WW2 revizionizam

Share

Re: WW2 revizionizam

Post by Filipenko on Sun Mar 27, 2016 6:24 pm

Vučićev tabloid, čiji urednik školuje mlade novinare, je jasno odredio ko su ubice...

NEDIĆ JE TAJNO SAHRANJEN NA NOVOM GROBLJU?! Praunuk premijera Srbije otkriva NAJNOVIJE DETALJE iz ubistva Titove OZNE

Da li ste zadovoljni kako teče proces rehabilitacije Vašeg pradede?

– Jesmo.

Post by Xexoxical Endarchy on Sun Mar 27, 2016 6:29 pm

praunuk

Post by Delija67 on Thu Mar 31, 2016 10:57 pm

KAd dodje red na praunuka trebace mu oko tri grobna mesta

Post by ficfiric on Fri Apr 01, 2016 12:10 am

Pa sad, zavisi sta mu dodje glave

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Mon Apr 04, 2016 9:25 am

Postavio sam, još na tamou, pitanje - da li je priča o namernom rušenju Narodne biblioteke u šestoaprilskom bombarodovanju, zasnovana na nekim činjenicama i kojim, ili je samo apokrif.

Dejan Ristić tvrdi da je ovo prvo, i da je zasnovana na svedoćanstvu Aleksandra Lera. AKo neko zna nešto više, bio bih mu/joj zahvalan da me uputi na neki izvor.

Хитлер је наредио: прво уништити Народну библиотеку
„Зато што је у њој сачувано оно што је вековима чинило културни идентитет тог народа”, рекао је генерал-пуковник Александер Лер, одговарајући на питање зашто је баш Народна библиотека Србије била циљ у бомбардовању Београда 6. априла 1941. године
Аутор: Дејан Ристићнедеља, 03.04.2016. у 22:00

Некадашње здање Народне библиотеке Србије на Косанчићевом венцу у Београду (Из Збирке фотографија Музеја града Београда)
После слома нацистичке Немачке у мају 1945. генерал-пуковник нацистичке авијације Александер Лер предао се британским трупама које су га изручиле управо властима државе на чијој је територији починио највеће ратне злочине.
У првом истражном исказу, датом официрима Народноослободилачке војске Југославије средином маја 1945. у месту Купинец код Загреба, генерал Лер је нагласио да му је лично Адолф Хитлер издао наређење за потпуно разарање Београда.
„У првом налету требало је да срушимо Народну библиотеку, па тек онда оно што је за нас војнички било интересантно”, нагласио је Лер. На питање југословенских официра зашто баш Народну библиотеку, одговорио је: „Зато што је у тој установи сачувано оно што је вековима чинило културни идентитет тог народа.”
Лерова изјава отклања и последњу сумњу у мотиве и разлоге политичког и војног врха нацистичке Немачке за планско уништење српске националне библиотеке до кога је дошло у поподневним и вечерњим сатима 6. априла 1941. године.  
ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
151

Коментари19

Nenad Markovicпре 16 минута
Sada je fasisticka kampanja opseznija i temeljnija. Narodni muzej, Muzej savremene umetnosti, Arhivi,... Sa druge strane imbecilizovanje naroda sa Pinkom, Kurirom, Informerom, NVO-ima... Kretenizacija omladine od osnovne skole do doktorata sa Bolonjom i prirepcima.

|

Стеванпре 20 минута
Наши пријатељи немци

|

Драган59пре око један сат
За оне које детаљније интересује пљачка архивске грађе Краљевине Југославије током Првог а посебно Другог светског рата, препоручујем књигу "Потрага за украденом историјим - извештај о пљачки српских историјских докумената у Другом светском рату и настојањима да се врате у Србију" Војислава Јовановића-Марамба. Књига је документовано сведочење о организованој и свеобухватној пљачки наших архива јер кад Немац нешто организује то је систематично и темељно. Историјско сведочанство и поука за садашње време.

|

Vojislavпре око један сат
Pa ako se ide tim rezonom onda i ovi koji su pre 15 godina zatvorili Narodni muzej i ostavili ga da ne radi evo vec 15-godina imaju isti cilj kao Hitler. Da se zatre nacionalni identitet. Da li to jos negde ima danas u svetu da vlast zatvori nacionalni muzej i ne otvara ga 15 godina.

|

vaspredпре 2 сата
Isto je učunio i NATO 1999 : uništiti RTS!

|

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by otto katz on Mon Apr 04, 2016 10:27 am

Nemam podrobnijih saznanja, ali kao pasionirani historičar diletant polazim od činjenice da su je razorili u okviru planskog bombardiranja.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on Mon Apr 04, 2016 10:29 am

Iskreno, meni je to uvek zvučalo kao mit.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by otto katz on Mon Apr 04, 2016 10:32 am

William Murderface wrote:Iskreno, meni je to uvek zvučalo kao mit.
Da je Luftwaffe razorila NBS?

