Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by William Murderface on Mon Jul 04, 2016 11:49 pm

Bitno da je ona podržala NSA, tu poznatu revolucionarnu organizaciju, u njihovim opravdanim naporima da satru privatnost svakog građanina u US i šire.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Mon Jul 04, 2016 11:51 pm

Notorious wrote:Taj ugao posmatranja bi mi bio donekle razumljiv da nije u toj meri potcenjivački prema svakom vidu protesta koji ne zadovoljava njene kriterijume (meni, doduše, nepoznate).

Ma kakvi kriterijumi, protiv Sirize, protiv Asanža, za NSA. Nema problema, može i tako, i to je legitiman stav, samo je glupo kad se prodaje kao revolucionaran, a njegovi protivnici prokazju kao nedovoljno revolucionarni.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by xie saike on Mon Jul 04, 2016 11:51 pm

Notorious wrote:Taj ugao posmatranja bi mi bio donekle razumljiv da nije u toj meri potcenjivački prema svakom vidu protesta koji ne zadovoljava njene kriterijume (meni, doduše, nepoznate).

kakvi crni kriterijumi, ldp treba da se omasti i udje u vladu, pa nije ok da bilo ko organizuje neke proteste protiv vlasti. simple as that.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by beatakeshi on Tue Jul 05, 2016 12:01 am

zastitnik gotama wrote:
diktotar wrote:sve nabrojano je ispod nivoa u svetu cuvene militantne demonstrantkinje   mada ce pre biti da nije ok sto neko drma ogradu obora u koji konacno treba i cedaj da uleti.

dont make me love you.

Post by Notorious on Tue Jul 05, 2016 12:18 am

et Bili i diktotar

Otprilike sam na takve kriterijume mislila, verujem da čak ni njoj paljenje guma i vitlanje Molotovljevim koktelima nisu parametri dobrog provoda na protestu.

Post by plachkica on Tue Jul 05, 2016 12:20 am

kretenski komentar

elem, nije mi jasno zašto ovo radi, hejlovala je protest, pozivala na njega, prvi, drugi je kulirala,
ovaj treći pljuje.
Ako se ne varam, rekla je da je bila na prvom. Je l joj zasmetalo što nije bila primećena?
Što nije zatražena podrška od nje?
gde je nastao kuršlus?
Ili je stvarno ponovo zagrizla za ldp jato.

Ne razumem.

Post by plachkica on Tue Jul 05, 2016 5:13 pm

Леја Келер
2 h · 

Najsladji su svi ovi sredovečni ljudi što se ljute jer pitam šta će biti s protestima preko leta? Kako uopšte smem da pitam, jer kao, ja ne radim ništa, nego samo kritikujem? 
Pa i da je tako, i da ništa u životu uradila nisam, zašto ne bih smela da pitam - da li fantomke iz Hercegovačke, "Bilja" i "Goranče" sad mogu da odahnu jer, jebiga, leto je, pa ko da se smara time?
Al eto, ja samo kritikujem, umesto da sam ova čak tri puta po dva sata šetala po Beogradu i posle o tome besomučno tvitala narednih 40 dana, mukotrpno satima birala filter za instagram i flertovala DM-ovima po čitavu noć? I tako što ću s plaže da čitam levičarske sajtove dok mi kelner donosi hladni nes pod suncobran, da mogu da blistam na mreži?
Pa cmokule aktivisti u zrelijem dobu, šta se lepite uz decu? Nije protest dermalni filer, pa da te podmladi, idi brate svojim poslom i pusti nek probaju, pa nek se slupaju, pa nek opet probaju - doći će valjda do nečega sami. Ako biste baš da doprinesete, možete na primer tako što ćete im reći - dećeš bre dete sad na more, a protest?!? Ili: nećete valjda sad sve da userete, tako što ćete napraviti samo još jednu partiju?!?!?
Ili što, na primer, nećete s jedne strane slaviti demonstacije, a onda ipak istovremeno objavljivati u "Politici" koja iste te demonstacije naziva tumaranjem šake plaćenika. 
Može ili ovo ili ono, jedno od ta dva bacite u reku i lepo sačekajte Bitef i Filharmoniju i Gitarijadu u Zaječaru, pa selfare onda otamo, a omladina neka lupa glavu pitanjem koje sami nikad niste umeli da rešite - kako se baviti politikom uz iskušenja običnog života.
Samo vas da ne slušaju. A ni mene.
PS: I ne, ne treba deca da brinu, mogu slobodno da idu da se kupaju i sunčaju i lete kajtom i raftuju, pa da se vrate menjanju sveta na jesen. 
Jer, svi ovi stravični problemi zbog kojih su s pravom i izlazili na ulice, neće da pobegnu. 
Naprotiv, u septembru, biće još mnogo veći i teži.

