Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    seoba naroda

    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Solus_Rex Thu Nov 21, 2019 6:06 pm

    Ccccc, kakva džiberska dodvoravanja "zemlji koja mora štititi vanjske granice". 
    Nama bi još jedino pomoglo ritualno samoubijanje.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Ferenc Puskás Thu Nov 21, 2019 8:48 pm

    Antemurale, opet na te spale.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Sun Nov 24, 2019 6:59 pm

    seoba naroda - Page 30 Dsc_0712
    seoba naroda - Page 30 Dsc_0713


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sun Nov 24, 2019 8:45 pm

    Kolaps u Švedskoj.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plachkica

    Posts : 16128
    Join date : 2014-11-06

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by plachkica Sun Nov 24, 2019 8:59 pm

    ?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 24, 2019 9:04 pm

    "U Svedskoj problemi"?
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:05 pm

    U Švedskoj nemiri, zdravooo
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:11 pm

    plachkica wrote:?

    Misli na stotinak bombaških napada u obračunima bandi tokom godinu dana.
    Polip će sad zacelo da kaže da nije fora da krijem poreklo počinilaca. 
    A ja ću onda da kažem da u Nišu automobile dižu u vazduh ljudi koji su pripadnici etničke većine i da stopa kriminala u nekoj državi ima složenije razlike od etničkih. 
    A on će da kaže da je to PC govor, kojeg se drže i švedske vlasti i vidi koliko im je to dobra donelo.
    A ja ću da pitam kakve će tačno posledice imati isticanje etniciteta, tj religije, da ne bijemo ovde oko žbuna, kriminalaca koji su mahom druga ili treća generacija imigranata, i od kakve će to koristi biti za prevenciju zločina.
    A on će da kaže da kaže nešto edgy.
    A onda ću ja izguglati neku statistiku.
    Eto.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Erős Pista Sun Nov 24, 2019 9:13 pm

    seoba naroda - Page 30 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 24, 2019 9:13 pm

    Papa Lazarou wrote:
    plachkica wrote:?

    Misli na stotinak bombaških napada u obračunima bandi tokom godinu dana.
    Polip će sad zacelo da kaže da nije fora da krijem poreklo počinilaca. 
    A ja ću onda da kažem da u Nišu automobile dižu u vazduh ljudi koji su pripadnici etničke većine i da stopa kriminala u nekoj državi ima složenije razlike od etničkih. 
    A on će da kaže da je to PC govor, kojeg se drže i švedske vlasti i vidi koliko im je to dobra donelo.
    A ja ću da pitam kakve će tačno posledice imati isticanje etniciteta, tj religije, da ne bijemo ovde oko žbuna, kriminalaca koji su mahom druga ili treća generacija imigranata, i od kakve će to koristi biti za prevenciju zločina.
    A on će da kaže da kaže nešto edgy.
    A onda ću ja izguglati neku statistiku.
    Eto.
    AI nema sanse na ovom forumu
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:14 pm

    seoba naroda - Page 30 3579118792
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:17 pm

    ja sam sad guglao vesti iz švedske i najveći problem je bio neki asap rocky

    pored toga neka buba je dobila ime po greti

    čovek je pronađen mrtav u stanu posle 3 godine, svetlo je bilo upaljeno (nisu naveli proizvođača sijalice), a radio je svirao
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 24, 2019 9:19 pm

    nisu naveli proizvođača sijalice

    zaboga...pa koji bi bio u Svedskoj?
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Erős Pista Sun Nov 24, 2019 9:20 pm

    Mr. Moonlight wrote:ja sam sad guglao vesti iz švedske i najveći problem je bio neki asap rocky


    Pa vidis da migranti prave sranja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:23 pm

    William Murderface wrote:
    Mr. Moonlight wrote:ja sam sad guglao vesti iz švedske i najveći problem je bio neki asap rocky


    Pa vidis da migranti prave sranja.

    to ja ne poričem - vozim se juče, izlete mi dva lika, pretrčavaju ulicu

    ja im ispsujem sve po spisku migrantskom

    supruga me gleda, kao pa nisu migranti, koji ti je

    kako nisu, vidiš da migriraju sa leve na desnu stranu ulice
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sun Nov 24, 2019 9:53 pm

    Blizu!!! Ali ne baš. Zapravo, počeo bih ciničnim komentarom kako je Švecka uvezla toliko inženjera i doktora, da su im svima tamo plate pale ispod primanja neke kuvarice, pa sad beže u Nemačku i Ameriku.

