Tupan dana

Share

Re: Tupan dana

Post by bruno sulak on Sat Dec 30, 2017 9:26 am

hocemo topik za krla!

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Sat Dec 30, 2017 9:29 am

ja u kategoriji pjevaj mi sokale ili rec mora da zveci (krlo za doprinos teoriji i umetnosti) predlazem termin 'anti-srpski nacionalizam'

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by KinderLad on Sat Dec 30, 2017 2:59 pm

Znači li to da postoji Antisrbija? Druga Srbija više nije dovoljno stigmatizujuće?

Post by Quincy Endicott on Sat Dec 30, 2017 3:25 pm

Filipenko wrote:Jedan od simbola tog potonuća je angažovanje nje i njenog mužića tzv. Ćetkovića koji je samo koju nedelju pre nego što treba da glumi Nemanjića u Crnoj Gori glumio pandura ubicu i mučitelja karađorđevićevskog koji organizuje mučku skupštinu prisajedinjenja Srbiji i ukidanja Crne Gore u sklopu projekta vaskrsnuća dukljanizma. U ozbiljnoj državi tzv. Sergej Ćetković nikada ne bi dobio više ulogu u bilo čemu što ima nacionalni značaj, makar i u toj smešnoj seriji o Nemanjićima, pa neka ide dole da kuša sreću sa suprugom, možda se utale sa Mimom Karadžićem za nešto

Valjda Vojin Ćetković?

Sergej Ćetković peva ovu divnu pesmu:

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by bruno sulak on Sat Dec 30, 2017 3:35 pm

KinderLad wrote:Znači li to da postoji Antisrbija? Druga Srbija više nije dovoljno stigmatizujuće?

da. antisrbija sa svojim obicajima, pesmama i nacionalnim idiosinkrazijama. to je tako tupavo razumevanje nacije, nacionalizma i dinamike unutar jedne nacije da je to uzasno da dolazi od ljudi koji imaju neki papir da su kao intelektualci (kurca znalci).

_____

Post by Filipenko on Sat Dec 30, 2017 3:46 pm

Hubert de Montmirail wrote:
Filipenko wrote:Jedan od simbola tog potonuća je angažovanje nje i njenog mužića tzv. Ćetkovića koji je samo koju nedelju pre nego što treba da glumi Nemanjića u Crnoj Gori glumio pandura ubicu i mučitelja karađorđevićevskog koji organizuje mučku skupštinu prisajedinjenja Srbiji i ukidanja Crne Gore u sklopu projekta vaskrsnuća dukljanizma. U ozbiljnoj državi tzv. Sergej Ćetković nikada ne bi dobio više ulogu u bilo čemu što ima nacionalni značaj, makar i u toj smešnoj seriji o Nemanjićima, pa neka ide dole da kuša sreću sa suprugom, možda se utale sa Mimom Karadžićem za nešto

Valjda Vojin Ćetković?

Sergej Ćetković peva ovu divnu pesmu:

Svi Ćetkovići su isti, konsekventno, sa svima treba postupati identično. Bitno je da se razumemo.

Post by KinderLad on Sat Dec 30, 2017 3:53 pm

Inače, ako takvo nešto uopšte postoji (a ne postoji), za mene je upravo ovo njihovo od 87 (uz kratke prekide) - antisrbija. Rezultat antielite. Sa prigodnim rezultatima, koji su, "što je i logično" - antirezultati.

Post by паће on Sat Dec 30, 2017 4:03 pm

KinderLad wrote:Inače, ako takvo nešto uopšte postoji (a ne postoji), za mene je upravo ovo njihovo od 87 (uz kratke prekide) - antisrbija. Rezultat antielite. Sa prigodnim rezultatima, koji su, "što je i logično" - antirezultati.

Што се зачело 15 година раније, кад се ЦК обрачунао са технолиберализмом у својим редовима, па је сав (а атехно-либерали ће рећи "непостојећи") узлет Србије пресечен. Врх привреде је био кажњен што је био претерано успешан ерго опасан по власт а и згодно се нацртао да ето и Србија нешто најебе симетрије ради, кад је у ткомшилуку код сусједа макнут маспок.

То је ваљда био последњи период (тј до тога) да се сећам да је Србија нешто значајно пичила набоље.

_____
Сваки ниста ће ти рећи да је низам најбоља ствар. Ено онолики низамски растанци, и шта им фали?
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by beatakeshi on Sat Dec 30, 2017 4:30 pm

Iz čije glave je iznikla ta mudrost "Anti Srbija"? Profesora doktora Antonića?

