Fašizam i desni ekstremizam ante portas

Share

Re: Fašizam i desni ekstremizam ante portas

Post by fernoux-h on Thu 07 Apr 2016, 02:50

Filozof, ali zaista ne razumem zašto se uopšte bavimo ovim (?)

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by disident on Thu 07 Apr 2016, 03:23

Ne razumem cemu ove neosnovane oputzbe, i to od strane administratora 
Nepotrebno i neosnovano ucitavanje

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Guest on Thu 07 Apr 2016, 11:58

Bonidas Poslednji wrote:Podrazumeva se da bih bacio Fernoux-a krokodilima, ali i dalje mislim da ima pravo na neku privatnost na ovom forumu, kao i svaki drugi clan i molim da se ovde ne prica ko je na kojoj katedri i tako dalje.

fernoux-h wrote:Filozof, ali zaista ne razumem zašto se uopšte bavimo ovim (?)
izvinjavam se , nek se obrise...

onako bezveze me interesovalo, mozda sam hteo neku ne previse pametnu poentu da napravim o tome kako su radikalni levicari opbicno na katedrama posle kojih ne moz da vidis radnika ni na slici.

Post by No Country on Thu 07 Apr 2016, 17:07

Напротив, дипломирани филозоф има много веће шансе да заврши као нпр. грађевински радник од дипломираног програмера, ветеринара, pretty much било чега другог.

Post by disident on Thu 07 Apr 2016, 17:16

No Country for Old Man wrote:Напротив, дипломирани филозоф има много веће шансе да заврши као нпр. грађевински радник од дипломираног програмера, ветеринара, pretty much било чега другог.
1+
Ima vic
Sta kaze zaposleni sociolog nezaposlenom?
Sta cete od priloga?

Elem medjutim to se ne odnosi na "levicare", dzenderuse i sl, vecini su roditelji neka visa srednja klasa i klasa bg intelektualaca, i zahvaljujuci pre svega svojim socijalnim mrezama, doticni sljam i imbecili se uglave vec negde i krug se zatvara

_____
Фала Богу па су се западњачићи сетили да су и Словени Европљани-белци. 

Обично нас гурају међу Турке, Монголе, Азијате, Африканце или ко зна где већ.  

Post by Guest on Thu 07 Apr 2016, 17:17

No Country for Old Man wrote:Напротив, дипломирани филозоф има много веће шансе да заврши као нпр. грађевински радник од дипломираног програмера, ветеринара, pretty much било чега другог.
i to sto kazes
disident wrote:
1+
Ima vic
Sta kaze zaposleni sociolog nezaposlenom?
Sta cete od priloga?

Guest

Post by Guest on Thu 07 Apr 2016, 18:47

Baš sam pre neki dan kupio mall-sladoled od zaposlenog filozofa, glasaće za Borka, true story.

Post by xie saike on Thu 07 Apr 2016, 18:52

cini mi se da borko fanovi gotive taj mali, moric ajs

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by Bluberi on Tue 11 Oct 2016, 01:44

A person who has some sort of affinity toward fascists or shares with them certain character traits will be more likely to properly perceive the danger of fascism than someone who is clearly different from them. Being civilized, tolerant, and reasonable won’t help us much in recognizing the fascist threat. Quite the contrary: a “wild” person will more quickly react to such a threat than a civilized one. Someone with an aggressive, radical character, a sort of extremist, will better deal with fascism than someone who is peaceful, tolerant, and conciliatory.
Buden

Post by otto katz on Tue 11 Oct 2016, 08:55

A zato smo mi počeli vikati fašizam! prije drugih.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Filipenko on Tue 11 Oct 2016, 10:08

Bluberi wrote:
Someone with an aggressive, radical character, a sort of extremist, will better deal with fascism than someone who is peaceful, tolerant, and conciliatory.
Buden

Čak bi se reklo da su mirni, tolerantni i pomirljivi skloni da fašiste angažuju da rade u Nati / svemirskom programu / sudstvu / školstvu 

Post by No Country on Tue 11 Oct 2016, 16:21

Bluberi wrote:
A person who has some sort of affinity toward fascists or shares with them certain character traits will be more likely to properly perceive the danger of fascism than someone who is clearly different from them. Being civilized, tolerant, and reasonable won’t help us much in recognizing the fascist threat. Quite the contrary: a “wild” person will more quickly react to such a threat than a civilized one. Someone with an aggressive, radical character, a sort of extremist, will better deal with fascism than someone who is peaceful, tolerant, and conciliatory.
Buden
Помирљиви су со фашизма.