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by ostap bender on Mon Apr 04, 2016 10:34 am

planski

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by otto katz on Mon Apr 04, 2016 10:37 am

Planski su razorili Beograd i u okviru toga biblioteku, te ostale pogođene građevine.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on Mon Apr 04, 2016 10:46 am

Da, da, ali da su imali posebnu nameru da unište biblioteku, jer je ona zalog našeg identiteta, itd. Samo mi je taj deo deo summnjiv.

_____

Post by beatakeshi on Mon Apr 04, 2016 10:52 am

Lapa zgrada. Bilo bi dobro obnoviti je.
off topik - ona je sagrađena na nekim rimskim ostacima, to je ono što se danas vidi ili sam nešto pobrkao?

Post by William Murderface on Thu Apr 07, 2016 11:46 am

aslovna
Bilten »
Sudski postupci »
Spiskovi »
Sudski Spisi
Publikacije
Knjige
Multimedija »
Preporuke
Donacije
O nama »
Linkovi
Jutarnji list, 06.04.2016. SKANDALOZAN POVIJESNI FALSIFIKAT: SEDLAR I HITREC U NOVOM FILMU TVRDE ‘Partizani su u Jasenovcu ubili više ljudi nego ustaše’
6. April 2016. 09:15
U zagrebačkom kinu Europa u ponedjeljak oko 21 sat na projekciji filma Jakova Sedlara i scenarista Hrvoja Hitreca “Jasenovac – istina” okupilo se šaroliko društvo.

Bilo je tu puno “desnih prvaka” hrvatske ideološke scene, od Zdravka Tomca, Branka Borkovića, prekoVice Vukojevića, Dikana Radeljaka, novog ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, koji je prije filma dobio najdulji pljesak, sisačkog biskupa Vlade Košića do, priličnog iznenađenja – izraelske veleposlanice Zine Kalay Kleitman, koja sumnjamo da je bila svjesna čemu je prisustvovala.

‘Žrtve ratnih okolnosti’

Povijesna mantra suvremene hrvatske desnice je dozlaboga uboga i nemaštovita. Mit na kojem se želi graditi “novi hrvatski poredak” je omalovažavanje, ideološko i nacionalno diskreditiranje te posvemašnja kriminalizacija hrvatskog partizanskog pokreta te relativiziranje, umivanje, umanjivanje i opravdavanje onoga što se opravdati ne može.

No, kako se ipak ne može zanemariti baš sav zločinački i poltronski karakter ustaškog režima, pokušava ga se opravdati prethodnim zločinom Srba te kasnijim ultimativnim partizanskim! Ako je to argument za ustaški zločin nad Srbima, zašto se on ne primjenjuje kao argument za ono što je bila osveta 1945. nad ustašama!? Film se uklapa u postavljenu mantru i malo je reći da je kontroverzan, ali uz to što je postavljen kao bezočno, nelagodno i neugodno umivanje ustaških ubojstava u logoru smrti Jasenovac, koristi tezu da je kasniji “partizanski logor Jasenovac” puno gori i krvaviji od ustaškog.

Slavko Goldstein, napadan u filmu, o tome izvan filma kaže: “S punom sigurnošću tvrdim da su konstrukcije o Jasenovcu kao poslijeratnom partizansko-komunističkom logoru smrti samo konstrukcija, bez ijednog pravog dokaza. Neosnovana izmišljotina.” Kad se govori o tom “partizanskom Jasenovcu”, iznosi se tvrdnja da su Srbi iz Pakraca dolazili klati Hrvate iz zadovoljstva. Ništa nije rečeno o tome s kojim su osjećajem ustaše klali Srbe i Židove?

Gledajući film, stječe se dojam da se ustašama holokaust nad Židovima omakao, a oni su žrtve, Bože moj, ratnih okolnosti.

Kolateralne žrtve

Toliko je stvari tamo izrečeno da se teško uhvatiti za svaku iznesenu konstataciju. Film počinje četničkim srpskim pogromima u vrijeme Kraljevine Jugoslavije, kao neki uvod u opravdanje onoga što je Srbe snašlo u NDH. Blasfemično je da se Srbi kao najveće žrtve tog sramotnog logora spominju gotovo kao kolateralne žrtve, kao da su sami krivi što su poklani. Kao kad ubojica na sudu traži blaži tretman jer je ubijeni sam pao na nož (desetak puta), a napisao je u školskom listu i humanu pjesmicu “I Srbi su ljudi”.

Kaže se da je Pavelićeva odluka da iz Njemačke uveze rasne zakone tragična (tu ga se pokušava opravdati, kao nije on kriv, to su njemački zakoni), ali se poentira da je Kraljevina Jugoslavija imala prema Židovima još ranije “rasne zakone”. Iz njih se čita da je Židovima zabranjivano školovanje. No, zar to opravdava ustaške rasne zakone po kojima su Židovi i Srbi likvidirani samo zato što su Židovi i Srbi!?

