feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by disident on Wed Mar 30, 2016 3:50 pm

Uostalom, ovo je vise za temu o nacosima zbog pokreta od koga dolazi, al ne mogu da je nadjem

_____
Admin
Guest

Post by Guest on Wed Mar 30, 2016 3:51 pm

moram ovo pokazem zeni sutra, nju mnogo potresa kad zene pisu ovakve stvari

inace trosna je kompliment

Post by William Murderface on Wed Mar 30, 2016 3:51 pm

Patriote srpske nam je zbirna tema o desnicarskim fringe grupama. Na politici je.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Wed Mar 30, 2016 3:53 pm

Meni ovo najjace:

Старо гесло: Он да брани, а она да рађа! 

Staro bar dve godine!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by disident on Wed Mar 30, 2016 3:55 pm

William Murderface wrote:Meni ovo najjace:

Старо гесло: Он да брани, а она да рађа! 

Staro bar dve godine!
I meni, jer ne kapiraju da je to geslo sa izlozbe o alternativnoj istoriji ili sbbkb 

Post by xie saike on Mon Apr 11, 2016 2:08 pm

evo resenja, zene pravite kolace u kujni u kojoj vec inace rintate i valjajte ih po celom svetu. cudi me da im nije predlozila i da ispred kuce na kamp stolu prodaju limunadu. 

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/udovicki-vise-od-50-odsto-zena-ekonomski-neaktivno

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by namerna prolaznica on Tue Apr 12, 2016 1:18 am

ovaj humanoid je mira marković v.2000+.

_____
poz
www.facebook.com/kucicanamoru

Post by William Murderface on Tue Apr 12, 2016 1:27 am

_____

Post by beatakeshi on Tue Apr 12, 2016 1:39 am

Pri tom toga sa kućnom radinošću kolača i tegli punih koječega ima koliko hoćeš, da je otišla na bilo koji sajam nagledala bi se tih štandova, i to traje koliko ja znam već desetak godina.
Ali kako svetski stručnjak zamišlja izlazak na svetska tržišta . Kad bolje razmislim, nama i nije loše s obzirom s kim imamo posla.

Post by William Murderface on Tue Apr 12, 2016 1:48 am

Kacio je vec Blubrru na temi o anrrivkim izborima, sli evo i ovde, jer ima veze sa ovim sto prica Kori:

https://harpers.org/blog/2016/02/nor-a-lender-be/

Back in the 1990s, Bill Clinton’s administration had made microloans a proud point of emphasis in U.S. foreign policy, and Hillary has been a micro­lending enthusiast since her first days on the national stage. She promoted it as a form of female empowerment in a famous 1995 speech she made in Beijing, and she supported micro­lending efforts wherever the First Family traveled in the 1990s—there’s an exhibit on the subject at the Clinton Presidential Library that shows Hillary giving a speech in the Gaza Strip in front of a sign that reads, women’s empowerment through micro-lending. In 1997 she cochaired a global Microcredit Summit in Washington, D.C., replete with the usual Third World delegations. Hillary’s own remarks on that occasion were unremarkable, but those of the president of the Citi­corp Foundation were well worth remembering. Here is what he said to the assembled saviors of the Third World: “Everyone in this room is a banker, because everyone here is banking on self-employment to help alleviate poverty around the world.” At the closing session of the summit, bankers joined national leaders in singing “We Shall Overcome.”

_____

Post by паће on Tue Apr 12, 2016 2:01 am

Ту јој мало фали и податак о броју привредно деактивираних мушкараца...

Баш јутрос рекох да се надам да је сива привреда жива и здрава, јер је ова светлосива само музара за власт. Чуо сам више прича од људи који су покушавали да отворе овакву или онакву радњу, или и отворили па затворили - то је ужас. Одеру те и пре него што почнеш да зарађујеш.

