Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Reprezentativni fudbal

    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kapetanm Mon Oct 30, 2017 11:26 pm

    Da , zatekao je konjsku glavu na jastuku i prihvatio sporazum. Bar 5-6 kriminalaca je direktno zainteresovano za ucesce svog roblja.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kondo Mon Oct 30, 2017 11:45 pm

    nisam znao da je ovaj retardirani pravoslavno grobarski isprdak u celom zamesateljstvu dok nisam nabasao na svezi vajs. prosto sam fasciniran da presvetli mateja ume da kupi espreso i kiflu za dorucak, a kamoli da nekoga zastupa. ovo da je on menadzer SMS-u me sad stavilo u totalni zbun i kompletno na muslinovu stranu. zasto bi zvao nekoga kome je kezman menadzer, to bi trebalo da bude pravilo za svakog buduceg selektora.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Oct 30, 2017 11:47 pm

    +1


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kapetanm Tue Oct 31, 2017 7:58 am

    Sbetog Mateju znam iz jedne zivotne price i od tada ima kod mene pozitivno brojanje ma kakav da je
    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Tue Oct 31, 2017 11:08 pm

    Муслин: Нема шансе да ми полусвет саставља тим
    22:47 31.10.2017

    Никада у каријери нисам дозволио тако нешто, и никада се то неће догодити. Сергеј Милинковић Савић и Адем Љајић су имали јаку конкуренцију у Душану Тадићу, каже Славољуб Муслин.
    Не разумем хајку и блаћење мене у делу жуте штампе и менаџерским круговима. Прошлог маја сам добио задатак да одведем репрезентацију на Светско првенство, и он је испуњен! Ово је јуче из Француске, за „Новости“, поручио Славољуб Муслин, који од уторка више није селектор Србије, пошто је ФСС с њим споразумно раскинуо уговор, иако је као првопласиране у групи одвео „орлове“ до Русије.

    Који су конкретни разлози због којих више нисте селектор Србије?

    — Прво желим да причам само о сувим чињеницама. Ја сам свој задатак испунио. Србија иде на Мундијал као прва у групи. Подсећам да су многи за нашу екипу говорили да су у њој губитници, иако су неки од играча у прошлим квалификацијама за ЕП у Француској били нешто млађи и играли у много бољим клубовима. Затим, константно се помиње да смо играли у слабој групи. Подсећам да сам Србију преузео у мају прошле године, када је она била 56. на ФИФА ранг-листи. Баш у том периоду су Аустрија, Велс и Република Ирска били учесници ЕП, Велс и полуфиналиста. Велс је тада био 12, Ирска 23, а Аустрија 31. на тој листи. Ми смо у групи са овим селекцијама били први, имали шест победа, три ремија и само један пораз.

    Многи Вам замерају да је Србија у финишу квалификација играла баш лоше?

    — Кажу, једва смо победили Грузију. Подсећам да је Србија једина селекција у групи која је оба пута победила тај тим. Грузија је узимала бодове Аустрији у Бечу, Велсу у Кардифу и Ирцима у Тбилисију. Подсећам и да је Француска пред крај квалификација изборила пласман у Русију тесном победом над Белорусијом, а да су у претпоследњем колу са онаквим тимом играли само 0:0 са Луксембургом код куће.

    Замерају Вам и систем игре 3-4-3?

    — Играли смо у различитим системима у квалификацијама за нека претходна такмичења, па знамо како смо прошли. Уосталом, у фудбалу не постоји добар или лош систем, већ само онај који доноси резултате. Чињеница да смо у квалификацијама давали у просеку два гола по мечу довољно говори о нашем систему. Три нападача су нам била више него продуктивна. Митровић је дао шест голова и имао једну асистенцију, Костић два гола и две асистенције, над њим су направљена и два пенала, а Тадић је постигао четири гола и имао чак седам асистенција.

    Месецима Вам се „нуде“ Сергеј Милинковић Савић и Адем Љајић?

