gilmore guys

Share

Re: gilmore guys

Post by plachkica on Wed Oct 28, 2015 10:54 pm

E baš hoću!
Dobra mi je dok sam na steperu (da se hvalim: 4500).
Završila sam sa Underbelly pa mi je neophodna nova serija koja drži pažnju,
povremeno nasmeje i odvraća misli sa muke u nogama.
Dovoljno.

Post by bela maca on Fri Oct 30, 2015 11:03 am

mala korejka skankuje uz rensid <3

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by William Murderface on Fri Oct 30, 2015 11:01 pm

Rudolf Gotfrid

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Fri Oct 30, 2015 11:02 pm

bela maca wrote:mala korejka skankuje uz rensid <3

E, aj da staviš njenu sliku na avatar!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Fri Oct 30, 2015 11:22 pm

Hahaha, back in 2000, M Night Shayamalan was still cool!

Simpler times...

_____

Post by Ointagru Unartan on Mon Nov 02, 2015 2:08 am

Jackson: I think we should get married.
Sookie: What?  
Jackson: I think we should get married.
Sookie: But...
Jackson: Soon.
Sookie: Are you pregnant?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by plachkica on Tue Nov 03, 2015 3:16 pm

Willy, a zašto te nervira Din?
Mlad je, sladak, intelektualac u nastajanju, pun poštovanja, drčan, uporan i ume rukama
da radi svašta!
(da imam 16 sigurno bih se zaljubila u njega, u ovim godinama bi me smorio, al' dobro)

(Napominjem da ne znam kako će se razvijati lik, tek sam na polovini prve sezone.)

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 3:21 pm

Mene Din nervira zato sto ne izgleda kao realna osoba, nego kao kreatura iz zenske maste, poor man's poor women's Ken. Muski likovi u seriji su uglavnom plitki, al on je najplici i odgovara tom najbanalnijem i najplicem stereotipu muske lutke.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by plachkica on Tue Nov 03, 2015 3:25 pm

A kapiram.
Serija potura ženama nepostojeći ideal muškarca

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 3:29 pm

A mozda sam i malo ljubomoran.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Tue Nov 03, 2015 3:41 pm

Ne, ne, kreten je, gledajte seriju. Toxic masculinity ftw.

A i konkurent mi je mnogo draži - i on je neka vrsta stereotipa (buntovnik, itd.), ali meni mnogo bolji.

Inače. serija često počinje od stereotipa (ne samo sa muškim likovima - i Rori je u dobroj meri stereotipan lik, bar na početku - Lisa Simpson, baš kao i Lorelaj - koja je Ketrin Hepbern iz skrubol komedija), ali vremenom vrlo zanimljivo daje dubinu tim strereotipima. Kao što rekoh, ovo je serija koja se bavi američkom mitologijom, tako da stereotipizacija comes with the territory.

_____

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 3:56 pm

William Murderface wrote:Ne, ne, kreten je, gledajte seriju. Toxic masculinity ftw.

A i konkurent mi je mnogo draži - i on je neka vrsta stereotipa (buntovnik, itd.), ali meni mnogo bolji.

Inače. serija često počinje od stereotipa (ne samo sa muškim likovima - i Rori je u dobroj meri stereotipan lik, bar na početku - Lisa Simpson, baš kao i Lorelaj - koja je Ketrin Hepbern iz skrubol komedija), ali vremenom vrlo zanimljivo daje dubinu tim strereotipima. Kao što rekoh, ovo je serija koja se bavi američkom mitologijom, tako da stereotipizacija comes with the territory.

Ne znam za toxic masculinity, verovatno jos nisam stigao do epizoda gde je to ocigledno. Inace i ja navijam za Dzesa.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by AnaDilajt on Tue Nov 03, 2015 4:33 pm

Mene mrzi ponovo da gledam celu seriju, ali se jasno sećam nekih detalja pa ću se ubacivati. Za Dina npr znam tačno momenat gde se vidi kakav je on (grozan!!! #teamJess all the way) pa ću sačekati da stignete do te epizode.

Dokle ste stigli inače?

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 4:34 pm

Ja sinoc zavrsio drugu sezonu.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Tue Nov 03, 2015 4:40 pm

Brate al ti cepaš!

