Demokratska stranka

Share

Re: Demokratska stranka

Post by паће on Wed Aug 02, 2017 4:54 am

Filipenko wrote:Ne znam da li je gore kada lupež priča, sere, izvinjava se, laže ili laska.

"И једни и други су гори".

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Filipenko on Wed Aug 02, 2017 5:29 am

Sa druge strane, evo nekih lepih, pozitivnih naznaka iz ove mračne organizacije:

JEŠIĆ UDARIO NA ĐINĐIĆA I TO NA NJEGOV ROĐENDAN: Jedna od glupljih stvari je skidanje petokrake sa starog dvora!

Post by Veletin on Fri Aug 04, 2017 11:50 am

Šutanovac oslobođen optužbi da je prikrivao imovinu

Post by Filipenko on Fri Aug 04, 2017 12:16 pm

I šta sad, ladno nije čoban Šule sa vračarskih pašnjaka, nego gospodin Šutanovac iz vračarskog objekta?

Takođe, da li je bliži centru od restorana Čobanov odmor? Čisto da znam kako da se odredim i čime da ga smatram

Post by Blind Lime Pie Yesterday at 5:55 am

Beograd -- Pokret slobodnih građana saopštio je da obustavlja planove o izbornoj saradnji sa DS zbog poslednjih poteza lidera demokrata Dragan Šutanovca.
Kako navodi pokret koji predvodi bivši ombudsman Saša Janković, Šutanovac je "javno ponudio Aleksandru Vučiću saradnju na izmenama Ustava".
"U stanju prikrivene diktature pod fantomkama, time se suštinski učestvuje u lažiranju demokratije i simulaciji dijaloga", ocenjuje PSG.
Pokret navodi da "građani Srbije imaju pravo da znaju ko stoji sa koje strane". 

"Beskrajne političke kombinatorike moraju biti zamenjene čvrstim i principijelnim stavovima u koje se građani Srbije uvek mogu pouzdati. Niko nema pravo da se kocka njihovim poverenjem", navodi se u saopštenju. 

Taj pokret je izrazio žaljenje zbog, kako se navodi, "zaokreta predsednika DS" ali i ponovio da je jedini dijalog koji će ikada imati sa Aleksandrom Vučićem isključivo "razgovor o mirnoj predaji vlasti". 

Predsednik Pokreta slobodnih građana Saša Janković je ocenio da potez predsednika DS "predstavlja kršenje prvog principa i uslova saradnje opozicije – da nema neposredne niti posredne saradnje sa vlašću Srpske napredne stranke". 

ovo je, koliko vidim, jedina javna reakcija na drastičnu promenu kursa DS. razlog za ovo je sledeći: javnost više nije zainteresovana za delatnost postojećih opozicionih stranaka i pokreta i uspostavljen je puni diskontinuitet sa našom političkom scenom devedesetih. "brend" DS više nema vrednost na tržištu. 

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by plachkica Yesterday at 5:57 am

Ima gde ima vrednost:

Post by Santino Yesterday at 6:22 am

likujem.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by Gargantua Yesterday at 6:26 am

"antisistemski"

rečnik iz rusije

Post by Gargantua Yesterday at 7:53 am

Eno i Kenan Hajdarevic sa Krlom na lajni, potprcavaju Jeremica, pa velicaju brend DS naspram ostalih

Kenan Hajdarevic @KenanLDP
Replying to @KenanLDP and @Krle22
Uskoro očekijem i izjavu Janka Veselinovića da prekida saradnju sa DS-om.

Post by plachkica Yesterday at 7:57 am

I Jelena Milić daje podršku:

Jelena Milic AltLeft‏
@Jelennah169
Follow
More
Replying to @blablaTomiccc
ne znam sta je povod ovom tw ali sumnjam:) i mislim da je ovo dobra vest. srbija nije diktatura, i sule pokazuje zrelost raspraom o ustavu..

Post by Kinder Lad Yesterday at 8:06 am

Jelena Milic AltLeft‏ 

_____
alt-lib

Post by ostap bender Yesterday at 8:09 am

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Miki Yesterday at 8:12 am

Odličan potez Jankovića, nemilosrdna reakcija. Mislim da nije neka filozofija provaliti koliko je ovo politički korisno, sada će dobiti debeo temelj u očima sirotinje i patetičara, Šuletova senka je bila veliki balast. Ovime verovatno postaje definitivni lider opozicije.

Verovatno najveći gubitnik je Radulović. Lifeline DJB-a je bio da Prangija ne raskida sa lopovima petog oktobra itd.

Naravno, gubitnici smo i svi mi jer se nastavlja infantilizacija, ruljizacija i sirotinjizacija srpske političke scene, al dobro jbg, ko da je nekom kurcu i valjala, tako da se može uživati u patnji Šula, Kena, Radula, Kenana i ekipe.

Post by Blind Lime Pie Yesterday at 8:32 am

ne znam da li si u poslednje vreme išao na sajt DJB, ali oni se više uopšte ne bave politikom već predlažu rešenja za različite komunalne nedoumice i pišu nekakva opšta mesta o ničemu. oni nemaju nikakav lifeline već izvesno vreme.

