Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    radio studio b

    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Kaneda Sat 9 Jan 2016 - 20:07

    Meni nema veće sreće nego kad me radio ubode sa dragom pesmom.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by паће Sat 9 Jan 2016 - 20:14

    1088 wrote:
    Dr. Arslanagić wrote:Za radio ne znam, ne slušam i ne znam zašto bi danas neko želeo da mu neko drugi pušta muziku.
    stvarno mi, uz sav trud, nisu jasna ovakva gledišta. no dobro, ne mora ni meni sve da bude jasno.

    Ја бих волео да ми неко пушта музику, да ме понекад изненади са нечим, допустио бих чак и да 90% тога буде што ми се у ствари не свиђа, ал' нек ми прија тих 10% и нека ме 1% погоди, шта би више.

    Разлог што не слушам радио је сасвим други - рекламе, рекламе, рекламе и будал(аштин)е које говоре.


    1088 wrote:ma to je sve ok, nego sam reagovao na to što si se u prethodnom postu za jankovića ogradio da je u nekom trenutku prolupao, a za ovog si ostavio neki 'simpatični čika' dojam.

    Нисам ни знао шта је било с њим, па зато нисам имао шта да кажем. Мислио сам да је напросто нестао са сцене и отишао да ради нешто друго.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Guest Sat 9 Jan 2016 - 20:31

    Radio je super stvar, mada (osim u kolima, mrzi me da nešto iskombinujem za streaming, a i bilo bi laggy i zahtevno po pitanju protoka) preferiram dobar podcast u odnosu na slušanje emisija u terminu emitovanja. Danas sve može, pa i breg Muhamedu, uključujući tu ne samo lokalni alt rock breg, već i npr. kejptaunski community hard rock breg, krajstčerč novozelandski alt folk breg ili kakav edinburški post punk breg. Hoću reći, itekako ima ljudi koji mogu lepo da ti puste muziku, gde bre nema, čak i više nego onih koji mogu da ti obezbede dobru knjigu, prikažu dobar film ili organizuju interesantnu izložbu.
    Anonymous
    Guest

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Guest Sat 9 Jan 2016 - 20:53

    dobro, dajte dobre net stanice koje slusate radio studio b - Page 3 1143415371

    meni u posl vreme fip bas dojaja


    http://www.fipradio.fr/player
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sat 9 Jan 2016 - 20:54

    Sloba Konjović kaže da ploče koje su bačene nemaju vrednosti i da su odavno ostavljene u nekakvo skladište u Borči i da to nije "ona" diskofilska kolekcija od nekoliko hiljada ploča koje su još u Studiju b.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by паће Sat 9 Jan 2016 - 21:01

    Нешто нисам сигуран да би се његова и моја процена вредности поклопиле, много је увек нагињао на американу а, рецимо, на киоску чак не постоји ни комплетна производња самог студија бе. А видео сам бар један такав омот на тој гомили.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sat 9 Jan 2016 - 21:08

    Nisu u pitanju ukusi. Pročitaj.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Sat 9 Jan 2016 - 21:28

    Cim neko (na primer, bivsi NBA igrac) ide na deponiju da bi ih iskopavao iz djubreta, znaci da imaju bar nekakvu vrednost i da nisu za djubre. Mogli su da ih podele slusaocima, da ih daju nekom od radnika, kolekcionarima,... bilo sta. Jbg, steta je bacati takve stvari u djubre, kao sto je steta bacati i knjige, koliko god bezvredne bile. Nekome nisu bezvredne


    _____


    Uprava napolje!

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Sat 9 Jan 2016 - 22:07

    radio studio b - Page 3 11326220_881227735292168_1069690970_n
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Erős Pista Sat 9 Jan 2016 - 22:18

    Slažem se sa FIćom. Kakve sam ja sve ploče i posle kasete kupovao kao klinac, nemreš bilivit. Sve mi je bilo super. Voleo sam ploče kao predmete (još uvek ih volim), a svaka koja nije bila totalno uništena mi je bila dobra i za slušanje. Mogli su i da ih rasprodaju po nekim simboličnim cenama. Ili, što kaže Fića, da ih razdele. Konačno, ploča koja je pripadala Studi B i vrtela se u njihovom programu, sad ima i neku "auru" za mnoge ljude koji su slušali ovu stanicu.

    Bacanje ploča je prosto varvarski.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sat 9 Jan 2016 - 22:22

    Slažem se ja sa tobom, samo je to već  druga stvar od bacanja fonoteke radija u đubre.
    Anonymous
    Guest

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Guest Sat 9 Jan 2016 - 23:30

    William Murderface wrote:Slažem se sa FIćom. Kakve sam ja sve ploče i posle kasete kupovao kao klinac, nemreš bilivit. Sve mi je bilo super. Voleo sam ploče kao predmete (još uvek ih volim), a svaka koja nije bila totalno uništena mi je bila dobra i za slušanje. Mogli su i da ih rasprodaju po nekim simboličnim cenama. Ili, što kaže Fića, da ih razdele. Konačno, ploča koja je pripadala Studi B i vrtela se u njihovom programu, sad ima i neku "auru" za mnoge ljude koji su slušali ovu stanicu.

    Bacanje ploča je prosto varvarski.

    Dakle ne mogu da verujem da ću i sa tobom da polemišem oko ovoga, aaaa.

