Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu 8 Feb - 20:56

    Moguce 1999 ali to nije 1991 i 1992 u Zagrebu...
    Ali bi morao znati da su imali probleme zbog odredjenih stvari...
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu 8 Feb - 21:01

    Ne kapiram, koristiš antiratni gest zarad ratne propagande?
    ficfiric

    Posts : 34050
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by ficfiric Thu 8 Feb - 21:02

    Naravno da su imali problema. Ako cemo o problemima, imao ih je i Balasevic u Srbiji u vreme rata u BIH i Hrvatskoj.

    Ako vec pominjes Rimtutituki, ne mogu se preskakati KUD Idijoti koji su u najteze vreme pokazali da su najhrabriji.


    _____


    Uprava napolje!

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu 8 Feb - 21:06

    Oni su hrabriji jer je u Hrvatskoj bilo teze to raditi. Tu se slazem.
    Ali mi navedi jedna veliki antiratni skup u Zagrebu u tom periodu kao u Beogradu?
    Mozda ja ne znam ali mislim da nije bilo.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sergen Yalçın Thu 8 Feb - 21:06

    dozvoljvali su rimtutituki iz prostog razloga sto su bili nebitni. da je mejnstrim (narodnjaci) krenuo da siri bunt protiv rata vrlo brzo bi se postarali za to.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 8 Feb - 21:11

    Newsflash: rat u Hrvatskoj 1991 se vodio u Hrvatskoj.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu 8 Feb - 21:11

    Ja sam jako voleo da se družim sa knindžama u srednjoj školi, bili su super drugari, vodili su me da slušamo BMK u neku pečenjaru kod Studenjaka i tako to. Jedino me je nerviralo što su svi do jednog bili cigosi.

    Kada smo već kod muzike, meni je interesantan jedan pomelo zapostavljeni žanr, a to su pesme koje su nastale posle rata sa namerom da podjebavaju poražene. Moj favorit - Milijan Knežević.

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu 8 Feb - 21:11

    Santino wrote:dozvoljvali su rimtutituki iz prostog razloga sto su bili nebitni. da je mejnstrim (narodnjaci) krenuo da siri bunt protiv rata vrlo brzo bi se postarali za to.

    Ne bih se slozio. Rimtutituki je imao veliki uticaj na one od 18-22 a to su prvopozivci za rat...
    Uostalom, Sloba je dozvoljavao da se sniimaju anti-ratni filmovi vec sam naveo "Pun mesec nad Beogradom"(1993) i "Vukovar, jedna prica"(1994).
    Sloba je pokusavao da dozira i taktizira jer se on plasio da ga desnica potpuno ne pojede...on je vec od 1991 osumjicen da je komunisticki izdajnik kod dela takvih...onda ulece Seselj da sludjuje...


    Last edited by Zuper on Thu 8 Feb - 21:15; edited 3 times in total
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Thu 8 Feb - 21:12

    Hubert de Montmirail wrote:Ja sam jako voleo da se družim sa knindžama u srednjoj školi, bili su super drugari, vodili su me da slušamo BMK u neku pečenjaru kod Studenjaka i tako to. Jedino me je nerviralo što su svi do jednog bili cigosi.

    Kada smo već kod muzike, meni je interesantan jedan pomelo zapostavljeni žanr, a to su pesme koje su nastale posle rata sa namerom da podjebavaju poražene. Moj favorit - Milijan Knežević.



    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 3579118792

    Jbt


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu 8 Feb - 21:15

    Santino wrote:dozvoljvali su rimtutituki iz prostog razloga sto su bili nebitni. da je mejnstrim (narodnjaci) krenuo da siri bunt protiv rata vrlo brzo bi se postarali za to.

    eh




    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Hqdefault


    Spoiler:
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sergen Yalçın Thu 8 Feb - 21:17

    u svakom slucaju dobrano su zakasnili sa antiratnim delovanjem, kada se stvar kuvala to nije bilo dovoljno "kul".


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu 8 Feb - 21:17

    William Murderface wrote:


    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 3579118792

    Jbt

    eee

    ja bih jako voleo da se neko ozbiljnije načno pozabavi ratnim stvaralaštvom, to je gift that keeps on giving
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu 8 Feb - 21:18

    Zuper wrote:Oni su hrabriji jer je u Hrvatskoj bilo teze to raditi. Tu se slazem.
    Ali mi navedi jedna veliki antiratni skup u Zagrebu u tom periodu kao u Beogradu?
    Mozda ja ne znam ali mislim da nije bilo.


    Lakše je antiratovati u zemlji koja nije u ratu Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895


    Last edited by fikret selimbašić on Thu 8 Feb - 21:20; edited 1 time in total
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Thu 8 Feb - 21:20

    Hubert de Montmirail wrote:
    Santino wrote:dozvoljvali su rimtutituki iz prostog razloga sto su bili nebitni. da je mejnstrim (narodnjaci) krenuo da siri bunt protiv rata vrlo brzo bi se postarali za to.

    eh




    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Hqdefault


    Spoiler:
    Vreme tuzno, vreme najtuznije 
    sto rastavljas, Boze, najmilije 
    sina od majke, sestru od brata 
    zar nije dosta tuge i rata 

    Ref. 
    Pravde, pravde samo hocemo 
    cujes li nas, Boze nas 
    nista, nista vise necemo 
    samo ljubav, samo ljubav 
    i mira da nam das 




    Place majka koja gubi sina 
    place seja koja gubi brata 
    molitva je nasa uvek ista 
    ne daj Boze nikad vise rata 

    Ref. 

