Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by plachkica on Wed Jul 13, 2016 1:37 pm

Ali pazi, oni ne targetiraju više nijedan medij, jer nema medija u kom nisu dominantni,
prelaze na društvene mreže, kao upozorenje onima koji bi slučajno da malo ignorišu
tradicionalne medije: ne idite  tamo, tamo su plaćenici!

Post by William Murderface on Wed Jul 13, 2016 1:41 pm

Pa da, sirota Politika, ugrozavaju je zli tviterasi.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Wed Jul 13, 2016 2:23 pm

Kinder Lad wrote:Ma bre ja uopste vise na ta sranja ne bih odgovarao racionalno. Kad te neko optuzi da si "placenik" ti lepo ko Seselj - a sto ona/ona ne kazu da li i su i koliko dobili para od ruske ambasade da sprecavaju politiku vlade i bla bla i aj zdravo. S njima treba igrati njihovim alatkama. Tipa: danas je ministarka za evrointegracije zahvalila Nemackoj na podrsci, a oni bas danas objavljuju taj tekst. Sta mislite jel to slucajno? Pa ko duze izdrzi.

+ milion

Ovde je potreban tabloid protiv tabloida. Nešto što će razvlačiti bez ikakve milosti vladajuću garnituru i njihove podguzne muve.

Od ostalih vesti:

Kao najozbiljniji kandidat za naslednika Ljiljane Smajlović na čelu "Politike" pominje se Zoran Panović, koji je do nedavne smene isti posao radio u listu "Danas", navodi list. Panović je "Večernjim novostima" rekao da ga niko nije pozvao na razgovor o "Politici", kao i da ne zna da li bi ponudu prihvatio, ako bi mu bilo ponuđeno.

Post by beatakeshi on Wed Jul 13, 2016 3:55 pm

Pročitao, od korica do korica.
Bezvezan tekst, izgleda kao narudžbenica od strane Lj.S. uperen protiv direktorke.

Post by William Murderface on Wed Jul 13, 2016 4:00 pm

Sasvim moguće, nisam čitao ceo tekst, ali sam i ja video da je glavna meta direktorka. Kako da ti kažem, verujem da je sve što kažu jedni o drugima tačno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on Wed Jul 13, 2016 6:02 pm

William Murderface wrote:Sasvim moguće, nisam čitao ceo tekst, ali sam i ja video da je glavna meta direktorka. Kako da ti kažem, verujem da je sve što kažu jedni o drugima tačno.

...али да и то кад се скупи на гомилу још није све.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by beatakeshi on Wed Jul 13, 2016 8:06 pm

I novinar koji se potpisuje kao magistar

Post by Gargantua on Wed Jul 13, 2016 9:47 pm

...

Post by plachkica on Wed Jul 13, 2016 11:31 pm

Smajlović u Dnevniku rts-a.
Izgleda da je pozadina malo ozbiljnija.

Post by Bluberi on Thu Jul 14, 2016 12:22 am

Savet za borbu protiv korupcije ustanovio je da je „nastavljena praksa partijske kontrole Politike i to ponovo kroz Nadzorni odbor izdavača tog lista, u kome je najmanje troje članova u profesionalnom smislu direktno vezano za SNS".
Savet takođe primećuje da je Nina Samardžić, kao predstavnica Ist medija grupe, u oktobru 2014. pojačala menadžment, postavši direktorka zajedno sa dotadašnjom Mirom Glišić Simić, predstavnicom Politika AD.
„Nina Samardžić je", piše u izveštaju Saveta, „supruga istoričara Nikole Samardžića koji je bio jedan od osnivača LDP-a… danas je saradnik Instituta za javnu politiku, čiji je direktor Vladimir Popović Beba. Prema pisanju medija, kancelarija Instituta za javnu politiku u Beogradu nalazi se u stanu biznismena Stanka Subotića Caneta."
Stari tekst Antonele Rihe

Post by Bluberi on Thu Jul 14, 2016 12:32 am

Одржан протест због рушења у Савамали

Tekst je prenošenje Tanjuga, a slika govori sve.

Post by Veletin on Thu Jul 14, 2016 10:57 am

William Murderface wrote:Novi nastavak iz danasnjeg broja. By borbena Jelena Popadic.

Најтужнија је чињеница да већина поменутих играча приликом писања следећег пројекта играти на карту угрожености. Поједини ће се за стране донације борити напомињући да су они баш та, угрожена врста. „Независни” медијски радници којима су „стављене мете на чело” текстовима у „Политици” чије су ауторке – „перфидне”, „подле”, „јефтине”, „продане душе”, „стока ДБ-овска”, „ђубрад”, „спонзоруше”...

http://www.politika.rs//articles/details/359089

Post by William Murderface on Thu Jul 14, 2016 10:58 am

Novinarstvo u doba Vucica.

