Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hail, Ceasar!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Somlói Galuska Sun Mar 13, 2016 5:57 pm

    William Murderface wrote:
    Anđe'o wrote:Ja isto ne mislim da je taj deo trivijalan, u stvari su dramaturzi-komunisti tu pravi koenovski junaci - ljudi koji imaju naivnu, gotovo infantilnu ideju o kriminalu, ima takvih u mnogim filmovima Koena, npr. dvoje fitnes idiota u Burn After Reading.
    Meni je inače neverovatno koliko je sa nerazumevanjem primljen taj deo kod domaće kritike. Ghoul napada Koene jer po njemu Koeni optužuju dramaturge za špijunažu, a Williamov dobar drug Hail, Ceasar! - Page 2 286371741 tvrdi da Koeni "dokazuju krivicu komunista i da je HUAC bila u pravu" Hail, Ceasar! - Page 2 3579118792 Hail, Ceasar! - Page 2 3274312807.
    Koeni, međutim, tu dosledno rade ono što rade i u čitavom filmu - ekranizuju urbane legende, mitove i zablude o klasičnom Holivudu, pri čemu to rade s ironijom, ali i s ljubavlju, na način klasičnog Holivuda. Holivudizacija klasičnog Holivuda.
    Tako je, recimo bila priča za Tom Mixa da nije otišao da radi na radiju, kao mnoge zvezde njegovog vremena, jer je imao neočekivano piskav glas i nije u stvari umeo da govori, što mu nije ni trebalo za nemi film. E. J. Mannix, nasuprot legendi, sigurno nije stvarno šamarao glumce.
    Moram da priznam da mi jedino nije jasno zašto se glumica koja izađe na dejt sa Hobijem Dojlom zove  Carlotta Valdez

     Ludi Armond White piše isto što i Dete Mita. Koeni rakrinkali komunjare!

    The screenwriter scenes feature a coup: The high-living scribes are visited and encouraged by one Herbert Marcuse, spoofing the famous philosopher of the Frankfurt School, who comes down from his tenured perch at Stanford to foment the studio revolt. (“History — economics. Same thing, don’t you agree?” the sage pontificates.) The Marcuse joke corresponds with the Frankfurt School condemnation of Michael Walsh’s essential bookThe Devil's Pleasure Palace: The Cult of Critical Theory and the Subversion of the West. Credit the Coens’ superior snarkiness for their being the first American filmmakers to bring up cultural hegemony in a mainstream motion picture. They had previously invoked the SDS’s Port Huron Statement and art-world nihilists in The Big Lebowski, but with no political resonance. Hail, Caesar! exposes the sanctimoniousness of Ben-Hur kitsch as well as the self-conscious moralism of Frankfurt philosophers such as Marcuse and Theodor Adorno, author (with Max Horkheimer) of the oft-quoted but rarely heeded indictment The Culture Industry.

    Read more at: http://www.nationalreview.com/article/430815/hail-ceasar-coen-brothers-movie-review-cultural-satire

    Lud ko struja. Klikni na ovu knjigu "Devil's pleasure Palace"). Antonić da mu pozavidi na izboru literature.

    Antikomunizam deluje na filmske kritičare k'o da su se naduvali lepka.

    White je stvarno zabavan, ali gotovo ni u čemu se s njim ne slažem. Možda ga treba posmatrati kao zabavljača.
    Anonymous
    Guest

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Guest Sun Mar 13, 2016 8:16 pm

    Indy wrote:Tek čitajući ovu temu shvatih da je Hail Caesar film Braće Coen. A nisam planirao da gledam, nije me privlačio... Sad, moram to da uhvatim, a tek sam na pola puta kroz beskrajni francuski fest.

    Btw, Vaso, šta fali Bartonu Finku, meni baš dobar. Ladykillers mi ubedljivo najgori od njih. Sve ostalo manje više gotivim.

    Odličan je film u svakom pogledu. No, ne leži mi atmosfera.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by kondo Sun Mar 13, 2016 10:00 pm

    stavljam jedan AUD na to da ce ova vasina dijagnoza biti i indijeva za hail cesare.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Fri Mar 18, 2016 8:38 pm

    haha dosta zabavan film i smesan. ja inace cesto ne kapiram koene al ovo je smesno.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Sat Mar 19, 2016 10:11 pm

    oce neko da rangira koene? (filmove, ne bracu ili ljude koji se tako prezivaju)


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Erős Pista Sat Mar 19, 2016 10:18 pm

    Hail, Ceasar! - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Indy Sat Mar 19, 2016 10:20 pm

    Ovako je glasovala Indiana (gde nema ocene, nisam gledao)


    2016 Hail, Caesar!
    2013 Inside Llewyn Davis
    2010 True Grit 7
    2009 A Serious Man
    2008 Burn After Reading 8
    2007 No Country for Old Men 6
    2004 The Ladykillers 4
    2003 Intolerable Cruelty 5
    2001 The Man Who Wasn't There
    2000 O Brother, Where Art Thou? 9
    1998 The Big Lebowski 10
    1996 Fargo 8
    1994 The Hudsucker Proxy
    1991 Barton Fink 8
    1990 Miller's Crossing 8
    1987 Raising Arizona
    1984 Blood Simple


    Last edited by Indy on Sat Mar 19, 2016 10:30 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Erős Pista Sat Mar 19, 2016 10:26 pm

    Meni je No Country u samom vrhu (film, ne forumas, rekli smo da  ne ocenjujemo ljude Hail, Ceasar! - Page 2 1143415371)

    Barton Fink verovatno najbolji.

