Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    radio studio b

    Kaneda

    Posts : 521
    Join date : 2014-12-07

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Kaneda Sun Jan 10, 2016 11:58 am

    Evo meni jedne dobre mada nije za svakog i za svako doba dana, ako ima neko nešto na ovu temu, neka podeli, buću zahvalan

    http://101.ru/?an=port_channel_mp3&channel=38
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 12:18 pm

    ja godinama slusam http://www.wfmu.org/


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 12:24 pm

    Kondo wrote:pa, mogu se tovariti da nisu probali ali jedini koji bi zaista uzeli te ploce - sem paspalja koji je naseo na dj petkovu kuknjavu na fb (a sad se vadi da to nisu te ploce) - su ganciji koji servisiraju zemunski buvljak nedeljom. oni donesu sve sto pronadju po kontejnerima.

    mislim da je ljudima ovde problem sto osecaju da odnos prema plocama jeste i odnos tog radija prema sopstvenoj istoriji. na kraju krajeva, biti u problemu glede nestanka devedesetdvojke nema veze samo sa nostalgijom. moze se tako reci da je taj radio vec bio 'mrtav' pre pojave ovog mutanta pa opet su ljudi emotivno reagovali na njegov formalni nestanak suoceni sa nekontrolisanim delovanjem kapitala kao nasilja. svi su svesni da nemaju gde vise da cuju na radiju, kao deo necijeg izbora, DJ kulture ako tako hoces, na primer, benjamina clementinea. naravno sve to biva nekako zamenjeno kroz net ali tu nedostaje ta neka masovnost koja tvori jednu ideolosku ostricu.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sun Jan 10, 2016 1:01 pm

    ostap bender wrote:
    Kondo wrote:pa, mogu se tovariti da nisu probali ali jedini koji bi zaista uzeli te ploce - sem paspalja koji je naseo na dj petkovu kuknjavu na fb (a sad se vadi da to nisu te ploce) - su ganciji koji servisiraju zemunski buvljak nedeljom. oni donesu sve sto pronadju po kontejnerima.

    mislim da je ljudima ovde problem sto osecaju da odnos prema plocama jeste i odnos tog radija prema sopstvenoj istoriji. na kraju krajeva, biti u problemu glede nestanka devedesetdvojke nema veze samo sa nostalgijom. moze se tako reci da je taj radio vec bio 'mrtav' pre pojave ovog mutanta pa opet su ljudi emotivno reagovali na njegov formalni nestanak suoceni sa nekontrolisanim delovanjem kapitala kao nasilja. svi su svesni da nemaju gde vise da cuju na radiju, kao deo necijeg izbora, DJ kulture ako tako hoces, na primer, benjamina clementinea. naravno sve to biva nekako zamenjeno kroz net ali tu nedostaje ta neka masovnost koja tvori jednu ideolosku ostricu.

    Ja se bojim da si malo naivan ako misliš da ljudi dovode to u vezu sa nasiljem kapitala. Možda jedan mali broj ljudi. Više je to neko onako građansko "džiberi nam uništavaju ploče na kojima smo odrasli".

    Kako god bilo - simbolika simbolici - nekom su simbolika prosto neke ploče na đubretu, a nekom ploča Kiće Slabinca na đubretu i nema neku simboliku, pre ima neki humor. Zato, recimo, emisija "Vibracije" ima simboliku.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by boomer crook Sun Jan 10, 2016 1:15 pm

    pa cuj sve negde pocne. i otpor nemcima je bio 'jebem im mamu nemacku' a ne 'uzasi fasizma'.

    meni zaista smeta taj neki nestanak komunalnog radija koji je istovremeno i skuplja i salje informacije zajednice i informacije o zajednici. to je sada stvar proslosti. ostali su samo ili potpuno bezlicni radio programi ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete, poslednju deceniju nade izgleda.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2016 1:46 pm

    ostap bender wrote: ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete
    radio studio b - Page 5 1873128938


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Sun Jan 10, 2016 2:03 pm

    ostap bender wrote:pa cuj sve negde pocne. i otpor nemcima je bio 'jebem im mamu nemacku' a ne 'uzasi fasizma'.

    meni zaista smeta taj neki nestanak komunalnog radija koji je istovremeno i skuplja i salje informacije zajednice i informacije o zajednici. to je sada stvar proslosti. ostali su samo ili potpuno bezlicni radio programi ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete, poslednju deceniju nade izgleda.

