Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    IT Razno

    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 30 Aug - 15:58:48

    yoyogi wrote:Pojma nemam o čemu pričate.

    Win 10, dođe neki upgrade i sve je isto.  Nikada neki problem. Što je bilo cementirano , ništa se nije izgubilo ili ponovo nešto da radim.

    Vi i ja koristimo isti Win 10? Ima li ih različitih?

    Рани свиње и не дирај ништа! Ти си идеални корисник и не подешаваш ништа битно да се разликује од дефоаРЖ. Уживај, имаш среће.

    Хиљаде других се буне што сваки час нешто што су тешком муком нашли где се подешава и најзад некако натинцали да се понаша како они хоће, након неке освежишке поново буде раздешено и враћено на како се Малом Меканом свиђа. Ти, очигледно, ниси међу њима, благо теби.

    Оно, имао сам Пенџери 10 један дан на 1 лептопу, два дана сам га лечио од тога, а онда још једно вече лечио себе од проживљеног.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 16:23:53

    Win 10 na 3 kućna laptopa i 1 firmin. Svi lepo apgrejdovani, automatski, u čemu je problem?
    Bili su pre 2 godine na Win 7, sve lepo otišlo na naviše sa Win 7 na Win 10. Ama baš ništa se nije promenilo. Moja žena i ćerka nisu ni primetile da se nešto desilo na njihovim laptopovima.

    Firmin laptop juče upgrade (firma kontoliše to) na "build xxxx", trajalo je dva sata ali sve isto, jutros sam mogao sa njim da radim kao da ništa nije bilo.

    World class sysadmins znaju kako da to sprovedu.

    Što se mene tiče, sve to lepo radi bez ičije pomoći.

    Odo ja da ranim svinje i ne diram ništa, bolji od mene znaju o čemu se radi. Pitajte njih, ne mene.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 16:33:04

    Vrhunski komad softvera. Legalan Windows 10 trećeg dana od kupovine zablokira 100% RAM-a nekakvim superfetch procesom. Prvo ti treba dva dana da vidiš u čemu je problem, a potom moraš da čupaš te idiotske procese golim rukama. I svaki put kad se apdejtuje, problem se ponavlja :ljaksofon:
    Rešenje koje sam primenio: ne može više nikakav update i marš u pičku materinu, a kad me ne bude mrzelo instaliraću Win 7. Dao bih nekome licence key za Windows 10 ali ne želim da unesrećim drugo ljudsko biće. Nisam od Win ME imao ogavniji operativni sistem.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 16:51:26

    Gde to nađe? Nikada čuo ni video, sve super radi kao što i treba.

    Vi to tamo nešto muvate sa nelegalnim kopijama, čak i znate šta je Win ME (to je svet zaboravio).

    2012. kupim laptop za studentkinju u familiji u Thai, hoću da kupim Win 7 legalnu kopiju, prodavci u elitnoj radnji ne razumeju šta uopšte tražim. Niko nikada nije kupio Win 7, nikada ga nisu prodali, PC dolazi sa "Free DOS". kupi na ulici krekovanu verziju Win 7.

    Dva sata im je trebalo da nađu kako se to uopšte kupuje (200$ je koštalo, u životu to nisu prodali).

    Bilo je da se kod unese na net i imaš 72 sata da ga instalirašu Thai (sa Thai IP adrese).

    Dva sata još kako da ga instaliraju, ja vodio radnju, mučenici me sledili. Pa onda Service packs, pojma nisu imali o tome, pa kurci i palci.

    Majko mila, poniženja moga, sva sreća da me ćerka nije videla, ja, Unix guru da ulažem napor da  instaliram Windows.

    Još da vam kažem, neki se ovde toga možda sećaju sa B92 Foruma. Kada sam januara 2007. rekao da će Windows Vista proći kao Windows ME, dobijao sam pretnje da će me ubiti zbog mojih tvrdnji.


    Last edited by yoyogi on Thu 30 Aug - 16:57:59; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 16:53:29

    Nije nelegalna kopija, već Windows 10 sa originalnom licencom, plaćen zajedno sa kompjuterom. Tvrdiš da lažem?

    Nešto mi nije jasno kod tebe. Ne razumeš da operativni sistem NIKADA nije savršen i da su neki nesavršeniji od drugih, ranije si imao veoma neobične tvrdnje o GPS sistemu, a baviš se računarima, kažeš da si UNIX guru. Wtf?
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 30 Aug - 17:02:11

    yoyogi wrote:Gde to nađe? Nikada čuo ni video, sve super radi kao što i treba.

