WW2 revizionizam

Share

Re: WW2 revizionizam

Post by Kinder Lad on Wed May 18, 2016 9:25 pm

meni je ovo potpuni fenomen

mozda smo sve vreme promasivali temu, mozda smo se sve vreme trebali ujedinjavati na desnici...ono, Hrvatska do Drine, a Srbija do Karlobaga, a stanovnistvo izmedju placa porez i jednima i drugima

Post by beatakeshi on Wed May 18, 2016 9:52 pm

Blajburg bros.

Post by No Country on Wed May 18, 2016 10:01 pm

Kinder Lad wrote:meni je ovo potpuni fenomen

mozda smo sve vreme promasivali temu, mozda smo se sve vreme trebali ujedinjavati na desnici...ono, Hrvatska do Drine, a Srbija do Karlobaga, a stanovnistvo izmedju placa porez i jednima i drugima
А ти би да промуваш Југославију на кварно, макар и у овој варијанти? 

Post by ficfiric on Mon May 23, 2016 1:54 pm

_____

Uprava napolje!

Post by beatakeshi on Mon May 23, 2016 2:01 pm

Kakvo besramno lupetanje!

Post by Filipenko on Mon May 23, 2016 2:03 pm

Nije to lupetanje, nego ustaška propaganda.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 2:08 pm

meni uopste nije jasno zasto sud dozvoljava ovu liniju "odbrane" kad to uopste nije tema...

misilm jasno mi je zaasto , samo eto..ne bi trebalo

Post by Ointagru Unartan on Mon May 23, 2016 2:51 pm

O tome da tema sudjenja nije samo ponistenje administrativne odluke kojom je Nedic proglasen krivim, vec upravo rehabilitacija lika & dela, kao sto su najavljivali Nediceva porodica i njihov advokat, raspravljali smo pre pola godine.

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:25 am
Ne znam da li su oni stvarno antisemiti ili su deluzivni u vezi sa svojim dedom, ali zakon i sudska praksa jasno pokazuju da se na tom sudu ne raspravlja o njegovoj krivici ili nevinosti, presuda ce to i pokazati.

Sto se sudske prakse tice, sad smo iznenadjeni time sto sud "dozvoljava ovu liniju odbrane", verovatno cemo biti iznenadjeni i presudom.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 2:56 pm

zastitnik gotama wrote:

misilm jasno mi je zaasto , samo eto..ne bi trebalo

Post by Ointagru Unartan on Mon May 23, 2016 2:59 pm

Ali je ipak bolje i da bude proglasen nevinim u ispolitizovanom procesu, nego da ostane na snazi komunisticka odluka, zar ne?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Filipenko on Mon May 23, 2016 3:30 pm

Kada se dočepaju ovih presuda po Strazburu, a po osnovu podnesaka Udruge "Ljubitelja Domovine" ili "Tko je za U da ostane tU" iz Tomislavgrada i Sinja, ili pak po osnovu tužbe udruženja podunavskih švaba "Princ Eugen", pa kad na osnovu presedana uspostavljenog u domaćoj praksi donesu odluke da su i Pavelić, Ler, Luburić rehabilitovani jer im je suđeno na sudu koji je u Srbiji proglašen političkim, a vojnici Vermahta nelegalno proterivani sa svojim porodicama, onda će se svi čuditi i videti u tome svetsku zaveru protiv Srba.

Post by Veletin on Mon May 23, 2016 3:41 pm

Neka se pripremi Dimitrije...
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 4:58 pm

Radagast wrote:Ali je ipak bolje i da bude proglasen nevinim u ispolitizovanom procesu, nego da ostane na snazi komunisticka odluka, zar ne?
E sad zanimljivo pitanje , milsim zanimljivo za mene jer nisam pravnik, pravniku je verovatno sasvim ocigledna stvar.

Ako postoje dokazi da se presudi na odredjeni nacin , ali to nisu dokazi koje je iznela stana u postupku ™️ nego prosto ovako postoje, jel moze na osnovu toga da se odluci?

Ako ne moze, ovakvom linijom odbrane ga nece odbraniti i na osnovu ovoga sto ovaj lupeta ne bi trebalo da ponniste.
Veletin wrote:Neka se pripremi Dimitrije...
Trideseti put na topiku (zasto da ne mozda trideset prvi put ilustrujem poentu)::

Za sta je Ljotic osudjen? Sta bi se ponistilo?

Post by Veletin on Mon May 23, 2016 5:18 pm

Nemam ja ništa protiv toga da se sve iznese na čistac.
Da nam se jasno kaže šta su to izdaja, kolaboracija, zločini protiv ljudskog života, zdravlja, dostojanstva...
Pa da konačno krenemo da procesuiramo zločine od 1990 pa nadalje.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 5:21 pm

lepo je to , nego rehabilitacija ne radi nista od toga nego j pravni lek protivu presude donosene iz politickih razloga.

ko je i kad doneo takvu ili bilo kakvu presudu protiv Ljotica?

