IT Razno

Share
yoyogi

Re: IT Razno

Post by yoyogi on Mon Mar 04, 2019 6:15 pm

Pa kako da kažem da nađu telefonski broj neke ustanove? Za to google jeste, ne da kao ovde googlaju stvari koje prvi put čuju pa se prave da su znali pa ulaze u diskusiju. Dovlače tuđe stvari kao svoje.

Vidi one koji ne znaju gde je Japan pa se narokali googli i sad su isto kao neko ko tamo živi.

Ja da odem u Pariz da vidim Luvr, u Egipat da vidim piramide, ne bi mi palo na pamet da googlam i polemišem o francuskoj ili egipatskoj kulturi, navikama, životu i to sa nekim ko tamo živi 15 godina.

_____
www.srbijadotokija.com
Mr.Pink

Post by Mr.Pink on Tue Mar 05, 2019 2:11 am

e. u vezi slusalica, he he

nasao sam na gajbi neki stari sony tipo telefon, ne znam odakle mi, malecan je, i sad mi on radi kao mp3 plejer. nakrco sam ga muzikom i ima ekran mali i dobru bateriju fazon traje mi 4 dana. zvuk je mnogo kvalitetniji nego na ovom nekom kinezu xaomi sto teram, ja nisam verovao. mozda sony radi bolje dacove, ko ce ga znati

uglavnom, nakon par dana koriscenja mogu da kazem da sam zadovoljan. u jednom trenutku sam cak pozeleo da ih vratim jer kao da mi je nesto vibriralo u njima, ali bas u kucistu. ja otvorim levu slusalicu a ono neki malecni mainboard ispao iz lezista. nije cak ni ispao, nego bukvalno seta, taman da zabivrira kad udari bas. koje bi bilo cimanje da to vracam preko bare, ali amazon bi to sve preuzeo na sebe troskove. poslali bi mi nove u roku od odmah sto su mi i ponudili

ovako sam zapravo svima ustedeo, a nisam jer su sve mogli spediteri debelo da naplate, carine, pa onda neki tamo Dzo u skladistu sa minimalcem od 15 $ da pregleda, pa da vraca trgovcu, a ovaj proizvodjacu. ma to je rupa bez dna

odlicne su za te pare, izdrljive, maltretiram ih ko da su za dj-ing. ostaje ta zamerka za srednje, ali vrlo dobro

baterija unutra od 400 mAh, zice do zvucnika jadne, odmah sam ih zamenio boljim. baterija od sluski mi traje od prvog punjenja

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata
yoyogi

Post by yoyogi on Wed Mar 13, 2019 8:22 pm

Nagoya, Japan. Prvi put danas, iz kola, stojeći na semaforu, primetim ovu radnju visokokvalitetne zvučne opreme. Prošao sam biciklom 100 puta. Sledeći put ima da stanem i pogledam šta imaju na 3 sprata. Drvo je zaklonilo gitaristu sa fender telecaster gitarom.

Šta kaže "JBL" : "Hear the truth".

I JBL i Harman Kardon sam imao na PC-jima. Mislio sam da je to vreme, sa iPhone i iTunes prošlo. Ipak se drži.

A nekada, dok sam bio "momak u žaru" sam stavljao zvučnike gramofona "Tosca 10" sa obe strane jastuka da slušam muziku sa dobrim basovima, u sobi nije bilo toliko dobro. Onda su došli "Technics" zvučne linije ali opet, danas mislim da se ne bih izložio trošku.

Da se malo ispravim, ako Vasa ovo čita, ima još toga ali nije kao što je bilo. Ipak, postoji. Kada odem u radnju, staviću post sa slikama.

_____
www.srbijadotokija.com
Mr.Pink

Post by Mr.Pink on Fri Mar 15, 2019 5:43 am

skokni jogi nek ti ne bude mrsko

a ja cu ti slikam od hi fi sta se prodaje na sred crvenog krsta od lampasa

i da ti kazem da je ozbiljan trosak. a ja sam nekad imo gramofon, isto neki technics, to je ozbiljna sprava bila. pa je dosao teac dek za kasete...sve je to i dalje u voznom stanju osim tih gramofona, oni odsvirase svoje

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Mr. Moonlight on Fri Mar 15, 2019 5:45 am

ja sam skoro video kako prodaju ploče, priđem ono 3-4-5 hiljada dinara komat

ko je ovde lud

_____
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Come on you apes, you wanna live forever?! 

I have come here to chew bubblegum and kick ass. And I'm all out of bubblegum.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched c-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those...moments will be lost in time, like tears...in rain. Time to die.
kuku

Post by kuku on Fri Mar 15, 2019 5:45 am

jel to korato na rdećem križu?