    Indy, kam ga Blood Simple? On mi je isto visoko na listi.


    Last edited by William Murderface on Sat Mar 19, 2016 10:34 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Indy Sat Mar 19, 2016 10:32 pm

    William Murderface wrote:

    Indy, kam ga Blood Simple? On mi je isto visoko na listi.

    Nisam gledao (dopunio sam listu u medjuvremenu).

    Ja volim moje Coene warm & fuzzy, a No Country to svakako nije. Hail, Ceasar! - Page 2 1233199462
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by boomer crook Sun Mar 20, 2016 12:12 am

    moja intimna lista sest omiljenih:

    raising arizona
    no country for old man
    the hudsucker proxy
    a serious man
    fargo
    hail cesar!/barton fink

    big lebowski mi je simpatican ali magnetska privlacnost tog filma me je potpuno mimoisla.

    inherent vice > big lebowski


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Erős Pista Sun Mar 20, 2016 7:05 am

    Isto za Big Lebowskog. Raising Arisona mi ja isto super. HP i Serious Man nisam gledao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Sun Mar 20, 2016 9:51 am

    ja se slazem da je inherent vice > big lebowski al misim da su koeni mnogo prirodniji reditelji za inherent vice od pta koji je potpuno neprirodan reditelj za pincona, cak cudo kolko je film dobro ispo doduse na cudan nacin.

    hvala na listama. ja sam naravno gledo veliku vecinu koena neke i vise puta naravno al su mi razbacani po vremenu pa ne mogu jos da ih rangiram, danas cu da gledam blood simple.
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by boomer crook Sun Mar 20, 2016 9:54 am

    ja jos nisam gledao inside llewyn davis. evo ja cu to veceras.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Sun Mar 20, 2016 9:59 am

    ja (nikad) nisam gledo blood simple, the man who wasnt there, the ladykillers i true grit.


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by boomer crook Sun Mar 20, 2016 10:01 am

    William Murderface wrote:Isto za Big Lebowskog. Raising Arisona mi ja isto super. HP i Serious Man nisam gledao.

    hp je kaprijanska (anti)kapitalisticka bajka, a a serious man 'jevrejski' film brace koen.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Sun Mar 20, 2016 10:03 am

    inace ne mogu sad sebi da se nacudim kolko su koeni reditelji za pincona a kako je pta antipincon. i jos ludje sto angazuje djonija grinvuda da radi muziku za pincona lol. misim rejdiohed se isto stalno poziva na pincona al su isto uzasno antipincon. zivot je zaista cudna stvar.

    i meni ce hp i serious man da budu pri vrhu liste kad je napravim mislim, i ncfom valjda mada nisam siguran kakav stav danas imam prema tom filmu, moracu da repriziram. raising arizona se vise secam iz udzbenika za biologiju nego filma, slabo pamcenje, moracu da repriziram.

    i naravno drago mi je sto ima jos ljudi koji ne krapiraju lebowskog do kraja, covek se oseca usamljeno na ovom svetu gde svi obozavaju lebowskog a ti si glup.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Indy Sun Mar 20, 2016 10:24 am

    Svasta.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Sun Mar 20, 2016 10:38 am

    ne znate vi prirodni fanovi koena koje su to traume. lebowskog sam gledo bar deset puta. pokusavao i pokusavao - i uvek osecaj da sam glup, da imam lose slozene, grube ideje o filmu, da moram da radim na sebi. prodju godine i opet isto.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Erős Pista Sun Mar 20, 2016 10:44 am

    Ja sam iz generacoje u kojoj je taj film bio apsolutno kultni i opet nista.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Indy Sun Mar 20, 2016 10:49 am

    Ja uopste nisam tip za taj film (BL), recimo nikad nisam duvao, ali jednostavno uzivam kad god gledam. I lozim se na Julianne Moore.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Somlói Galuska Sun Mar 20, 2016 11:51 am

    zvezda je zivot wrote:ne znate vi prirodni fanovi koena koje su to traume. lebowskog sam gledo bar deset puta. pokusavao i pokusavao - i uvek osecaj da sam glup, da imam lose slozene, grube ideje o filmu, da moram da radim na sebi. prodju godine i opet isto.

    Meni je Lebowski dobar, ali nisam nešto naročito odlepio, kod Cohena mi je negde u sredini. Mada, sinoć sam video ovo i uopšte ne znam kako bih napravio listu omiljenih Cohena. Znam samo da su mi True Grit i Ladykillers out, ostalo nemam pojma kako bih poređao. Uopšte nemam ideju koji mi je najbolji film Cohena. Uvek sam ih gotivio, ali nemam neki omiljeni film. Ako gledam hladne glave (što ne radim, u principu) verovatno da je Fargo no. 1.
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 20, 2018 10:37 pm

    gledo ko nove koene?


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by boomer crook Tue Nov 20, 2018 10:50 pm

    nope. planiram.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 11:04 pm

    Ja ću svečano gledati u subotu uveče. Omnibus Koena, aaaa kakva delicija.
    Anonymous
    Guest

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Guest Tue Nov 20, 2018 11:17 pm

    ja najviše volim milerovo raskršće

    Hail, Ceasar! - Page 2 Empty Re: Hail, Ceasar!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:14 am