Makedonija

Share

Re: Makedonija

Post by Zuper on Wed Aug 23, 2017 1:44 pm

Naravno da je smirivanje jer ste uradili ono sto je Zaev trazio. Lepo ste se nagodili, Kurir zaboravio za Aco izdrzi.
Drugacije receno, Aco izdrzi je opet pop*sio.

Post by Kinder Lad on Wed Aug 23, 2017 1:50 pm

Zuper wrote:Naravno da je smirivanje jer ste uradili ono sto je Zaev trazio. Lepo ste se nagodili, Kurir zaboravio za Aco izdrzi.
Drugacije receno, Aco izdrzi je opet pop*sio.

nije da mi nije palo na pamet...ali ostavicu to ipak u fioci "zavere"

_____
alt-lib

Post by Zuper on Wed Aug 23, 2017 1:54 pm

Laz i mimikrija

Post by Gargantua on Wed Aug 23, 2017 1:55 pm

Prenosimo zajendično saopštenje Vučića i Zaeva po dogovorenim tačkama:

Republika Srbija i Republika Makedonija će isključivo dijalogom rešavati svaku eventualnu nesuglasicu u međusobnim odnosima.

Bez obzira na sve političke razlike u određenim važnim političkim i regionalnim pitanjima, Srbija i Makedonija će se zajednički boriti ne samo za očuvanje, već i unapređenje prijateljskih odnosa srpskog i makedonskog naroda i građana Srbije i Makedonije.

Republika Srbija i Republika Makedonija uložiće još veće napore za dalje unapređenje ekonomskih odnosa i povećanje trgovinske razmene dve zemlje.

Republika Srbija i Republika Makedonija, u skladu sa međunarodnim javno-pravnim propisima, u dobroj veri i na prijateljskoj osnovi štitiće prava i interese diplomatsko-konzularnih predstavništava na svojoj teritoriji.

Republika Srbija i Republika Makedonija intenziviraće međusobnu komunikaciju na najvišem nivou, podržavati jedna drugu na evropskom putu i jačanjem dobrosusedskih odnosa doprinositi stabilnosti regiona.

Big nothingburger

Post by Filipenko on Wed Aug 23, 2017 4:45 pm

Post by William Murderface on Wed Aug 23, 2017 5:40 pm

Kakva sprdnja.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on Wed Aug 23, 2017 8:07 pm

VMRO-DPMNE demantovao je tvrdnje predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je neka makedonska institucija dala saglasnost srpskom diplomati Goranu Živaljeviću da uđe u parlament Makedonije u vreme incidenta, odnosno upada demonstranata u zgradu. 
Insajder

Post by diktotar on Wed Aug 23, 2017 8:40 pm

radikali i svi koji sad slepo ljube vucica su ona ogavna gamad sto ti izbaci cigletinu nasred puta da slomis auto, onda se pojave sa slep kombijem i servisom da ti pomognu, mislim to sad rade svojim fanovima i svima koji se loze.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Gargantua on Wed Aug 23, 2017 8:43 pm

Živaljević: Imao sam odobrenje za boravak u Sobranju

Objavljeno: 23.08.2017  

Bivši savetnik za bezbednost u Ambasadi Srbije u Makedoniji Goran Živaljević negirao je da mu makedonske institucije nisu dale odobrenje da uđe u Sobranje u vreme upada demonstranata 27. aprila. On je istakao da je za boravak u Sobranju dobio odobrenje savetnika za bezbednost predsednika Makedonije, Siniše Aleksovskog.

"Taj čovek je znao za razlog mog boravka tamo i o tome je bio obavešten. Moja misija tamo nije bila tajna i bila je dobronamerna u odnosu na bezbednost Makedonije, u kontekstu saradnje koju imamo sa bezbednosnim službama Makedonije", naveo je Živaljević u izjavi za Tanjug, koju prenosi B92.

Živaljević tvrdi sa su makedonske službe bile upućene u sve i da njegovo prisustvo u Sobranju nije bilo ni tajno ni skriveno.

Kako je dodao, saopštenje VMRO-DPMNE namerno preskače instancu predsednika Republike.

"Moje prijavljivanje za aktivnost te večeri, 27. aprila, bilo je usmereno na sam Kabinet predsednika i njegovog savetnika za bezbednost", izjavio je Živaljević.

...

Post by Zastava 120m on Wed Aug 23, 2017 9:19 pm

Bluberi wrote:
VMRO-DPMNE demantovao je tvrdnje predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je neka makedonska institucija dala saglasnost srpskom diplomati Goranu Živaljeviću da uđe u parlament Makedonije u vreme incidenta, odnosno upada demonstranata u zgradu. 
Insajder

U jednoj rečenici opisana cela AV-ova vladavina, "nema dokaza da govori istinu".

_____
Svijetu je svega dosta
ničeg željan nije osim
glavnih junaka

Post by Bluberi on Wed Aug 23, 2017 11:07 pm

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 12:12 am

Kakvo samaranje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 12:13 am

AV: Gruevski, jel tako da smo ti pomagali da sjebes opoziciju, kazi, jel tako bilo?