    — Менаџер Милинковић Савића (Матеја Кежман, оп. а.) води у жутој штампи хајку против мене. Налазио је за саговорнике неке бивше фудбалере да тврде како Сергеј мора да игра. Тог менаџера можда некако и разумем, јер жели да заради велике паре на Сергејевом трансферу. Ја и данас тврдим да је Милинковић Савић добар играч, баш као и Љајић, али је код мене предност имао Тадић, који је у последњим квалификацијама био трећи најпродуктивнији европски играч. Подсећам да је Љајић досад одиграо 23 меча за Србију, дао је укупно три гола, а у квалификацијама за ЕП је на седам мечева два пута тресао мрежу. Дакле, Сергеј и Љајић су имали јаку конкуренцију. Због свега овога не разумем хајку и блаћење, јер су играчи, мој стручни штаб и Горан Буњевчевић испунили задатак који је био пред нама.

    Да ли је истина да су неки други хтели да Вам састављају тим?

    — Никада у каријери нисам дозволио тако нешто и никада се то неће догодити. Не постоји теоретска шанса да ми менаџери, чаршија и полусвет састављају тим.

    Прича се да није поштован договор о начину рада између Вас и врха ФСС?

    — То није тачно! Од старта до краја квалификација сам са људима из врха имао договор како се функционише. Тај договор је почео да се крши одмах после меча са Грузијом у Београду. Од тада до прошлог четвртка се нисам ни чуо ни видео с председником. На нашем састанку пре шест дана је било јасно да систем нашег дотадашњег рада више не функционише.

    Замера Вам се да нисте довољно форсирали младе играче?

    — Да би се млади укључили у рад са А селекцијом, треба мало више времена. Процес је дуг, а наша млада репрезентација је имала најчешће исте термине својих мечева као и сениорски тим. Уосталом, полако смо уводили младе у тим, мислим ту пре свега на Гаћиновића и Максимовића. Увек сам говорио да је Милинковић Савић добар играч, али је морао да испуни одређене услове да би се појавио и у А тиму. И на крају, само да поручим да се о овим питањима више нећу оглашавати.


    Вечерње новости
    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Tue Oct 31, 2017 11:09 pm

    Novosti ga prvo rušile pa sad kao nek kaže šta ima kad je srušen
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Kinder Lad Tue Oct 31, 2017 11:19 pm

    Želim im da izgube sve tri utakmice sa 5:0


    _____
    alt-lib
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by ficfiric Wed Nov 01, 2017 9:23 am

    Znaci, muceni Kezman ga je smenio? Nisam znao da je on tako mocan da kontrolise i savez i medije u Srbiji.



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Wed Nov 01, 2017 9:29 am

    pa nije kežman kao kežman nego nakačena mreža fss likova
    avatar

    Posts : 18310
    Join date : 2014-12-12

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by beatakeshi Wed Nov 01, 2017 10:20 am

    Neki drugari koji prate fudbal mi kažu da je ključni pojam "Brodarac", i sve što iz toga sledi.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kapetanm Wed Nov 01, 2017 9:16 pm

    Jadan SMS svi ga cekaju ko da je Pele, ako ne da po 4 kom po utakmici nek ide u 3 pm i bice za sve kriv
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Kinder Lad Wed Nov 01, 2017 9:45 pm

    Krivo mi je sto nikad nisam pratio kosarku. Mislim, sta da radim kad me ne interesuje, jbg. Ali to mi izgleda jedina svetla tacka ne u nasem sportu, nego maltene u bilo cemu sto ima veze sa Srbijom.


    _____
    alt-lib
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Daï Djakman Faré Wed Nov 01, 2017 9:48 pm

    ja sam se toliko iznervirao zbog ove smene, pratece reakcije javnosti i fudbalera da ne mogu da vam opisem. osecam se kao da mi je kokeza licno oduzeo divno fudbalsko reprezentativno leto sa ocem, kumom i prijateljima.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by boomer crook Wed Nov 01, 2017 9:53 pm

    Kinder Lad wrote:Krivo mi je sto nikad nisam pratio kosarku. Mislim, sta da radim kad me ne interesuje, jbg. Ali to mi izgleda jedina svetla tacka ne u nasem sportu, nego maltene u bilo cemu sto ima veze sa Srbijom.