_____
A human being should be able to change a diaper, plan an invasion, butcher a hog, conn a ship, design a building, write a sonnet, balance accounts, build a wall, set a bone, comfort the dying, take orders, give orders, cooperate, act alone, solve equations, analyze a new problem, pitch manure, program a computer, cook a tasty meal, fight efficiently, die gallantly. Specialization is for insects.
Robert E. Heinlein

Post by Miki Yesterday at 8:42 am

Da lol, ubiše sa parkinzima i paljevinom guma, idu više mikro od NDMBGD. Ali ipak je to mislim bio neki lifeline, neka vrata koja su mogla da se otvore kasnije možda.

Samo da napomenem da ne mislim ja ništa dobro o ovom Šuletovom jedenju govana o ustavu sa Vučićem. Poprilično sam i siguran da to nema nikakve veze sa pašnjak presudom nego da je dobio neka istraživanja da su skočili sa 5 na 6,2 posto pa se ozario, uskurčio i udario u višu, najvišu, politiku po medijima. Kao, nema brale, DS okupio tim ustavopravnih stručnjaka, da da, DS, faktor koji je uvek tu, shadow cabinet itd.

Ja samo kritikujem ovakvu reakciju na to što je Šule uradio.

Post by zastitnik gotama Yesterday at 8:51 am

stavio sam ovde, jer se nadovezuje na to vase.

Neki teoreticar zavere bi reko da se DS preporucuje gde treba, ja ne mislim tako, nego je to eto novo saglasje srpske politike.

Post by ficfiric Yesterday at 9:12 am

Bojan Pajtić‏ @PajticBojan 16m16 minutes ago

Kao član DS žalim zbog prekida saradnje sa PSG. Međutim, Janković nije imao izbora. Saradnja sa Vučićem po pitanju Ustava = koalicija sa AV.

_____

Uprava napolje!

Post by plachkica Yesterday at 9:26 am

Post by rumbeando Yesterday at 9:41 am

Krle22 & Azdejković liked this. (Stvarno.)

Post by No Country Yesterday at 9:48 am

zastitnik gotama wrote:
Neki teoreticar zavere bi reko da se DS preporucuje gde treba, ja ne mislim tako, nego je to eto novo saglasje srpske politike.
За сагласје си могуће у праву (мада мислим да ће на крају бити сагласни у томе да јеби га, извин`те - нема сагласја, т.ј. да је играчка од те врсте), али нисам сигуран да ту и даље има процеса који би се могао назвати политиком.

Post by Gargantua Yesterday at 10:07 am

Pajtić: Žalim zbog DS i Jankovića, ali nije imao izbora

Beograd -- Bivši predsednik DS Bojan Pajtić izjavio je da žali zbog prekida saradnje DS i Pokreta slobodnih građana, ali i da lider PGS Saša Janković nije imao izbora.

"Kao član DS žalim zbog prekida saradnje sa PSG. Međutim, Janković nije imao izbora. Saradnja sa Vučićem po pitanju Ustava jednako je koalicija sa Aleksandrom Vučićem", napisao je Pajtić na Tviteru

PGS je saopštio da obustavlja planove o izbornoj saradnji sa DS zbog toga što je predsednik DS Dragan Šutanovac "javno ponudio Aleksandru Vučiću saradnju na izmenama Ustava".

DS je saopštila da nema nameru da vodi debatu u medijima ni sa bilo kim iz opozicije, kao ni sa Jankovićem.

DS je dodala da je bezuslovno podržala Jankovića na predsedničkim izborima verujući da dele iste vrednosti, a da on današnjim saopštenjem o prekidu saradnje zbunjuje građane i šteti celoj opoziciji pred izbore u Beogradu.

Predsednik DS Dragan Šutanovac ranije je rekao da će DS dostaviti svoj predlog ustavnih promena predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, a stranka je saopštila da se promene odnose na pravosuđe i ni na šta drugo.

Post by Bluberi Yesterday at 10:27 am

Jebo politiku kao prvenstvo u opozicionarenju i tapšanje na tviteru.

Post by zastitnik gotama Yesterday at 10:28 am

tacno, treba se dogovoriti s Vucicem da se izmeni deo o pravosudju, to je vazno za EU integracije.

Post by Gargantua Yesterday at 10:38 am

Post by zastitnik gotama Yesterday at 11:27 am

Inace:

21. jul 2017. godine
U organizaciji Ministarstva pravde danas je održana prva javna rasprava o budućim izmenama Ustava. Učešće u raspravi uzeo je i Pokret slobodnih građana, koji je i na ovaj način nastavio borbu za poboljšanje sadašnjeg Ustava. Ministarstvo pravde je na početku imalo prilično rigidan stav i tražilo da učesnici govore isključivo o svojim pismenim predlozima, jer bi se na taj način izbegla prava rasprava.
Pokret slobodnih građana je kritikovao takav stav Ministarstva, jer je odsustvo debate i razmene argumenata obeležje diktature. I ostali učesnici su imali isti stav.
U ovakvoj situaciji Ministarstvo pravde nije uspelo da sprovede svoje namere, pa se u pojedinim momentima žučno raspravljalo oko najvažnijih pitanja izmene Ustava.
Sledeća javna rasprava zakazana je za septembar 2017. godine.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Aug 17, 2017 6:44 am