Van kategorija, društvo kao takvo

Share

Re: Van kategorija, društvo kao takvo

Post by fernoux-h on Thu Nov 26, 2015 11:30 pm

plachkica wrote:Nemam ja ništa protiv tezgarenja imam protiv konstrukcija tipa: hahha, ja sam tezgarila pred polusvetom, hahaha, uzela sam im pare, hahaha

A što imaš problem sa ovim?

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by fernoux-h on Thu Nov 26, 2015 11:31 pm

plachkica wrote:Da možda ne
Gosti: Gordana Suša, Milomir Marić
Tema: rijalitiji

ono što je meni za ovu temu je: Suša je napadala rijalitije sve osim Velikog brata.
Zašto je on poseban? Poštovala bih principijelan stav, poštovala bih insistiranje na pridržavanju zakona (kod svih emitera ima kršenja zakona na koja bi bilo koja nadležna institucija, ukoliko to želi, mogla da se pozove), čak bih mogla poštovati i stav koji insistira na zabrani rijalitija kao forme, ali ne, Suša je izabrala da štiti VB kao "licencnu formu sa jasnim pravilima!"
Gde je, i postoji li uopšte, razlika između Velikog brata i ostalih rijalitija?

(Marič je bio standardni debil, ne bih ga komentarisala.)

Ono što sam čuo, mogao bih da potpišem sve što je Marić ovde rekao.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Anđe'o on Fri Nov 27, 2015 5:44 pm

fernoux-h wrote:
plachkica wrote:Nemam ja ništa protiv tezgarenja imam protiv konstrukcija tipa: hahha, ja sam tezgarila pred polusvetom, hahaha, uzela sam im pare, hahaha

A što imaš problem sa ovim?

Ma to bi još bilo okej, samo vidim da ljudima na forumu više smeta nesrećna balerina nego bahati primitivni cirkus od svadbe, surova demonstracija moći i bogatstva. Severina dekonsturisala, Severina zaštitnik umetnika i mecena, nja, nja, nja..... Jadni smo.

Post by beatakeshi on Fri Nov 27, 2015 6:07 pm

'Ajde i ovde da stavim, valja se

Post by Anđe'o on Fri Nov 27, 2015 6:17 pm

Evo i ja da stavim jedan spot

Guest

Post by Guest on Fri Nov 27, 2015 6:25 pm

Ne razumem na koga si ljut.

Treba da se poimence izjasnimo da ne volimo tranziciju?

Post by Anđe'o on Fri Nov 27, 2015 6:38 pm

Gotovo  je s tranzicijom, Severina je i nju dekonstruisala odavno.

Post by паће on Fri Nov 27, 2015 6:39 pm

Транзиција је прелаз. Дакле, пређеш се.

_____
а шта, пробија те врућина? кад купујеш климу, гледај да нема икс у називу.
mathematics, the only done science

Post by No Country on Fri Nov 27, 2015 6:53 pm

Мда, Северина к`о VICE: мало ово, мало оно, а факат има и толико тога горег.

Пазите шта купујете, грађани! Buyers beware.

Post by uskok i ajduk on Fri Nov 27, 2015 6:56 pm

Anđe'o wrote:

Ma to bi još bilo okej, samo vidim da ljudima na forumu više smeta nesrećna balerina nego bahati primitivni cirkus od svadbe, surova demonstracija moći i bogatstva. Severina dekonsturisala, Severina zaštitnik umetnika i mecena, nja, nja, nja..... Jadni smo.

Са те стране ствари стоје још горе, по свему судећи свадба је начин да зараде мало богатство (вредност свадбених поклона далеко надмашује трошкове свадбе). А и брак је претпостављам најобичније скретање пажње, јер од тога живе. Ко је још чуо за Северину док није пустила у јавност свој филм из кућне радиности? Данас свака старлетица има такав филм, али она је била прва, и на основу тога је изградила целу каријеру. Мени то смета само утолико што не купујем оно што нуде, не читам  и не слушам (осим ако случајно налетим у новинама), а докле год има оних који то воле шта има да се буним против Северине, а и не видим да су древније поп иконе типа Марине Перазић и БејбиДол имуне на ријалитије.
Guest

Post by Guest on Fri Nov 27, 2015 7:25 pm

Severina je bila hrvatska megazvezda nekoliko godina pre tog snimka.  "Ja samo pjevam" i "Pogled ispod obrva" (1999. i 2001.)  su bili izuzetno komercijalni albumi, a drugi je pratila divovska turneja po arenama. Malo si se prebacio u oceni da za nju pre snimka niko nije cuo.