    osim covica. to je crna tacka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kondo Thu Nov 02, 2017 12:17 am

    to vama... Reprezentativni fudbal - Page 25 1912529702


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by boomer crook Thu Nov 02, 2017 1:03 am

    vas je ugasio, nas jos nije.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by ficfiric Thu Nov 02, 2017 11:07 am

    OŠTAR ODGOVOR BIVŠEM SELEKTORU Kežman: Odbio sam Muslinove ponude za "kombinacije"

    Mateja Kežman, naš nekadašnji golgeter a sada fudbalski menadžer, koji se stara i za karijeru Sergeja Milinković-Savića, odlučio je da se saopštenjem za javnost obrati povodom pojedinih reči dosadašnjeg selektora naše reprezentacije, Slavoljuba Muslina.

    "Plasmanom na svetsko prventsvo u fudbalu “A” selekcija Srbije ostvarila je uspeh nakon višegodišnjih neuspešnih pokušaja da se domogne nekog internacionalnog takmičenja. Taj uspeh je posledica angažovanosti igrača, stručnog štaba, navijača i pravih poteza Fudbalskog saveza Srbije. Poslednjih dana se ovaj rezultatski momenat u javnosti potpuno zanemario, jer je uglavnom prisutna polemika u vezi sa statusom dosadašnjeg selektora, gospodina Slavoljuba Muslina. Priznajem da sam imao veliku dilemu oko svog javnog oglašavanja. Prevagnula je želja da zbog svog integriteta jasno pružim osvrt na zbivanja u proteklom periodu", navodi Kežman na početku svog saopštanja.

    On je istakao da su, po svoj prilici, za odlazak dosadašnjeg stratega "orlova" presudili njegovi lični interesi.

    "Selektor Slavoljub Muslin kaze da je smenjen zbog nepozivanja u reprezentaciju Sergeja Milinković-Savića. Ukoliko je javnost informisana dobro, gospodin Muslin (zaposleni) je sporazumno raskinuo ugovor sa savezom (poslodavcem). Poenta je da nije reč o smeni već o sporazumnom raskidu ugovora za koje je neophodna saglasnost volja svih ugovornih strana. Svi njegovi saradnici su ostali u selekciji, a on nije nastavio svoj poslovni odnos. Pre će biti da su neki njegovi lični interesi postali očigledniji. Sergej Milinković-Savić je afirmisani srpski internacionalac koji je svoj kvalitet demonstrirao nastupima u italijanskoj i belgijskoj ligi, evropskim takmičenjima i mlađim selekcijama Srbije (evropski i svetski šampion). Ukoliko se prihvatite javne funkcije, logično je očekivati da ćete se suočiti sa pitanjima javnosti u vezi sa nepozivanjem igrača takvog pedigrea u nacionalni tim. Sigurno nije uputno da u obrazlaganju svojih postupaka koristite neodređene formulacije, a da istvoremeno ne navodite konkretno o čemu je reč", ističe Kežman.

    Naš nekadašnji reprezentativac je naglasio da "zlatnu generaciju" omladinaca dosadašnji selektor uopšte nije uvodio u "A" tim.

    "Šira javnost u Srbiji, kao i ljudi poput Alegrija, Kostakurte, Ambrozinija, Ravanelija, Tumbakovića, Mirkovića javno su iskazivali mišljenje, ne zato što ih je Mateja Kežman instruisao (reč je o ozbiljnim ljudima za koje je nepristojno tvrditi da su bili “istureni” u službi tuđeg interesa) već verovatnije zato što ponešto znaju o fudbalskoj igri. Potpuno je tačna opservacija da se mladi igrači postepeno uvode u selekciju određenom dinamikom. Nadam se da gospodin Muslin nije mislio na dinamiku kojom je on uvodio mlade igrače u prvi tim. Najbolji primeri su članovi “zlatne generacije” Veljković, Grujić, Radonjić, Živković, Gajić, Milinković-Savić, Rajković i ostali koji uopšte nisu uvođeni u A selekciju. Primetiću da ovde imamo jedno zanimljivo izvrtanje realnog konteksta stvarnosti, jer je Sergej Milinković-Savić mlad samo po svojoj krštenici, a po iskustvu, učinku i kontinuitetu nastupa na najvećoj sceni je i te kako iskusan fudbaler. Priče o tome da li je Sergej dobar ili ne su prosto suvišne s obzirom na činjenično stanje i njegove nastupe na najvećoj sceni", naglašava Mateja Kežman.