_____

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 4:44 pm

Prokrastinacija. Gilmore girls, forum i civilization 4 po citav dan, ne mogu da se opasuljim i nateram se da pisem.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Tue Nov 03, 2015 4:47 pm

_____

Post by Ointagru Unartan on Tue Nov 03, 2015 4:52 pm

Nisam gledao taj film, stavio sam da se skida.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by bemty on Tue Nov 03, 2015 7:32 pm

ja bas odgledala onu chilton dance epizodu. negde na pola sam citala forum i pitala se zasto je dean tako maskulino-negativan, a onda mi je postalo jasno. ali vise mi smeta sto je tako kenast, sto radagast kaze. i ruzna mu je jakna na onolika ramena.

_____
Warning: may contain irony.

Post by plachkica on Tue Nov 03, 2015 8:32 pm

Ja sam odgledala 12 epizoda prve sezona.
Taj vaš, za kog navijate, još se nije pojavio (osim ako ne mislite na Tristana, vrišti koliko se njemu sviđa Rori, ali vi niste takvi ljudi da bi mogli navijati za takvog kretena).

Post by William Murderface on Wed Nov 04, 2015 2:33 am

Puno zaostajem, sad tek pogledah šestu epizodu (sporo mi ide i trafika, ako neko ima neku bržu nek baci na pm).

Elem, jedna primedba - kad sam gledao seriju pre par godina, najzanimljiviji su mi bili romantični subplotovi ekscentrični likovi i brzi i duhoviti dijalozi. Sve je to još uvek zanimljivo, ali primećujem da mi je sad najzanimljiviji odnos između Lorelaj i njene majke. To je možda najrealističniji deo serije. Sad sam video onu scenu kad keva dođe kod njih na ROrin rođendan, i onda vidi Lorelajinu sliku sa gipsom i shvati šta je sve propustila - njeno dete je slomilo nogu, a ona nije to znala. Kakva scena.

_____

Post by bela maca on Wed Nov 04, 2015 6:16 am

Ja gledam na watchseries.ag, konkretno na openload host sajtu. Ima sve epizode i kvalitet je odlican.

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by bemty on Wed Nov 04, 2015 9:19 am

William Murderface wrote:Puno zaostajem, sad tek pogledah šestu epizodu (sporo mi ide i trafika, ako neko ima neku bržu nek baci na pm).

Elem, jedna primedba - kad sam gledao seriju pre par godina, najzanimljiviji su mi bili romantični subplotovi ekscentrični likovi i brzi i duhoviti dijalozi. Sve je to još uvek zanimljivo, ali primećujem da mi je sad najzanimljiviji odnos između Lorelaj i njene majke. To je možda najrealističniji deo serije. Sad sam video onu scenu kad keva dođe kod njih na ROrin rođendan, i onda vidi Lorelajinu sliku sa gipsom i shvati šta je sve propustila - njeno dete je slomilo nogu, a ona nije to znala. Kakva scena.

joj. ja isto sebe hvatam kako mi lorelaj nije kul kao sto je bila nekad, i ljuti me kad bespotrebno podbada jadnu majku  a majka mi nije vise samo grozna baba nego kompleksan lik. pravda za mame!

_____
Warning: may contain irony.

Post by Ointagru Unartan on Wed Nov 04, 2015 12:30 pm

William Murderface wrote:Puno zaostajem, sad tek pogledah šestu epizodu (sporo mi ide i trafika, ako neko ima neku bržu nek baci na pm).

Da. Transformacija od stereotipnog lika do prave licnosti koju su pomenuo je najvidljivija na primeru Emili. Na pocetku je vidimo onako kako je vidi Lorelaj, kao bezdusnu tiranku, posle polako kapiramo, zajedno sa Lorelaj, koliko su njih dve zapravo slicne u nekim aspektima (cak i u pogledu smisla za humor recimo).

edit: btw, ja skidam seriju sa starog dobrog zaliva pirata (u paketima od oko 7 giga po sezoni, odlican kvalitet).

_____

My Moon Che Gavara.

Post by plachkica on Wed Nov 04, 2015 7:05 pm

Willy, Dona Rid?
Je l ta epizoda?

(Kakav si, ne dozvoljavaš mogućnost da on nešto nauči iz svog odnosa sa Gilmoricama )

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Dec 12, 2018 5:46 am