    Vi to tamo nešto muvate sa nelegalnim kopijama, čak i znate šta je Win ME (to je svet zaboravio).

    Фирма има довољно претплата из неког тамо пакета, ја добио два комада (Њ7).

    Сви који кажу да је Њ10 супер, бар из досад накупљеног узорка, га користе за имејл, шврљање по мрежи, да пуштају видојеРЖ и музику, одиграју нешто и ту и тамо потерају Офис. Два-три ретка случаја још и обрађују фотке на њему. Они су задовољни.

    Знаш откуд мени Њ10? Ћерка програмерка имала Њ7 на лептопу, и непажњом дозволила да јој се запати десетка. Трочасовна ажуришка се никад није ни завршила, вратила га мени, каже ово је неупотребљиво, имам ја мека, види ако може нечем да ти послужи.

    А да не спомињемо телеметрију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 17:26:50

    Na hobby nivou računarstva, o kojem vi pričate, to radi. A nikakva tragedija i ako ne radi. Čak vam nije ni važno da li je to PC ili SmartPhone, vama je to dovoljno. Može da bude i kineski knockoff a ne 800$ iPhone, pa vam radi.

    Da FaceBook sutra kaže da su svi podaci izgubljeni, svet ne bi stao.

    Ali bi stao da se izgube podaci banaka, aviokompanija, proizvodnih postrojenja, kontrole leta, državnih ustanova, samo neke da navedem.

    Moj posao je da se ti podaci ne nikada ne izgube nego da uvek, 24x7 budu raspoloživi. 

    Moja firma je uvela Microsoft u računske centre, pre toga su bili zamena za pisaće mašine, tada su napravili servere koji nemaju "solitaire", joysticks i junk.

    Od kada je onaj Ballmer dao ostavku, Microsoft je vidno napredovao.

    Ne samo na corporate computing (čak je i lider) nego uopšte u kvalitetu svega što radi.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 17:32:43

    Odakle ti ideja da su ovde samo hobisti a da si ti jedini IT profesionalac?
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 17:43:56

    Creepy Uncle wrote:Odakle ti ideja da su ovde samo hobisti a da si ti jedini IT profesionalac?

    Taman posla, ima ovde i boljih od mene. Samo se ja kurčim ni iz čega. 
    Ćutim i kenjam u Japanu, na plati kapetana džambo džeta, ko me yebe, tako mi i treba.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 30 Aug - 17:49:32

    Плата је релативна... јер зависи и од трошкова којекаквих. Својевремено сам испреговарао да добијем мању плату али да радим од куће, јер та мања тамо где сам био значи много више него она виша тамо где бих се преселио.

    Нит тврдимо да немаш појма, нит ћемо уважити било коју тврдњу да је нешто одлично ако овде има присутних који с тим нису тако добро прошли.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by bela maca Thu 30 Aug - 17:58:35

    Creepy Uncle wrote:
    Rešenje koje sam primenio: ne može više nikakav update i marš u pičku materinu
    ovo rešenje je bulletproof, primenjujem ga od 2009 kad je kompjuter koji i dalje koristim kupljen. Nikad ni jedan jedini apdejt nije instaliran, i ništa kompu nije falilo, i dalje radi kao sat sa win7


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Thu 30 Aug - 18:09:40

    bela maca wrote:
    Creepy Uncle wrote:
    Rešenje koje sam primenio: ne može više nikakav update i marš u pičku materinu
    ovo rešenje je bulletproof, primenjujem ga od 2009 kad je kompjuter koji i dalje koristim kupljen. Nikad ni jedan jedini apdejt nije instaliran, i ništa kompu nije falilo, i dalje radi kao sat sa win7

    Нисам пробао пиштољем, ал' остало потврђујем. Још откако сам га сместио у кавез (виртуална под линуксом) а це диск му је на ССД, песма. Ако се нешто и покарабасе алатке за везу са домаћином (а и то се поправило), оборим га и дигнем за десет секунди.

    Е, гле, сад је таман две године откако сам прешао на ту комбинацију. Можда су се у Редмонду забринули, више ме не чују како их псујем. Тј псујем их још за којекакве друге глупости, ал' ево око Пенџерија више не.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Thu 30 Aug - 18:24:10

    Ja radim od kuće. Cilj firme je da 80% osoblja radi od kuće. Firma nije mala, 90 milijardi US$ prodaje godišnje. To je 2 puta nacionalni proizvod Srbije.