    mislim da ce ovo da donese neke promene. studio b je predugo zivotario i njegov hajp nije bio baziran na nekom ultimativnom kvalitetu nego sustinskom otklonu od formatiranih stanica koje su uz pomoc AGB-a zavladale ovde. inace b92 je zapravo godinu dana pred smrt imao bolje cifre nego sto ljudi misle, kumulativnih 800.000 mesecno i da su grci ulagali u taj potencijal ono sto danas ulazu u play (nova oprema, predajnici, najveca ikad vidjena reklama za jedan FM), sasvim bi drugacije izgledale stvari. a za novi radio zapravo postoji nekakva baza autora koja trenutno levitira bez sidra. samo da se to lepo upakuje uz pomoc alata koji su danas na raspolaganju, plus dobro programiranje muzike za sta ima dovoljno ljudi u gradu (nocna baza muzike b92 je sacuvana:)), bice sta da se slusa. FM (kao zemaljsko emitovanje) je inace vec sada precenjen i nema nikakvog razloga da se ne iskoristi ovaj trenutak velike praznine i potraznje. treba samo biti pametan i iskoristiti ono sto je nadomak ruke, bez para i bez krvoliptanja i polako graditi novi sistem. i ja ponekad pomislim cemu to kada svako moze da napravi svoj radio na mobilnom telefonu a onda se ipak ustinem za obraz i prisetim da ljudi vole da slusaju druge ljude, njihove muzicke izbore ili njihove price. mali ljudi iz kutije, to je nesto sto traje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sun Jan 10, 2016 2:12 pm

    ostap bender wrote:pa cuj sve negde pocne. i otpor nemcima je bio 'jebem im mamu nemacku' a ne 'uzasi fasizma'.

    meni zaista smeta taj neki nestanak komunalnog radija koji je istovremeno i skuplja i salje informacije zajednice i informacije o zajednici. to je sada stvar proslosti. ostali su samo ili potpuno bezlicni radio programi ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete, poslednju deceniju nade izgleda.

    Meni isto fali taj radio, mada mislim da smo matori, to je to.

    Najveći broj ljudi koji sad diže dževu oko ploča nije nešto ni slušao taj radio u poslednjih desetak godina, malo je lažan taj početak, morao bi na nečemu stvarnijem da bude osnovan.

    Inače, i u tom Studiju b ljudi vide prilično različite stvari. Evo danas jedan moj drug iz osnovne okačio na fejsu emisiju sa Studija b, uz komentar "sjajno". Čovek nema veze s bilo kakvom umetnošću, ali mu sin lepo crta, 'oće valjda da ga upisuju na akademiju, pa zbog toga gleda emisije o slikarstvu.



    Nisam imao pojma da neko nešto pita Bokana i da se to actually prikazuje na televiziji. radio studio b - Page 5 3579118792 Ali, kao što je teško prihvatiti ovo, tako je isto teško prihvatiti da ti Paspalj kaže koje su ploče vredne, a koje nisu. Treba slušati šta Sloba Konjović kaže, a čuvati energiju za bitnije stvari. Neke, kao ta prodaja, ili prodaja b92 su se desile bez ikakve frke.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Somlói Galuska Sun Jan 10, 2016 2:21 pm

    Kondo wrote:
    ostap bender wrote:pa cuj sve negde pocne. i otpor nemcima je bio 'jebem im mamu nemacku' a ne 'uzasi fasizma'.

    meni zaista smeta taj neki nestanak komunalnog radija koji je istovremeno i skuplja i salje informacije zajednice i informacije o zajednici. to je sada stvar proslosti. ostali su samo ili potpuno bezlicni radio programi ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete, poslednju deceniju nade izgleda.

    mislim da ce ovo da donese neke promene. studio b je predugo zivotario i njegov hajp nije bio baziran na nekom ultimativnom kvalitetu nego sustinskom otklonu od formatiranih stanica koje su uz pomoc AGB-a zavladale ovde. inace b92 je zapravo godinu dana pred smrt imao bolje cifre nego sto ljudi misle, kumulativnih 800.000 mesecno i da su grci ulagali u taj potencijal ono sto danas ulazu u play (nova oprema, predajnici, najveca ikad vidjena reklama za jedan FM), sasvim bi drugacije izgledale stvari. a za novi radio zapravo postoji nekakva baza autora koja trenutno levitira bez sidra. samo da se to lepo upakuje uz pomoc alata koji su danas na raspolaganju, plus dobro programiranje muzike za sta ima dovoljno ljudi u gradu (nocna baza muzike b92 je sacuvana:)), bice sta da se slusa. FM (kao zemaljsko emitovanje) je inace vec sada precenjen i nema nikakvog razloga da se ne iskoristi ovaj trenutak velike praznine i potraznje. treba samo biti pametan i iskoristiti ono sto je nadomak ruke, bez para i bez krvoliptanja i polako graditi novi sistem. i ja ponekad pomislim cemu to kada svako moze da napravi svoj radio na mobilnom telefonu a onda se ipak ustinem za obraz i prisetim da ljudi vole da slusaju druge ljude, njihove muzicke izbore ili njihove price. mali ljudi iz kutije, to je nesto sto traje.