_____

Post by Kinder Lad on Thu Jul 14, 2016 11:29 am

Најтужнија је чињеница да већина поменутих играча приликом писања следећег пројекта играти на карту угрожености. Поједини ће се за стране донације борити напомињући да су они баш та, угрожена врста. „Независни” медијски радници којима су „стављене мете на чело” текстовима у „Политици” чије су ауторке – „перфидне”, „подле”, „јефтине”, „продане душе”, „стока ДБ-овска”, „ђубрад”, „спонзоруше”...

Bitno je da se drzi 1 niveau 

_____
alt-lib

Post by plachkica on Thu Jul 14, 2016 11:42 am

Леја Келер
1 сат · 

PESMA LABUDICE
u današnjoj labudjoj pesmi ljiljane smajlović u politici, njen proteže jelena popadić, nastavlja rat protiv "stranih plaćenika" na srpskoj medijskoj sceni. u današnjem broju, jelena tvrdi i sledeće: "За филмске ефекте побринула се продуцент и глумица Бојана Маљевић. Ипак, сценарио као да је преписала од редитељке Биљане Србљановић, предводнице претходног јуриша на „Политику”. Наиме, у децембру прошле године, Србљановићева је, након серије „Политикиних” текстова о донацијама великих америчких фондација српском невладином сектору, на свом Фејсбук профилу објавила статус од неколико хиљада словних знакова са насловом „Ја багата а ти гавно” у којем грубо клевета мене (ауторку ових текстова) и Љиљану Смајловић. И то правим уличарским жаргоном, користећи непроверене информације и искривљујући стварност. Ово њено писаније, у форми новинског чланка, пренели су многи портали који воле да се назову перјаницама грађанског друштва. Иако се у овом скупу реченица не може наћи ништа грађанско."
popadic ni na jednu "grubu klevetu" nije mogla da odgovori. ona mi je brojala slovne znakove u statusu na fejsu, ali nije znala da ogovori na uličarska pitanje:
1. kolika je plata (bivše) urednice politike, ljiljane smajlovič?
2. šta je klevetničko i neprovereno od informacija da:
- je smajlović devet godina bila honorarni savetnik za stampane medije AMERIČKE nevladine organizacije IREX, koja je, tokom tih sedam godina imala svetski budžet od čitavih DVESTA MILIONA DOLARA
- da je smajlović osnivacica i clanica zirija nagrade "aleksandar tijanic" u vrednosti od DVE HILJADE EVRA, za koju se ne zna kako se finansira, a koju je dodelila svojoj uposlenici jeleni popadic za "novinarsku borbenost" tekstova koje je sama smajlovic uredjivala.
- da je smajlović, spajajući ulogu predsednice UNS-a i urednice politike, angažovala svog drugog protežea, zorana ćirjakoviča, kao predavača u plaćenoj novinarskoj školi UNS-a, iako pomenuti nije novinar, već inženjer elektrotehnike.
- da se svi podaci koje sam navela u ovom tekstu mogu proveriti na sajtvima UNSa, IREXa, vremena, blica i same politike.
popadić ne odgovara ni na jedno od ovih pitanja, jer ne razume da treba. razlog je u tome što ona zapravo nije novinarka, već samo jedna od minions moćne ljiljane smajlović, tog bilirubina srpskog novinarstva. 
ako neko drugi poželi da se zaista bavi novinarstvom i istraži šta sam 
to pitala javnost, evo tog "prostačkog i uličarskog teksta" koji sam ja, "rediteljka" napisala tog decembra 2015. godine:
JA BAGATA TI GAVNO
plata glavne i odgovorne urednice politike ljiljane smajlovic nepoznata je javnosti, sto je neobicno utoliko sto je drzava suvlasnik ovog lista, pa tu platu finansiramo i mi, gradjani. o tacnoj sumi, iako je pozvana vise puta da je objavi, ljiljana smajlovic i dalje cuti, tako da se o tome koliko samo od politike zaradjuje moze samo spekulisati. 
na osnovu izjave bivse predsednice upravnog odbora politike (iz septembra 2012. godine u blicu) ta je plata bila "ogromna, uprkos dugovima u koje je politika tonula". 
u medijima je, nedavno, objavljena i plata direktorke politike, koja iznosi milion i cetiri stotine hiljada dinara MESECNO. 
kada se ove dve informacije ukrste, moze se pretpostaviti da je ta "ogromna" plata urednice smajlovic iznosi barem trecinu direktorkine i tako dolazimo do sume od nekoliko hiljada eura mesecno, sto mnogostruko premasuje i platu samog premijera. to bi bilo ok, da je politika privatna firma i da u njoj nema para iz drzavnog budzeta, ali posto ima, onda nije ok. ne, nikako.
