Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    IT Razno

    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Wed Jan 03, 2018 9:18 am

    Што ми је мило што већ 18 година узимам само Аемдеове процесоре...

    https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/

    регистар wrote:
    It is understood the bug is present in modern Intel processors produced in the past decade. It allows normal user programs – from database applications to JavaScript in web browsers – to discern to some extent the layout or contents of protected kernel memory areas.
    The fix is to separate the kernel's memory completely from user processes using what's called Kernel Page Table Isolation, or KPTI. At one point, Forcefully Unmap Complete Kernel With Interrupt Trampolines, aka FUCKWIT, was mulled by the Linux kernel team, giving you an idea of how annoying this has been for the developers.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Wed Feb 07, 2018 8:20 pm

    book2cw is a command line program (optional graphical user interface available) which converts a plain text (ASCII, ISO 8859-1 or UTF-8) file (e. g. an ebook) to Morse code MP3 or OGG audio files. It works on several platforms, including Windows, Linux, FreeBSD and Mac OS X.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed Apr 18, 2018 6:23 pm

    wtf, huawei i trostruke kamere poceo da izbacuje, filipeeee objasni u dve tri recenice, oce to sad ici i do peto i desetokamera, jel popravljanje rezolucije ekrana i brzine procesora vise nije dovoljno za izbacivanje novih modela telefona  IT Razno - Page 5 286371741
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Filipenko Wed Apr 18, 2018 6:41 pm

    Izvol'te!
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Wed Apr 18, 2018 7:43 pm

    IT Razno - Page 5 3137070404
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Wed Apr 18, 2018 7:58 pm

    Filipenko wrote:Izvol'te!

    Добро...

    ne podržava 3,5-milimetarski konektor za slušalice.

    Јел' то изгласао да не даје подршку, ни моралну ни материјалну, или напросто нема ту утичницу?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Filipenko Wed Apr 18, 2018 8:17 pm

    Izglasali u familiji P20 na referendumu da im ne treba, pa ih podrzali IT Razno - Page 5 1399639816
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by ♏ Thu Apr 19, 2018 8:28 pm

    Filipe, koji Xiaomi d'uzmem?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Filipenko Fri Apr 20, 2018 8:52 am

    Žaomi. Koji hoćeš, svi su dobri, Žaomi da uzmeš, nego šta.


    IT Razno - Page 5 2952840586


    Zajebanciju na stranu, bukvalno koji god da uzmeš u njegovom cenovnom rangu nećeš pogrešiti jer ako i nije najbolji izbor tu je negde.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Ointagru Unartan Fri Apr 20, 2018 10:02 pm


    Two years for teen 'cyber terrorist' who targeted US officials

    A teenager who tricked his way into obtaining the email and phone accounts of senior US intelligence officials has been sentenced.

    Kane Gamble, 18, targeted CIA, FBI and US Department of Justice databases from his bedroom in Leicestershire.

    The Old Bailey was told Gamble, who has admitted a number of charges, damaged the "effectiveness" of the wider law enforcement community.

    He will serve two years at a youth detention centre.

    His defence said he was "naive" and never meant to "harm" any individuals.

    But the judge, Mr Justice Haddon-Cave said Gamble ran a "campaign of cyber terrorism".

    Gamble obtained "extremely sensitive" documents on military and intelligence operations in Iraq and Afghanistan, the court was told.

    Between June 2015 and February 2016, he targeted the former CIA chief John Brennan and FBI deputy director Mark Giuliano from his home in Linford Crescent, Coalville.

    The judge was told he impersonated his victims and conned call centres into divulging confidential information.

    He then sent emails from agents' accounts and accessed sensitive military information.

    Gamble also leaked some of the information he gathered using various websites including WikiLeaks.

    The court was told Gamble uploaded details of 20,000 FBI employees obtained from the US Department of Justice, with the message "This is for Palestine".

    He bragged "this is so serious I'm shaking" and "this has to be the biggest hack ever".

    He even managed to use the TV in the house of then US Secretary of Homeland Security Jeh Johnson to post the message "I own you".

    IT Razno - Page 5 3137070404
    ...

    http://www.bbc.com/news/uk-england-leicestershire-43840075



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Fri Apr 20, 2018 10:51 pm

    Кейн Гембл
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49959
    Join date : 2017-11-16

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 20, 2018 11:00 pm

    vreme je za povratak tradicionalnim sistemima komunikacije koji se malo teze hakuju sa 5000km

    IT Razno - Page 5 Paloma-mensajera-7194
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Fri Apr 20, 2018 11:17 pm

    Godinu-godinu i po u prokletoj avliji a onda u neku dojaja firmu za par stotina hiljada dolara godisnje kao savetnik za sajber bezbednost. Malo li je.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 7:52 pm

    Par povezanih pitanja...

