Krletina

Share

Re: Krletina

Post by William Murderface on Tue Mar 21, 2017 2:41 am

Nebojša Krstić
@Krle22

Ima ona poslovica...Ko se mača lati, od mača i pogine

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by beatakeshi on Tue Mar 21, 2017 9:49 am

Mala svađa među prijateljima.  
Biće zabavno posmatrati Krstića kad se promeni vlast. Zao sam čovek, ali volim katarzu, brisanje šlajma sa lica i zapevanje nove himne.

Post by Photino Bird on Tue Mar 21, 2017 10:04 am

Iskusan si covek, znas da nece biti tako. Cutace 2 godine, i potom ce sareni magazin objaviti radoznao tekst "Dorcolski idol koji ne veruje u idole", o svakodnevici bivseg muzicara a danasnjeg marketinskog maga. I pocece novi krug ulizivanja a da ce mu priseravati samo hronicni baksuzi.

_____
Öxar við ána, árdags í ljóma,
upp rísi þjóðlið og skipist í sveit.
Skjótum upp fána, skært lúðrar hljóma,
skundum á Þingvöll og treystum vor heit.
Fram, fram, aldrei að víkja.
Fram, fram, bæði menn og fljóð.
Tengjumst tryggðarböndum,
tökum saman höndum,
stríðum, vinnum vorri þjóð.

Post by ficfiric on Tue Mar 21, 2017 10:10 am

Iskusan si covek, znas da nece ta pauza trajati 2 godine, vec max 2 meseca.

Pre dve-tri godine sam mislio da ce biti medju prvim gostima ponovo pokrenutog Utiska Nedelje i da ce kenjati na temu kako smo dozvolili da nam se desi Vucic. U medjuvremenu je otisao predaleko tako da gostovanje u UN otpada, ali bice prilike na drugim mestima da se oglasi na tu temu.

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Tue Mar 21, 2017 10:57 am

ficfiric wrote:Pre dve-tri godine sam mislio da ce biti medju prvim gostima ponovo pokrenutog Utiska Nedelje

...i te grešne misli bi bile dovoljne da te kandiduju za najuži spisak. 

Post by William Murderface on Wed Mar 22, 2017 11:50 am

Nataša Jeremić je izjavila da ne prihvata izvinjenje Aleksandra Vučića, rekavši da je on znao unapred za Jovanovo saopštenje.

-Kako Nataša Jeremić zna šta zna Vučić? Mislim da je to teren koji nije za raspravu, jer to šta zna ili ne zna Vučić, ne znamo ni vi, ni Nataša, ni ja. Mislim da je Jovanov izrekao nedoličnu glupost. Dobro što se Vučić izvinio za tuđe reči - rekao je marketinški stručnjak Nebojša Krstić.

Ipak, pet dana pre ove Jovanove optužbe, Vuk Jeremić je iskoristio svoju predizbornu kampanju, ne da predstavi svoj program, već da, pred okupljenim građanima, blati suparničkog kandidata za predsednika, Aleksandra Vučića i njegovu porodicu.

- Prezime problema Srbije je Vučić, a ime - Andrej, ali odlaskom Aleksandra, otići će i Andrej - rekao je Jeremić na predstavljanju svog programa u Narodnom pozorištu, a preneo je Danas.

Ovo je samo još jedan dokaz da kandidat za predsednika Vuk Jeremić bespoštedno i konstantno napada porodicu Aleksandra Vučića, brata premijera Andreja naziva kriminalcem. Da li Jeremić ima neki plan i program koji bi mogao da predstavi građanima ili će celu svoju kampanju zasnovati na optužbama na račun premijera Aleksandra Vučića?