ljiljana smajlovic je, pored toga, devet godina bila honorarni savetnik za stampane medije americke nevladine organizacije IREX ciji je budzet, u godinama u kojima je smajlovic bila placana u dolarima (u dinarskoj protivvrednosti) za svoje "savete" iznosio PREKO 200 MILIONA DOLARA. 
nekoliko hiljada evra mesecno u politici za bivsu savetnicu americkog NVO-a koji se bavi medijima u srbiji, onda dodje kao dzeparac, ozbiljni novci ipak su stizali pravo iz vasingtona.
ljiljana smajlovic istovremeno je i predsednica UNS-a, za koji javnosti i dalje nije jasno odakle se finansira. zvanicno je to od 1800 dinara godisnje clanarine, ali ne zvuci logicno da se od toga mogu finansirati sve aktivnosti organizacije koju vodi ljiljane smajlovic. 
ona je, naime, osnivacica i clanica zirija nagrade "aleksandar tijanic" koju je dodelila svojoj uposlenici jeleni popadic za "novinarsku borbenost" tekstova koje je sama smajlovic uredjivala. nagrada iznosi dve hiljade evra. novinarka popadic je, valjda slucajno, upravo i potpisana autorka difamacija o americkim placenicima u srbiji, koje politika objavljuje.
ljiljana smajlovic je takodje osnonvala i prosle godine kao predsednica zirija dodelila i nagradu "bogdan tirnanic" svom drugom placenom saradniku na istom difamatorskom zadatku, muharemu bazdulju. nagradu je dobio za komentar, jer bazdulj nije novinar, a suma koja ide uz nju nije poznata javnosti. 
jedna druga licnost koja takodje nije novinar, ali je ipak honorarno angazovan kod smajlovic i to na vise nacina, je zoran cirjakovic. on, iako inzenjer elektrotehnike, drzi placenu "skolu novinarstva" u udruzenju novinara srbije. to udruzenje, pogodicete, vodi upravo ljiljana smajlovic. inzenjer cirjakovic je i samouki komunikolog i ima status "predavaca" na privatnom fakultetu, dok se blizi pedesetoj godini u pokusaju da stekne bilo kakvo formalno obrazovanje iz oblasti novinarstva, cime bi se kvalifikovao za zvanicni akademski status profesora. u medjuvremenu, ta cinjenica ne smeta ljiljani smajlovic da ga honorarno angazuje upravo kao profesora novinarstva u UNS-ovoj skoli, za dvadeset polaznika koji za nju godisnje placaju punih 45 000 dinara! u poredjenju sa dvesta miliona dolara za devet godina u americkoj nevladinoj firmi koja se na neki, javnosti nepoznat nacin, bavi srpskim medijima, to nije mnogo, ali je ipak i previse u odnosu na, na primer, plate u pravoj prosveti. 
cirjakovic ih, za taj novac, a vikendom, uci kako da napisu vest ili izvestaj, iako to sam nikada nije ni pisao niti negde naucio kako se pise. on je, istovremeno, placeni saradnik politike ljiljane smajlovic, koja od njega narucuje tekstove koji, istina, nemaju novinarski karakter, vec se samo "komentatorski" obracunavaju sa onima koje smajlovic targetira. 
novac koji se vrti oko ljiljane smajlovic je zaista zamasan, sume postaju mnogo manje kad stignu do placenih saradnika, ali bitna je i ucestalost tih finansijskih nagrada, ne samo jednokratna suma. novinarka popadic je pokazala zahvalnost za nagradu od 2000 evra time sto je odmah pocela da objavljuje potpisane misli svoje urednice, a kojima i bukvalno radi o glavi ljudima, na neki nacin ih optuzujuci da su americki placenici. 
drzi lopova, vice smajlovic, krckajuci ustedjevinu od IREXa, uz ogromnu platu od politike, deleci ne bas tako sitne mrvice svojim saradnicima koji su spremni na sve, pa i da se do kraja bore za milost svoje urednice sa rukom na kasi. 
zapravo je odlicna ideja ljiljane smajlovic o pracenju tragova novca. u njenom slucaju ima toga jos i jos.

(svi podaci se mogu proveriti na sajtvima UNSa, IREXa, vremena, blica i same politike)

Post by plachkica on Thu Jul 14, 2016 12:00 pm

Čitam sad tekst, i sve ovo je mnogo jadno. Jadni su napadi, jadne su odbrane,
tema, koju treba istražiti ostala je po strani, nedirnuta. Od Slaviše Lekića mi se kosa
diže na glavi, on je kao Pera Luković iz njegovih najboljih dana, mizogini skot,
al napada Višnju pa ono ko je jebe, a u sledećoj iteraciji napašće nekog "našeg"
pa će biti: ju! sram ga bilo! 
Uopšte skoro cela ta ekipa koja je sad kao protiv Vučića radi njemu u korist.
I muka mi je kad pogledam ko sve zauzima prva mesta u borbenim redovim ™.