    Ti sigurno znaš bolje od mene, ali, 'bem mu miša, ja ne verujem u mogućnost kulturnog a komercijalnog radija u Srbiji u ovom trenutku, odnosno, poverovaću kada se dogodi.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Sun Jan 10, 2016 4:19 pm

    nisam rekao da je na penalu mogucnost da se odmah sve kockice (relevantnost, autori, slusanost, prodaja) sloze. samo mi se cini da treba zauzimati pozicije jer se u ovom trenutku desava koncentracija jednobrazne ponude na FM skali i da bi trebalo mozda pokusati sa jednom promisljenijom i solidnijom ponudom na netu od ovoga sto rade lo fi entuzijasti ili kao sto je to bio radio novi beograd. i da treba raditi na odomacivanju neta kao relevantnog kanala u komercijalnom domenu. trenutno je jedini domen slusanja radija u kome net radio nema prodju drive time odnosno slusanje tokom voznje, mada ne sasvim, jer je kod novijih automobila verovatno moguce strimovati signal blututom sa mobilnog (pricam napamet, nisam proveravao).


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Sun Jan 10, 2016 9:14 pm

    RRR, najbolji radio na svetu, živi od pretplate korisnika. Muzika je kao da ja biram (plus ono što ni ja ne znam). Imate link za live stream na istoj stranici.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 12:59 am

    indy jel placas ti taj RRR? al iskreno radio studio b - Page 5 1143415371


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 3:07 am

    jok ja, ali bih rado da imam sholdi


    EDIT. Većinom su pretplatnici iz sveta muzike (i uopšte šoubiz), pošto mislim da njihova članarina podrazumeva i neku promociju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 10:45 am

    fala, bitna info. znam da jedna grupa ljudi ispituje modele za odrzivost nekog novog medija koji bi trebalo da ima i streaming pa je jedno od pitanja bilo da li bi u dijaspori bilo moguce naci pretplatnike po ceni od 10$ mesecno/100$ godisnje, i koliko. ja sam bio skeptican oko toga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Mon Jan 11, 2016 11:22 am

    Pa, ako pretplatnici dobijaju skoro isti sadrzaj kao i obicni korisnici, onda tesko da ce se naci pretplatnici.


    _____


    Uprava napolje!

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 11:45 am

    Na ovom radiju pretplatnici mogu da ucestvuju u nekim nagradnim igrama (ono, pozoves u program i kao pogodis nesto, a oni ti daju besplatne karte i sl), dok ako nisi pretplatnik, onda ne mozes da ucestvujes. Mislim da ljudi vole da budu pretplatnici zato sto im se svidja program (ja nisam neki reper, posto sam u prekarijatu vec godinama). Cesto vidjam ljude sa RRR nalepnicom na kolima (a to ide s pretplatom).
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 12:24 pm

    ne znam da li nekako mogu da se ogranice IP adrese iz inozemstva i razni proksiji.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by beatakeshi Mon Jan 11, 2016 12:45 pm

    Mala priča iz života (a glede piplmetrisanja). Korisnika je posebno interesovao Zrenjanin, rezultati su takvi i takvi, a koliko imate piplmetara u Zrenjaninu, tuc-muc, ispostavi se: jedan.
    Da dodam - za relevantno istraživanje je potrebno negde oko 1200 ispitanika, dakle, u Srbiji, na 6000 stanovnika 1 piplmetar. Zrenjanin (šire područje) ima oko 135 000 stanovnika
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Mon Jan 11, 2016 1:19 pm

    Kondo wrote:ne znam da li nekako mogu da se ogranice IP adrese iz inozemstva i razni proksiji.

    Da se omoguci pristup samo iz odredjenih zemalja? Moze


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by kondo Mon Jan 11, 2016 1:29 pm

    ficfiric wrote:
    Kondo wrote:ne znam da li nekako mogu da se ogranice IP adrese iz inozemstva i razni proksiji.

    Da se omoguci pristup samo iz odredjenih zemalja? Moze

    ja ni u taj biznis model nesto ne verujem ali se razmisljalo o tome da bude free za srbiju i neka pretplata za inozemstvo. premda mislim da sazreva vreme za pokusaj prodaje net radija kao bilo kog drugog.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by ficfiric Mon Jan 11, 2016 1:37 pm

    Pardon, ja sam mislio da pitas da li je moguce omoguciti pristup sadrzaju sajta iz odredjene zemlje. To jeste moguce ali ogranicavati pristup streamu? To je vec drugo pitanje. Mislim, mogu ja da pokupim adresu streama i da dam Indiju.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 1:46 pm