    Ističući da nastupi za "orlove" sigurno ne dižu ionako visoku cenu igrača kao što je "SMS", on je dodao da je odbio Muslinove ponude za saradnju preko trećih lica:

    "Gospodin Muslin kaze da menadžerski lobi pravi pritisak na njega kako bi se preko reprezentacije Srbije napravila podloga za transfer Sergeja Milinković-Savića. Tržišna vrednost fudbalera je relativna kategorija, i varira u zavisnosti od velikog broja determinanti. U slučaju Milinković-Savića cena je utvrđena na osnovu procena merodavnih analitičkih agencija i na osnovu iznosa ponuda koje su pristizale na adresu Lacija. Nikakvu ulogu u formiranju njegove tržišne cene ne igraju nastupi u A reprezentaciji Srbije jer njih nije ni bilo, pa se ne mogu navoditi kao argument koji utiče na tržišnu vrednost (trenutno vrlo visoku). Selektorove ponude za “saradnju” preko trećih lica sam sa indignacijom odbio, jer u takve kombinacije nisam ulazio, niti imam nameru da ikad ulazim. Očigledno gospodin Muslin zna za drugačije relacije u odnosima sa fudbalerima i njihovim menadžerskim agencijama, jer se tokom svoje trenerske karijere suočio sa optužbama od strane sopstvenih igrača u klubovima koje je vodio za “participaciju” u njihovim ugovorima i transferima (Oleg Samsonov, Georgi Pejev i ostali ...). Pretpostavljam da sam i taj njihov javni nastup organizovao ja? Ukoliko je sve vreme bio pod pritiskom, zašto ranije nije obrazložio svoju poziciju prema poslodavcu (FSS) i ukazao na izvore pritiska, nego sada preko mog imena pravi izlaznu strategiju u nameri da zakamuflira svoja činjenja? Nadam se da će aktuelne odluke doprineti uspešnoj prezentaciji srpskog fudbala u budućnosti, jer kvalitet imamo, a navijači u našoj zemlji sa razlogom očekuju rezultate i kvalitetnu igru, bez obzira na to ko je selektor i ko je personalno u selekciji", zaključio je Kežman.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36799
    Join date : 2014-10-27

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by boomer crook Thu Nov 02, 2017 1:31 pm

    uspeli su da se poseru po odlasku na mondijal. svaka cast. to treba znati.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Thu Nov 02, 2017 1:40 pm

    sreo sam kezmana jednom u pecenjari kod dragise u cacku, na odlicnoj prasetini.

    ovo ustvari zvuci kao da pise kondo.
    ficfiric

    Posts : 34058
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by ficfiric Thu Nov 02, 2017 1:41 pm

    Ili Lokner


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Thu Nov 02, 2017 1:50 pm

    svidja mi se ta neka ulica-put u cacku, pecenjara pecenjara pecenjara keramika za kupatila pecenjera pecenjara pecenjara gvozdjara pecenjara pecenjara
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Daï Djakman Faré Thu Nov 02, 2017 1:58 pm

    Reprezentativni fudbal - Page 25 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Nino Quincampoix Thu Nov 02, 2017 3:25 pm

    dodaj dragstor, kladionicu/kafanu i poljoprivrednu apoteku i tako izgleda 90% Srbije
    Anonymous
    Guest

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Guest Thu Nov 02, 2017 3:39 pm

    ja se zalazem da tako pecenjare preovladaju i na izlazu iz ns ka backoj palanci, od vujadin boskova dalje ka veterniku, al oces, tamo stovariste stovariste pa auto otpad pa auto plac tek svako dvadeseto neka kafana.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by kondo Thu Nov 02, 2017 4:17 pm

    kondo nikada nije video oca mateja u pecenjari! Reprezentativni fudbal - Page 25 3816571643


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Reprezentativni fudbal - Page 25 Empty Re: Reprezentativni fudbal

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 3:02 pm