Gru: Nemam pojma ko ste vi, gospodine (uzurbano se udaljava). (Zaevu) - Prvi put ga u zivotu vidim!

_____

Post by Filipenko on Thu Aug 24, 2017 12:19 am

Meni samo nije jasno odakle AV-u toliki poriv da se bavi Makedonijom. Očito smo dole nešto radili, nije mi samo jasno - čemu.

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 12:24 am

_____
alt-lib

Post by Filipenko on Thu Aug 24, 2017 12:28 am

Dobar!

Samo, fali tu i predsednikova šatra...

Post by ostap bender on Thu Aug 24, 2017 2:26 am

znate ono kada je se u zabljackom ustavu zadesio tipfeler pa je pisalo da ce se srj pridrzavati preuzetih obaveza u dobroj meri? e pa to nije greska vise.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 8:40 am

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 9:07 am

Polako se kristalise narativ: Berlin good, Washington bad.

Juce u Politici tekst o Makedoniji, u kojem se kaze i ovo:

Димитров: Нисмо дали налог за прислушкивање

Председник Александар Вучић и македонски премијер Зоран Заев разговараће у среду телефоном после сазнања да Скопље намерава да уведе Косово у Унеско и недозвољеног обавештајног праћења наших дипломата и званичника
Аутор: Миленко Пешићуторак, 22.08.2017. у 22:00
 Никола Димитров (Фото Бета/АП) и Ивица Дачић (Фото Танјуг)
На прозивке Београда о офанзивном обавештајном деловању према српским институцијама, министар спољних послова Македоније Никола Димитров јуче је поручио да македонска влада није прислушкивала српске институције и званичнике. „Нити смо имали намеру, нити смо дали налог за прислушкивање”, рекао је Димитров на конференцији за новинаре, преноси Макфакс. Димитров је рекао да је у недељу, након што је Србија повукла особље из амбасаде у Скопљу, пробао да разговара са шефом српске дипломатије Ивицом Дачићем, али да није успео да га добије и да се нада ће данас остварити контакт. Једина офанзива коју је предузела Влада Македоније, нагласио је Димитров, јесте офанзива пријатељства на Балкану.

Вулин: Одлука о повлачењу запослених донета у најбољој намери
Одлука да се сви запослени из амбасаде у Скопљу повуку на хитне консултације јесте одлука државног руководства, донета у најбољој намери, на првом месту да заштити интегритет и безбедност чланова нашег дипломатског представништва у Скопљу, изјавио је јуче министар одбране Александар Вулин. „Није ствар да ли се некоме нешто чини или се не чини. Мислим да нема разлога о томе да се изјашњавам, надлежне службе су доставиле одговарајуће доказе, на основу којих је државно руководство и донело такву одлуку и то је за сада сасвим довољно”, рекао је Вулин за Танјуг. Одговарајући на питање да ли ће Србија наставити да користи назив Македонија, министар је рекао да је то одлука коју тек треба донети и да ту не зависи све од Србије. „Постоји званична државна политика и док се не промени ми ћемо се користити тим именом, а да ли ће се нешто мењати не зависи само од нас, већ свакако и од понашања наших суседа, од окружења, од тога да ли ћемо се сврставати уз политику ЕУ”, рекао је Вулин.
Исход озбиљне кризе у односима између Србије и Македоније, због чега је Београд био принуђен да повуче све наше дипломате из Скопља, могао би да се зна већ данас. Председник Србије Александар Вучић и премијер Македоније Зоран Заев разговараће у подне телефоном о односима две земље, који су се погоршали после сазнања да Скопље намерава да уведе Косово у Унеско, али и недозвољеног обавештајног праћења наших дипломата и званичника.

Министар спољних послова Ивица Дачић јуче је потврдио да ће се и он чути са својим колегом Николом Димитровим.

„Ми се трудимо да разговарамо, али и да заштитимо интересе своје земље и не угрозимо мир и стабилност у региону. То о чему говоримо, свима да буде јасно, није ништа што би спадало у домен неких претпоставки, већ постоје недвосмислено утврђене радње које говоре о веома појачаном и изузетно офанзивном деловању према институцијама и Републици Србији и особљу амбасаде у целини у Скопљу”, рекао је први потпредседник владе, уз напомену да је веома важно да се зна у каквом ће окружењу наше особље радити у амбасади у Скопљу.

Срећко Ђукић, бивши амбасадор, потврђује да, по Бечкој конвенцији, земља пријема дипломатском и службеном особљу гарантује пуну безбедност, али и додаје: „Нема у дипломатији некога ко није био изложен обавештајном раду, али по неписаном правилу, нема земље која ће признати да обавештајно прати дипломате. То што се неки дипломата физички, телефонски или на неки други начин прати, схватам као норму дипломатског посла”, објашњава овај наш некадашњи дипломата.

