feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by Filipenko on Mon Jun 20, 2016 11:47 pm

Kad ste kod Matije...Ne beše li slika Bitke kod Stubice krasila kabinet poštovanog maršala?

Jeste.

Post by Filipenko on Mon Jun 20, 2016 11:49 pm

William Murderface wrote:Pa valjd jeste bitna promena politike, ona je iz pokreta Pet zvezdica.

Te zvezdice nisu crvene, nego žute, pa se ne računaju.

Post by William Murderface on Mon Jun 20, 2016 11:53 pm

Ma te zvezdice su populizam za budale, ali jesu promena. Mislim da je to zspravo bitniji deo vesti.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Mon Jun 20, 2016 11:53 pm

William Murderface wrote:Pa valjd jeste bitna promena politike, ona je iz pokreta Pet zvezdica.

Za RTS nije, već samo to što je žena. Slušala više puta vest.
(Na sajtu, u tekstu, navode Pet zvezdica.)

Post by William Murderface on Mon Jun 20, 2016 11:55 pm

Moguce, moguce, nisam gledao.

Mozda ima veze i s tim sto je mlada i lepa.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Tue Jun 21, 2016 1:36 pm

Ослобођена жена која је због злостављања убила мужа
АНКАРА – Турски суд је донео ослобађајућу пресуду и пустио из затвора младу жену која је убила свог мужа након што је годинама трпела насиље, чиме је овај случај постао разлог за удруживање феминисткиња из целе земље, преносе медији.

Килем Карабулут (24), проглашена је кривом почетком месеца за убиство Хасана Карабулута (33) 2015. године.

Килем је супруга убила хицима из пиштоља који су држали у кући због чега је осуђена на 15 година затвора, преноси АФП.

Удружења феминисткиња у Турској су тражила ослобађајућу пресуду за Карабулутову, тврдњама да је „трпела систематско злостављање” и да је на њу „вршен притисак да се бави проституцијом попут бројних других жена у Турској”.

Жалбени суд се јуче сложио са одбраном која је уврстила и петицију и донео ослобађајућу пресуду уз кауцију од 17.250 долара и стални надзор суда.

„Наставићу нашу борбу. Борићу се за све жене” рекла је Карабулутова, мајка двогодишње девојчице која је прошлу годину провела у затвору.

Слуцај је изазвао велику медијску пажњу у Турској, нарочито због њеног пркосног понашања. Карабулутова је на суђењима носила мајицу са написом „Драга прошлости, хвала ти на лекцији. Драга будућности - спремна сам”.

Случај Карабулутове је постао узор за многе феминисткиње у Турској где је степен насиља над женама у порасту.

У току 2015. године у Турској је убијена 291 жена, начешће од стране мужа. Од почетка ове године, у Турској је убијено 113 жена, наводи АФП, преноси Танјуг.

_____

Post by Bluberi on Tue Jun 28, 2016 3:27 am

Feminism at the Polls

Post by William Murderface on Sat Jul 02, 2016 3:12 pm

Ispred porodične kuće porodice Savanović on je za "Blic" ispričao da se njegova ćerka dugo borila da pobegne od nasilnog supruga, ali da u tome niko nije želeo da joj pomogne.

- Pobegla je od njega. Vratila se kod nas kući dok je on bio u Nemačkoj i samo rekla da "ne može više da bude sa njim". Bio je nasilnik i stalno se od njega kod nas krila - priča Savanović.

On dodaje da su njegova ćerka i Siniša bili u braku 10 godina i da su se razveli pre devet meseci.

- Na sudu joj je rekao da ne sme da ima nekog drugog posle njega. Sudija mu je na to odgovorila da ne može da joj brani ništa kada se rastanu, ali njega to nije sprečilo - priča on u suzama.

Kako kaže, i pre nego što su se razveli Dijana je često zbog njegovih grubosti utehu i spas tražila kod porodice i svoje sestre.

- Sestri je znala da kaže: "Ako nećeš da me primiš, ja idem u reku Begeč da skočim" - teškim glasom izgovara Dijanin otac.