    Istina, odem u ofise u Toyota  i Nagoya ali nije pod moranje, više da vidim ljude i da oni vide mene još nedelju dana mesečno idem u Tokio ofis.

    Nazad na Microsoft: silno se popravio od kada je Nadela preuzeo kormilo. Pre njega, imali smo teške i trajne probleme da rasture svoje DLL i da nešto isprave. Sada problema nema ili ih odmah uhvate i kažu kada će ih ispraviti.

    Problemi kao disk (5,000 diskova) slice koji je ide sa jedne na drugu particiju u istom LUN (logical unit), još kada zapis podataka ide sa jednog fizičkog diska na drugi, a isti LUN, ista logička destinacija a fizički drugačija, jedna može da bude disk, druga SSD (solid state drive),l onda gledaj checksum. Pa interakcija sa firmware diskova (kao njihov sopstveni operatvni sistem). Ti diskovi koštaju 2,000 dolara svaki.  Ma yebada jedna. 
    Propusti nešto,  ATM mašine banaka prestaju da izdaju pare štedišama, yebe te štampa i svakoi ko vidi.

    To razumeti i voditi me drži zdravim, debelim i nenaspavanim. Kao kontrola leta.
    disident

    Posts : 15009
    Join date : 2016-03-28

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by disident Thu 6 Sep - 22:13:25

    Navukao sam se da setam po sat, dva dnevno i usput slusam razne podcastove i audiknjige. Medjutim, imam problem jer osnovna aplikacija za muziku na fonu nema opciju da zabelezi(sama bi bilo idealno), gde sam stao sa slusanjem, pa dolazim u prilicno frustrirajuce situacije stalno. Zna li neko app za android koja ima tu mogucnost ?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by ♏ Fri 7 Sep - 11:09:09

    Nakon velikog uspeha pitanja o ceni koštanja jednog Dejana Vuka Stankovića, da pitam ja vas...

    Koliko košta članak u Danasu u kom ćete tražiti fakultet za gejming? Imho, retroaktivno im (svima, a ovima posebno) naplatiti doprinose kako treba, pa će biti i za fakultet za gejming. IT Razno - Page 8 1844795956
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by ontheotherhand Fri 7 Sep - 22:34:53

    Treba reći ljudima punim ideala o pravljenju igara da beže od sweatshop gejming industrije k'o đavo od krsta, i da radije zabodu neki bankarski IT ili tako neki daleko manje izrabljivački sektor, koji je uz to i bolje plaćen.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Fri 7 Sep - 23:21:56

    Наша најстарија је после порођаја тражила да ради од куће; услови које су јој поставили (тамо, Браћа Ворнер) су били довољно јасни - није се више враћала на посао.

    Најмлађа (овде) покушала у Убисофту, рачунајући да прекрати време док не наиђе нешто занимљиво, а и да мало прошири видике, међутим понудили су јој бар трипут мање од претходне плате. Ћао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 8 Sep - 0:04:30

    Kao apsolvent dobio praksu, prvo programiranje za pare je bilo u Rolls Royce, microcode da sa senzora u avionskom motoru dobija podatke i da ih grafički prikazuje na ekranu.
    (U pozadini je HS-TQB, Boeing 787, Thai Airways)

    IT Razno - Page 8 2018rr01

    Kolega sa kojim sa radio u IBM, otišao u Ameriku kada je dobio posao u Google. I to je napustio i sada je u Facebook.
    Njegov prvi posao je bilo microcode programiranje veš mašina, Electrolux, u Švedskoj.

    Nikada u životu nisam ukrstio put sa nekim ko je imao ikakve veze sa kompjuterskim igrama. Niti znam nekoga ko jeste. Niti znam nekoga ko zna nekoga.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sat 8 Sep - 0:05:57

    Лаже, зна.

    Да му бачим линак на пасијанс? Бус се својевремено навукао и проклињао ме више пута.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 8 Sep - 0:11:37

    "Pasijans"? Ne znam ko ti je taj peder.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sat 8 Sep - 0:17:36

    http://ndragan.com/vpas/vpas10.html


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 8 Sep - 1:59:22

    No links for me.
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sat 8 Sep - 2:07:27

    Ако будеш добар, биће и за тебе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sat 8 Sep - 7:16:41

    igre su jedina korisna grana it
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sat 8 Sep - 8:21:55

    Први пут кад је моја госпоја рекла да је нашла неку вајду од рачунара, то је било управо поводом силног времена које бисмо изгубили мешајући карте.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    IT Razno - Page 8 Empty Re: IT Razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 19 Apr - 13:30:50