    Naravno da mislim na bombe, i na žestok austerity koji se sprovodi na lokalnom nivou, a za koji mnogi sada krive migrante. Lovfen, inače moj kolega, je najebao u pollovima. Švecke Demokrate su po prvi put najpopularnija partija u Šveckoj, a švecki Umerenjaci izgleda hoće da se takmiče sa njima.



    Inače, nije stvar u tome kog su porekla kriminalci. Današnji inženjeri i doktori se ne razlikuju puno od Italijana u Americi sa početka XX veka, ili od Iraca pre toga. To su manje više iste priče. Na stranu što u njhovim očima mi (Balkanci) nismo puno bolji. I mi se tamo računamo u Malmske migrante.  Stvar je u tome da ne dovlačiš stotine hiljada migranata ako ne znaš šta ćeš sa njima, a da pritom i one koje već imaš nisi integrisao. Pogotovo, ako ti je opravdanje za to da domaće stanovništvo neće da radi neke poslove. I pogotovo, ako planiraš da štediš i režeš troškove.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Sun Nov 24, 2019 9:55 pm

    Vazan je autor  seoba naroda - Page 30 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 9:58 pm

    Летећи Полип wrote:Blizu!!! Ali ne baš. Zapravo, počeo bih ciničnim komentarom kako je Švecka uvezla toliko inženjera i doktora, da su im svima tamo plate pale ispod primanja neke kuvarice, pa sad beže u Nemačku i Ameriku.

    Naravno da mislim na bombe, i na žestok austerity koji se sprovodi na lokalnom nivou, a za koji mnogi sada krive migrante. Lovfen, inače moj kolega, je najebao u pollovima. Švecke Demokrate su po prvi put najpopularnija partija u Šveckoj, a švecki Umerenjaci izgleda hoće da se takmiče sa njima.



    Inače, nije stvar u tome kog su porekla kriminalci. Današnji inženjeri i doktori se ne razlikuju puno od Italijana u Americi sa početka XX veka, ili od Iraca pre toga. To su manje više iste priče. Na stranu što u njhovim očima mi (Balkanci) nismo puno bolji. I mi se tamo računamo u Malmske migrante.  Stvar je u tome da ne dovlačiš stotine hiljada migranata ako ne znaš šta ćeš sa njima, a da pritom i one koje već imaš nisi integrisao. Pogotovo, ako ti je opravdanje za to da domaće stanovništvo neće da radi neke poslove. I pogotovo, ako planiraš da štediš i režeš troškove.

    Pokvario si mi imaginarnu raspravu, nije ovo ni blizu. Ali je uglavnom tačno, pokrio si glavne uzroke.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 24, 2019 10:16 pm

    Летећи Полип wrote:Blizu!!! Ali ne baš. Zapravo, počeo bih ciničnim komentarom kako je Švecka uvezla toliko inženjera i doktora, da su im svima tamo plate pale ispod primanja neke kuvarice, pa sad beže u Nemačku i Ameriku.

    Naravno da mislim na bombe, i na žestok austerity koji se sprovodi na lokalnom nivou, a za koji mnogi sada krive migrante. Lovfen, inače moj kolega, je najebao u pollovima. Švecke Demokrate su po prvi put najpopularnija partija u Šveckoj, a švecki Umerenjaci izgleda hoće da se takmiče sa njima.



