WW2 revizionizam

Share
Guest

Re: WW2 revizionizam

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 1:35 pm

ostap bender wrote:sve je tacno sto vegel pise o hortiju i opet mu je mesto u nirmbergu. dobro je da se cita ova apologetika hortijevaca zbog drazinaca i njihovog nedicevskog nalicija.
to je sve sto sam hteo da kazem, hvala.

Priznajem da je to bila digresija, u odnosu na temu o Jankovicu, al ima i gorih stvari na forumu.

Post by beatakeshi on Sat Sep 16, 2017 1:43 pm

dr Sigmund Kondo
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 1:47 pm

i to Marinu Fratucan. Mislim razuman covek bi ga pre stavio u blender nego u Marinu Fratucan

Post by ostap bender on Sat Sep 16, 2017 1:49 pm

Gotam wrote:
ostap bender wrote:sve je tacno sto vegel pise o hortiju i opet mu je mesto u nirmbergu. dobro je da se cita ova apologetika hortijevaca zbog drazinaca i njihovog nedicevskog nalicija.
to je sve sto sam hteo da kazem, hvala.

Priznajem da je to bila digresija, u odnosu na temu o Jankovicu, al ima i gorih stvari na forumu.

ti naravno razumes da si glasao za stranku iz sela ba?

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 1:52 pm

Naravno da razumem, nego mislio sam ako moze na kratko o poruci ne o glasniku. Ako ima nekog mog licemerja, ono ne umanjuje da ovo sto pise Vegel nije u redu i da je stvarno banalna apologetika (iz istog arsenala ko nasi Dimitrijevici i Markovici - bio anglofil!) sto je pogotovo tuzno jer je on stvarno bio vrlo talentovan pisac.

Ako bas mora da se rasclanjuje ovde moj politicki svetonazor i zasto sam spreman sva druga nacela da zrtvujem zbog odnosa prema KiM, neka bude, mada dosadno je i nekorektno. Tvoj komunizam niko ne uzima kao simptom, nego kao promisljeni svetonazor.

Mislim ja se ne vredjam kad Kondo nesto kaze, mahom jer ga uopste ne postivam, al ipak nije u redu.

Post by Kondo on Sat Sep 16, 2017 1:52 pm

Gotam wrote: i to Marinu Fratucan. Mislim razuman covek bi ga pre stavio u blender nego u Marinu Fratucan

kiselo grožđe, pokvareni blender 

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 1:56 pm

Post by Kondo on Sat Sep 16, 2017 1:57 pm

nisam siguran da je tvoja frustracija iz ovog vremena.

_____

Post by ostap bender on Sat Sep 16, 2017 2:00 pm

Gotam wrote:Naravno da razumem, nego mislio sam ako moze na kratko o poruci ne o glasniku. Ako ima nekog mog licemerja, ono ne umanjuje da ovo sto pise Vegel nije u redu i da je stvarno banalna apologetika (iz istog arsenala ko nasi Dimitrijevici i Markovici - bio anglofil!) sto je pogotovo tuzno jer je on stvarno bio vrlo talentovan pisac.

Ako bas mora da se rasclanjuje ovde moj politicki svetonazor i zasto sam spreman sva druga nacela da zrtvujem zbog odnosa prema KiM, neka bude, mada dosadno je i nekorektno. Tvoj komunizam niko ne uzima kao simptom, nego kao promisljeni svetonazor.

Mislim ja se ne vredjam kad Kondo nesto kaze, mahom jer ga uopste ne postivam, al ipak nije u redu.

pa cetnistvo i sovinizam glede kosova idu zajedno. ne kazem da si soven ali zapravo pristajes na sovensku politiku i na to stavljas glazuru legalizma. hocu da kazem ja sam komunjara recimo ali tvoj problem nije sta jesi vec sta od tebe kosovo pravi (kao i neki segmenti us of a politike). 

naravno neka cveta 100 cvetova forumskih.

kondo: bila lepa marina.

_____
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 2:09 pm

To je zanimljivo, ali necu dalje praviti digresije po topicima. Nesto mi govori da ce sigurno opet negde Kosovo biti tema, pa mozemo onda.

Fratucan i Draskovic takodje mnogo pomognu mladim novinarima, zato sto ih prime na RTV na rec i ne daju im da rade te glupe mladalcke teme, nego odmah u vatru. Meni to mnogo znacilo iako me nisu platili (sto bi mi vise znacilo )

Post by No Country on Sat Sep 16, 2017 5:49 pm

Чекај, ти би да рехабилитујеш Недића, али ти смета када Вегел покушава да, сасвим благо, размрда причу о Хортију? И то онда има некакве везе са Косовом?