Post by uskok i ajduk on Fri Nov 27, 2015 7:56 pm

Утисак је да је то намерно пуштено, и да од тада има статус регионалне звезде, а не радим за ДБ да бих тачно знао да ли машим и колико машим... Нисам ни рекао да је била анонимна, само је хтела екстра пажњу и екстра популарност на ширем тржишту од хрватског. Тј. тако ми делује. Као врло срачуната женска.

Post by beatakeshi on Sat Nov 28, 2015 12:33 pm

Zar nije lakše da kažeš - "moja greška, nisam znao, prevideo sam" i sl.?

Post by uskok i ajduk on Sat Nov 28, 2015 1:22 pm

Моја грешка, нисам знао, превидео сам. Извини форуме. Извини Северина.

Post by No Country on Sat Nov 28, 2015 5:46 pm

Та свадба је изгледа ипак била нешто сасвим посебно? Не знам, можда сам превише крут, али мени је та кемпизација турбо-културе "from inside", та уравниловка симбола, стилова и значења - још кудикамо гора од оригиналног сплаварског треша. Једно је то кад "победи народна музика", а сасвим друго када у себе усиса, и томе поништи, и сваку алтернативу.

http://swanlakeact5.com/igrala-sam-labudovo-jezero-kod-severine-na-svadbi/

Едит: Ух, извињавам се, управо сам открио да сам залепио ништа мање него линк који је отворио ову тему. Нека стоји... да ме подсети да следећи пут пратим пажљивије.

Post by fernoux-h on Sat Nov 28, 2015 6:06 pm

No Country for Old Man wrote:Та свадба је изгледа ипак била нешто сасвим посебно? Не знам, можда сам превише крут, али мени је та кемпизација турбо-културе "from inside", та уравниловка симбола, стилова и значења - још кудикамо гора од оригиналног сплаварског треша. Једно је то кад "победи народна музика", а сасвим друго када у себе усиса, и томе поништи, и сваку алтернативу.

http://swanlakeact5.com/igrala-sam-labudovo-jezero-kod-severine-na-svadbi/

Едит: Ух, извињавам се, управо сам открио да сам залепио ништа мање него линк који је отворио ову тему. Нека стоји... да ме подсети да следећи пут пратим пажљивије.

jaooo pa ja znam ribu

_____

Post by fernoux-h on Sat Nov 28, 2015 6:14 pm

Jedino što je meni problematično u ovom tekstu je taj socijalni turizam.

_____

Post by No Country on Sat Nov 28, 2015 6:36 pm

Ма није проблематичан текст (или је проблематичан на крајње баналан начин: мо'ш мислити, уметник одрадио понешто неукусну тезгу код богаташа, must have never happen before or to any of us) него је проблематична сама свадба. Није у питању никаква "деконструкција" него баш обратно: естетизација кича, куповање себи статуса у тобожњој високој уметности, значи ковање лажног новца, а у том процесу генерално гажење по свему и опште повећање ентропије - увреда истине. То је битно, а не да ли су балериници требале чизме, и колико је била фасцинирана целом ствари. Плус, и јесте фасцинантно.

Post by lalinea on Sun Nov 29, 2015 5:43 am

uskok i ajduk wrote:Утисак је да је то намерно пуштено, и да од тада има статус регионалне звезде, а не радим за ДБ да бих тачно знао да ли машим и колико машим... Нисам ни рекао да је била анонимна, само је хтела екстра пажњу и екстра популарност на ширем тржишту од хрватског. Тј. тако ми делује. Као врло срачуната женска.
ja bas imam potpuno drugaciji utisak. ja se secam Pogleda ispod obrva, i Seve je jos kako bila ime pre snimka, a lepa je da joj nije bas lako naci ravnu, tako da uospte nisam imala utisak da je ona to pustila. Ono sto se sa tim snimkom desilo pamtim kao jedno neopisivo cerecenje zene na Balkanu, secam se da su mi drugovi iz Splita pricali da su kafici tamo u po bela dana pustali film na repeat. mislim, ja volim celih par njenih pesama, ali mi je ceo taj Seve fenomen interesantan.