    Inače, nije stvar u tome kog su porekla kriminalci. Današnji inženjeri i doktori se ne razlikuju puno od Italijana u Americi sa početka XX veka, ili od Iraca pre toga. To su manje više iste priče. Na stranu što u njhovim očima mi (Balkanci) nismo puno bolji. I mi se tamo računamo u Malmske migrante.  Stvar je u tome da ne dovlačiš stotine hiljada migranata ako ne znaš šta ćeš sa njima, a da pritom i one koje već imaš nisi integrisao. Pogotovoako ti je opravdanje za to da domaće stanovništvo neće da radi neke poslove. I pogotovo, ako planiraš da štediš i režeš troškove.

    ali zaista nece tj ne zeli. Mozes da ukines tj skreses socijalu pa da kao moraju, ali uradi to pa vidi gde ces dogurati. 

    Skandinavske zemlje su ogromne za svoje stanovnistvo. Bukvalno svaka od njih moze da ga (broj stanovnika) duplira i samo da ekonomski oprihoduje od toga. Pogotovu u uslovima globalnog otopljavanja (majka/maćeha). No, ono sa čime imaju problem je što su mnogo, neuporedivo gore u asimilaciji i naturalizaciji od USofA, ali i UK na primer. To nisu multikulturalne zemlje, to nisu bivši (ili, neko bi rekao sadašnja) višekontinentalni imperijalni projekti ili zemlje sa duboko ukorenjenim kompleksom krivice (Nemačka) i njihova intuitivna ideja integracije je da, prosto, svi treba da žive kao oni ako su već došli tu. Nije to (samo) državna politika u doboj meri, nego prirodno stanje svesti velikog procenta stanovništva. U tome su zapravo možda malo sličniji centralno-istočnoj evropi. Malo.
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by паће Sun Nov 24, 2019 10:28 pm

    Па зна се шта су Норвежани радили са Самијима или како се тачно зову. Имали би и они за шта да мало раде на том комплексу кривице.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Sun Nov 24, 2019 10:32 pm

    KinderLad wrote:
    Летећи Полип wrote:Blizu!!! Ali ne baš. Zapravo, počeo bih ciničnim komentarom kako je Švecka uvezla toliko inženjera i doktora, da su im svima tamo plate pale ispod primanja neke kuvarice, pa sad beže u Nemačku i Ameriku.

    Naravno da mislim na bombe, i na žestok austerity koji se sprovodi na lokalnom nivou, a za koji mnogi sada krive migrante. Lovfen, inače moj kolega, je najebao u pollovima. Švecke Demokrate su po prvi put najpopularnija partija u Šveckoj, a švecki Umerenjaci izgleda hoće da se takmiče sa njima.



    Inače, nije stvar u tome kog su porekla kriminalci. Današnji inženjeri i doktori se ne razlikuju puno od Italijana u Americi sa početka XX veka, ili od Iraca pre toga. To su manje više iste priče. Na stranu što u njhovim očima mi (Balkanci) nismo puno bolji. I mi se tamo računamo u Malmske migrante.  Stvar je u tome da ne dovlačiš stotine hiljada migranata ako ne znaš šta ćeš sa njima, a da pritom i one koje već imaš nisi integrisao. Pogotovoako ti je opravdanje za to da domaće stanovništvo neće da radi neke poslove. I pogotovo, ako planiraš da štediš i režeš troškove.

    ali zaista nece tj ne zeli. Mozes da ukines tj skreses socijalu pa da kao moraju, ali uradi to pa vidi gde ces dogurati. 

    Skandinavske zemlje su ogromne za svoje stanovnistvo. Bukvalno svaka od njih moze da ga (broj stanovnika) duplira i samo da ekonomski oprihoduje od toga. Pogotovu u uslovima globalnog otopljavanja (majka/maćeha). No, ono sa čime imaju problem je što su mnogo, neuporedivo gore u asimilaciji i naturalizaciji od USofA, ali i UK na primer. To nisu multikulturalne zemlje, to nisu bivši (ili, neko bi rekao sadašnja) višekontinentalni imperijalni projekti ili zemlje sa duboko ukorenjenim kompleksom krivice (Nemačka) i njihova intuitivna ideja integracije je da, prosto, svi treba da žive kao oni ako su već došli tu. Nije to (samo) državna politika u doboj meri, nego prirodno stanje svesti velikog procenta stanovništva. U tome su zapravo možda malo sličniji centralno-istočnoj evropi. Malo.
    I rusija je ogromna multikulturalna zemlja i imperija  seoba naroda - Page 30 2304934895