(има, наравно, и то логичке)
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 6:01 pm

Blago razdrma :-D

Post by Utvara on Sat Sep 16, 2017 6:16 pm

A kako bi ti to okarakterisao? Kao izdaju Srbije?
Pa i Mađari su ljudi jbg, i oni imaju svoje Kosovo.

Post by No Country on Sat Sep 16, 2017 6:17 pm

2 Шуки:

Па то је некаква реална процена овог што си цитирао. А то што си ти светски првак у дисциплини дувања у комарце, то је друга ствар.

Нас комунисти јесу страховито лагали (како оно беше, о свему осим о једној ствари, о капитализму  ), из неких својих разлога, а онда су се нацошима неке од тих лажи уклопиле, а неке су покушали да окрену тумбе, односно "рехабилитују". Ја немам ништа против да се поново исприча прича о Хортију или Недићу, на мало историчнији начин. Скоро сам прочитао један такав покушај о Титу, Иве и Славка Голдштајна. Критички, документовано, смирено, доста убедљиво. Оно што такав приступ елиминише је ово твоје "дрште издајника" урлање. А сигуран сам да би и Недић и Хорти из тих "размрданих" историја изашли као ништа мањи злочинци.
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 6:20 pm

Imam deset minuta pre nego sto moram da spremam stan jer mi dolaze gosti, a ovde je bomba pala, pa da ih iskoristim za ovu potpuno idiotsku stvar, jer izgleda da tako mora.

Nista on tu nije blago razdrmao, nego je ovo prosto pokusaj da se prevrednuje Hortijeva uloga u drugom sv ratu,koristeci iste tehnike koje koriste domaci revizionisti.

V wrote:Bila je kolebljiva, neodlučna, premeštala se s jedne noge na drugu.
Srbenda : Draza je bio nesnadjen

V wrote: Čas je naginjala prijateljstvu s Englezima i Francuzima

Srbenda: Pavle je studiro u Engleskoj, Francuzi saveznici iz Prvog sv rata, nije hteo da uzme Solun Grcima, a mogo je.

V wrote:Horti je, naime, zagovarao poštovanje hrišćanskih vrednosti, što je u suprotnosti sa fašističkom ideologijom.

Ljotic nije fasista nego svetosavski nacionalista.

V wrote:tri puta je zabranjivao Salašijevu partiju „strelastih krstova”, ali je na kraju ipak popustio.

Srbenda: Ljotica su pre rata gledali ko budalu, Stojadin ga koristio da smiri desno krilo

V wrote:Tadašnji američki ambasador Montgomeri nazvao je Mađarsku „kolebljivim skutonošom
Srbenda: Ruzvelt mu dao orden ili Truman ne secam se sad.

V wrote: Pogotovo ako imamo u vidu da sa antisemitizmom nije koketovao samo Hitler, nego i Staljin

Srbenda ovo kaze identicno.

V wrote:Hortijevo lično mišljenje o Jugoslaviji se razlikuje – piše Horel – od stavova mađarske vlade i diplomatije. U svojim memoarima Horti više puta pominje koliko mu je bilo žao što nikad nije uspeo da iznađe kvalitetniji modus vivendi sa Kraljevinom Jugoslavijom. Horti gaji neobično nežna osećanja prema Južnim Slovenima koji su bili pod  njegovom komandom i oseća neporecivo kulturalno srodstvo sa Istrom, gde je živeo”.

Srbenda: Bilo je Hrvata i Muslimana u cetnicima, pa nabroji deset vojvoda.
V wrote:Iscrtala se Hortijeva lična drama: bio je anglofil, ali kao Trijanonov zarobljenik našao se u zagrljaju nacista, da bi završio kao zarobljenik istih tih nacista

Imamo i mi predstavu s ovom temom. Ima super lajnu "plasis babu debelim kurcem" osim toga nnista posebno. I naravno Kovacevic dao zeni da glumi, on tako stalno.

Post by Kondo on Sat Sep 16, 2017 6:41 pm

Zgotame, ovo nisam stigao da ti napisem a moram.

Marina Fratucan je jednako lepa zena sa 50 kao sto je bila sa 20, ali ti ne razumes tu dijalektiku zato što u tebi pored šoviniste čuči i zaključani mizogini seksista.

