Krletina

Share

Re: Krletina

Post by ostap bender on Wed Jun 01, 2016 11:34 pm

Mozda ne treba da bude eksponat ali jos manje treba da bude crkvena relikvija.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Guest

Post by Guest on Wed Jun 01, 2016 11:52 pm

hmm , mozda menjam misljenje o celoj stvari...

ne bi bila relikvija, bio bi grob, kao za bilo kog drugog coveka.

Post by ostap bender on Thu Jun 02, 2016 12:14 am

ne bi i to znas i sam. crkva teslu tretira kao jurodivog eremita i proroka. drugim recima u crkvenim rukama grob nije samo grob. na kraju krajeva crkva je kroz vekove deo svog kapita i autoriteta vukla iz cinjenice da je odredjivala ko, kako i kada moze biti sahranjen.

_____

Post by William Murderface on Thu Jun 02, 2016 12:43 am

Nebojša Krstić –  ‏@Krle22

Nema besplatnog ručka, to se svi slažemo.
Ali, onda se pojavi socijal-demokratija da vam objasni da uvek može država da vam ga plati.

BernieBro

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Thu Jun 02, 2016 12:50 am

ostap bender wrote:ne bi i to znas i sam. crkva teslu tretira kao jurodivog eremita i proroka. drugim recima u crkvenim rukama grob nije samo grob. na kraju krajeva crkva je kroz vekove deo svog kapita i autoriteta vukla iz cinjenice da je odredjivala ko, kako i kada moze biti sahranjen.

Обратно, ауторитет је наметала између осталог тако што је измислила себи овлашћење да одређује то што кажеш, плус да ти се нацрта у свим битним тачкама у животу - кад се родиш, кад се жениш, кад ти неко умре... Е сад што је народ сео на ту ујдурму то је народов проблем. Тесла јесте био свештеничко дете ал' нешто се не сећам да је своје тело завешта цркви.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by ostap bender on Thu Jun 02, 2016 1:16 am

pa gotovo je izvesno da su odredjene forme pogrebnog rituala pratile coveka gotovo od njegovih pocetaka. mislim ne bih olako odbacio tu ljudsku potrebu i pripisao je samo nekom drustvenom inzinjeringu popova.

sto se tesle tice svaka njegova jugoslovenska izjava ili podrska partizanskom pokretu se predstavljaju kao komunisticki falsifikat bez ikakvih dokaza. pa ce tako i sada biti.

_____

Post by паће on Thu Jun 02, 2016 1:30 am

Па нисам рекао да су га измислили, него да су се наметнули као једини извођачи, без конкурса.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by ostap bender on Thu Jun 02, 2016 2:05 am

tu se slazem.

_____

Post by Kondo on Thu Jun 02, 2016 9:56 am

ostap bender wrote:

sto se tesle tice svaka njegova jugoslovenska izjava ili podrska partizanskom pokretu se predstavljaju kao komunisticki falsifikat bez ikakvih dokaza. pa ce tako i sada biti.

mislis na platofrmu partizan.tesla.tc?  bounce

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Thu Jun 02, 2016 12:16 pm

ostap bender wrote:ne bi i to znas i sam. crkva teslu tretira kao jurodivog eremita i proroka. drugim recima u crkvenim rukama grob nije samo grob. na kraju krajeva crkva je kroz vekove deo svog kapita i autoriteta vukla iz cinjenice da je odredjivala ko, kako i kada moze biti sahranjen.

Prvo da kazem da nisam do kraja siguran da li je neumesno da bude u muzeju ( za nekog drugog bih rekao da jeste, ali sve je kod Tesle bilo dosta ekscentricno , p nek bude i ovo sta sad).

Ako uzmemo da jeste neumesno- onda je najbolje kompromisno resenje da bude sahranjen na groblju kako se ljudi i inace sahranjuju. Crkva bi imala simbolicku vlast nad Teslom, kao i nad bilo kojim krstenim covekom, ako bi bilo opela i to je to. Ne bi se od toga pravila ni relikvija ni turisticka atrakcija.

Ne moze se na osnovu Teslinih izjava naslultiti da li je bio vernik u bilo kom smislu u kom crkva dozivljava vernika- pricao je svasta, ne uvek povezano i smisleno.

Jasno je meni sta crkva hoce, da ga na neki nacin vrati u svoj domen, da ima kontrolu nad "nasledjem", to je uzaludan posao, nasledje je vise kod Elona Maska i Oatmela nego kod Irineja.

Post by ostap bender on Thu Jun 02, 2016 12:28 pm

zasto ga ne sahrane u smiljanu vec u porti hrama? ovde se ne radi o javnom moralu vec o politickoj eksploataciji pepela naucnika. teslin odnos prema religiji je idiosinkratican i svakako ne ukljucuje tradicionalnu duhovnost. svakako nije trazio da mu irinej i vucic odlucuju o grobnom mestu.