    Spasi, Boze, spasi ove ljude 
    spasi narod koji ti se moli 
    ucini nesto za narod ovaj 
    koji te ljubi, koji te moli 


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by boomer crook Thu 8 Feb - 21:20

    sve izbeglice u mom secanju, iz tih breakfast club godina, su bile mirni, studiozni i skromni djaci. jedan od mojih najboljih drugova je decko izbeglica koji je dobar deo mladosti proveo u memljivom izbeglickom lageru u krnjaci. to mu nije ubilo duh, solidarnost i dobro kucno vaspitanje. naprotiv.

    u mom razredu su bile tri devojcice iz sarajeva. s jednom od njih sam izasao na nesto sto je bilo najcudniji i najtuzniji dejt u mom zivotu.

    s druge strane  iz moje neposredne okoline dosta ljudi je otislo iz beograda. moj najbolji drugar iz detinjstva, slovenac, otisao je s familijom, koja je ovde radila potpuno strejt a ne kao deo nekog predstavnistva, u sloveniju. dve drugarice, sestre u nekom super-simpa purgerskom pank rok fazonu, su otisle s matorima nazad za zagreb i odgodile unekoliko moje sazrevanje. drugarica iz razreda se vratila u makedoniju.

    oruzje je kod nas u razred donosio sin jednog poznatog novinara i njegov drugar, sin jednog policijskog generala. oruzje = nozevi. bombe sam video kada ih je jedan moj ludi drugar koji se lozio na van sama pazario na zelenjaku 92 u iscekivanju skorog rusenja milosevica i pratecih ulicnih borbi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu 8 Feb - 21:21

    da, ima još jedna sa tog albuma, Ko poseja seme zla.

    samo što su Malog Ramba, za razliku od Rimtukitutija, slušeli i voleli milioni
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Thu 8 Feb - 21:22

    ali najvece iznenadjenje, i nazalost po meni samo izuzetak od pravila je ovo Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 1399639816



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Zuper Thu 8 Feb - 21:23

    Prihvatate Slobin stav da Srbija nije bila u ratu?
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Thu 8 Feb - 21:23

    Hubert de Montmirail wrote:da, ima još jedna sa tog albuma, Ko poseja seme zla.

    samo što su Malog Ramba, za razliku od Rimtukitutija, slušeli i voleli milioni
    krenuo da okacim i nju, pa rekoh prvo cecu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by disident Thu 8 Feb - 21:24

    Zuper wrote:Prihvatate Slobin stav da Srbija nije bila u ratu?
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895
    Da se rat nije vodio na teritoriji srj, nije isto sa tim da  srj nije ucestvovala u tim ratovima


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Thu 8 Feb - 21:28

    Arkady Ivanovich wrote:
    Sotir wrote:U kojoj to školi je 4. razred sa 16-17 godina?

    poceli su da dolaze 91, u 4. razredu 94 je pola ucenika u razredu iz tih krajeva divljalo. sta ti jos nije jasno? kako se uvek javis da isledjujes kada se pomene zlo srbije 90ih, veri fani si Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 1399639816

    bolje nam ispricaj ponesto o junackim delima generala srbijanske vojske i policije na kosovu, kako su spasavali ljude i to
    Divno nadopunjuješ sopstvenu glupost bezobrazlukom, samo nastavi tako.
    Anonymous
    Guest

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Guest Thu 8 Feb - 21:30

    Zuper wrote:Prihvatate Slobin stav da Srbija nije bila u ratu?
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895


    Pa i nije Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sotir Thu 8 Feb - 21:31

    Zuper wrote:Prihvatate Slobin stav da Srbija nije bila u ratu?
    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 2304934895
    Kad već pametuješ sa najglupljim one-linerima, daj objasni gde su završili oni holandski oklopni transporteri?
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Erős Pista Thu 8 Feb - 21:33

    ostap bender wrote:sve izbeglice u mom secanju, iz tih breakfast club godina, su bile mirni, studiozni i skromni djaci. jedan od mojih najboljih drugova je decko izbeglica koji je dobar deo mladosti proveo u memljivom izbeglickom lageru u krnjaci. to mu nije ubilo duh, solidarnost i dobro kucno vaspitanje. naprotiv.

    u mom razredu su bile tri devojcice iz sarajeva. s jednom od njih sam izasao na nesto sto je bilo najcudniji i najtuzniji dejt u mom zivotu.

    s druge strane  iz moje neposredne okoline dosta ljudi je otislo iz beograda. moj najbolji drugar iz detinjstva, slovenac, otisao je s familijom, koja je ovde radila potpuno strejt a ne kao deo nekog predstavnistva, u sloveniju. dve drugarice, sestre u nekom super-simpa purgerskom pank rok fazonu, su otisle s matorima nazad za zagreb i odgodile unekoliko moje sazrevanje. drugarica iz razreda se vratila u makedoniju.

    oruzje je kod nas u razred donosio sin jednog poznatog novinara i njegov drugar, sin jednog policijskog generala. oruzje = nozevi. bombe sam video kada ih je jedan moj ludi drugar koji se lozio na van sama pazario na zelenjaku 92 u iscekivanju skorog rusenja milosevica i pratecih ulicnih borbi.


    Moje iskustvo s izbeglicama iz Cro je skoro identicno. Secam se decka iz Zadra koji nas je ubedjivao da je rat sranje dok smo se mi lozili na Draskovica.

    Aj pricaj za taj dejt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Nino Quincampoix Thu 8 Feb - 21:51

    William Murderface wrote:
    Aj pricaj za taj dejt.

    Ratovi 90tih na prostoru SFRJ - Page 9 Empty Re: Ratovi 90tih na prostoru SFRJ

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr - 8:00