Kada kažem novine...

Share

Re: Kada kažem novine...

Post by beatakeshi on Sun Dec 27, 2015 8:47 pm

Kaneda wrote:Ovo se može objasniti samo nekim homoseksualnim momentom.

"Seks je koren svega"

Post by William Murderface on Sun Dec 27, 2015 9:17 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Veletin on Mon Dec 28, 2015 11:29 pm

Hehe, kreće 'istraga poturica'.
Коме стижу долари
http://www.politika.rs/scc/clanak/346224/Kome-stizu-dolari

Post by William Murderface on Mon Dec 28, 2015 11:34 pm

To je taj rad za koji se dobija nagrada "Aleksandar Tijanić".

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by plachkica on Mon Dec 28, 2015 11:38 pm

Zašto ja ne mogu ozbiljno shvatiti nekog ko se preziva Popadić?
Kad god čitam Jelenu, očekujem da mi iskoči Emilija sa onim svojim: "Gospode bože!"

Post by beatakeshi on Sat Jan 02, 2016 1:14 pm

podnaslov

Велика тајна „Празне четврти” Арабије
Први пут после 85 година, страни истраживачи управо прелазе Руб ел Хали, највећу пешчану пустињу на свету баснословних налазишта нафте

Šta je pesnik hteo da kaže?

Post by Kondo on Sat Jan 02, 2016 1:39 pm

Veletin wrote:Hehe, kreće 'istraga poturica'.
Коме стижу долари

tek sam sada bacio pogled na ovo.

jbte, kada bih napisao sta zelim ovoj popadicki u 2016, ovaj forum bi mogao da prodje kao ppp u slucaju malokurski.

onako pisati o trag fondaciji je za trenutnu krivicnu prijavu, da ne ulazim u ostalo. trag tj BCIF nikada nije imao nikakve veze ni sa kakvim aktivnostima koji bi se doveli u kontekst ove udbaske paranoje, prosto klasican subgranter koji pomaze male organizacije sirom zemlje od kojih se nijedna nikako ne moze dovesti u kontekst otvorene antidrzavne politike kao sto bi se to povrsno i zlonamerno moglo pripisati npr FHP, HOS i slicno.

"Осим ових организација добро познатих јавности, у врху листе прималаца америчких донација налази се Траг фондација. Иако шира јавност за њу једва да је чула, ова организација од 2006. године добила је донације вредне 3,3 милиона долара. Траг се некада звао Балкански фонд за локалне иницијативе. Бави се, како кажу, активним укључивањем грађана и грађанки у друштвене промене. Члан Управног одбора је Биљана Степановић, једна од директорки некадашњег магазина Економист који је био у прикривеном власништву Божидара Ђелића. Ова организација једна је од ретких која сваке године на свом порталу објављује детаљне финансијске извештаје са наведеним приливима од донатора, прегледом прилива и одлива новца."

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by ostap bender on Sat Jan 02, 2016 1:42 pm

poslednji je valjda bio st. john philby, otac cuvenog kima.

https://en.wikipedia.org/wiki/St_John_Philby

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ostap bender on Sat Jan 02, 2016 1:44 pm

Kondo wrote:
Veletin wrote:Hehe, kreće 'istraga poturica'.
Коме стижу долари

tek sam sada bacio pogled na ovo.

jbte, kada bih napisao sta zelim ovoj popadicki u 2016, ovaj forum bi mogao da prodje kao ppp u slucaju malokurski.

onako pisati o trag fondaciji je za trenutnu krivicnu prijavu, da ne ulazim u ostalo. trag tj BCIF nikada nije imao nikakve veze ni sa kakvim aktivnostima koji bi se doveli u kontekst ove udbaske paranoje, prosto klasican subgranter koji pomaze male organizacije sirom zemlje od kojih se nijedna nikako ne moze dovesti u kontekst otvorene antidrzavne politike kao sto bi se to povrsno i zlonamerno moglo pripisati npr FHP, HOS i slicno.

"Осим ових организација добро познатих јавности, у врху листе прималаца америчких донација налази се Траг фондација. Иако шира јавност за њу једва да је чула, ова организација од 2006. године добила је донације вредне 3,3 милиона долара. Траг се некада звао Балкански фонд за локалне иницијативе. Бави се, како кажу, активним укључивањем грађана и грађанки у друштвене промене. Члан Управног одбора је Биљана Степановић, једна од директорки некадашњег магазина Економист који је био у прикривеном власништву Божидара Ђелића. Ова организација једна је од ретких која сваке године на свом порталу објављује детаљне финансијске извештаје са наведеним приливима од донатора, прегледом прилива и одлива новца."

pa takve stvari ne treba pisati ne zbog tuzbe vec zato sto je to reakcija kakva se zeli izazvati. ova popadicka je poput onog 'treci metak' laprdala iz nina i verovatno je ceka i takva karijera.