_____
Guest

Post by Guest on Thu Jun 02, 2016 12:49 pm

evo bicu opet baron Lamont

moze Smiljan , dogovorili smo se , javi gde treba

Post by Filipenko on Thu Jun 02, 2016 1:03 pm

Ne može u Smiljane jer tamo više nema Austrije, a rođaci su prognani iz Nove Države Hrvatske.

Treba naravno ispoštovati želje njegovih najbližih i ostaviti urnu u muzeju. Cela dilema "gde ga treba sahraniti" je lažna, jer je ostao njegov prah, a to se ne sahranjuje po hrišćanskim običajima. Crkva bi prva trebala da insistira na tome, da je iole dosledna, ali znamo da nije...Oni naravno hoće samo pare i što veći proizilazeći uticaj na društvo. Ako je već po tome, muzej barem plaća porez, a crkva ne.

Post by William Murderface on Thu Jun 02, 2016 1:08 pm

Ja stvarno ne vidim šta je neumesno u tome da njegov prah ostane u objektu koji je u potpunosti posvećen slavljenjenju njegovog života i rada. Nije to tek neki muzej, to je muzej posvećen njemu i njegovim dostignućima. Ako mu je negde mesto, tu je.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Thu Jun 02, 2016 1:33 pm

Filipenko wrote:Ne može u Smiljane jer tamo više nema Austrije, a rođaci su prognani iz Nove Države Hrvatske.

Treba naravno ispoštovati želje njegovih najbližih i ostaviti urnu u muzeju. Cela dilema "gde ga treba sahraniti" je lažna, jer je ostao njegov prah, a to se ne sahranjuje po hrišćanskim običajima. Crkva bi prva trebala da insistira na tome, da je iole dosledna, ali znamo da nije...Oni naravno hoće samo pare i što veći proizilazeći uticaj na društvo. Ako je već po tome, muzej barem plaća porez, a crkva ne.

Po tvojoj logici, spaljeni hrišćanski mučenici ne bi mogli da budu sahranjeni po hrišćanskim običajima. Mislim da nisi razumeo suštinu zabrane opela pred kremaciju. Nadalje, Tesla je sahranjen po pravoslavnim običajima i tek kasnije je kremiran.

Post by Blind Lime Pie on Thu Jun 02, 2016 1:37 pm

ostap bender wrote:zasto ga ne sahrane u smiljanu vec u porti hrama? ovde se ne radi o javnom moralu vec o politickoj eksploataciji pepela naucnika. teslin odnos prema religiji je idiosinkratican i svakako ne ukljucuje tradicionalnu duhovnost. svakako nije trazio da mu irinej i vucic odlucuju o grobnom mestu.

dodaću da je pored politike ovde u igri i novac i to jako veliki novac, i sklon sam verovanju da se arhijereji u ovoj stvari vode pretežno novčanim motivima.
Guest

Post by Guest on Fri Jun 03, 2016 7:30 pm

Nebojša Krstić@Krle22 2m2 minutes ago
Vučić kaže da je to što će on podići spomenik psvom olitičkom protivniku Đinđiću upravo govori o Đinđićevoj veličini. Treba li nešto dodati?

Post by beatakeshi on Sat Jun 04, 2016 9:14 pm

Filipenko wrote:Ne može u Smiljane jer tamo više nema Austrije, a rođaci su prognani iz Nove Države Hrvatske.

Nisu Smiljani nego Smiljan.

Post by William Murderface on Mon Jun 06, 2016 5:18 pm

Dr Nebojša Krstić
@Krle22

Predsednik Demokratske stranke psuje u #Skupština. Ovo se nikad nije desilo. A nadao sam se da nikada neće

_____

Guest

Post by Guest on Mon Jun 06, 2016 5:39 pm

sta je psovao i koga?

Post by William Murderface on Mon Jun 06, 2016 5:50 pm

Nemam pojma, ali čujem da snsovc to pominju u skupštini.

_____

Post by Veletin on Mon Jun 06, 2016 5:59 pm

Post by ficfiric on Mon Jun 06, 2016 6:00 pm

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Mon Jun 06, 2016 6:41 pm

imao i Nikolic "jebacu ti mater ja na replici "

Post by plachkica on Mon Jun 06, 2016 6:48 pm

Skandal.
(smešno je, jer ih ova goveda tovare u svakom obraćanju za heterlend, za rad skupštine, za prethodni režim, za krizu, za sunovrat institucija...za zemljotres u haitiju...i na kraju je ovaj ispizdeo i opsovao
i tek je posle toga krenula pljuvačina: sram vas bilo, psujete! vređate najsvetiju instituciju!
katran, perje!)

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Aug 20, 2017 8:05 am