da političar i bivši i budući član brojnih upravnih odbora i nacionalnih komisija koje odlučuju o kulturi ove zemlje, ima pravo da se na ovaj način ophodi u javnom diskursu, zašto svi ti duhovno zapušteni bednici smatraju da svaka žena sanja njihov zadah i kako je to dopušteno plakati iza sestrinih skuta, kad vam se ukaže da ste seksista i primitivac i da treba za to da budete kažnjeni.
Mene ovo najviše podseća na ono kad homofobu kažeš da je homofob, a on kaže - a ne, imam ja prijatelja pedera. To što Predrag Marković ima sestru i mamu, ne znači da nije verbalni seksualni nasilnik.
Takodje, ko je to "prava dama" a ko je "seksualno frustrirana" u polemici, spada u primitivni patrijarhalni diskurs. Uloga žene nije da bude "prava dama", posebno ne kad joj se javno onaniše nad slikom. Uloga žene nije da bude krotka i da "damski" ćuti, kada drugu ženu verbalno seksualno zlostavljaju, kojoj god partiji ona pripadala. Uloga žene nije da "damski" nevoljno izaziva nešto u moćnom muškarcu, a posebno ne erotske fantazije, niti je njena uloga da, kao damica, tom duhovno zapuštenom čoveku dokazuje da nije "seksualno frustrirana". Najvažnije, uloga žene nije da joj se iza suknje brat i sin kriju, kad naprave neko nepočinstvo.
Uloga žene je, za mene, da uperi prst na nasilnika i da pozove javnost da ga osudi, makar zbog toga trpela poniženje po tabloidima i nove seksističke ispade onoga na koga ukazuje. Nasilnik se već danas hvali kako je "Kurirovom" konkurentskom tabloidu "Alo" dao intervju u kom me je ponižavao jer sam se usudila da ukažem na njegovo ogavno ponašanje. Iako sutra očekujem još gore naslove u tim novinama i seksističke uvrede iz usta Predraga Markovića, koji je, podsećam:
- potpredsednik SPS-a,
- doskorašnji član Upravnog odbora RTS-a,
- doskorašnj član pokreta "Dosta je bilo"
- doskorašnji član Demokratske stranke
- član nacionalnog Saveta za "brendiranje Srbije" (!),
- predsednik Upravnog odbora Muzeja istorije Jugoslavije
- profesor na "nekoliko fakulteta"
i još svašta nešto, to je neprijatnost kroz koju, kao i uvek, moram sama da prodjem.
Jer ja čvrsto verujem da je javna kritika ovakvih ljudi i njihovog nedopustivog ponašanja jedini način da promenimo svet u kome živimo, a u kome je još uvek normalno da te i poslednji kulov seksualno ponižava u javnosti, jer se usudjuješ da se usprotiviš njegovom nasilništvu, a da se uvek nadje neki medij koji će, nogicama u dupence, da potrči i objavi njegove dalje bljuvotine i da baci svetini da se igra. Kupite sutrašnje novine, pa kažite, da li je to svet u kome želimo da živimo?

Post by William Murderface on Tue Mar 01, 2016 12:09 pm

[size=31]duhovno zapušteni bednici[/size]

Uskok likes this.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by bruno sulak on Tue Mar 01, 2016 12:49 pm

a jel markovic pije? sta mu treba ovo sa lepim ocima i erotikom?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 01, 2016 12:58 pm

William Murderface wrote:

Uskok likes this.
I deo sa "zavlacenjem pod suknju" bi mogao biti problematican, kada bi se njeno pisanije tumacilo sa "duznom paznjom" (see what i ddi there?) i uzimanjem za ozbiljno. Ali sam odlucio da to vise ne radim, posto prosto pise sta joj padne na um.
ostap bender wrote:a jel markovic pije? sta mu treba ovo sa lepim ocima i erotikom?
seljak je.

Post by Indy on Tue Mar 01, 2016 1:03 pm

Ja ne razumem ovo. Ovaj suvar vredja, generalno brljavi, ljigavac je ocito od najgore sorte, a vas dvojica sa njim pricate kao da je licno Badju, ili tako neko, kome se divite kao siparice Bitlsima 64-te. On mora da je neki slavni kurac tamo u Stradiji. Uglavnom, ako se budete pitali zasto me vise nema, e pa bljuca mi se od svega ovoga. PPP je bre avion od foruma za ovo dupe.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by bruno sulak on Tue Mar 01, 2016 1:19 pm

nije ljigavac vec dss. ne znam sta da ti kazem osim iskuliraj ga. i mene ponekad izbaci iz takta ali vise oko kosova nego oko biljane. ona je u stanju sa svima da se nosi bez nase pomoci.

valjda je to poenta diskusionog foruma.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Filipenko on Tue Mar 01, 2016 1:41 pm

Ako bi mi neka dobra duša pomogla, šta uopšte znači "spisateljica", što vidim da je izraz koji se podosta koristi? Kao treba ženski rod za pisca da budemo moderni, ali iz razumljivih razloga ne odgovara piškinja ili pišica, pa da izmislimo nešto? Ili je to izraz za nekoga ko kreira nekakve spise, ali niko ne zna da li je to knjiga, priča, novela ili nešto deseto?

Šta bi falilo, recimo, terminu "vorduša"? Neko ko prevashodno upotrebljava Word za svoj posao.

Post by William Murderface on Tue Mar 01, 2016 2:22 pm

Indy wrote:Ja ne razumem ovo. Ovaj suvar vredja, generalno brljavi, ljigavac je ocito od najgore sorte, a vas dvojica sa njim pricate kao da je licno Badju, ili tako neko, kome se divite kao siparice Bitlsima 64-te. On mora da je neki slavni kurac tamo u Stradiji. Uglavnom, ako se budete pitali zasto me vise nema, e pa bljuca mi se od svega ovoga. PPP je bre avion od foruma za ovo dupe.

Zato te i volimo

_____

Post by паће on Tue Mar 01, 2016 2:22 pm

Filipenko wrote:Ako bi mi neka dobra duša pomogla, šta uopšte znači "spisateljica", što vidim da je izraz koji se podosta koristi? Kao treba ženski rod za pisca da budemo moderni, ali iz razumljivih razloga ne odgovara piškinja ili pišica, pa da izmislimo nešto? Ili je to izraz za nekoga ko kreira nekakve spise, ali niko ne zna da li je to knjiga, priča, novela ili nešto deseto?

Šta bi falilo, recimo, terminu "vorduša"? Neko ko prevashodno upotrebljava Word za svoj posao.

Управо женски род од "писац" а измишљен је, управо зато што "писица" не иде, давно давно. Није, дакле, нека нова политичка коректура, него је можда старије и од мене.

Можда би било лепше "писатељка" или "писатељица" - оно с, што велиш, вуче на некаквог ћату.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by William Murderface on Tue Mar 01, 2016 3:01 pm

Edit: Trebalo bi da automatski arhivira topik do 69 strane i započne novi, ali nešto neće, ptud ovaj radišica.

_____

Post by Bluberi on Tue Mar 01, 2016 3:44 pm

Edit: Trebalo bi da automatski arhivira topik do 69 strane i započne novi, ali nešto neće, ptud ovaj radišica.

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 02, 2016 1:10 am

Uskok likes this.

Јес, индид.   Одавно сам рекао да Биљана има луцидне интервале које поштујем.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Sep 24, 2018 7:58 am