- Loše je što Jeremić od početka kampanje optužuje Vučića, kroz klevetanje Vučićevog brata, da je šef narko mafije, o čemu je i "Danas" opširno izveštavao. Kampanja nikome ne sme biti izgovor za iznošenje lažnih optužbi i uvreda. Ako kreneš u zadavanje niskih udaraca, ne treba da plačeš kad ih primiš i ne treba od toga da praviš sapunsku seriju. Mislim da bi kandidati morali da iznose svoju politiku, ideje i program, a da se manu blaćenja familije onog drugog - zaključio je Neboša Krstić.
http://linkis.com/www.novosti.rs/vesti/JU5aB

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Hubert de Montmirail on Wed Mar 22, 2017 10:15 pm

_____
"Цео дан сам главињао пијан по пекари." - Борислав Михајловић-Михиз

Post by beatakeshi on Wed Mar 22, 2017 10:22 pm

Post by паће on Wed Mar 22, 2017 10:30 pm

Нешто је чудно написао реч диктотар.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Thu Mar 23, 2017 12:45 pm

Moj komentar "slučaja" Nataše Jeremić za @OnlineDanas
Supruga Vuka Jeremića je aktivni učesnik kampanje od trenutka kada je demonstrativno odbila da nastavi da radi na RTS i nadalje, kroz pojavljivanje na bini sa Jeremićem. Pošto je, dakle, bila prisutna na predizbornim tribinama svog supruga, morala je i da čuje salve optužbi i uvreda na račun Vučića i njegovog brata. Takođe, čula je i kako njen suprug Vučića implicitno optužuje za veleizdaju, za šurovanje sa Tačijem i razne druge stvari koje spadaju u udarce ispod pupka nedostojne pristojnih ljudi. Na sve to što je Jeremić izgovatao, svi su gledali blagonaklono, kao na nešto što je socijalno prihvatljivo. Nataša Jeremić je to prećutno odobravala, list Danas je naširoko o tome izveštavao prenoseći sve te uvrede, lažne optužbe i najgore klevete bez ikakve ograde. Potom je jedan od čelnika SNS izrekao uvredljivu optužbu na račun supruge kandidata Jeremića. To što je uradio vrlo je loše, ružno i neukusno, čak i glupo. A glupo je jer je nerealno i prenaglašeno. Da li je Jovanov želeo da uvredi Natašu Jeremić ili da ukaže na neumesnost onog što Vuk Jeremić govori o Vučiću? Šta god da je povod može biti notirano kao povod, ali ne i prihvatljivo kao manir političkog ponašanja. Dobra je stvar što je Vučić odmah reagovao, distancirao se od uvrede i osudio je izvinivši se. Jeremić se za svoje uvrede nije izvinio. 

Sada bi bilo pametno da svi učesnici, a i javnost izvuku pouku. Ne postoje dobre i loše laži u uvrede. Laži kojima napadamo političkog protivnika ne mogu biti prihvatljive ako nam je napadač simpatičan, a žrtva nije. Dupli standardi oko ovih pitanja udaljavaju nas kao društvo od demokratije, a približavaju plemenskom društvu. Ako niko nema pravo da vređa Natašu Jeremić, a nema, onda niko nema pravo ni da vređa Vučićevog brata, suprugu ili decu. Bilo bi dobro da bar intelektalna javnost sačuva principijelnost. Navijačke strasti i govor mržnje ne mogu biti prihvatljivi kada su u pitanju Nataša i Vuk, ali ni kada su u pitanju Vučić i bilo koji član njegove porodice. Da bismo se snašli u svemu ovome, dovoljno je samo da se prisetimo kako su nas vaspitavali naši stari. Ništa manje i ništa više.

_____

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Thu Mar 23, 2017 12:52 pm

svisuisti, i siva eminencija vladajuće stranke koji se bije sa žandarmerijom i kome kradu lk radi otvaranja firme, i bivša novinarka RTSa...

nego gde su te brutalne uvrede na račun gazdine žene i dece? jel to neko nekad video?

kakav je odvratan oblik života jebeni krlo

Post by sejlor on Thu Mar 23, 2017 12:59 pm

Je l vi možete da zamislite osobu koja pročita/odsluša Krla i kaže: "u pravu je, mudro zbori!". Ja ne. Koja je onda Krlova svrha uopšte?

Post by паће on Thu Mar 23, 2017 1:07 pm

sejlor wrote:Je l vi možete da zamislite osobu koja pročita/odsluša Krla i kaže: "u pravu je, mudro zbori!". Ja ne. Koja je onda Krlova svrha uopšte?

Да превазиђе противречност у изразу "апсолутна релативизација свега" и тако достигне нирвану.

_____
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Thu Mar 23, 2017 1:12 pm

Da muti vodu.

