Makedonija

Share

Re: Makedonija

Post by Mr.Pink on Wed Jun 13, 2018 1:01 pm

mi komite ne priznajemo drugo ime do mаćedonije

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Filipenko on Wed Jun 13, 2018 2:00 pm

Ne kapiram sta to Kinder Lad analizira i tumaci kada ta odluka nema nikakve sanse da bude usvojena. A tek da je to po nas dobro jer stabilizuje Severnu Makedoniju, pa ne znam stvarno   Smesi im se Ilirida.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 2:44 pm

Gluposti. Pa sta ce im ovo sve za Iliridu? Ko to zeli, lakse mu je bez toga.

Post by Gargantua on Wed Jun 13, 2018 4:27 pm

KinderLad wrote:Biće haos do izbora/referenduma. Muljaće svi koji stignu. Mi naravno ponovo nećemo propustiti priliku da ispadnemo budale.

Pa imamo pravog čoveka

Dosadašnji ambasador Srbije u Ukrajini Rade Bulatović ubuduće će nas predstavljati u Skoplju

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 4:42 pm

Gargantua wrote:
KinderLad wrote:Biće haos do izbora/referenduma. Muljaće svi koji stignu. Mi naravno ponovo nećemo propustiti priliku da ispadnemo budale.

Pa imamo pravog čoveka

Dosadašnji ambasador Srbije u Ukrajini Rade Bulatović ubuduće će nas predstavljati u Skoplju

Ma znam, mogu da zamislim sta ce da radi dole. 

Nema, sa SRN nema neizvesnosti, uvek na pogresnoj strani. Jedva cekam da krenu spinovanja i zakukavanja drzavnih disidenata na drzavnim i paradrzavnim medijima. No, nema veze, dogadjaji AV-u savrseno razbijaju (samo)zamisljenu dinamiku.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 4:48 pm

Makedonski predsjednik Đorge Ivanov odbio je razgovarati o postignutom dogovoru premijera Makedonije i Grčke. 
Premijer Zoran Zaev i ministar vanjskih poslova Nikola Dimitrov predali su Ivanovu ugovor o imenu s Grčkom, nakon čega je makedonski predsjednik napustio sastanak, koji je trajao veoma kratko.
Iz Vlade kažu da su premijer i ministar imali konstruktivni pokušaj prezentacije i diskusije o sadržaju ugovora.
Međutim, predsjednik Ivanov odbio je razgovarati o ugovoru, koji su iz Vlade ocijenili povijesnim.
Đorge Ivanov će se tokom dana obratiti javnosti, priopćeno je iz njegova ureda.
Jučer su Atina i Skoplje postigli dogovor o imenu - Republika Sjeverna Makedonija. 

Post by Filipenko on Wed Jun 13, 2018 6:10 pm

Ma nema vecine ni u parlamentima a kamoli na referendumima za to ime, sta vam je. Pretpostavljam da je to usvojeno kao neki privremeni kompromis da se tokom leta otkoce tzv. procesi integracije severogornjeiliridanaca u nato i eu, to nema sanse da prodje.

Zamrznuti konflikt. 

Post by rumbeando on Wed Jun 13, 2018 6:13 pm

1 precednik:

Иванов: Нема да легализирам политички дивоградби, Македонци, чувајте го вековниот идеал на непокорот
https://fokus.mk/ivanov-nema-da-legaliziram-politichki-divogradbi-makedontsi-chuvajte-go-vekovniot-ideal-na-nepokorot/

Post by rumbeando on Wed Jun 13, 2018 6:31 pm

ATHENS (Reuters) - Greece’s opposition New Democracy party plans to submit a motion of no confidence against Prime Minister Alexis Tsipras in parliament over a deal on neighbouring Macedonia’s name, a party source told Reuters.

New Democracy would wait until the conclusion of a debate on bailout reforms which was scheduled to wrap up on Thursday before submitting the motion, the source said.
https://uk.reuters.com/article/uk-greece-macedonia-tsipras-noconfidence/greece-opposition-to-submit-pm-no-confidence-motion-over-macedonia-deal-source-idUKKBN1J927F?rpc=401&

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 9:59 pm

Со него не се предвидува само промена на уставното име, туку промена на преамбулата.