Pitam (minimum trideseti put) ne jer mi je nesto mnogo stalo do Ljotica nego jer ocu da ilustrujem poentu : a to je da oni koji se protive rehabilitaciji misle da presuda ,odnosno ponistavanje iste sluzi da se promen stav javnog mnenja o drazi ili nedicu. A eto Ljotic je covke neosudjen umro, pa nema dvojbe da je fasista.

Post by Veletin on Mon May 23, 2016 5:40 pm

zastitnik gotama wrote: A eto Ljotic je covke neosudjen umro, pa nema dvojbe da je fasista.

Hitler, Himler, Gebels, Mengele... takođe nisu osuđeni.

Post by Gargantua on Mon May 23, 2016 7:14 pm

nije ni nedić osuđen, pa ni suđen, ne može se poništiti presuda koje nema. kod njega postoji uredba vlade (iz 48/9) koja zapravo u opisu kaže da je on ratni zločinac ali pravna posledica uredbe je samo konfiskacija imovine.

mislim da se formalno traži poništavanje te uredbe, koja nije ničim pogodila nedića (bio je mrtav) nego decu/naslednike.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 7:19 pm

e ova linijia nije bila trideset puta, bila je svega deset pocevsi sa nemustim tekstom Jovane Gligorijevic (cao Jovana , imam tries godina, jel ok da te hejtujem ? jeste. hvala). Moze se ponistiti i odluka ne samo presuda :

Ovim zakonom uređuju se rehabilitacija i pravne posledice rehabilitacije lica koja su iz političkih, verskih, nacionalnih ili ideoloških razloga, lišena života, slobode ili drugih prava do dana stupanja na snagu ovog zakona:
1) na teritoriji Republike Srbije bez sudske ili administrativne odluke;
2) izvan teritorije Republike Srbije bez sudske ili administrativne odluke vojnih i drugih jugoslovenskih organa, ako su imala ili imaju prebivalište na teritoriji Republike Srbije ili državljanstvo Republike Srbije;
3) sudskom ili administrativnom odlukom organa Republike Srbije;
4) sudskom ili administrativnom odlukom vojnih i drugih jugoslovenskih organa, ako su imala ili imaju prebivalište na teritoriji Republike Srbije ili državljanstvo Republike Srbije.

Post by Ointagru Unartan on Mon May 23, 2016 7:30 pm

@ Gargantua

Ljoticu nije konfiskovana imovina?

Mislim da nisi u pravu za Nedica, nije neophodna presuda za rehabilitaciju. Naprimer, rehabilitovana su ona dva zandarma koje je ubio Zikica Jovanovic Spanac. Slicno tome, Nedica bi mogli teorijski rehabilitovati (ne kazem da se o tome radi u ovom postupku) na osnovu toga sto je bio uhapsen.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Gargantua on Mon May 23, 2016 8:11 pm

možda sam pogrešno shvaćen, dobro znam da nije potrebna presuda da bi se pokretao proces rehabilitacije.

mislio sam na to da je oglašen izdajnikom/zločincem bez suđenja (kroz uredbu vlade) a sa ciljem da se de facto kazne deca/naslednici a ne nedić kao krivac, a da je verovatno lakše obarati danas na sudu takve uredbe (i uopšte administrativne mere) nego presude kroz sudski proces.

ovi štu poslati na goli otok su dobijali rešenje komisije za prekršaje, dakle isto administrativna mera.

Post by diktotar on Mon May 23, 2016 9:34 pm

kad ce biti pokrenut postupak rehabilitacije causeskua? ili nece nikad jer ga nisu osudile komunjare?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Veletin on Mon May 23, 2016 9:53 pm

da li je bilo kolaboracionista u srbiji tokom okupacije u prvom svetskom ratu ?
jel ko gonjen, suđen...

Post by ostap bender on Sun Jun 05, 2016 2:30 pm

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Veletin on Sun Jun 05, 2016 3:01 pm

Što se tiče Nedića, ne bih rekao da u Srbiji postoji masovna podrška za njegovu rehabilitaciju, većina ga i dalje smatra kvislingom. Njegov režim nije samo dozvolio nacistima da unište tamošnje Židove i Rome, nego je dio srbijanskog aparata aktivno sudjelovao u tome. Njegov je režim bio odgovoran i za postojanje konclogora kao što su Sajmište i Banjica

Post by ostap bender on Sun Jun 05, 2016 3:21 pm

pa nije strucnjak za nedicevu srbiju.  ako mislis oko sajmista.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 10:00 pm