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Sun Nov 24, 2019 10:32 pm

    Nego sam ja hteo da upecam konda na ovo, a javili se bukvalno svi drugi  seoba naroda - Page 30 3579118792


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Sun Nov 24, 2019 10:47 pm

    KinderLad wrote:
    ali zaista nece tj ne zeli. Mozes da ukines tj skreses socijalu pa da kao moraju, ali uradi to pa vidi gde ces dogurati. 

    Ne mora da se kreše socijala. Dovoljno je da se povećaju plate i spere ljaga sa nekih zanimanja. Na kraju krajeva tu je i automatizacija. Ako već šaljemo dronove na Mars, pretpostavljam da je čovečanstvo sposobno da osmisli i mašinu za branje borovnica.



    KinderLad wrote:
    Skandinavske zemlje su ogromne za svoje stanovnistvo. Bukvalno svaka od njih moze da ga (broj stanovnika) duplira i samo da ekonomski oprihoduje od toga. Pogotovu u uslovima globalnog otopljavanja (majka/maćeha). No, ono sa čime imaju problem je što su mnogo, neuporedivo gore u asimilaciji i naturalizaciji od USofA, ali i UK na primer. To nisu multikulturalne zemlje, to nisu bivši (ili, neko bi rekao sadašnja) višekontinentalni imperijalni projekti ili zemlje sa duboko ukorenjenim kompleksom krivice (Nemačka) i njihova intuitivna ideja integracije je da, prosto, svi treba da žive kao oni ako su već došli tu. Nije to (samo) državna politika u doboj meri, nego prirodno stanje svesti velikog procenta stanovništva. U tome su zapravo možda malo sličniji centralno-istočnoj evropi. Malo.

    Skandinavske zemlje su napredne, postindustrijske eknomije. Njima su potrebni inženjeri, ITevci, farmaceuti. Ne trebaju im domaćine-oženi-me tipovi iz Iraka. Druga stvar. Te stručnjake koje Švedska uveze, neke zemlje moraju da izvezu. Siromašne zemlje kao što je Srbija, koje onda ostaju bez ikakve šanse za napredak.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49670
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Nov 24, 2019 10:51 pm

    disident wrote:
    KinderLad wrote:

    ali zaista nece tj ne zeli. Mozes da ukines tj skreses socijalu pa da kao moraju, ali uradi to pa vidi gde ces dogurati. 

    Skandinavske zemlje su ogromne za svoje stanovnistvo. Bukvalno svaka od njih moze da ga (broj stanovnika) duplira i samo da ekonomski oprihoduje od toga. Pogotovu u uslovima globalnog otopljavanja (majka/maćeha). No, ono sa čime imaju problem je što su mnogo, neuporedivo gore u asimilaciji i naturalizaciji od USofA, ali i UK na primer. To nisu multikulturalne zemlje, to nisu bivši (ili, neko bi rekao sadašnja) višekontinentalni imperijalni projekti ili zemlje sa duboko ukorenjenim kompleksom krivice (Nemačka) i njihova intuitivna ideja integracije je da, prosto, svi treba da žive kao oni ako su već došli tu. Nije to (samo) državna politika u doboj meri, nego prirodno stanje svesti velikog procenta stanovništva. U tome su zapravo možda malo sličniji centralno-istočnoj evropi. Malo.
    I rusija je ogromna multikulturalna zemlja i imperija  seoba naroda - Page 30 2304934895

    Ne poznajem situaciju. Jedino sto su ovi u Kareliji verovatno neki pola finac - pola vlasovljevi  seoba naroda - Page 30 1861198401
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Sun Nov 24, 2019 10:53 pm

    ccc ti migranti 


    seoba naroda - Page 30 Screen10

    seoba naroda - Page 30 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 3:16 pm