На пар километара пре скретања за Царску Бару има нова бензинска пумпа. Сређена, цакум пакум, приступни пут, струја, одлична локација (јер од Пупиновог моста до улаза у Зрењанин има укупно једна пумпа, у Ченти, а и та је онако мало та тране и успео сам да је промашим иако знам друм напамет)... и ево већ шесту годину гледам како никако не почиње да ради. Нема чак ни истакнуте фирме, ништа, само ноћни чувар гледа у некакво екранче. Црева су под цирадом, светла већином погашена.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.
Guest

Post by Guest on Tue Apr 12, 2016 3:42 am

disident wrote:
William Murderface wrote:Meni ovo najjace:

Staro bar dve godine!
I meni, jer ne kapiraju da je to geslo sa izlozbe o alternativnoj istoriji ili sbbkb 

Ne kapiraju ni jedni ni drugi jer plakatu nedostaje odmak, posredi je veran falsifikat alternativne stvarnosti koji ti ničim ne saopštava da je u pitanju umetnički rad. Pravljenje tog plakata je kao kada vidiš masovnu tuču na ulici i hitneš skakavac ka gomili, pa ko uhvati njegovo je.

A uostalom zašto bi i kapirali kada je geneza nebitna u svetlu činjenice da su neonacisti izvršili aproprijaciju plakata.

Post by Xexoxical Endarchy on Mon Apr 18, 2016 6:28 pm

“I was angry because she was raped, that’s one thing. But she was so beautiful, the mayor should have been first. What a waste.” The mayor to whom he was referring, by the way, is himself, Rodrigo “Digong” Duterte, mayor of Davao City on the southern island of Mindanao in the Philippines. That’s the kind of dark, cruel joke most people would be embarrassed to tell (or even hear) in the privacy of their own homes, yet it’s one that Duterte, a front-running candidate for president of the Philippines, told publicly.

Post by plachkica on Tue Apr 19, 2016 12:52 am

Neki red mora da se zna:

http://www.index.hr/black/clanak/crkveni-savjeti-iz-bjelovara-postuj-muza-svoga-daj-mu-i-kad-ne-zelis/887939.aspx

U KATEDRALI svete Terezije Avilske u Bjelovaru pojavio se letak kojim se uz reklamu za knjigu nalazi i nekoliko savjeta kako očuvati brak. Odnosno, kako ih oni nazivaju, načela koja mogu spasiti vaš brak.

"Žena iskazuje poštovanje držeći se šest načela ili koncepata, koje vidimo u nastavku. Time svojem mužu pokazuje koliko joj je on važan, nezamjenjiv", poručuju autori letka.

Najviše pažnje izazvalo je posljednje, šesto načelo, koje ukratko ženama poručuju da nema "ne mogu".

"Poštujem li njegovu potrebu za spolnim odnosom sa mnom i onda kada za to nisam raspoložena?", pitanje je koje bi si po ovom crkvenom letku trebala postaviti svaka žena. Ako je odgovor na njega ne, žena bi trebala razmisliti o tome da promijeni svoje ponašanje.
Osim toga žena se treba zapitati je li uvijek uz svog muža i daje li mu do znanja da ga podupire u njegovom poslu i svemu oko čega se trudi. Osim toga, žena muškarcu mora pokazati da poštuje i cijeni njegovu želju da štiti nju i njihovu obitelj te da se brine o njima, a to mora i izreći.

"Priznajem li njegov primarni autoritet koji mu pripada zbog njegove odgovornosti za mene (uključujući spremnost da umre za mene)? Puštam li ga da on bude vođa", još je jedno pitanje koje bi si trebala postaviti svaka prava supruga.

Letak nadalje savjetuje ženama da ne vjeruju u svoju intuiciju (koja se našla pod navodnicima) već samo svom mužu te da provode vrijeme rame uz rame s njim.

Za one kojima ovaj letak nije dovoljno savjetodavan, tu je i knjiga koja obećava svašta: "U knjizi pročitajte kako je svoj brak spasila žena koju je muž prevario i ostavio".

Jer naravno, svaka žena treba dati sve od sebe da zadrži takvog muža.

Post by Filipenko on Tue Apr 19, 2016 1:39 am

Meni je to super. Uvek mogu da naše lokalce koji razmišljaju na sličan način optužim za katoličanstvo™.

Post by паће on Sat Apr 30, 2016 6:08 pm

Улажем 1 падеминаумРЖ, због овог стиха са Вукајлије:

и најбољи коњ у блато падне
и најпоштенија жена на крају дадне

Уместо да се гњавимо око родно упарених израза за сва могућа занимања и радна места (демагогиња, медицински сестрац/сестар, руковалица грађевинским машинама), зар не би било паметније да разбијамо ову подвалу.

Пази, која се јебе је непоштена. Еј бре, реч поштење је била резервисана за држање часне речи, поштен је ко те неће слагати, преварити, ко неће узети мито, ко неће утећи да не врати дугове. Јебање ту није играло - осим кад треба окарактерисати жену.

