Van kategorija, društvo kao takvo

Share

Re: Van kategorija, društvo kao takvo

Post by No Country on Sat Oct 14, 2017 6:24 pm

Океј, зашто увек Нови Сад?

Post by fikret selimbašić on Mon Oct 16, 2017 11:50 am

_____
Međuopštinski pustolov.
Guest

Post by Guest on Mon Oct 16, 2017 12:02 pm

ne razumem zasto su frisko razvede problem, ovo drugo ima smisla...

Post by fikret selimbašić on Mon Oct 16, 2017 12:34 pm

Pobrojao konkretne radnice kojima je bio nezadovoljan pa ih ovako opisao u oglasu. Baron je vjerovatno najprometniji i najpopularniji od lokala te sorte u gradu. Meni nije jasno ni zašto u obzir ne dolaze radnice iz kladionica ili one sa prijateljicom zaposlenom na budžetu. Niti vidim išta loše u tome da se zaradi za svadbarsku haljinu ili kartu do Njemačke pa onda da otkaz, 400 km je 200 eura.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by xie saike on Mon Oct 16, 2017 12:46 pm

nudi uslove koje su pre 30 godina imala deca na pumpama leti kad brisu stakla i za nedelju dana zarade triput toliko, a hoce radnika na zauvek, govnar.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард
Guest

Post by Guest on Mon Oct 16, 2017 12:51 pm

Kao da ga poznajem celoga života. Ovaj lik, kada "daje" platu, prvo pita radnicu "A šta misliš, jesi li zaslužila te pare", gega se u trenerci i zvecka ključevima "audija" koga pali i kada ide do trafike. Sa 50 godina doživeće moždani udar posle koga će baliti i srati u gaće do kraja života, 25 godina kasnije.
(dobro ovo je već wishful thinking)

Post by fikret selimbašić on Mon Oct 16, 2017 1:16 pm

Blind Lime Pie wrote:Kao da ga poznajem celoga života. Ovaj lik, kada "daje" platu, prvo pita radnicu "A šta misliš, jesi li zaslužila te pare", gega se u trenerci i zvecka ključevima "audija" koga pali i kada ide do trafike. Sa 50 godina doživeće moždani udar posle koga će baliti i srati u gaće do kraja života, 25 godina kasnije.
(dobro ovo je već wishful thinking)

Grizi, radi, ja ovo ionako radi vas držim, meni više ne treba...
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 8:49 pm

Ne znam kako da kazem ovu stvar, posto pipavo je mnogo. Fondacija Tijana Juric, koju vodi otac te ubijene devojcice organizuje peticuju za uvodjenje dozivotne kazne.

Mislim to je jako komplikovano pitanje, o kojem ja ne znam skoro nista,  ali je tema kojom bi trebalo da se bave eksperti kriminolozi i penolozi. Pretpostavljam da bi takodje bilo zanimljivo da se vidi kakve su prakse do sada oko najtezih kazni, posto verovatno postoje neke zakonomernosti oko toga ko ih dobija.

Ne moze se ozbiljno razgovarati o tome u drustvu, ako akciju vodi on, koji dolazi sa tim emotivnim ucenjivanjem, jer je doziveo strasnu tragediju.

Zabrinjavajuca je cela stvar, mislim da ce uvesti dozivotnu kaznu, bez ozbiljnog razgovora.

Post by disident on Tue Oct 24, 2017 8:53 pm

Peticije su jedna od beskorianijih stvari u srbiji, koliko god im cilj imao podršku u javnosti

_____
Admin
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 8:54 pm

plan je da skupe pola miliona potpisa i podrzavaju ih tabloidi, posto malo sta tabloidi vole kao mrtvo dete.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 9:00 pm

Gotam wrote:Ne znam kako da kazem ovu stvar, posto pipavo je mnogo. Fondacija Tijana Juric, koju vodi otac te ubijene devojcice organizuje peticuju za uvodjenje dozivotne kazne.

Mislim to je jako komplikovano pitanje, o kojem ja ne znam skoro nista,  ali je tema kojom bi trebalo da se bave eksperti kriminolozi i penolozi. Pretpostavljam da bi takodje bilo zanimljivo da se vidi kakve su prakse do sada oko najtezih kazni, posto verovatno postoje neke zakonomernosti oko toga ko ih dobija.

Ne moze se ozbiljno razgovarati o tome u drustvu, ako akciju vodi on, koji dolazi sa tim emotivnim ucenjivanjem, jer je doziveo strasnu tragediju.

Zabrinjavajuca je cela stvar, mislim da ce uvesti dozivotnu kaznu, bez ozbiljnog razgovora.

+1

Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 9:14 pm

Informer HD novine‏ @InformerNovine Oct 23

DA MONSTRUMI ISTRUNU NA ROBIJI! Širom Srbije počelo prikupljanje potpisa ZA DOŽIVOTNU KAZNU ZA UBICE DECE - Informer

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pocela-akcija-fondacije-tijana-juric-i-blica-potpisi-i-podrzi-dozivotnu-kaznu-za/4ypxvgk

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Oct 24, 2017 9:25 pm

ne znam baš, jel se i Walter Mikac bavio emotivnim ucenjivanjem kad je agitovao za gun control u Australiji? nije problem u samoj činjenici da zahtev dolazi od ožalošćenog, evt. može problem biti u sadržaju zahteva, tj. u činjenici da se traži da loše sudstvo donosi takve odluke ili da se oštrije kazne percipiraju kao nešto što će odvratiti MONSTRUME...
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 9:36 pm

Ne znam, mislim da njegovo prisustvo otezava raspravu.