Post by bruno sulak on Sun Nov 29, 2015 8:11 am

ja ne vidim nikakav socijalni turizam u tekstu. citao sam ga povrsno i ocekivao, po nekim reakcijama, gore.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Sun Nov 29, 2015 8:16 am

inace

• dzunjaciric
    November 24, 2015 at 4:26 pm (5 days ago)

Tekst je napisan da dočara taj medijski eksploatisan dogadjaj iz ugla izvodjača, balerine koja ima priliku da se upozna sa rediteljem svetskog ranga u kreiranju eventa koji se po mnogo čemu razlikuje od mnogih sličnih tezgi. Ja ne pišem da nekoga ismevam vec da se zajedno nasmejemo šarenišu balkanske kafane, a gde ima i labudova. Ne mislim da je u ovom slučaju naša profesija degradirana jer se izvodila u svojoj izvornoj formi, ali u sasvim neobičnom kontekstu. Ima naravno mnogo slučajeva degradacije balerina i baleta, ali mislim da je takav slučaj možda čak i češći tamo gde se ne bi smeo dogoditi, a to je u samom teatru.
    Reply

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by sejlor on Sun Nov 29, 2015 8:37 am

Jao, Silvija! Išla sa mnom u osnovnu, išla sam čak kod nje na jedan dečiji rođendan (4, 5 razred) i iz nekog bizarnog razloga se sećam tačno gde je živela. Posle sam nešto čula da je u Moskvi u nekom mega giga fensi baletu, pa mi godinama posle toga najbolji drug rekao da je Silvija anarhistkinja koja je hapšena nekoliko puta zbog (sad lupam, ne sećam se dobro) uništavanja imovine ili tako nešto, i onda sam je pre par godina videla u nekom gadnom a la Zorannah kafiću na Vračaru, gde je bila totalna soccer mom. I nisam joj se javila, jer je meni generalno frka u takvim situacijama. 

Blog mi nije posebno problematičan, osim što mi se čini da naivno veruje da postoji jasna distinkcija između "visoke" umetnosti i umetnosti za mase, jasno odvojene publike i to.

Post by Anđe'o on Sun Nov 29, 2015 8:49 am

Distinkcija postoji jer inače ne bi ovi džiberi davali skupe novce da im bude Labudovo jezero na svadbi, već bi pevali jedni drugima to svoje što pevaju.
Ništa to nije naivno, ne uzima se Tomaž Pandur zbog toga što se voli njegovo pozorište, nego što njegovo ime daje određeni recognition. Kupuje se sve, skupo se plaća u svetu gde je sve roba.

Post by bruno sulak on Sun Nov 29, 2015 8:51 am

ne bih da otvaram ovu temu ali postoji, makar meni, jasna distinkcija izmedju visoke i popularne kulture. to nije pitanje 'kvaliteta' vec pitanje produkcije, distribucije i recepcije.

_____

Post by bruno sulak on Sun Nov 29, 2015 8:54 am

Anđe'o wrote:Distinkcija postoji jer inače ne bi ovi džiberi davali skupe novce da im bude Labudovo jezero na svadbi, već bi pevali jedni drugima to svoje što pevaju.
Ništa to nije naivno, ne uzima se Tomaž Pandur zbog toga što se voli njegovo pozorište, nego što njegovo ime daje određeni recognition. Kupuje se sve, skupo se plaća u svetu gde je sve roba.

uzima se pandur da ti proizvede jedan 'bregovicevski' momenat. nisam ja bas siguran ko koga zloupotrebljava u toj situaciji. pandur je ocigledno, na slepo, sve goste tretirao kao mizanscen. to je bas jedan cinican kusturica-like momenat. 

pri tome svako treba da bude placen za svoj rad.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 23, 2018 9:59 am