Foto: Privatna arhiva
Dijana

Kako kaže, Siniša je u njihovoj kući, na tavanu, imao veliki broj oružja.

- Imao je pun tavan bombi i pištolja, jer njegov otac bio na ratištu. Dijana to nije znala. Mi smo saznali danas jer se moja supruga susrela sa policijom koja ga je vodila i imala pun gepek njegovog oružja - kaže tiho on.

Savanović za "Blic" kaže da se njegova ćerka više puta obraćala socijalnim službama, ali da niko nije hteo da joj pomogne.

- Svi su joj govorili: "Istrpi". Čak su i meni rekli da ne mogu da urade ništa da joj pomognu. Najviše mi je za to krivo, za socijalne služne i socijalne radnike koji nam nisu pomogli - kaže on.

Dijanin otac dodaje i da je on sam savetovao Sinišu da ode kod lekara, međutim njega to nije zanimalo.

- Savetovao sam ga da ode kod lekara i uzme lekove za smirenje ako je nervozan, da to nije sramota. On mi je na to rekao samo: "Za živce pijem pivce" - kaže on i dodaje da je Siniša odrastao u porodici nasilnika.

- Njegov otac je tukao svoju ženu, a njegov brat svojoj ženi izbio bubreg - dodao je on.

Sveta je za "Blic" rekao da ne zna da li je Siniša tukao njegovu ćerku Dijanu, ali da zna da je rukama jako često lomio vrata i sve po kući.

- Kada su se razveli, rekli smo mu: "Uzmi sve što ste stekli, samo nam ostavi ćerku na miru...", ali nije vredelo - kaže tiho slomljeni otac.

Стефановић: Неочекивана трагедија, пуцао из илегалног оружја

ЖИТИШТЕ – Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић изјавио јутрос да је осумњичени за петоструко убиство у Житишту З.С. пуцао из аутоматског оружја које је илегално поседовао, али да је ситуација била потпуно неочекивана и да није било никаквих назнака које би указилвале на трагедију.

_____

Post by bela maca on Sat Jul 02, 2016 3:52 pm

stefanovića bih dala ser gregoru, mamu mu jebem kretensku

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by Filipenko on Sat Jul 02, 2016 6:29 pm

Lepo je Ser Gregoru, jerbo mu je dato lepo parče. Čisto sumnjam da bi nakon toga prihvatio nebojšu beogradskog, čak i u zombifikovanom stanju.

Post by Notorious on Sat Jul 02, 2016 7:08 pm

William Murderface wrote:

Samo je izgovorio ono što se prećutno podrazumeva, sklonost nasilju prema ženama se običo ne tretira kao odraz nasilničkog karaktera opštijeg tipa. To što mrcvari ženu ne znači da inače nije čo'ek dobar, na 'leb da ga mažeš, zar ne? Dok mu šaka ne dopadne neko nad kim mu se može da se iživljava, naravno.

Post by William Murderface on Sat Jul 02, 2016 7:17 pm

Ma ja mislim da je prosto lupio pre nego što je išta proverio, samo da bi skinuo svaku odgovornost sa državnih organa.

_____

Post by Veletin on Sat Jul 02, 2016 7:19 pm

William Murderface wrote:
Savanović za "Blic" kaže da se njegova ćerka više puta obraćala socijalnim službama, ali da niko nije hteo da joj pomogne.

Povika na ljude iz socijalnih službi, a duboko verujem da su sve radili u skladu sa propisima.

Post by Notorious on Sat Jul 02, 2016 7:20 pm

et Bili
Onda mu se posrećilo da lupi u skladu sa opšteprisutnim odnosom prema nasilju nad ženama.

Post by Mr.Pink on Sat Jul 02, 2016 7:21 pm

William Murderface wrote:Ma ja mislim da je prosto lupio pre nego što je išta proverio, samo da bi skinuo svaku odgovornost sa državnih organa.

po navici.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by Veletin on Sat Jul 02, 2016 7:24 pm

Stoji li negde da ne može tako da se ponaša?

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=803

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 1:02 am