[size=30]Moja je obaveza da se njen lik ne sme zaboraviti i ja ću to svojim delima i opravdati. Taj famozni član 72. zakona o policiji mora biti promenjen i biće promenjen. Imam garancije čoveka kome mnogo verujem. Verujem ministru policije Stefanoviću. Ne političaru Nebojši Stefanoviću već njemu kao čoveku. Kakav je on političar ne znam jer ja se u politiku ne razumem i nikad me nije interesovala, ali je on meni i mojoj porodici pokazao veliku dozu saosećajnosti, bio sa nama i davao nam veliku podršku u svakom trenutku[/size][size=30]", ispričao je Jurić za Nedeljnik. [/size]
mislim kako sad da mu kazes bilo sta...
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 9:42 pm

Niko ga u javnosti nece kritikovati, a samim tim ni inicijativu, a svakako postoje razlozi da se kritikuje i promisli.

Post by bruno sulak on Tue Oct 24, 2017 9:45 pm

postoji razlog zasto porodica zrtve ne sedi u poroti. btw, gotovo je jasno valjda da neko ko zverski ubije dete izvesno nece nikada ponovo napustiti neku instituciju zatvorenog tipa.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by No Country on Tue Oct 24, 2017 9:49 pm

Ја се у политику не разумем, али... Никада нисам био члан иједне странке, али... Одма` знаш шта следи.

У Канади не постоји доживотна робија, али суд (и судски вештаци, обично психијатри) могу да те прогласе за "посебно опасног злочинца", и да те онда држе иза браве неограничено. Мислим да то није тако лоше решење. The monster clause.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 9:56 pm

isto i u Norveskoj, to ce primeniti na Brejvika (nadajmo se). povremena evaluacija i ponovo katanac.
i meni se to cini kao pravedno resenje. dati svakome mogucnost za rehabilitaciju, ali zadrzati pravo da se posebno opasni pojedinci trajno odstrane iz drustva, bez ogavnog instituta smrtne kazne.

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Tue Oct 24, 2017 9:59 pm

nije isto sedenje u poroti i učestvovanje u javnom razgovoru o zakonima i kaznenoj politici. problem nije u tom čoveku i činjenici da traži to što traži (okej, nije baš najzgodnije što sećanje na svoje dete povezuje sa promenom člana zakona) nego u nemogućnosti da se u MONSTRUMI javnosti uopšte suvislo raspravlja o takvim stvarima. i da je neko drugi pokrenuo inicijativu i istakao isti zločin kao primer tabloidi bi se toga rado dohvatili i stigmatizovali neslaganje.

u okolnostima neke normalnije javnosti uopšte nemam problem da zamislim kritiku inicijative koja bi bila kompatibilna sa pijetetom prema žrtvama takvih zločina.

Post by Quincy Endicott on Tue Oct 24, 2017 10:01 pm

ne znam, ne čini mi se pravednim uvođenje varijable, odnosno mogućnosti da izvesno postane neizvesno. ako si dobio 40 godina i ako ne počiniš na robiji novo krivično delo onda treba da te puste posle 40 godina.

sa druge strane, jedini razlog zašto sam u principu protiv smrtne kazne je to što se greška ne može ispraviti.

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by disident on Tue Oct 24, 2017 10:52 pm

Znaci doticni moze da dubi na glavi, sa sve suzama u ocima dok vucicevic svaki dan vice KUDA IDE OVAJ SVET LJUDI MOJI, godinama i da ne uradi nista. Kao sto nista nisu ni uradili po tom pitanju sve ove godine. Ako se nesto promeni, promenice se ako rezim tu prepozna neku dobit za sebe. Po svemu sudeci nece, tako da mi je idalje rasprava besmislena(plus izgleda da se svi slazemo).

_____
Admin
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 11:02 pm

pa podrka informera obicno znaci i podrsku vlasti.

Post by disident on Tue Oct 24, 2017 11:05 pm

Informer je glasilo vlasti, ali nije njen sluzbeni glasnikm , bitna razlika. Ko sto rekoh, ko cita tabloide zna da svake nedelje imas neko zamazivanje ociju poput ovog

_____
Admin
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 11:08 pm

Hubert de Montmirail wrote:ne znam, ne čini mi se pravednim uvođenje varijable, odnosno mogućnosti da izvesno postane neizvesno. ako si dobio 40 godina i ako ne počiniš na robiji novo krivično delo onda treba da te puste posle 40 godina.

sa druge strane, jedini razlog zašto sam u principu protiv smrtne kazne je to što se greška ne može ispraviti.
Koliko razumem, u Norveškoj se taj institut primenjuje izuzetno retko. Brejvik je baš ekstreman primer pojedinca koji predstavlja izuzetnu opasnost po društvo. Bilo bi loše da se taj institut primenjuje svaki čas.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 24, 2017 11:08 pm

disident wrote:Informer je glasilo vlasti, ali nije njen sluzbeni glasnikm , bitna razlika. Ko sto rekoh, ko cita tabloide zna da svake nedelje imas neko zamazivanje ociju poput ovog

Sve tačno.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 13, 2018 9:44 pm