Makedonija

Share

Re: Makedonija

Post by Gargantua on Thu Aug 24, 2017 10:14 am

Pozdravljam zagovnavanje odnosa sa Amerima, u svakom i bilo kom pogledu.

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 10:18 am

Realno to jeste one single thing koja može najbrže da ih dovede do pada sa vlasti.

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Thu Aug 24, 2017 10:20 am

Spremi ti lepo pušku, sutra će trebati otadžbina da se (ponovo) brani...

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 10:21 am

"Zivaljevicev selfi iz sobranja namerno iskoriscen da bi se Srbija optuzila za nedzvoljene aktivnosti"

LOL

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 10:22 am

A ne, ja ne idem ni u jedan rat u koji ova ekipa uvede zemlju, to nek rešavaju sami

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 10:28 am

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 10:32 am

Home  Science & Tech  Stanley Kubrick admitting he faked the Moon Landing

kažem ti, 1 jak sajt

taman neko za koga bi rekao da će ga Politika citirati 

_____
alt-lib

Post by ostap bender on Thu Aug 24, 2017 12:16 pm

cela ova situacja valjda treba da prizove sliku vucica koji vitla satarom dok mu na panju splovilo pridrzavaju dacic i brnabic. koji haos.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Gargantua on Thu Aug 24, 2017 2:25 pm

komendija

[size=24]Vučić pozvao Zaeva da Srbija i Makedonija održe zajedničku sednicu vlada
Tanjug | 24. 08. 2017 - 13:58h

[/size]

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obavestio je danas ambasadorku Republike Makedonije Veru Jovanovsku Tipko da će premijerka Ana Brnabić uputiti poziv predsedniku makedonske vlade Zoranu Zajevu za održavanje zajedničke sednice vlada dveju zemalja do kraja godine u Beogradu.

Foto: Tanja Valić / Tanjug
Aleksandar Vučić i Vera Jovanovski Tipko

U tom cilju predsednik Vučić i ambasadorka su razgovarali i o skorijem održavanju Mešovitog komiteta za ekonomsku saradnju.

Predsednik je sa ambasadorkom Makedonije razgovarao i o kontinuiranom unapređenju dobrosusedskih odnosa i negovanju tradicionalnih prijateljskih veza.

- „Svi smatramo da je potrebno da radimo vredno i odgovorno na unapređenju naših odnosa - naglasio je predsednik Vučić na početku susreta, prvom nakon što je Srbija u nedelju povukla na hitne konsultacije sve zaposlene u Ambasadi Srbije u Skoplju.

Foto: Tanja Valić / Tanjug

Dogovoreno je da, po postavljenju savetnika za nacionalnu bezbednost Republike Srbije, bude održan zajednički sastanak sa makedonskim kolegom.
Tema susreta bilo je i unapređenje saradnje u svim sferama, posebno u oblasti ekonomije, turizma i zajedničkog nastupa na trećim tržištima.
U razgovoru je naglašen značaj zajedničkog rada u oblasti nauke i kulture, s posebnim osvrtom na zaštitu i očuvanje maternjih jezika srpske i makedonske nacionalne manjine.
Tokom sastanka konstatovano je da je saradnja privrednih komora dveju zemalja veoma dobra, o čemu svedoči i osnivanje Srpsko-makedonskog poslovnog kluba, saopšteno je iz Pres službe Predsednika.

Post by Filipenko on Thu Aug 24, 2017 6:55 pm

Bila bi fora da Makedonci odjebu predlog Fon Fučića.

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 7:02 pm

Pa jebote...

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Fri Aug 25, 2017 6:47 pm

Dačić: Mogu da kažem koji je to strani faktor, ali neću

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da se bezbednosna saznanja do kojih je dosla Srbija ne odnose na makedonsku vladu, već na bezbednosni sektor.

On je dodao i da postoji uplitanje stranog faktora.

Dačić je rekao da je sastanak sa makedonskim kolegom Nikolom Dimitrovim bio konstruktivan i otvoren i dodao da mu je preneo bezbednosna saznanja srpskih kontraobaveštajnih službi.

"Naša saznanja su izazvala našu reakciju da smo želeli da izbegnemo mogućnost da nastane trajna šteta u našim odnosima u smislu da Srbija bude optužena za izazivanje nemira i za destabilizaciju Makedonije", rekao je Dačić novinarima u Nišu.

On je naglasio da su Srbija i Makedonija prijatelji, da treba tako i da ostane, te da treba da se sačuvaju od toga da budu kolateralna šteta globalnih međunarodnih odnosa.

Dačić je ponovio da se osoblje ambasade Srbije vratilo u Skoplje a da će se ambasador vratiti 31. avgusta i odmah zatražiti prijem kod predsednika vlade Zorana Zaeva te da će se nastaviti komunikacija o svim otvorenim pitanjima.

On je naglasio da je Dimitrovu ukazao na saznanja srpskih bezbednosnih službi.

Odgovarajući na pitanja novinara, on je precizirao da se saznanja srpskih bezbednosnih službi ne odnose na makedonsku vladu ili neko konkretno ministarstvo u Skoplju, već na bezbednosni sektor.

"Naravno, u svemu tome uz učešće stranog faktora. Mogu da vam kažem koji je to strani faktor, ali neću. Ovde je reč da se to više ne dešava, da ne budemo kolateralna šteta globalnih međunarodnih odnosa", rekao je Dačić i ponovio da Srbija ne želi da bude optužena ili se spominje negativan uticaj Srbije na unutrašnja dešavanja u Makedoniji.