Jasenovac se prikazuje kao logor u koji su internirani protivnici režima, a ustaški pokret tek kao antisrpski. Srbina se može likvidirati.

Mlak pljesak

Kao veliki opravdavajući argument iznosi se podatak da je Pavelićave žena Marabila polužidovka te da je sam ustaški vođa, na intervenciju Mate Ujevića, spasio njegova tajnika Židova iz Jasenovca.

Mijenja li to suštinu ustaškog režima, njihov usrdni i blagonakloni doprinos holokaustu? Adolf Hitler osobno je dopustio da nekoliko glazbenika Židova nastavi svirati u Berlinskoj filharmoniji do kraja rata. Treba li zato biti pravednik među narodima? Mijenja li karakter zločina na Ovčari nekoliko svjedočanstava da su vukovarski Srbi spasili od klanja par svojih prijatelja Hrvata? No ni podatak o Mari polužidovki, “brojnim Židovima u ustaškom pokretu” ili tome da je Židovska općina u Zagrebu radila cijeli rat i da je na tome inzistirao sam Pavelić (pismo koje to kao potvrđuje vrlo je dvojbeno) nisu spasili 80 posto hrvatskih Židova od ustaške kame.

Preživjelo ih je 20 %, i to dobar dio zahvaljujući “zločinačkim hrvatskim partizanima”. Konačno, zagrebački rabin Šalom Freiberger isporučen je u Auschwitz, gdje je ubijen, ali Sedlar i Hitrec to nisu smatrali relevantnim podatkom.

I za kraj – film je, na iznenađenje, dobio vrlo mlak pljesak.

Novinari su za njih ‘liberalni fašisti’

Film se pred kraj zlokobno pretvara u najprostiju ideološku potjernicu za ljudima koji se usude posumnjati u Sedlarov pristup.

Poimenično se spominju Ante Tomić, Jurica Pavičić, Davor Butković, Viktor Ivančić, Denis Kuljiš, Slavko Goldstein, Josip Manolić, Ivo Josipović i Milorad Pupovac kao mrski antihrvatski “liberalni fašisti”, a za Miljenka Jergovića se kaže da mu je sadašnji angažman licemjeran jer je u mladosti crtao svastike po sendvičima. To piše Hitrec, autor partijskog agitpropovskog uratka S.P.U.K.

A što je, recimo, s pripadnosti “zločinačkom partizanskom pokretu” i statusom oficira jugosrbočetničkokomunističke JNA – Franje Tuđmana!?

_____

Post by William Murderface on Thu Apr 07, 2016 11:48 am

Cetiri odlicna Goldstajnova teksta u kojima raskrinkava revizionisticke lazi o Jasenovcu:

http://www.portalnovosti.com/slavko-goldstein

_____

Post by Bluberi on Thu Apr 07, 2016 4:20 pm

Post by diktotar on Tue Apr 12, 2016 8:18 pm

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by beatakeshi on Tue Apr 12, 2016 10:28 pm

Jel to taj novi urednik šaljivdžija?

Post by diktotar on Tue Apr 12, 2016 10:33 pm

pa da, taj sto gostuje po kesicima i malokurskijima

_____
Želimir Žilnik

Post by beatakeshi on Tue Apr 12, 2016 10:39 pm

Nadam se da su "akcionari" pročitali komentare.

Post by William Murderface on Tue Apr 26, 2016 3:13 am

_____

Post by William Murderface on Sat May 14, 2016 5:29 pm

[list=stream-items-id]
[*]
Dejan Jovic@DejanFpzg 2h2 hours ago
Na predavanje Bojana Dimitrijevića danas u Zgbu nije došao baš nitko. http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=893316 …
[/list]

_____

Guest

Post by Guest on Sat May 14, 2016 5:38 pm

Pa kad su mu sve kolege bile u Blajburgu.

Post by ostap bender on Sat May 14, 2016 5:39 pm

muceni bd

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by diktotar on Sat May 14, 2016 6:48 pm

niko nije doso, al to i nema puno veze, jer su budzetske pare otete, a ustasocetnici zadovoljni. to kao kod nas kad lazne stranacke organizacije sisaju nase novce za izmisljene projekte.

_____
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Wed May 18, 2016 9:22 pm

Zlatka Hasanbegovića kritikuje levi, ili ekstremno levi deo intelektualne i kulturne javnosti. One koja je pod vladom SDP uživala privilegije, sada, kada je došao HDZ, nije više tako. Dakle, da simplifikujem, dok jednom ne smrkne, drugom ne osvane. Najveći deo kulturne javnosti je levo orijentisan i oni kritikuju Hasanbegovića na sve moguće načine. Do nivoa da je to ogavno.
Bojance.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 9:56 pm