Krletina

Share

Re: Krletina

Post by plachkica on Sun May 22, 2016 4:20 pm

Nebojša Krstić ‏@Krle22 15m15 minutes ago
Imam utisak da sam upao u zatvoreni krug koji mi onemogućava tvoraštvo.

Post by паће on Sun May 22, 2016 4:23 pm

Творство, пак, излеће из круга кад хоће.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Veletin on Sun May 22, 2016 4:26 pm

Post by William Murderface on Sun May 22, 2016 4:27 pm

Kinder Lad wrote:A sto mu je toliko smetao Tito onda? Mislim, nije bas to, ali nije ni toliko daleko od toga da ga toliko mrzi

Pa zato sto na celu nije bila elita po njihovom izboru, tj oni sami. I naravno, because nationalism.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sun May 22, 2016 4:34 pm

Nebojša Krstić –  ‏@Krle22

"Tvoraštvo" je nešto što proizvodi tvor, pretpostavljam.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by No Country on Sun May 22, 2016 5:55 pm

Крле је у ствари домаћа верзија Доналда Трампа: тај оживљени лик из стрипа, коме поред главе вазда лебди балончић у коме читаш шта у том тренутку мисли. А то што мисли је жив упиш. 

И тако се народ забавља, док стрип-ликови завршавају посао.

Post by Kinder Lad on Sun May 22, 2016 6:26 pm

William Murderface wrote:
Kinder Lad wrote:A sto mu je toliko smetao Tito onda? Mislim, nije bas to, ali nije ni toliko daleko od toga da ga toliko mrzi

Pa zato sto na celu nije bila elita po njihovom izboru, tj oni sami. I naravno, because nationalism.

pa imao je jugoslovenski. sort of.

Post by William Murderface on Sun May 22, 2016 6:28 pm

Nije to to...

A i brate, njemu actually smeta socijalna pravda. Jeste Titov režim imao apskete toga što pominješ, ali mu cilj jeste bio emancipacija masa, Krletov je prosto kontrola masa i ukopavanje elita u nasledne položaje (naravno, opet, onih po njegovoj meri, ne Đilasove nove klase).

_____

Post by No Country on Sun May 22, 2016 6:28 pm

Ма на Тита су се ложили сељаци, то је то.

Post by beatakeshi on Sun May 22, 2016 6:58 pm

Rado bih video Krlovu listu potencijalnih kandidata za Prvog Prosvećenog Apsolutistu Srbije. Šale nikad dosta.

Post by plachkica on Mon May 23, 2016 3:46 pm

Nebojša Krstić ‏@Krle22 21s21 seconds ago
I ne zaboravite: neizbežna pojedinačno-vremenska-artikulišuća volja kada se okrene protiv sebe takođe ostaje volja. Nije li ovo ohrabrujuće?
0 retweets 0 likes
Reply Retweet
Like
More
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 4:24 pm

Ja sam ohrabrena i volumizirana.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 4:55 pm

plachkica wrote:Nebojša Krstić ‏@Krle22  21s21 seconds ago
I ne zaboravite: neizbežna pojedinačno-vremenska-artikulišuća volja kada se okrene protiv sebe takođe ostaje volja. Nije li ovo ohrabrujuće?
0 retweets 0 likes
Reply   Retweet    
Like  
More
pa sramim se priznati ™ i moja reakcija na Filozofiju palanke je bila slicna... odnosno nisam mogao da se probijem kroz hegelijanski jezik..

svakako je zato sto nisam obrazovan dovoljno, ne zato sto samoj knjizi nesto fali ..
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 5:39 pm

plachkica wrote:Nebojša Krstić ‏@Krle22  21s21 seconds ago
0 retweets 0 likes
Reply   Retweet    
Like  
More

Ono kad glup čovek dosegne granicu svog znanja, pa mu je sve preko toga smešni višak.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 5:55 pm

Pa nije to nuzno glupost. Mislim reakcija je normalna. Kripticno je, moglo se kazati drugacije, ljudi se unervoze. Jedino sto u kombinaciji s njegovom prepotencijom, arogancijom i protopolitickom agendom postane odvratno. Ali po sebi tekst generise nervozu ako inace nisi u takvim tekstovima i to po meni nije za sram.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 6:32 pm

A šta misliš kako je meni kad dohvatim Lakana.
Ali se ne hvalim time što se teško probijam kroz njega.
Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 6:34 pm

Pa slazemo se

Post by William Murderface on Mon May 23, 2016 6:46 pm

gagorder wrote:Pa nije to nuzno glupost. Mislim reakcija je normalna. Kripticno je, moglo se kazati drugacije, ljudi se unervoze. Jedino sto u kombinaciji s njegovom prepotencijom, arogancijom i protopolitickom agendom postane odvratno. Ali po sebi tekst generise nervozu ako inace nisi u takvim tekstovima i to po meni nije za sram.