Mislim jedva cekam da se tvojoj zeni oklembese sise i celulit joj pobedi dupe da vidim da li ces je voleti takvu ili ces da krenes da naskaces na srednjoskolke i šrinkovice, samo zato što možeš.

_____
Guest

Post by Guest on Sat Sep 16, 2017 6:44 pm

pobogu covece o cemu pricas

Post by beatakeshi on Sat Sep 16, 2017 6:54 pm

Zašto pišeš Srbenda umesto Parivodić.

Post by ostap bender on Sat Sep 16, 2017 7:04 pm

Kondo wrote:Zgotame, ovo nisam stigao da ti napisem a moram.

Marina Fratucan je jednako lepa zena sa 50 kao sto je bila sa 20, ali ti ne razumes tu dijalektiku zato što u tebi pored šoviniste čuči i zaključani mizogini seksista.

Mislim jedva cekam da se tvojoj zeni oklembese sise i celulit joj pobedi dupe da vidim da li ces je voleti takvu ili ces da krenes da naskaces na srednjoskolke i šrinkovice, samo zato što možeš.

jelena trojanska je u trenutku izbijanja rata imala 40 godina.

_____

Post by rambo on Sat Oct 07, 2017 5:39 pm

Gargantua wrote:
beatakeshi wrote:Kad je Đilas objavio brojke?

According to Milovan Đilas, a leading Yugoslav communist, the Soviet troops
committed 121 rapes in Yugoslavia, of which 111 were murder-rapes, as well as 1,204 cases
of looting with assault, see Milovan Đilas, Conversations with Stalin (New York, 1962), 89.
Vladimir Dedijer, an important Yugoslav official and Tito’s official biographer, claimed
that Soviet troops committed 1,219 rapes, 111 murders, and 1,204 robberies accompanied
with physical violence, Vladimir Dedijer, ed., Josip Broz Tito: Prilozi za Biografiju (Zagreb,
1953), 441–43. Dedijer’s document was subsequently added to Tito’s files which were
meant to prepare him for his meeting with Nikita Khrushchev in 1956, AJ KPR I-3-a 2/4
“Dokumenta o odnosima FNRJ-SSSR. Postupci sovjetskih vojnika prema narodu i imovini
u FNRJ: prilog br30.” According to both Đilas and Dedijer, their figures were based on
reported cases.

Did Milovan Đilas a typo in "121 rapes" or did Vladimir Dedijer a typo in "1219 rapes"? The difference is only in '9' at the end of number for rapes, number of murders and cases of looting with assault is the same. Which documents are the evidences for this numbers?

Post by William Murderface on Sat Oct 07, 2017 7:02 pm

rambo wrote:
Gargantua wrote:

Did Milovan Đilas a typo in "121 rapes" or did Vladimir Dedijer a typo in "1219 rapes"? The difference is only in '9' at the end of number for rapes, number of murders and cases of looting with assault is the same. Which documents are the evidences for this numbers?

Send bobs

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Gargantua on Sat Oct 07, 2017 7:26 pm

The difference is also comma between 1 and 2 (121 - 1,219), besides "9".

Djilas reference in original - "According to complaints filed by citizens, there were 121 cases of rape, of which 111 involved rape with murder, and 1,204 cases of looting with assault". 

So he didn't misquote him.

Đilas gives no reference to these numbers in his book (the source of the quote).

I don't know about Dedijer's source, and I don't have the book to check it.

Post by Gargantua on Tue Oct 24, 2017 10:57 am

Istoričar: Nedić do kraja ostao apsolutno lojalan nemačkim snagama

Objavljeno: 23.10.2017  

Istoričar Milan Ristović izjavio je danas da je lojalnost predsednika kvislinške Vlade Srbije za vreme okupacije u Drugom svetskom ratu Milana Nedića nemačkim opkupacionim snagama bila apsolutna, da su njegove izjave, stavovi i sve što je radio značili direktno podsticanje na rat, a njegov rečnik je bio antisemitski.

Ristović koji je profesor na Odeljenju za istoriju Filozofskog fakulteta u Beogradu rekao je u postupku pravne rehabilitacije u Višem sudu da lojalnost Nedića nemačkoj ideologiji ostaje do samog kraja rata.

"Njega je na čelo srpske vladr postavila nemačka vojno-okupaciona uprava i direktno je odgovarao nemačkim okupacionim vlastima", posvedočio je Ristović navodeći da je 2. septembra 1941. Nedić komandantu vojne uprave Bensleru dao izjavu o potpunoj lojalnosti, o čemu svedoči dokument iz arhiva nemačkog Ministarstva spoljnih poslova.