Познати македонски новинар Миленко Неделковски подсећа на велику аферу прислушкивања више од 20.000 људи из 2015. године, коју је тада наводно разоткрио Зоран Заев. „То није радила македонска, већ енглеска и италијанска тајна служба. А ако су тада готово свакога прислушкивали, могли су и српску амбасадорку. Мислим да сама Македонија нема разлога да шпијунира Србију, али је могуће да део македонског обавештајног апарата ради за Американце”, објашњава Неделковски.
http://www.politika.rs/scc/clanak/387426/Dimitrov-Nismo-dali-nalog-za-prisluskivanje

I drugi, o Mekalisteru i opoziciji, u kojem se kaze ovo:

Јанковићев и Јеремићев неодлазак на састанак за Драгомира Анђелковића, политичког аналитичара, знак је да ни „прозападна опозиција нема поверења у капацитете ЕУ”. Како каже, „уколико би се Брајан Хојт Ји појавио овде, ти исти људи појурили би да се виде с њим. Наши опозиционари виде да ЕУ, пре свега Берлин, не жели турбуленцију на Балкану и у Србији, па покушавају да игноришу ЕУ, у нади да ће успоставити боље односе с америчким структурама, поготову оним из ’дубоке државе’, у нади да ће уз њихову подршку овде добити нешто што личи на македонски сценарио. Не одговара им смирујућа политика Берлина. Ово је можда битка да се добије неки много агресивнији протектор и фактор за подршку од онога што је сада ЕУ”.
http://www.politika.rs/scc/clanak/387424/Mekalisterov-kanabe-posvadao-opoziciju

I onda, danas, novi tekst:

http://www.politika.rs/scc/clanak/387502/Dzes-Bejli-i-spijuniranje-srpskih-diplomata

_____

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 9:28 am

Ima jedna stvar koju oni u svom strahu od gubitka vlasti ne razumeju tj razumeju ali ignorisu: amerikancima nije toliko bitno da budemo sto posto njihovi, koliko im je bitno da budemo nula posto ruski. Moze Vucic da izabere Berlin umesto Washingtona. Ali - samo Berlin. Pa se onda postavlja pitanje, u slucaju danas skoro nezamislivog potpunog istisnuca ruskih interesa i uticaja iz Srbije - sta se vise isplati, Washington ili Berlin? Jer Washington te ne pita koliki ti je suficit i da li vodis ovakvu ili onakvu ekonomsku politiku (sve dok bas ne krenes da uvodis komunizam), u NATO-u su i Norveska, i Slovacka i Turska. Medjutim, s druge strane, Washington te ne pita ni da li ubijas politicke protivnike, sto u EU ipak ne moze. S trece strane, neki bezbednosni problem na terenu na Kosovu ili ne daj boze u BiH ili bilo gde u okruzenju ili cak u samoj Srbiji...Nemacka je tu maltene neupotrebljiva. 

Tako da se nase vlasti nalaze u jednom solidnom geopolitickom haosu i dezorijentaciji. Oni se sad drze noktima za Merkel i Kurca, ali...to ima svoje granice.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 9:33 am

Pazi, ovo im je narativ, ne znam da li im je zaista i politika. Ali ta dva ne mogu potpuno odvojeno, to je jasno. U jednom trenutku naraziv pocne da utice na politiku, ako ni zbog cega drugog onda zato sto to glasaci ocekuju.

_____

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 9:39 am

William Murderface wrote:Pazi, ovo im je narativ, ne znam da li im je zaista i politika. Ali ta dva ne mogu potpuno odvojeno, to je jasno. U jednom trenutku naraziv pocne da utice na politiku, ako ni zbog cega drugog onda zato sto to glasaci ocekuju.

Politika im je, vidi se, bar Vucicu - glavni naslon na Merkel, a laviranje izmedju Washingtona i Moskve. Vreme za to istice. Zato sto ne odredjuje Srbija tj vlast u Srbiji sta je velikim silama prihvatljivo. Moskvi je ocigledno neprihvatljiv ulazak Srbije u EU, a Amerikancima je ocigledno neprihvatljiv ovaj stepen nasih odnosa sa Rusijom. Mogu da dube na glavi mesec dana, te fakte nece izmeniti, jer njih nit Washington nit Moskva ne uzimaju 1% u razmatranje kad utvrdjuju svoje interese u regionu.

_____
alt-lib

Post by Gargantua on Thu Aug 24, 2017 10:06 am

Post by Kinder Lad on Thu Aug 24, 2017 10:09 am

uuuuuuu...

http://www.minareport.com/2017/08/22/cias-jess-baily-used-macedonias-dbk-to-wiretap-serbian-diplomats/

At the moment, the US and t the US Deep State and its vassals  the Brits and Germans have given the green light to turn Skopje into a HQ for the upcoming work to destabilize Serbia. The Macedonian Government is currently footing the bill and hosting all of Vucic’s enemies, including the leaders of various mafia clans.

http://www.minareport.com/

Ko li ovo plaća... 

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Thu Aug 24, 2017 10:12 am

"Bejli je preko svog premijera Zorana Zaeva..."

Jako.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:24 am