Naravno. I sprdanje sa stilom je legitimna citalacka reakcija, samo kad tupson poput njega to radi postane ogavno. Zna mi on nesto o necemu jbt.

_____

Post by паће on Mon May 23, 2016 6:49 pm

gagorder wrote:Ja sam ohrabrena i volumizirana.

Волумисана! Признаје се и волумана.

_____
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Mon May 23, 2016 7:38 pm

Inace, ovo je odlomak koji Krle parodira. Sami sto enite da li je smislen.

_____

Guest

Post by Guest on Mon May 23, 2016 8:14 pm

Ja nisam citalac za to. Jednostavno moj mozak nije tako navijen. Mislim, mogu da ucitam nekakvo znacenje u stanoviti ulomak, ali me sve to smara i ne zanima itsl. Jako cenim jednostavnost izraza. Volim kad je savrseno jasno sta neko hoce da kaze, pa da se onda raspravljamo, slazemo, ne slazemo. Najzaguljenija pravna dogmatika, najelegantnija argumentacija - to mora da moze da prati svrseni gimnazijalac. Inace ne vredi pisljiva boba.
Obozavala sam staaare profesore kod kojih sve deluje lako i jednostavno, a mozak ti se zavrti od kompleksnosti problema. Stariji Konstantinovic je tako pisao. Uostalom Skica je remek delo, a senior je sve skole izucio na francuskom. Tako da - probala par puta, vise zato sto je the sin, nego sto me autenticno zanima, i onda batalila. Kratak mi je zivot za to.

Post by beatakeshi on Mon May 23, 2016 8:20 pm

+1.
Poklanjam knjigu ako je neko zainteresovan.

Post by паће on Mon May 23, 2016 9:19 pm

gagorder wrote:Ja nisam citalac za to. Jednostavno moj mozak nije tako navijen. Mislim, mogu da ucitam nekakvo znacenje u stanoviti ulomak, ali me sve to smara i ne zanima itsl. Jako cenim jednostavnost izraza. Volim kad je savrseno jasno sta neko hoce da kaze, pa da se onda raspravljamo, slazemo, ne slazemo. Najzaguljenija pravna dogmatika, najelegantnija argumentacija - to mora da moze da prati svrseni gimnazijalac. Inace ne vredi pisljiva boba.

Па као такав сам га и пратио, и то на прописаном одстојању, понекад и три-четири пута даље, за сваки случај.

Невоља са таквим говором је што ме изгуби негде код другог-трећег вагона. Јер објасни можда шта је мислио под првим, другим појмом, раздвоји значење нечега на овакво и онакво, и је, супер, пратим и дижем на следећу реченицу. А кад ја тамо а оно међутим јок, ту убаци још две-три ствари које су можда цигле из претходног фазона, а можда их нигде није објаснио, заплете све то у некакве међусобне односе и... јебига, разумем сваку реч, ама реченицу јок.

И овде не мислим само на Константиновића него и на комплет философију.

_____

Post by Kinder Lad on Mon May 23, 2016 10:33 pm

pa jbg, svaka struka ima svoju terminologiju

_____
alt-lib

Post by паће on Mon May 23, 2016 10:56 pm

Kinder Lad wrote:pa jbg, svaka struka ima svoju terminologiju

Ако му не требају нове речи, није урадио свој посао. Посао филозофа је (између осталог) да мисле што досад нико мислио није, да искажу оно што још није било исказано, и да стога прте нове стазе и кроз језик, дакле да измишљају речи кад им требају. Дакле те речи нису алат струке, оне су добрим делом производ (осим у деловима где се позива на претходнике и користи њихов појмовник њихове кутије са алатом).

И све је то ОК, и све то треба, али ја неке њихове асистенте који ће то студентима после преводити са српског на јасно свакако читати нећу, но очекујем од филозофа да своје мисли изложи иоле јасно, са неким минимумом педагогије (замишљене овде као вештине објашњавања притупим дрипцима шта је песник хтео да каже) и поступности. Међутим не, поступност се затури негде око четврте реченице, а негде око десете поприлично сумњам да је и сам у стању да два месеца по изласку књиге скапира шта је хтео да каже.

На ово није имун чак ни Жижек, колико год да је јућублер.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Jun 27, 2017 10:50 am