Post by Bluberi on Sat 15 Oct 2016, 02:55

Post by Bluberi on Sat 15 Oct 2016, 05:07

Za svaki slučaj, staviću Deridin tekst, koji je Puhovski pomenuo. Politike prijateljstva

Post by Anđe'o on Sat 15 Oct 2016, 10:23

Smešan je ovaj argument ovog momka u trenerci, negde na 1:05 - "Mi smo čitali sad knjige koje su nedavno izašle, a tamo je sve detaljno dokazano, pa je sad suvišno da ja nešto argumentujem."

Post by Bluberi on Sat 15 Oct 2016, 13:26

Govorio sam i govoriću o fraziranju koje će doći glave levici. Ali pazi ti Markovininu poziciju (koga cenim i mislim da politički poprilično jasno misli), on je došao na tribinu, u okviru festivala-znači znalo se unapred dosta dugo, da diskutuje o problemu gradjanskog antifašizma i onda kaže da je tu da iznese svoj stav koji u daljem razvoju nije u mogućnosti braniti jer ide, pazi sad, na neku pozorišnu? predstavu, a da bude još ludje upravo u tom trenutku gradjanski antifašisti, ma šta se pod tim podrazumevalo, su na ulici i biju svoje bitke, dok "pravi" levičari prosipaju šuplje frazetine.

Post by Bluberi on Fri 28 Oct 2016, 16:13

Frustrirani gejmeri kojima se ne sviđa što se u računalnim igricama pojavljuje više ženskih likova, libertarijanaca koji fantaziraju o svijetu gdje ih neće tlačiti zakoni, rasisti i i ksenofobi koji su se prethodno ispucavali u aninomnim komentarima na netu, pokret za prava muškaraca, bivši KKK-ovci, breivikovski tipkovnički templari protiv kulturalnog marksizma i još razne druge ekstremističke skupine koje su godinama tavorile online u svojim zatvorenim web-enklavama spojili su se sada u alt-right. Kao najvažnije pravo navode ono na slobodu govora koju isključivo shvaćaju kao mogućnost što veće uvrede svakoga tko im se ne sviđa. Primjerice, jedan se poznati alt-right podcast zove The Daily Shoah tj. Dnevni holokaust. 
Gordan Duhaček
Guest

Post by Guest on Fri 28 Oct 2016, 20:42

Ne mogu s tableta

Nek neko kopira najnoviji tekst sa NSPM

Dosta je jako

Post by William Murderface on Fri 28 Oct 2016, 20:47

http://www.nspm.rs/prenosimo/desni-antikapitalizam-protiv-socijalnog-genocida.html

Oni stvarno nisu normalnti. Opet onaj srpski političar Mita.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by No Country on Fri 28 Oct 2016, 20:53

Ја сам одувек и мислио да је НСПМ српска верзија alt.right-a, те сходно томе нисам ни навраћао. Хот међутим, они постадоше некакав мејнстрим у међувремену?

Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Post by Filipenko on Fri 28 Oct 2016, 21:03

Lepo je videti da Ljota Šiptar i dalje ima tušta i tma obožavatelja koji ga nanovo otkrivaju...

Inače, na izvornom sajtu ima i uvlakački tekst o nama poznatom Slovencu...
Guest

Post by Guest on Fri 28 Oct 2016, 21:06

Antonić se u Konsolidaciji denokratskih ustanova,  deklarisao kao "veberijanac"... Čak i nije smatrao sebe konzervativcem nego" narodnjakom"... Vreme je dosta pomoglo NSPM da se odvoji... 

Nisu oni bili fašisti u jednom trenutku

Post by William Murderface on Fri 28 Oct 2016, 21:10

Pa bili su "liberalni nacionalisti" u trenutku kad se činilo da takva opcija ima budućnost. Sad kad je ta budućnost u Belanovici, otklizava se dalje desno.

Vukadinović svakako nije nikakav fašista, ali nije gadljiv na paktiranje sa fašistima, što ga u mojim očima  čini u neku ruku i gorim. He knows better.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Bluberi on Fri 28 Oct 2016, 21:31

A u komentarima Platon, istina, pećina.

Post by William Murderface on Fri 28 Oct 2016, 21:32

Videh i oplakah!

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue 18 Sep 2018, 22:56