(Ovo već ima smisla, samo ne znam ko je Goranče?)

Post by No Country on Tue Jul 05, 2016 5:24 pm

Бики је одувек имала anger management проблем, нешто као Ђоковић. Та нека потреба да се напуши публика, а после спиновање и damage control.
Guest

Post by Guest on Tue Jul 05, 2016 6:55 pm

trebalo bi da joj neko kaže da je i ona, sa svojih 45 godina, sredovečna.

Post by Notorious on Tue Jul 05, 2016 7:15 pm

Koncepcija joj je, osim par zalutalih dobrih uvida, pogrešna od početka do kraja. 
Ono sa čim mogu da se složim je da ne treba soliti pamet NdB, ni iz najboljih namera, s tim što mislim da su takve težnje izraz ideoloških/političkih pretenzija a ne generacijskih razlika. Ni problemi zbog kojih se protestuje neće volšebno nestati, naravno, ali je to valjda očigledno u meri da bi trebalo da se podrazumeva. Ostatak teksta je na prekauzalnom kiša pada da bi trava rasla finalističkom nivou.

Post by plachkica on Tue Jul 05, 2016 10:05 pm

Notorious wrote:Koncepcija joj je, osim par zalutalih dobrih uvida, pogrešna od početka do kraja. 
Ono sa čim mogu da se složim je da ne treba soliti pamet NdB, ni iz najboljih namera, s tim što mislim da su takve težnje izraz ideoloških/političkih pretenzija a ne generacijskih razlika. Ni problemi zbog kojih se protestuje neće volšebno nestati, naravno, ali je to valjda očigledno u meri da bi trebalo da se podrazumeva. Ostatak teksta je na prekauzalnom kiša pada da bi trava rasla finalističkom nivou.

Ovaj njen post je lična poruka, prepucavanje sa bivšim prijateljima, zato napisah da ima smisla.

Post by Notorious on Tue Jul 05, 2016 11:31 pm

Verujem da ima smisla u kontekstu njene potrebe za prepucavanjem, ali je i u tom slučaju na nivou Ćirinog obračuna sa obraćenicima militantno-autošovinističke provenijencije, iniciranog iracionalnom pizmom na jednog čoveka. Još gore, zapravo, jer je BS, u želji da natrlja nos grupi ljudi, neselektivno potkačila mnoštvo ljudi i smisao protesta. 
Očekivala sam malčice više kritičnosti u ovoj situaciji, ako već ne može da se pohvali taktom.

Post by Mau on Wed Jul 06, 2016 1:05 am

Plačkice, ona se ovo obraća Lani Budimlić?

Post by fernoux-h on Wed Jul 06, 2016 1:45 am

Леја Келер
2 h · 

Najsladji su svi ovi sredovečni ljudi što se ljute jer pitam šta će biti s protestima preko leta

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by fernoux-h on Wed Jul 06, 2016 1:46 am

Biljana Srbljanović (rođena 15. 10. 1970. godine

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by bruno sulak on Wed Jul 06, 2016 2:16 am

pa dobro ne vidim da sebe iskljucuje iz te grupe

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Wed Jul 06, 2016 11:54 am

Nesto sam ranije vec pokusao da kazem o tim nelogicnim promenama misljenja i nedoslednosti, ali jezik koji sam koristio je odveo diskusiju u drugom pravcu (ne mislim na psovke , uz psovke stojim i sad).

Rekoh da ti njeni stavovi ne proisticu iz ma kakvog svetonazora ili ubedjenja, vec je ceo taj aktivizam "hobi za bogate dokone drugarice" i da kad izgleda da je kao promenila misljenje o necemu- samo se svadja s nekom bogatom dokonom drugaricom.

gagorder je u toj frazi videla mizoginiju (i dalje mislim neosnovano) i onda je rasprava otisla u pravcu ko je rekao vise odvratnih zenomrzackih stvari ja ili BS (spojler nisam ja)

I ovo deluje samo kao jedna od tih stvari, bas nju briga i za beograd na vodi i za potpuni prezir prema vladavini prava koji ima ova vlast , bas je briga i za onog coveka sto je umro prilikom tog rusenja, nju licno nervira nego od te ekipe pa se sad prepucava.

burzoaska deca se igraju komunizma.