    To nisu ploče, to su mrtve ploče, bivše ploče, izgrebani "Nazareth" u izdanju "Jugotona".
    U opštoj shemi stvari ovo je nebitan događaj, razumem da nešto znači u svetlu nostalgije ali stvarno ne treba da bude ovolika tema, pre svega jer skreće pažnju sa bitnijih stvari.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Bluberi Sat 9 Jan 2016 - 23:39

    Koje bitnije stvari?
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Erős Pista Sat 9 Jan 2016 - 23:43

    Pa ne znam kolika tema - mislim da je tačno onolika kolika i treba da bude. Ja bi uzo izgrebani Nazareth.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Sat 9 Jan 2016 - 23:46

    Daću ti ja neizgrebani, kad dođem u Srbiju. radio studio b - Page 3 1233199462
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Sat 9 Jan 2016 - 23:48

    Vec rekoh - bacena ploca mi je kao bacena knjiga. Kada bih zatekao hiljadu i po razdrndanih djackih lektira u kontejneru rekao bih da je idiot onaj ko je to bacio. U krajnjem slucaju je mogao staviti pored kante pa da nosi onaj kome treba.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Erős Pista Sat 9 Jan 2016 - 23:49

    +1000


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Sat 9 Jan 2016 - 23:51

    Nije da zauzimam stav, ali čitave biblioteke su završile u recikliranom papiru (kao što moja fotka Marksa u reciklaži i ilustruje).
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sat 9 Jan 2016 - 23:58

    ficfiric wrote:Vec rekoh - bacena ploca mi je kao bacena knjiga.

    Apsolutno tačno. Bacanje knjiga se, na žalost, dešava skoro svaki dan, tako da niko na to (opet nažalost), ne obraća pažnju.

    Međutim, bila je priča da je bačena fonoteka Studija b u đubre. To nije tačno.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Bluberi Sat 9 Jan 2016 - 23:59

    Faktički nije, ali je suštinski tačno.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sun 10 Jan 2016 - 0:00

    radio studio b - Page 3 1399639816
    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Kaneda Sun 10 Jan 2016 - 0:06

    Ali šta će vam izgrebane, neupotrebljive ploče? To su, da tako kažem, ex-ploče!
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Erős Pista Sun 10 Jan 2016 - 0:10

    Stvarno sumnjam da su neupotrebljive, sigurno ne sve. Možda nisu u radijski iskoristljivom stanju, ali to ne znači da su neslušljive.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Sun 10 Jan 2016 - 0:12

    A jbg, ja ne znam gde je receno da je fonoteka stb-a bacena. Hajde da ne polemisemo sa komentarima.

    Da vidimo sta pise u vice-ovom tekstu, od kog je i krenula prica:

    Njegov dobar drug, radio amater, koji inače živi na Novom Zelandu došao je u Beograd. Radio amateri imaju neki prostor pored magacina koji već godinama koristi Studio B.

    - Pozvao me i rekao: „Ej Paljo, ovde u Vinči se nešto dešava sa arhivom Studija B. Oni su nešto privatizovani, i svuda su njihove ploče, beta kasete, svašta je izbačeno iz jednog njihovog magacina. Došli neki ljudi, krenuli da tovare, kažu nose na đubrište, ja uzeo na brzinu jedan paket sa možda 200 ploča..." - priča Paspalj.

    - Ja ga pitam, čekaj bre koliko je tu ploča, a on kaže – sigurno nekoliko hiljada. I gde su sad te ploče što su izbacivali iz magacina? On kaže – ne znam, neki ljudi su tu došli, bacili sve na gomilu, ja sam uzeo tu jednu kutiju, i odoše. Mislim da su iz Gradske čistoće bili momci.


    Sto se tice tvrdnje da su bacene neupotrebljive, izgrebane ploce, evo sta kaze Paspalj:

    Žarko Paspalj: Ja ukapiram da prošlo već tri dana, ali reših da se zainteresujem, jer mi je smetalo to bacanje ploča, bilo mi je potpuno šizofreno da neko takve stvari baca, iako je došlo drugo vreme i drugi nosači zvuka. Smatram da ploče i kasete moraju da se čuvaju. Krenem da okrećem prijatelje i raspitujem se kod dosta ljudi, da vidim da li to još postoji. I dobijem informaciju da su svi ti paketi bačeni u reciklažni centar u Višnjici. Pozovem tamo, oni mi kažu dodjite slobodno.

    A tamo...

    Sve je stajalo u dva velika kontejnera. Ogromna količina paketa sa jako puno materijala, najviše tih beta kaseta na kojima se verovatno nalazi video materijal, ali mi smo uglavnom došli po ploča i zajedno smo sa dva radnika to kopali i tražili. Odmah sam video da su ploče u fenomenalnom stanju, dok su omoti bili oštećeni. U stvari je bila neviđena sreća da ta četiri dana koliko je sve to ležalo na đubrištu nije padala kiša, inače bi sve propalo.


    _____


    Uprava napolje!

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sun 10 Jan 2016 - 0:25

    ficfiric wrote:A jbg, ja ne znam gde je receno da je fonoteka stb-a bacena.
     

    Ok, nisam bio precizan, rečeno je arhiv a ne fonoteka. Ali to nije arhiv.
    Malo ti nije jasna razlika između nečega što je poslagano, zavedeno i koristi se od nečega što je prosto sklonjeno da ne smeta. Ovi čobani koji su posle došli su onda to što je sklonjeno bacili u đubre, što govori o njihovom čobanizmu, ali to je svakodnevni čobanizam. Na žalost.

    radio studio b - Page 3 Empty Re: radio studio b

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr 2024 - 16:52