Post by Mr. Moonlight on Wed Jun 13, 2018 10:13 pm

nisam mogao da verujem da ima forumaša koji podržavaju da nekoga tuku

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 10:17 pm

Preambula - najskuplja južnoslovenska reč

Post by Zuper on Wed Jun 13, 2018 10:19 pm

Mr. Moonlight wrote:nisam mogao da verujem da ima forumaša koji podržavaju da nekoga tuku

Tuk na muk.

Post by Gargantua on Wed Jun 13, 2018 11:06 pm

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=13&nav_category=167&nav_id=1403903

Post by bruno sulak on Wed Jun 13, 2018 11:27 pm

ja se nadam da razumete da narodnjackim strankama nije u interesu bilo kakav sporazum. njih raduje samo mogucnost koalicije graditelja spomenika iz vmro, tajkuna iz nd, janse trgovca oruzjem, vucica, tacija i orbans.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 11:32 pm

ja razumem savrseno. ali ovo je opasna situacija i nadam se da je zaev na visini zadatka, ali moram priznati da...nisam siguran.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 11:34 pm

zato sto ao ovo ne prodje preti im stvarna opasnost od cepanja zemlje, a balkan ne puca ni na bosni ni na kosovu

Post by ♏ on Wed Jun 13, 2018 11:47 pm

Znači, ako dobro kapiram, ništa strašno, treba da ili raspišu nove izbore na kojima će VMRO izgubiti deset poslanika da bi imali dvotrećinsku u parlamentu i potom predsedničke da bi smenili Ivanova... ili da nekako kupe i Ivanova i tih deset VMRO-ovaca, pa da sa takvim plenkovićevskim imidžom prođu dobro na referendumu? Eventualni problemi sa grčke strane su ništa u odnosu na to sranje, realno.

Last edited by ♏ on Wed Jun 13, 2018 11:52 pm; edited 1 time in total

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 11:49 pm

♏️ wrote:Znači, ako dobro kapiram, ništa strašno, treba da ili raspišu nove izbore na kojima će VMRO izgubiti deset poslanika bi imali dvotrećinsku u parlamentu i potom predsedničke da bi smenili Ivanova... ili da nekako kupe i Ivanova i tih deset VMRO-ovaca, pa da sa takvim plenkovićevskim imidžom prođu dobro na referendumu? Eventualni problemi sa grčke strane su ništa u odnosu na to sranje, realno.
Istina

Post by Mr. Moonlight on Wed Jun 13, 2018 11:51 pm

glavni grad grčke nije u grčkoj već koliko? i mislite da bilo šta sa makedonijom u imenu može da prođe...

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Post by KinderLad on Wed Jun 13, 2018 11:54 pm

Pa dovoljno je da glasaju Syriza i PASOK

Post by Utvara on Thu Jun 14, 2018 2:08 am

Wow jbt umesto da se zovu Makedonija, zvaće se Severna Makedonija, kakva promena! Kakav ustupak Grcima, neviđeno, katastrofa!

Jedan ovakav sporazum o normalizaciji odnosa je krajnje dockan.
Čokalije su taj problem trebale da reše pre 15 godina a ne sada, sada nikoga nije ni briga više. Ne mora ni da se rešava, koga zabole za takva inaćenja i besmislena seljačka bapska prepucavanja. Suluda je sama ideja da Grci negiraju elementarni identitet Makedoncima - da im se država zove Makedonija. Sa druge strane takođe je sramotno da čokalije dižu spomenik Aleksandru Makedonskom i da falsifikuju istoriju.

Ako je potrebno guranje od strane Amerike (Trampove Amerike!) za ovakav sporazum, onda smo zaista državnički na niskom nivou, kao ceo region.

Post by William Murderface on Thu Jun 14, 2018 2:32 am

A meni se baš čini da samo u "državnicima" ne oskudevamo. Gde god se okreneš, veliki "državnici" koji nikako da prestanu da trabunjaju o značaju države, njene veličine, interesa i simbola. Nataknem ih kurac, i njih i njihove "države".

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Thu Jun 14, 2018 2:34 am

Naravno, razumem da si mislio na držvništvo u nalboljem smislu te reči, kao sposobnost za dugoročno i strateško planiranje, ali eto, ventujem malo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Thu Jun 14, 2018 2:54 am

Uf, tek kad mi budemo krenuli da dižemo spomenike oko Đerdapa i Vinče 

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 20, 2018 4:27 pm