Post by uskok i ajduk on Wed Jul 06, 2016 12:44 pm

zastitnik gotama wrote:"hobi za bogate dokone drugarice" i da kad izgleda da je kao promenila misljenje o necemu- samo se svadja s nekom bogatom dokonom drugaricom.

Мислим да грешиш. богатство се црпи временом. (она би сада рекла; ја богата, ја, а ево ме поправљам стари бојлер ) Пре бих се кладио да је Вучић, тј. онај Вучићев министар са шиљатом фризуром, улетео са неким новцем за представе, па је из тог разлога претила да ће пре одсећи руку и ногу него гласати за опозицију, и ићи на протесте.   (@Кондо: претпоставка, не тврдим да је тако)
Guest

Post by Guest on Wed Jul 06, 2016 12:53 pm

moz da bude i to...

Post by xie saike on Wed Jul 06, 2016 3:12 pm

dobro, to se lako moze proveriti prema resenjima o dodeli sredstava iz min kulture

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by uskok i ajduk on Wed Jul 06, 2016 3:23 pm

"Кахм. Кахм." (он се тада вештачки накашља, сркну кафу   и пусти свежу изјаву из 30.5. 2016. ) 

Biljana Srbljanovic wrote:U sklopu tog zajedničkog projekta za koji smo dobili sredstava od Ministarstva kulture, Mirjana Karanović radi predstavu po Strindbergovom delu i tu je delo Vuka  Boškovića, mladog autora koji je inače kod nas na katedri za dramaturgiju FDU u Beogradu, odnosno moj saradnik. Lično sam mu i dramaturg na predstavi, odlučila sam da volontiram jer želim da podržim njegov rad. To su tri predstave koje su dobile pet miliona dinara, što je oko 30 posto neophodnih sredstava za produkciju. Mi smo odlučili da nađemo ostatak sredstava, ali i tih pet miliona dinara je problem u  ovom gradu. Mnogi nas pitaju zašto smo mi to dobili. I meni je to u redu, mogu da kažu da Mirjana Karanović i ja ne treba da radimo u Beogradu, ali neka nam to kažu, a ne da postavljaju pitanje zašto smo mi dobili sredstava za produkciju mog novog komada, konkretno po milion i po dinara od države. Mislim  da je potpuno normalno da dobijem ta sredstva, odnosno da treba da dobijem i još više. Očigledno da je to neka vrsta trvenja u smislu: mnogo nas je, malo je novca, ljudi su navikli da dobiju novac, a da ne moraju ni malo da se trude. Mi smo našli način da se borimo, naglašava Srbljanovićka.

Post by Filipenko on Wed Jul 06, 2016 3:57 pm

Gle, gle, viđu ti taj Feler Keler, liberal koji ne želi da se okuša i dokaže na slobodnom tržištu 

Post by No Country on Wed Jul 06, 2016 4:24 pm

zastitnik gotama wrote:
burzoaska deca se igraju komunizma.
Ту си генерално (и историјски) понешто у праву, али се заправо не мапира на БС. Нити је буржоаско дете, а још мање комуниста.

Нити тебе иритира (само) због недоследног и превртљивог мишљења. 

Post by xie saike on Wed Jul 06, 2016 4:33 pm

mene bi mnogo bilo sramota da od ovakve ekipe trazim bilo kakve drzavne novce, pa sve i da je to sto radim najbolje nasvijet

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković većinom glasova izabrana je za predsednicu Odbora za kulturu i informisanje

_____
Želimir Žilnik

Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Mau on Mon Jul 11, 2016 8:19 pm

Uradila sam nešto od čega me živi blam hvata, a to je da sam zapratila LB iz čiste radoznalosti nakon Biljaninog komentara i moram da priznam da je faktički gledano, ono što je Biljana rekla skroz tačno. LB se zaista slizala sa ljudima puno mlađim od sebe, ali ne vidim da je to nešto a priori za pljuvanje. 

Ovo ko neki reality za siromašne. Dok su bile bff, zajedno se ponašale kao zle sedmakinje iz školskog dvorišta, malograđanski prozivale ljude, nabrajale marke i koliko nešto košta, jedna drugu usiljeno komplimentirale do besvesti, a sada sve spalo na međusobno prozivanje i moralisanje. Ludilo.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 22, 2018 3:08 am