Demokratska stranka

Share

Re: Demokratska stranka

Post by disident on Thu Mar 31, 2016 2:28 am

Cale je iz susednog sela, pa mi je cudno, ja sam stekao skroz drugi utisak , posebno kada je vasar 
Koliko je svet mali 

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
i zato ja te ne dam svakom
ti se meni predaj

Jer ti si dečko za kojim uzdišem ja
neko od koga boji se ceo grad
kada nas vide zavide nam svi
lukave kuje laju kao psi

Post by Veletin on Thu Mar 31, 2016 2:29 am

bolje bi bilo da je ubio neke okupatorske vojnike, nego što je ubio srbe.

to što je on učinio je isto kao kada bi neko poput zvonka veselinoviće ubio srbina u redovima kps-a.

Post by Bluberi on Thu Mar 31, 2016 2:31 am

Na čemu si?

Post by Veletin on Thu Mar 31, 2016 2:34 am

popio dva džeka, al kakve veze to ima.

Post by Bluberi on Thu Mar 31, 2016 2:39 am

Ima nešeg neobičnog u tvom mehaničkom isticanju ideološkog stava.

Post by plachkica on Thu Mar 31, 2016 2:40 am

disident wrote:Cale je iz susednog sela, pa mi je cudno, ja sam stekao skroz drugi utisak , posebno kada je vasar 
Koliko je svet mali 

Iz kog sela?

Ako je Mojković ili Zavlaka, logično je da ga ne vole, žandari su valjda iz ta dva sela
(a da ne pričam o ljubomori meštana svih okolnih sela zbog reputacije koju je Bela Crkva imala )

Post by disident on Thu Mar 31, 2016 2:44 am

Likodra, malo posle skretanja za b crkvu putem ka krupnju, ili preko brda
Moguce, retko idem tamo i nemam neke kontakte, ali neki utisak na prvu loptu je bio drugaciji, pa sam zato pomislio da pricas o vojvodjanskoj beloj crkvi 
za ove gore paralele 

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
ti se meni predaj

lukave kuje laju kao psi

Post by plachkica on Thu Mar 31, 2016 2:51 am

Na koje paralele misliš?

Ti si mi zemljak:)

vašar je ludilo bio, nisam bila preko 20 godina na vašaru.
pre podne priredbe, svečani dočeki kojekakvih delegacija, ušminka se selo,
prelepo je i ovako, dve rečice, tri mostića, ogroman park, kad ode delegacija
počinju bahanalije
Cela Rađevina se sjati dole.
Gledaću ove godine da idem

Post by disident on Thu Mar 31, 2016 3:02 am

Ove 
"bolje bi bilo da je ubio neke okupatorske vojnike, nego što je ubio srbe.

to što je on učinio je isto kao kada bi neko poput zvonka veselinoviće ubio srbina u redovima kps-a."
Inace jeste lepo  , meni je ceo taj deo tamo jako lep sto se tice prirode, a ako nisi bila etno kompleks/crkva u dobrom potoku isto vredi videti
Kraj offa

_____
A ja sam tako lud i mlad
od mene strepi ceo grad
ti se meni predaj

lukave kuje laju kao psi

Post by Filipenko on Thu Mar 31, 2016 3:20 am

Veletin wrote:bolje bi bilo da je ubio neke okupatorske vojnike, nego što je ubio srbe.

Kao što smo saznali tokom procesa rehabilitacije, tadašnja aparatura je bila direktno podređena nemačkoj okupacionoj vlasti i radila je pod njihovom strogom kontrolom, tako da i jeste ubio okupatorske vojnike koji su u tom trenutku bili u Beloj Crkvi.

Takođe, treba primetiti da je ustavni poredak protiv koga se Žikica digao, a koji su žandarmi branili, bio edikt nemačke komandanture za jugoistok, što su žandari tada branili žarom istovetnim onom sa kojim ga danas brani Čedomir Antić.
Guest

Post by Guest on Thu Mar 31, 2016 4:24 am

ostap bender wrote:
mikelandjelo wrote:Ambasada Slovačke republike u Srbiji se oštro ograđuje od izjave predsednika Demokratske stranke Bojana Pajtića koji je na predizbornom skupu u Padini nazvao pripadnike slovačke nacionalne manjine u Srbiji četnicima.
 Slovaci u Srbiji više od 250 godina složno žive sa pripadnicima većinskog naroda a kao takvi doprinose očuvanju vrednosti, unapređenju države i upotpunjenju srpske kulture, tako da njihovo poređenje sa paravojnim formacijama iz doba drugog svetskog rata koje su spojene sa širenjem nacionalističke ideologije je nepristojno i vredno svake osude.