Post by Gargantua on Sat Dec 30, 2017 4:35 pm

KinderLad wrote:Znači li to da postoji Antisrbija? Druga Srbija više nije dovoljno stigmatizujuće?

postoji li antisrbija ako ne postoji srbija?

kao termin, ne računa se zbrkana masa flore i faune

Post by bruno sulak on Sat Dec 30, 2017 6:12 pm

beatakeshi wrote:Iz čije glave je iznikla ta mudrost "Anti Srbija"? Profesora doktora Antonića?

to je iz onog tekstica na przupcu gde smo i mi pominjani. jebarnik misli ali je segs los.

_____

Post by No Country on Sat Dec 30, 2017 6:20 pm

Занимљива је та нацошка лимитираност, они антинационалисту замишљају такође као националисту, само са негативним предзнаком. Србин антинационалиста је по њима мање-више еквивалентан каквом хрватском нацошу. То је као када религиозни фанатици у атеизму виде само још једну варијанту религије. Сама идеја да је могућ искорак из националне парадигме им је потпуно страна.

Post by KinderLad on Sat Dec 30, 2017 6:30 pm

Nekima je strana, dok neki prosto vide da kad se tako postave stvari oni a)postoji šansa da izgledaju loše b)pomalo gube na smislu.

Post by No Country on Sat Dec 30, 2017 7:17 pm

Наравно. The devil we know. Најбоље је нама под нашима. Итд. The paradigm that keeps giving.

Post by xie saike on Sat Dec 30, 2017 7:39 pm

srpski nacionalista je bolidcina najcesce bazdarena na prosti ispredradnjaski trip da ako neko nije srpski nacionalista, mora biti ustasa, isto kao kad neko sere po sportskom klubu partizan, mora da je fan crvene zvezde, tako te glave razmisljaju.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by KinderLad on Sat Dec 30, 2017 9:31 pm

Mi i oni. Ako oni nisu "oni"...ko smo pa "mi"? Ma ne, oni su "oni", stoposto. Ali stvarno nisu oni krivi nešto mnogo. Jbg. Ali ovi drmr-i što im pune glave glupostima...ijao... 

Post by plachkica on Mon Jan 29, 2018 5:26 pm

Post by Filipenko on Mon Jan 29, 2018 6:24 pm

Jebiga, kad ne uce istoriju iz filmova

Post by William Murderface on Mon Jan 29, 2018 6:35 pm

Kukavno cercilstvo ugaseno

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by beatakeshi on Mon Jan 29, 2018 7:58 pm

Post by Gargantua on Fri Feb 09, 2018 6:52 am

Drago Kovacevic @DragoKovacevic
Turbo folk matrica je kulturoloska osnova ovoga što u Srbiji prepoznajemo kao fašizam.

https://twitter.com/DragoKovacevic/status/960640840522661891?ref_src=twcamp%5Ecopy%7Ctwsrc%5Eandroid%7Ctwgr%5Ecopy%7Ctwcon%5E7090%7Ctwterm%5E0

Srdjan Dragojevic @srdjandrago
Znaju ovi vasi oponenti o cemu se radi i sta ste hteli da kazete ali se femkaju. Duboko je istinito to sto ste rekli. Ali je to fasizam koji je Tadej opisao u filmu “Hitler iz naseg sokaka”. Ibarska “magistrala” nije “Magistrala sunca” pa je i fasizam takav.

Drago Kovacevic @DragoKovacevic
Drago mi je da potvrda dolazi sa vaše strane. Vi znate o čemu govorimo.

Post by beatakeshi on Fri Feb 09, 2018 10:41 am

Ima tu i drugog biserja, ovaj iz MS.

Post by Rozita on Sat Feb 10, 2018 12:32 am

Bese li ovde da je neko stavio ono Kisjuhasovo blebetanje o Hani Arent?
Eno mu Ivan Milenkovic sutra odgovara.
Kakav sudar titana
https://www.danas.rs/naslovna/naslovna-za-10-februar-2018/

_____
Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
People muddled up their names right from the very start
Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
Claudius saw differently just from a cursive glance.

Post by William Murderface on Sat Feb 10, 2018 1:00 am

Pa ovo samo najava

Možda i nije glupo!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Rozita on Sat Feb 10, 2018 1:02 am

Strepnja mi je dublja od nade

_____
Rosencrantz and Guildenstern could not be told apart
People muddled up their names right from the very start
Gertrude called one Guildenstern the other Rosecrantz
Claudius saw differently just from a cursive glance.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Dec 18, 2018 12:33 pm