Kako je naveo, ta lojalnost podrazumevala je da će najoštrije postupiti protiv Jevreja, slobodnih zidara, da se porene postupak protiv svih koji su doveli do 27. marta.

"Nedić je 9. septembra 1941. na sastanku s Dimitrijem Ljotićem i nemačkim agentom Rudolfom Trojem izneo stav o rešenju jevrejskog pitanja: Napolje s njima. Sve dokle jedan Jevrejin bude u zemlji i dok može da govori sa Srbima ili dok ga Srbi mogu žaliti, sve dotle nema mira u zemlji", naveo je Ristović.

Kako je naveo profesor, Nedić je naredio hapšenje sumnjivih oficira koji su se skrivali jer nisu želeli da uđu u srpsku državnu stražu.

"Prva grupa od oko 100 oficira je uhapšena i poslata u nemačke logore. Milan Nedić je u junu 1942. godine poslao pismo Baderu sa zahtevom da se izdvoje jevrejski oficiri od ostalih kako bi se izbegla jevrejsko-boljševička propaganda. To je bio jedinstven slučaj da je tako nešto traženo"
, rekao je Ristović.

Prema rečima Ristovića, Bader je pitao Nedića da li je spreman da prihvati "masovne egzekucije", na šta je on odgovorio potvrdno, a kada ga je pitao da li je srpska Vlada spremna da sama vrši odmazde i streljanja protivnika Nedić je izneo stav da za zločine protiv srpske vlade ona sama treba da propisuje i izvršava kazne i da sama bira lica koja će biti streljana.

Nedić je smatrao je da streljanja ne bi trebalo da budu pojedinačna več grupna zbog većeg efekta, kazao je Ristović.

"Njegova lojalnost je bila apsolutna do samog kraja. On je verovao da Srbija treba da postane deo novog poretka koji gradi Treći rajh. Verovao je u ispravnost svoje politike i verovao da će Srbija postati deo nemačke nove Evrope", kazao je Ristović.

Prema mišljenju svedoka, Nedić nije mogao da ne zna šta se dešava u logoru Banjica niti je bilo šta uradio da pomogne nekom ko se nalazi tamo. A bilo je ljudi koji su preživeli zahvaljujući intervencijama, otplaćivanju..

U novembru 1944. godine, prema rečima Ristovića, Nedić je izneo stav da je Nemačka najprirodniji naslon Srbije i da se ne sme odustati, iako je u to vreme, ishod rata već bio poznat.

Svedoka će u nastavku procesa koji je zakazan za 22. januar ispitivati punomoćnik predlagača.

Postupak rehabilitacije počeo je 7. decembra 2015, sedam godina pošto su zahtev za rehabilitaciju podneli Srpski liberalni savet, Udruženje političkih zatvorenika i žrtava komunističkog režima i porodica Nedić.

Početak procesa rehabilitacije izazvao je velike polemike u javnosti zbog oprečnih mišljenja o njegovoj ulozi u Srbiji tokom Drugog svetskog rata.

Protivnici tvrde da bi se Srbija rehabilitacijom saradnika okupatora stavila na stranu poraženih u ratu i obavila reviziju istorije, dok drugi smatraju da je Nedića ubio komunistički režim i da je bez sudske odluke proglašen za kvislinga i ratnog zločinca.

Nedić je bio predsednik srpske vlade u periodu okupacije. Zemlju je napustio krajem 1945, ali je ubrzo uhapšen u Austriji i vraćen u Jugoslaviju. Nije mu suđeno, jer je 4. februara 1946. izvršio samoubistvo skočivši sa prozora istražnog zatvora.

Izvor: Beta
https://insajder.net/sr/sajt/vazno/7765/istori-ar-nedi-do-kraja-ostao-apsolutno-lojalan-nema-kim-snagama.htm

Post by beatakeshi on Tue Oct 24, 2017 11:02 am

Revizija revizionizma? Srpska majka, jevrejsko - boljševička maćeha? (smajli kokičar)

Post by diktotar on Fri Nov 03, 2017 11:57 am

hahah pogledam na yt emisiju rts sa onim nedicevcem iz demokratske stranke, a snimio je neki na ich iz la koji nikad nije vido srbiju, najjaci deo je sto koriste inserte iz otpisanih, a sve iz serije su zapravo cetnici radili po bg, po autoru i ucesnicima emisije  

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 9:59 pm