Pripadnici slovačke nacionalne manjine u Srbiji su državljani Republike Srbije i kao takvi imaju puno pravo da učestvuju u političkom životu svoje države i imaju slobodu izbora političkog opredeljenja.
Očekujemo javno izvinjenje predsednika Demokratske stranke Bojana Pajtića.

paravojne su one druge...inace napravio covek problem gde ga ni priblizno nije bilo. bolid.

ne razumem ovaj komentar za paravojne?
Ciji komentar, moj ili ambasade? Ambasadorkin je bizaran, morao bi da pitas nju, valjda joj zvucalo snaznije da kaze paravojne iz nekog razloga.

Moj komentar je jasan, kakva je da je Jugoslovenska vojska u otadzbini , nije paravojna, nego eto vojna organizacija, legitimna, odgovara Simovicevoj pa onda Jovanovicevoj vladi.

Jedino ako ambasadorka smatra da je Vermaht zvanicna vojska, pa je onda paravojna u odnosu na nju, sto je dosta cudno shvatanje rata, slobode i ovako zivota....

Post by beatakeshi on Thu Mar 31, 2016 8:24 am

Koja je Jugoslovenska vojska van otadžbine?

Post by паће on Thu Mar 31, 2016 8:53 am

Па ваљда они делови који су били по хрватским крајевима, где се то не зове отаџбина него домовина...

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
I did it for your sake. Now give it to me. That sake of yours.
Guest

Post by Guest on Thu Mar 31, 2016 10:21 am

beatakeshi wrote:Koja je Jugoslovenska vojska van otadžbine?
ozbiljno pitas?

Jugoslovensku vojsku van otadzbine cine oficiri i vojnici koji su izbegli zarobljavanje u Aprilskom ratu. Mornari iz Boke i Niksica napustaju luke pre kapitulacije, a grupa pilota odlazi u Grcku preko Makedonije. Oko hiljadu pripadnika Jugoslovenske vojske van otadzbine okuplja se u britanskim kolonijama koje su danas Egipat i Izrael (odnosno Palestinska teritorija) i ucestvuje na britanskoj strani (pod jugoslovenskom komandom,dakle pod direktnom komandom vlade u Londonu) na africkom i sredozemnom frontu.

Posle pada Italije, vecina oficira dezertira i prilazi prekomorskim brigadama NOVJ. Potom ih Popovic, odnosno vrhovna komanda inkorporira u Prvu proletersku (tad vec diviziju).

Post by Filipenko on Thu Mar 31, 2016 10:38 am

Sledeći kontinuitet i poštujući pravo, dolazimo do zaključka da su trupe o kojima se raspravlja zapravo teroristi i agresori od 29. novembra 1943. a svakako od 16. septembra 1944. kada i vlada kojoj su tobože verni poziva da se stave na raspolaganje komandantu kraljeve vojske, maršalu J.B. Titu.
Guest

Post by Guest on Thu Mar 31, 2016 11:00 am

ne slazem se oko datuma "nova Jugoslavija" postoji od 14. juna 44e , a ne od 29 novembra 1943e

edit: odnosno provizorni organi nove Jugoslavije

Post by beatakeshi on Thu Mar 31, 2016 11:10 am

Teško da se 1000 vojnika može nazvati vojskom. To je jedva bataljon.
Guest

Post by Guest on Thu Mar 31, 2016 11:12 am

e pa takva ti je cetnicka istorija onako bas flesi, mnogo vojvoda , mnogo apoleta, mnogo zajebanih titula, vrlo malo borbi.

Post by Filipenko on Thu Mar 31, 2016 12:57 pm

beatakeshi wrote:Teško da se 1000 vojnika može nazvati vojskom. To je jedva bataljon.

Oni su imali skoro komplet sve korpuse (jednice u punom sastavu od 10-15 hiljada ljudi) koji su bili sastavljeni od 200-400 ljudi.

Recimo, uvod u pokolj u Vranićima je bio poraz koji je nadomak Beograda pretrpeo Avalski korpus od strane 2. bataljona 1. šumadijske brigade NOVJ, to jest Kosmajskog odreda. Kada su saznali da je politički komesar te jedinice Mihajlo Vranić, usled ogromne želje da brane Srbe otišli su u selo Vranić i pobili sve živo. Uzgred, Mihajlo Vranić uopšte nije bio odatle niti je imao veze sa tim selom, već je bio skroz iz drugog dela Šumadije...