Post by Kondo on Sat Jan 02, 2016 2:09 pm

pa da, to je to. strateski tekst i dalji koraci ka putinizaciji NVO sektora. vucic moze da radi sta god hoce sa ovakvom stranom politikom prema srbiji. po mnogo osnova on igra vrhunski gambit tipa dignite ruke od mene pa cete videti sta cu da im uradim, vesacu ih po terazijama.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by паће on Sat Jan 02, 2016 3:04 pm

beatakeshi wrote:podnaslov

Велика тајна „Празне четврти” Арабије
Први пут после 85 година, страни истраживачи управо прелазе Руб ел Хали, највећу пешчану пустињу на свету баснословних налазишта нафте

Šta je pesnik hteo da kaže?

Хм, ово би могло да се чита као оно у енглеском кад наређају шест именица па ти гађај која је којој придев.

1) ми живимо на свету баснословних налазишта нафте, а ово је највећа пустиња на том свету
2) стао ми мозак, остале комбинације што су ми прошле кроз главу више немају смисла након што сам сложио (1)

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by ficfiric on Sat Jan 02, 2016 8:38 pm

plachkica wrote:Zašto ja ne mogu ozbiljno shvatiti nekog ko se preziva Popadić?
Kad god čitam Jelenu, očekujem da mi iskoči Emilija sa onim svojim: "Gospode bože!"

Gospode boze, kakva greska. Emilija je Konstantinovic a ne Popadic

_____

Uprava napolje!

Post by Bluberi on Sun Jan 03, 2016 8:50 pm

Apostolovski je hteo nešto, pa se zagubio u lavirintu kritika Dežulovićeve kritike Tanjuga, te je na kraju izvukao iz šešira autošovinistu iz inostranstva.

Post by William Murderface on Sun Jan 03, 2016 8:54 pm

To je onaj Aleks Eror, kontam iz naslova teksta.

Jel ima negde na netu da se pročita, ili još samo u papiru?

_____

Post by Bluberi on Sun Jan 03, 2016 8:58 pm

Jeste taj Eror, i nema još.

Post by beatakeshi on Sun Jan 03, 2016 10:41 pm

Klasično budalesanje
http://www.politika.rs/sr/clanak/346178/Pogledi/Veronauka-ne-moze-biti-problem

zaslužuje demontiranje
http://pescanik.net/monopol-na-dusu/

Reljić mi je posebno antipatičan, neznalica i bezveznjak koji samo zagađuje intelektualni život Srbije

Post by Bluberi on Sun Jan 03, 2016 10:46 pm

Erorova greška

Post by William Murderface on Sun Jan 03, 2016 10:52 pm

Što bi reko Ivančić, potpuna zbunjoza od teksta.

_____

Post by No Country on Sun Jan 03, 2016 11:29 pm

Некако је успео да свима подели пацке, а да не заузме никакав став. Сем да слушање народњака није само по себи геноцидно, са чим би итетако требало полемисати.

Post by uskok i ajduk on Mon Jan 04, 2016 2:09 am

No Country for Old Man wrote: Сем да слушање народњака није само по себи геноцидно, са чим би итетако требало полемисати.

Кад прочитам овакве изјаве некако ми буде драго што на јавној сцени већ дуго опстаје врстан полемичар какав је Шешељ.  (иначе, не слушам народњаке)

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by No Country on Mon Jan 04, 2016 2:16 am

Па Шешељ у тој полемици може само да учествује као аргумент. Дакако, доста добар.

Post by William Murderface on Mon Jan 04, 2016 2:21 am

Oftopik, ali zanimljivo je kako Šešeljeve polemičke veštine nikad nisu funkcionisale u pisanoj formi. Njegova veština je bila zatrpavanje podacima, skretanje teme, nadvikivanje, itd. Uopšte, sofisterija i retorika. Kad bi se stavilo na papir, ništa od te veštine ne bi ostalo.

Vučićev nastup je po mnogo čemu različit, ali mu je po tome sličan - zatrpavanje podacima, preventivno podizanje glasa, diverzije i sofisterije.

_____

Post by No Country on Mon Jan 04, 2016 2:27 am

Никада нећу заборавити како га је тада голобради Неша Чанак размонтирао, управо дреком и затрпавањем. Овај није знао шта га је снашло, никада до тада није срео самог себе, ал' млађег и бржег и безобразнијег.
Guest

Post by Guest on Mon Jan 04, 2016 10:38 am

William Murderface wrote: 
Njegova veština je bila zatrpavanje podacima, skretanje teme, nadvikivanje, itd. Uopšte, sofisterija i retorika. Kad bi se stavilo na papir, ništa od te veštine ne bi ostalo.

Usmena polemika se na kraju uvek svede na "sofisteriju i retoriku". To nije nista ekskluzivno za Seselja. A i koga briga za polemiku na papiru.

Post by sejlor on Mon Jan 04, 2016 10:44 am

beatakeshi wrote:Klasično budalesanje
http://www.politika.rs/sr/clanak/346178/Pogledi/Veronauka-ne-moze-biti-problem

zaslužuje demontiranje
http://pescanik.net/monopol-na-dusu/

Reljić mi je posebno antipatičan, neznalica i bezveznjak koji samo zagađuje intelektualni život Srbije

Bravou za Rastislava!

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 21, 2017 10:10 am