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Fri Mar 15, 2019 5:46 am

Aha

_____
Ja bih ukratko da demantujem tu moju tvrdnju, odnosno izjavu
паће

Post by паће on Fri Mar 15, 2019 5:51 am

kuku wrote:jel to korato na rdećem križu?

Судећи по ценама, курато.

_____
Време је новац? Ајде. Кад имаш једно немаш друго.
how's your gosh, lately?
kuku

Post by kuku on Fri Mar 15, 2019 5:52 am

udjem ja u korato pre 20 godina, dok su bili preko puta uni biblioteke da kupim 'iglu' za gramofon, kad ono najjeftinija 300 dojč maraka (van den hul mislim) ko moja plata 

inače ovaj njihov novi kombo izgleda (i košta) svetski

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo
yoyogi

Post by yoyogi on Fri Mar 15, 2019 9:20 pm

Mr.Pink wrote:skokni jogi nek ti ne bude mrsko

a ja cu ti slikam od hi fi sta se prodaje na sred crvenog krsta od lampasa

i da ti kazem da je ozbiljan trosak. a ja sam nekad imo gramofon, isto neki technics, to je ozbiljna sprava bila. pa je dosao teac dek za kasete...sve je to i dalje u voznom stanju osim tih gramofona, oni odsvirase svoje

Ma hoću, samo da bude sunčan dan i 15+ stepeni, biciklom. I mene baš zanima kako danas izgleda zvučna tehnika kada ih je iTunes saterao uza zid.

_____
www.srbijadotokija.com
yoyogi

Post by yoyogi on Sat Mar 16, 2019 8:32 pm

Prošao sam danas pored te zgrade, bila je zamandaljena. Da je radnja, njima bi subota bila premijerno vreme. Izgleda da je to ofis uvoznika te opreme.

Najbolji zvuk koji sam čuo bio je u kući kod drugara čiji je otac bio elektroinženjer (akustike) u Vojno tehničkom institutu u Beogradu. Naučnik, tamo se bavio sonarima i vojnim stvarima ali je o tehnici koja daje zvuk muzike znao sve.

On je (otac) sam napravio zvučnike, kućišta su bila izlivena od betona, kutije visine do kukova. Sam je napravio pojačalo koje je imalo samo dva kontrolna dugmeta: on/off i jačinu.

Gramofon je bio Technics, neki top. Tu nam drugar pusti ploču, simfonija, u izvedbi London Philharmonic Orchestra. Uh, bre, tatko je bio preterao: čulo se dahtanje dirigenta i "rumble" podzemne železnice koja je prolazila ispod  dvorane gde je ploča snimljena. Baš toliko HiFi, to ne treba.

_____
www.srbijadotokija.com
yoyogi

Post by yoyogi on Sat Mar 16, 2019 9:06 pm

Danas je jedna od tema dok smo se ćerka i ja prepuštali u gumama toku lazy river aqua parka, bila zašto je Facebook (gde nemamo nalog ni ona ni ja) pao 14 sati. U Australiji su uspaničeni zavisnici od te društvene mreže zvali "000", telefon za policiju, ambulantu, vatrogasce, da prijave da Facebook ne radi.

New York Grand Jury traži da se ispita mogućnost razbijanja Facebook na tri dela (Facebook, Whatsapp, Instagram) i da ne mogu da dele korisničke podatke između sebe, jer je privatna kompanija postala previše moćna.

Da to spreče ili učine nemogućim, FB je pokušao da ih (svoje stvari) još više uveže i učini regulatorskim nalogom razbijanje firme nemogućim. I to je ta "Configuration change", kako FB kriminalci rekoše, koja je dovela do 14 sati down time. FB to neće reći ali industry press to vidi.

Koga zabole ako selfiji, slike mačaka i beba nestanu? Verovatno nikoga ali biznisi koji plaćaju FB za reklamiranje i te kako vide štetu.

_____
www.srbijadotokija.com
yoyogi

Post by yoyogi on Wed Mar 20, 2019 8:34 pm

Fića me napušio kada sam rekao da sam slučajno pogledao (i odustao posle 5 minuta) nekog klipa koji je neko postavio a tamo bio onaj Marko Đurić.

Evo kako se to desilo. Wireless mouse ide u spavanje kada se ne koristi, kada se računar (novi DELL OptiPlex) mrdanjem miša vrati u službu, treba prvi klik da se miš aktivira. Ne znaš gde je kursor. Tako mi se desila ta pojava Marka za koju nisam mogao da verujem da takva budala postoji i slobodno šeta ulicama, tu je čak i lider.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Mar 23, 2019 5:20 am