    Kondo wrote:nisam rekao da je na penalu mogucnost da se odmah sve kockice (relevantnost, autori, slusanost, prodaja) sloze. samo mi se cini da treba zauzimati pozicije jer se u ovom trenutku desava koncentracija jednobrazne ponude na FM skali i da bi trebalo mozda pokusati sa jednom promisljenijom i solidnijom ponudom na netu od ovoga sto rade lo fi entuzijasti ili kao sto je to bio radio novi beograd. i da treba raditi na odomacivanju neta kao relevantnog kanala u komercijalnom domenu. trenutno je jedini domen slusanja radija u kome net radio nema prodju drive time odnosno slusanje tokom voznje, mada ne sasvim, jer je kod novijih automobila verovatno moguce strimovati signal blututom sa mobilnog (pricam napamet, nisam proveravao).

    o radio na rtv gde su sad mladja i dasko je samo na netu.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 9:36 pm

    Moram samo radi Kondoa da pojasnim da radio čiji link sam kačio (RRR) nije internet radio, već "normalni" radio (a takođe može da se sluša i kao stream).
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Kinder Lad Mon Jan 11, 2016 10:21 pm

    Kondo wrote:e, aj pisemo nesto konstruktivno, jebes paspalja.

    neko je pitao za net stanice. evo mojih 5 para na tu temu:

    najbolje - Q2 music. contemporary classical, samo zivi kompozitori. ume da im se omakne i aleksandra vrebalov:
    http://www.wqxr.org/#!/articles/q2-music/

    ostalo

    KCRW - uni radio santa monica, muzicka eklektika (indie plus elektronika) i dobri podkasti
    http://www.kcrw.com

    folk radio UK (FRUK)  depresija, amerikana, gothic folk
    http://www.folkradio.co.uk

    radio paradise - za matorce, quality mainstream - od pink floyda do wilco (nesto kao b92 da je ostario sa svojim slusaocima)
    http://www.radioparadise.com/rp_2.php#name=Home

    radio nova paris - super selekcija radijske crne muzike, od soula do afrike
    http://www.novaplanet.com/radionova/player

    Kondo wrote:
    ostap bender wrote:pa cuj sve negde pocne. i otpor nemcima je bio 'jebem im mamu nemacku' a ne 'uzasi fasizma'.

    meni zaista smeta taj neki nestanak komunalnog radija koji je istovremeno i skuplja i salje informacije zajednice i informacije o zajednici. to je sada stvar proslosti. ostali su samo ili potpuno bezlicni radio programi ili oni zarobljeni u vecne jugoslovenske osamdesete, poslednju deceniju nade izgleda.

    mislim da ce ovo da donese neke promene. studio b je predugo zivotario i njegov hajp nije bio baziran na nekom ultimativnom kvalitetu nego sustinskom otklonu od formatiranih stanica koje su uz pomoc AGB-a zavladale ovde. inace b92 je zapravo godinu dana pred smrt imao bolje cifre nego sto ljudi misle, kumulativnih 800.000 mesecno i da su grci ulagali u taj potencijal ono sto danas ulazu u play (nova oprema, predajnici, najveca ikad vidjena reklama za jedan FM), sasvim bi drugacije izgledale stvari. a za novi radio zapravo postoji nekakva baza autora koja trenutno levitira bez sidra. samo da se to lepo upakuje uz pomoc alata koji su danas na raspolaganju, plus dobro programiranje muzike za sta ima dovoljno ljudi u gradu (nocna baza muzike b92 je sacuvana:)), bice sta da se slusa. FM (kao zemaljsko emitovanje) je inace vec sada precenjen i nema nikakvog razloga da se ne iskoristi ovaj trenutak velike praznine i potraznje. treba samo biti pametan i iskoristiti ono sto je nadomak ruke, bez para i bez krvoliptanja i polako graditi novi sistem. i ja ponekad pomislim cemu to kada svako moze da napravi svoj radio na mobilnom telefonu a onda se ipak ustinem za obraz i prisetim da ljudi vole da slusaju druge ljude, njihove muzicke izbore ili njihove price. mali ljudi iz kutije, to je nesto sto traje.

    ok, postoji rupa u ponudi. ta rupa možda i nije ogroman procenat stanovnistva, ali u apsolutnom broju osoba postoji jedan veliki segment koji nije pokriven. i fakat postoji mnogo ljudi koji se razumeju u taj posao a trenutno, tako, lebde...

    razmisljao sam dosta na tu temu, ali nisam smislio nista mnogo pametno (kombinacija net radija i sajta mi je nekako prvo pala na pamet, ali opet...)
    Anonymous
    Guest

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Guest Mon Jan 11, 2016 11:05 pm

    evo npr kako je ova ekipa pocela/prestala sa radom. a bili su skroz ok.

    http://radio.elektrana.net/

    radio studio b - Page 5 Empty Re: radio studio b

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 6:41 am