Post by William Murderface on Thu Jul 14, 2016 12:24 pm

+1000, posebno za Lekića. Mizoginija ih sve odaje.

_____

Post by William Murderface on Thu Jul 14, 2016 12:25 pm

Uzgred, baš su slabi Biljini argumenti, posebno ovo za Ćirjakovića. Nije bitno šta je završio, čovek radi kao novinar ako ne grešim bar 20 godina, ako ne i jače.

_____

Post by Veletin on Thu Jul 14, 2016 12:50 pm

argumenti oko enormnih zarada menadžmenta, dok politika istovremeno ostaje bez svoje imovine i posluje sa milionskim gubicima su sasvim na mestu.

Post by William Murderface on Thu Jul 14, 2016 12:53 pm

To da.

_____

Post by plachkica on Fri Jul 15, 2016 2:53 am

Naša stara drugarica, skoro zaboravljena, ponovo je zasijala, Katarina Đorđević
na naslovnoj Politike ima tekst o lenjim mladim ljudim.
Malo mi se stomak okrenuo
[img][/img]

(ja sam znala da su plate po trgovinama mizerne, ali 20000 je i ispod zagarantovanog minimalca.
to katarinu, koliko vidim po naslovnoj, nije mnogo zanimalo)

Post by Filipenko on Fri Jul 15, 2016 8:53 am

Agitprop jeftinog kapitalizma.

Meni je vazda bilo fascinantno kako ti ljudi ne kontaju da nije sve u jelu i da postoje i drugi faktori na osnovu kojih ljudi procenjuju da li trebaju da prihvate neki posao, na šta na kraju krajeva imaju svo pravo ovog sveta. Druga stvar koja mi je fascinantna jeste teorijska i nikad izgovorena/ispisana implikacija, u fazonu "malo im je", valjda žele da kažu da smo toliko lenji kada ne radimo za 20k dinara da garant zbog te iste lenjosti ne bismo radili ni za 200k ili 400k dinara...

Post by beatakeshi on Fri Jul 15, 2016 9:40 am

Bluberi wrote:
Savet za borbu protiv korupcije ustanovio je da je „nastavljena praksa partijske kontrole Politike i to ponovo kroz Nadzorni odbor izdavača tog lista, u kome je najmanje troje članova u profesionalnom smislu direktno vezano za SNS".
Savet takođe primećuje da je Nina Samardžić, kao predstavnica Ist medija grupe, u oktobru 2014. pojačala menadžment, postavši direktorka zajedno sa dotadašnjom Mirom Glišić Simić, predstavnicom Politika AD.
„Nina Samardžić je", piše u izveštaju Saveta, „supruga istoričara Nikole Samardžića koji je bio jedan od osnivača LDP-a… danas je saradnik Instituta za javnu politiku, čiji je direktor Vladimir Popović Beba. Prema pisanju medija, kancelarija Instituta za javnu politiku u Beogradu nalazi se u stanu biznismena Stanka Subotića Caneta."
Stari tekst Antonele Rihe
Pročitao i Rihu (sva 3 dela). Nedovoljno informacija.

Post by beatakeshi on Fri Jul 15, 2016 9:46 am

Inače, u poznatom lancu pekara plata 23 000.
Ali -
8,5 sati
6 dana u nedelji
prvih 5 dana si na probi
ti dani nisu plaćeni
pare za 4 meseca

Post by Kinder Lad on Fri Jul 15, 2016 9:49 am

Filipenko wrote:Agitprop jeftinog kapitalizma.

Meni je vazda bilo fascinantno kako ti ljudi ne kontaju da nije sve u jelu i da postoje i drugi faktori na osnovu kojih ljudi procenjuju da li trebaju da prihvate neki posao, na šta na kraju krajeva imaju svo pravo ovog sveta. Druga stvar koja mi je fascinantna jeste teorijska i nikad izgovorena/ispisana implikacija, u fazonu "malo im je", valjda žele da kažu da smo toliko lenji kada ne radimo za 20k dinara da garant zbog te iste lenjosti ne bismo radili ni za 200k ili 400k dinara...

Ma meni bi bilo super da dovedu neke Nemce, Holandeze, Dance i tako te i kazu im pa evo ima posla za 160 evra. Prvo sto bi pitali je - zasto sam osudjen, pa nije bilo sudjenja? A posle jedno 3 meseca bi digli revoluciju.

Tako da oni realno mogu da zahvale narodu sto se ne laca radikalnih resenja i da pevaju.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:18 am