_____

Post by diktotar on Thu Mar 23, 2017 1:13 pm

ja mogu jer poznajem neke osobe koje ga shvataju vrlo ozbiljno. ili npr da li mozete da zamislite osobu koja podrhtava od uzbudjenja jer na mini tribinu u lokalnu knjizaru dolazi bazdulj.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Thu Mar 23, 2017 1:17 pm

Taj neki nivo.

Za Krleta ne znam, ali postovaoci Bazdulja su oni sto su procitali par knjiga u zivotu (uglavom lektire) a vole sebe da smatraju nacitanim, i onda im on bas nekako imponuje.

_____

Post by паће on Thu Mar 23, 2017 1:30 pm

William Murderface wrote:
Taj neki nivo.

Za Krleta ne znam, ali postovaoci Bazdulja su oni sto su procitali par knjiga u zivotu (uglavom lektire) a vole sebe da smatraju nacitanim, i onda im on bas nekako imponuje.

Па импонује им јер цитира Џонија, за кога су они чули, дакле ејбре ко каже да сам пол(уп)исмен, хватам литерарне референце.

Ко кад је мој пајта пургер, во оно времја, мислио да се Џонијево "и не буди Великог Брата" односи на СССР, јер јебига није читао Орвела. Ал' ето ухватио је референцу и мислио да зна шта значи.

Crleaugh је вишеслојан за забавиште.

_____

Post by Filipenko on Thu Mar 23, 2017 1:33 pm

sejlor wrote:Je l vi možete da zamislite osobu koja pročita/odsluša Krla i kaže: "u pravu je, mudro zbori!". Ja ne. Koja je onda Krlova svrha uopšte?

Ne služi on tome, nego da ga prenese i citira 100 medija na 258 strana, od lokala preko pinka do retvitera. Tako se radi propaganda među onih 80% koji ne spadaju u 10% pristaša Vučića koje tu ništa ne dotiče i 10% ljudi koji prate tu trulež iz dana u dan i znaju kako taj Krstić laže i lupeta.

Dakle, ne da se njemu direktno veruje, već da se indirektno koristeći njega stvara odgovarajući narativ.

Šta ste vi mislili, da su partizani streljali deo intelektualaca zbog toga što su oni slobodno mislili ili zbog toga što su u svojim sredinama podsticali dražićevskonedićevskoljotićevskik narativ? 

Post by Hubert de Montmirail on Thu Mar 23, 2017 1:36 pm

Samo da vas podsetim da je svojevremeno Bazdulj bio više nego rado viđen gost, recimo na tribinama u organizaciji biblioteke XX vek.

_____
"Цео дан сам главињао пијан по пекари." - Борислав Михајловић-Михиз

Post by diktotar on Thu Mar 23, 2017 1:41 pm

jedna pajticeva bivsa savetnica mu se bas divi, kako prozima i to.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Thu Mar 23, 2017 1:45 pm

Hubert de Montmirail wrote:Samo da vas podsetim da je svojevremeno Bazdulj bio više nego rado viđen gost, recimo na tribinama u organizaciji biblioteke XX vek.

Naravno, ne ni tako davno. Do pre godinu-dve max.

_____

Post by William Murderface on Sun Mar 26, 2017 12:54 am

Nebojša Krstić
@Krle22
1 h
Kad bi neko nacrtao Jankovićevog psa s licem Coraxa, to bi bilo jako duhovito? Ili ne bi? Hm?

_____

Post by beatakeshi on Sun Mar 26, 2017 11:03 am

Ne mogu da nađem Vučića kao psa koji donosi Slobi novine, iz 1998.

Post by William Murderface on Tue Mar 28, 2017 10:27 am

Suptilnosti, ime ti je Krlo.

Nebojša Krstić
@Krle22

Danas je utorak, Utorkom samo u štampanom izdanju #Blic-a imate moj tekst na str 5. Obavezno pročitajte, naslov je: 

_____

Post by паће on Tue Mar 28, 2017 11:29 am

William Murderface wrote:
Suptilnosti, ime ti je Krlo.

Како бих волео да га неко напали да изађе на улицу са свежњем примерака у бисагама и да продаје, са све извикивањем наслова. Скривена камера ће се нацртати сама.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jun 28, 2017 5:36 pm