Sve to u jesen 1943. kada, po Veljku Laliću koji sve najbolje zna jer mu je jedan deda bio u partizanima a drugi u jvuo, u Srbiji uopšte nije bilo partizana...
Guest

Post by Guest on Thu Mar 31, 2016 1:42 pm

Novi Sad - Demokratska stranka ocenila je danas da je saopštenje Srpske napredne stranke, u
kome iznose niz uvreda na račun Bojana Pajtića i slovačke nacionalne zajednice, najsramnije je od svih koje su do sada dostavili javnosti.
U saopštenju PO DS Vojvodine navodi se da su zgroženi brojem laži, uvreda, kleveta i ističu da niko iz Demokratske stranke nikada nije pretio, vređao, ili se na bilo koji način obračunavao sa bilo kojom nacionalnom zajednicom. DS ističe se da je uvek negovala dobre, prijateljske, komšijske i ljudske odnose sa brojnim udruženjima građana, predstavnicima nacionalnih zajednica, pojedincima i poručuje da će tako nastaviti da radi u budućnosti.
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ukratko/ds_lazi_o_kleveti.83.html?news_id=107067#sthash.x2oSe8px.dpuf
Guest

Post by Guest on Sun Apr 03, 2016 5:43 pm

Protest SNS Slovaka zbog Pajticeve izjave, njihov poziv da Ana Toman Makan podnese ostavku.

A kad sam lepo govorio Nini, aj napravimo za sta znam sto-stopedeset ljudi, al da ja uzmem tvoje prezime, ona kurac palac feminizam sloboda!
Guest

Post by Guest on Thu Apr 07, 2016 10:27 pm

Fondacija „Dr Zoran Đinđić“ je na izdisaju jer je poslednjih godina ostala bez velikog broja donatora, zbog čega je ugrožen program stipendiranja studenata.

Da su nastupili crni dani za ovu neprofitnu organizaciju, pokazuju i brojke po kojima su prihodi za samo dve godine smanjeni tri puta.

To se može videti i iz finansijskih izveštaja, po kojima se u 2012. na račun ove organizacije slilo 14,6 miliona dinara, a dve godine kasnije samo 5,6 miliona.

Da je situacija alarmantna i da je fondacija koju je 2003. osnovala udovica Ružica Đinđić na ivici opstanka, pokazuje i to što su novac za salu za organizovanje takmičenja u besedništvu ove godine platili prijatelji porodice iz svog džepa.

Naime, na računu fondacije nije bilo para jer su rashodi za 2,5 miliona bili veći od prihoda. Izvor „Blica“ blizak ljudima iz uprave fondacije tvrdi da je takva situacija uslovljena sve manjim brojem kompanija i pojedinaca koji su spremni da svoj novac doniraju za stipendiranje mladih ljudi.

To je žalosno jer se zna koliko je Zoran Đinđić posvećivao pažnju mladim i obrazovnim ljudima. Koliko je značajna ova fondacija i koliko je doprinela Srbiji pokazuje i 300 stipendista koji su se usavršavali u najmoćnijim evropskim kompanijama i to znanje primenili u svojoj zemlji.

Međutim, poslednje dve godine znatno je opalo interesovanje kompanija da finansiraju programe fondacije, pa su tako sa 5,7 miliona dinara u 2012. ova sredstva u 2014. pala na 2,3 miliona. Zato je važno da se trgne srpska poslovna elita i ne dozvoli da se fondacija ugasi - kaže naš sagovornik.

Iz Fondacije „Dr Zoran Đinđić“ nisu želeleli da komentarišu saznanja „Blica“, ali u Demokratskoj stranci su potvrdili da je fondacija u teškoćama.

- Posredno saznajemo da postoje problemi u finansiranju i da su ukinuti pojedini programi. Možda kompanije strahuju da im donacije mogu naneti štetu - kažu u Demokratskoj stranci.

Post by plachkica on Thu Apr 07, 2016 10:31 pm

Sad će to Vučić, sa Bebom i Malim da preuzme.
Ima da procveta fondacija.
Gospođa Đinđić će biti zahvalna.
Guest

Post by Guest on Thu Apr 07, 2016 10:54 pm

a sta znam. bio je predsednik vlade .

nikson ima biblioteku

Post by William Murderface on Thu Apr 07, 2016 10:57 pm

Mikelanđelo, jesi li se izvinio Bluberiju za ono što si napisao?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 18, 2017 5:52 am