"Nismo menjali odluku o imenu Makedonije"

Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da Srbija nije menjala odluku što se tiče imena pod kojim priznaje Makedoniju.

On je rekao da je važno da se dve zemlje ponašaju otvoreno i iskreno.

"Nas boli što smo priznali Makedoniju pod ustavnim imenom, što nam je zamerila Grčka koja inače nije priznala Kosovo, dok je Makedonija to učinila", rekao je Dačić i podsetio da je Kosovo priznala prethodna makedonska vlada, a ne vlada Zorana Zaeva.

"Bez obzira na sve, mi nismo menjali našu odluku", poručio je šef srpske diplomatije.

Verovatno je pretila javna "bomba" da je neko odavde baš petljao oko Gruevskog, sarađivao u MKD sa Rusima ili šta već.

Post by Kinder Lad on Fri Aug 25, 2017 7:39 pm

Ali ih je nemački Škot doveo u red...

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Fri Aug 25, 2017 8:35 pm

Pa pričao sam ti kakav je pro-miloševićevski govor Dačić držao prošle godine na CFSP konferenciji, pred živim Mekalisterom, kuliranje i kurcobolja s obe strane.

Mekalister je treća liga političke ekipe. Ameri i Merkel su prva, Tusk/Junker prva i po, Federika je druga, ovi iz EP i lokalne diplomate su treća i četvrta. Mekalister može da se popne do 2,8 jer je CDU i šef sp-pol odbora EP, eto.

Post by Kinder Lad on Fri Aug 25, 2017 9:05 pm

Da, ali mozda je doneo poruku nekog daleko bitnijeg
U svakom slucaju ovo je j lep U-turn, i da ih covek sad lepo pita sta im to sve treba...

A Dacica je hitnije skloniti nego Vucica sto se mene licno tice.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Fri Aug 25, 2017 9:45 pm

Ja nemam reci za ovaj nivo stetocinstva.

_____

Post by Filipenko on Fri Aug 25, 2017 10:18 pm

Ja imam.

Nedovoljno 

Post by Gargantua on Sat Aug 26, 2017 1:44 pm

Slavimo pobedu!

Brnabić: Makedonija će biti uzdržana po pitanju prijema Kosova u Unesko

Tanjug | 26. 08. 2017 - 12:58h  izmena vesti 13:25h

Makedonija će biti uzdržana ukoliko dođe do glasanja za prijem Kosova u Unesko, izjavila je premijerka Srbije Ana Brnabić.

To je saopštila Brnabić nakon neformalnog sastanka na marginama samita u Draču (Albanija) sa premijerom Makedonije Zoranom Zaevim.

- Makedonija će ostati na istoj liniji, odnosno biće neutralna ako se bude glasalo za ulazak Kosova u Unesko - rekla je Brnabić, javio je Tanjug.

Brnabićeva je, naime, objasnila da joj je makedonski kolega potvrdio ono što joj je obećao na samitu zapadnobalkanske šetorke u Trstu, u julu.

U razgovoru je, kaže, konstatovano da je Makedoniji veoma važno prijateljstvo sa Srbijom i da će to biti jasan signal jačeg prijateljstva i jačih veza sa Srbijom.

- Tako da očekujem da se to pitanje ne otvara - rekla je Brnabić.

Zaev će posetiti Srbiju u novembru

- Danas sam razgovrala sa Zaevim o događajima proteklih dana. Imamo dosta dobro razumevanje oko daljih koraka naše saradnje, ja sam ga pozvala i dogovorili smo se da poseti Srbiju u novembru - rekla je Brnabić.

Tada će se, rekla je premijerka, dogovoriti i o održavanju zajedničke sednice vlada Srbije i Makedonije.

Post by  on Sat Aug 26, 2017 2:05 pm

Post by Kinder Lad on Sat Aug 26, 2017 2:08 pm

Ukratko, rekao joj je isto sto i u Trstu.

_____
alt-lib

Post by Bluberi on Sun Aug 27, 2017 3:08 pm

Post by Bluberi on Wed Aug 30, 2017 6:56 pm

Još jedna provokacija.

Post by Kinder Lad on Wed Aug 30, 2017 7:02 pm

Takav film u Srbiji neš gledati.

A što se Makedonije tiče...pa što bi to trebalo ove naše da brine, sigurno nisu učestvovali u nečem smutnom 

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Fri Sep 01, 2017 9:55 pm

Sve 5

Ambasadorka Srbije kod Zaeva, odnosi odlični

Makedonski premijer Zoran Zaev i ambasadorka Srbije Dušanka Divjak Tomić zaključili su na sastanku da između dve zemlje postoji iskreno prijateljstvo.

Piše: P. D.

Skoplje 01. septembar 2017. 21:11

Ambasadorka Srbije se vratila su Skoplje, pošto je Beograd 20. avgusta povukao sve osoblje iz Ambasade.

Na sastanku je konstatovano da dve susedne države imaju interes da slede evropske tendencije u demokratskom i ekonomskom razvoju. "Ima razloga da Makedonija napravi korake napred ka EU i NATO integracijama i očekujemo da se to desi", rekao je Zaev, prenose agencije. Dogovoreno je da se napravi rekapitulacija potpisanih, a dosad nerealizovanih sporazuma za saradnju dve države i da se pristupi njihovoj skoroj primeni.

Post by William Murderface on Fri Sep 01, 2017 10:06 pm

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:26 am