    Da li je ovo cudo stvarno tolikog kapaciteta? Malo mi sumnjivo za nekih 2000 din...Uglavnom trebalo bi mi za punjenje gopro kamerice ako se ne popismanim i opet odustanem. Sto ce reci da je na punjacu dok vozim bajk. Ne nalazim tacne specifikacije al navodno bi trebalo da moze da snima nekih 90 minuta sa svojom baterijom (sa stabilizacijom) a mislim da je baterija oko 1000mah pa bi valjda sa ovom ms sklopocijom mogao opusteno da snimam bez razmisljanja o bateriji. 900 minuta mi sigurno ne treba, al ako mi garantuje pola od toga na konju sam.

    Bonus pitanjce - ovo verovatno moze vise uredjaja odjednom? Bilo bi potrebe za tlefon sa normalnim prikljuckom a lepo bi bilo ako bih mogao da utaknem i matoru nokiju x6 koju koristim kao radio dok vozim

    A sad kamere... Ne razumem se uopste u akcione kamere al mi se cini da je nase trziste katastrofa. Izgleda da saomo Eken kamera ima raznih modela po prodavnicama a one me se bas i nisu dojmile. Taman pomislis da lici na nesto a on je mrdne a ono katastrofa...

    Uglavnom dodjoh na go pro hero 5 session chd hs 502 jer mi se cini da pravi stvarno kvalitetne snimke a ne kosta bas sumanute pare (nije ni jeftina, al ovo cu da prezalim IT Razno - Page 5 4135669698 )

    Otvoren sam za preporuke za kamere al sam prilicno siguran da samo prodavnica dolazi u obzir. (nikako porucivanje sa neta, oglasi jako tesko)

    Dosla bi u obzir neka za desetak hiljada koja je bar 70-80% od ovog go pro-a al mi se cini da taj film necu da gledam...

    Bila je solidna neka mg explorer 3 a ona je valjda preko ispod 100$ a nasi banditi prodaju dvojku za 14-15k pa to necu iz principa.

    Obrni-okreni, rekao bih da ovaj go-pro vredi 20k

    edit: jos nesto - ovim session kamerama u sustini fali samo ekran? Moram da vidim i oko upravljanja jer imam windows telefon, valjda ima daljinski i moze full da se kontrolise dugmicima. Ima i glasovnu kontrolu i to nije lose. Kazu da tad arci bateriju al sa ovim cudom od 10 0000mah to valjda ne bi bio problem.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sun May 13, 2018 7:56 pm

    bilo bi korisno i da postavis to cudo IT Razno - Page 5 1143415371
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 7:57 pm

    Taman sam primetio taj propust pa si me sprecio da editujem IT Razno - Page 5 1143415371

    https://www.winwin.rs/punjac-za-mobilne-uredaje-ms-industrial-power-bank-tresor-10000-0161072-crna-6826449.html?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=c56a


    Ovo je najpuzdanije sto sam nasao oko potrosnje kamere
    https://gopro.com/help/articles/Question_Answer/How-Long-Does-the-HERO5-Session-Battery-Last

    ne kazu koliki je kapacitet baterije al kolko sam video sve su nesto 900-1050 mah

    edit: deluje seGsi. Vidi se lepo kojom brzinom ide. Gledam one drndave ekene po 15-16k i ne mozes da procitas tablcu na kolima ispred



    Ovo je jos po oblacnom vremenu. I boje su jako lepe kad je suncano.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sun May 13, 2018 8:05 pm

    Te brojke su samo indikativne i reklamne (maksimalni hemijski moguc kapacitet baterije, bez rastura), ali racunaj da ce ti 10.000 mAh napuniti uredjaj tog ranga solidnih 4-5 puta. Nemoj da te cena zbunjuje, ovo je potpuno osvojena tehnologija koju imaju svi proizvodjaci i ne mogu sebi da dozvole svemirske cene. Moja Asusova eksterna baterija je u vrlo snaznom metalnom kucistu i zato kosta 4.000 dinara, a verujem da puni jednako kao ova. Baterija koju si odabrao ima 2 USB izlaza, dakle mogu 2 uredjaja odjednom. Kupi, sve je OK i sa baterijom i sa cenom.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 8:09 pm

    Hvala puno. Verovatno je ne bi punio kad se isprazni nego drzao na punjacu dok radi. Mislim da bih sa ovim mogao da zaboravim na potrosnju baterije dok se vozim a to mi je najbitnije. Cemu kamerica ako ce samo da me nervira sa baterijom a ovo resava taj problem za male pare. btw gledao test za neku Eken i covek rece da mu se potrosi 50% baterije za 15-ak minuta snimanja u kuci. To je bio kraj mog intereesovanja za te kamere...

    Imam i neki minimum nade da cu mociu da kontrolisem ovu kameru preko win telefona  IT Razno - Page 5 4135669698 Ima za 4, za 5 se verovatno nisu cimali jer kontaju da niko normalan vise ne koristi win phone (a ja cu vala da nastavim da ga koristim...)


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by паће Sun May 13, 2018 8:11 pm

    Мени батерија на канону траје по цео месец или неколико стотина снимака (испробано до 450). Међутим, кад сам кренуо да пробавам контролу камере преко мобилног, брзо су се испразнили обоје. Јер, јебига, то је веза преко радија и то двосмерна, и нема везе што углавном ћуте, чим негде нешто пипнеш или покушаш да на екрану телефона видиш шта камера види, камера има да емитује све у шеснаест, а пошто нема тањирачу, значи да шаље на све стране, дакле арчи струју.

    Види да ли ту може да се обори резолуција, број квадрата у секунди или тако нешто, па да емитује не баш хај фај али бар да му се мало смањи апетит.

    Иначе, разлику у потрошњи између пријема и слања сам осетио својеручно у војсци, кад смо на ангерицу (канадска леђна станица АНГРЦ-12 или тако неки број) накачили мали акумулатор и ручни генератор. Лако иде кад слуша, чим притисне тастер као да гураш кола узбрдо.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sun May 13, 2018 8:15 pm

    Potpuno tačno. Telefon se najbrže isprazni kada radi kao WiFi hotspot ili kada se poveže sa kamerom.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 8:19 pm

    Videcu, hvala. Na nekom klipu rekose da mnogo trosi baterija i sa glasovnom kontrolom, mogu da mislim sa mobilnim. Mada opet ako ovaj powerbank stvarno ima ozbiljan kapacitet...

    U sustini mi je ok da je kontrolisem na dugmice (jos bolje ako ima i neki daljinac) al bi mi bilo kul da na brzaka pregledam snimljeni klip preko moba (ova kamerica nema bas nikakav ekran). Pretpostavljam da mogu da izvadim sd karticu pa da je stavim u telefon al je to opet cimanje...


    Mozda postoji varijanta povezivanja kablom pa da je telefon ipak vidi.


    Last edited by katamaran on Sun May 13, 2018 8:21 pm; edited 1 time in total


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sun May 13, 2018 8:20 pm

    Inače GoPro Hero5 Session je izvanredna kamera! Ima i Protune opciju podešavanja balansa belog i ISO nivoa i zato sa njom može da se radi profesionalno. Nema ekran. Pa šta? Šta će ti ekran na akcionoj kameri? Slika je uvek oštra a ugao je takav da će ti sve biti u kadru. Stavi je na kacigu i to ti je to.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 8:22 pm

    hvala puno, i ja dodjoh do slicnog zakljucka. Ici ce na volan IT Razno - Page 5 1143415371 (ne nosim kacigu)


    _____
    Belaj Boy
    Anonymous
    Guest

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Guest Sun May 13, 2018 8:23 pm

    ima samo jedna stvar...da bi pristupio tim podešavanjima treba ti android. teško ćeš se provući bez androida. jbt uzmi nekog Kineza za dinar.
    katamaran

    Posts : 1339
    Join date : 2015-01-20

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by katamaran Sun May 13, 2018 8:31 pm

    Preko kompa nista? Cini mi se da sam video da onim dugmicima na njoj mozes da izaberes rezim snimanja.

    Na kompu imam i neki android emulator pa valjda preko toga mogu da podesim sta treba. Bas mi se nesto ne uzima i android telefon (nije do para, znam da su jeftini)

    edit: kad te vec maltretiram : vise sati 4k snimanja sigurno zahteva ogromnu sd karticu? Jos nisam ni pogledao koliko ce me to zadovoljstvo kostati.

    glava me zabole od istrazivanja al valjda 32-64 giga. Ako ne i veca. 4k verovatno zdere kapacitet kartice.


    Last edited by katamaran on Sun May 13, 2018 8:36 pm; edited 1 time in total

    IT Razno - Page 5 Empty Re: IT Razno

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:29 pm