Ја б' радије ту нешто мењао, нпр. увео равноправну примену ове речи на оба пола.

_____
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by beatakeshi on Sun May 01, 2016 1:42 am

Polako. Prvo da se utvrdi odakle doalzi to "poštenje" - ako je od posta onda ne znam čemu te tvoje primedbe. Sa priličnom izvesnošću možemo tvrditi da narečeno poštenje nema veze sa poštom. (Osim u poznatom slučaju službenice PTT-a)

Post by паће on Sun May 01, 2016 2:33 am

beatakeshi wrote: nema veze sa poštom. (Osim u poznatom slučaju službenice PTT-a)

Побркао си са општењем, што се често догађа.

_____

Post by AnaDilajt on Sun May 01, 2016 3:24 am

паће wrote:Уместо да се гњавимо око родно упарених израза за сва могућа занимања и радна места (демагогиња, медицински сестрац/сестар, руковалица грађевинским машинама), зар не би било паметније да разбијамо ову подвалу.

Here's a crazy idea - i znam da je zaista crazy, ali saslušajte me - why not both?

_____
As Thomas Jefferson once said, “Never trust quotes you find on the internet.”

Post by паће on Sun May 01, 2016 6:32 am

Е, "што да не" је био мој аутоматски одговор на скоро свако "зашто" већ деценијама, него... мени је ово за ред величине јаче. То што се језик није снашао па смислио двојне или неутралне изразе за гомилу занимања, то је кашњење. То што се под изразом поштење подразумевају темељно различите ствари, зависно од рода, то је увреда.

Замисли овакав дијалог:

- Не знам да ли да узмем Перу за ортака, делује ми као поштен човек...

- Ма које поштен, јуче је признао да је нешто укресо прексиноћ.

_____

Post by beatakeshi on Sun May 01, 2016 6:50 am

паће wrote:
beatakeshi wrote: nema veze sa poštom. (Osim u poznatom slučaju službenice PTT-a)

Побркао си са општењем, што се често догађа.
Nije žena opštena nego poštena. Disklesija, događa se.

Post by No Country on Sun May 01, 2016 9:11 am

Си кренуо паћетизмима на Паћета? Храбро...

Јесте, Паће, жена која воли секс је у Србији курва, мушкарац је швалер, фаца, алфа. Ниси баш богзна шта ново открио? (И шта који клинац уопште очекујеш од Вукајлије?)

Post by паће on Sun May 01, 2016 9:54 am

No Country for Old Man wrote:Си кренуо паћетизмима на Паћета? Храбро...

Јесте, Паће, жена која воли секс је у Србији курва, мушкарац је швалер, фаца, алфа. Ниси баш богзна шта ново открио? (И шта који клинац уопште очекујеш од Вукајлије?)

Од Вукајлије, да ме подсети понекад на понешто од чега сам се изоловао. И да наиђе понека искра довитљивости, а наиђе. Рецимо, малопре (из архиве), "Алкохол није одговор, ал' помаже да заборавиш питање".

Ал ово са дефиницијом поштења, то је онако из основа природе и друштва. И по мени много већи трн у оку него то што немамо добар израз за мизантропицу.

_____

Post by Notorious on Sun May 01, 2016 10:47 am

паће wrote:
No Country for Old Man wrote:Си кренуо паћетизмима на Паћета? Храбро...

Од Вукајлије, да ме подсети понекад на понешто од чега сам се изоловао. И да наиђе понека искра довитљивости, а наиђе. Рецимо, малопре (из архиве), "Алкохол није одговор, ал' помаже да заборавиш питање".

Ал ово са дефиницијом поштења, то је онако из основа природе и друштва. И по мени много већи трн у оку него то што немамо добар израз за мизантропицу.

Nr znam kako ikome uspeva da se izoluje od produkata mentalne žabokrečine poput ovoga koji je NCfOM pomenuo. Meni ne polazi za rukom, izviru bukvalno odasvud, manje ili više kamuflirani, jedino što sam uspela da naučim je da se ne trzam previše, ne trošim vreme na ubeđivanje i nagazim po potrebi. Taj hehe obrazac u percepciji ženskog je kod mnogih skoro pa refleksna reakcija, smrtno se uvrede i razdžilitaju kad im se ukaže na konotaciju, gde bi to oni, tako ultraliberalni, sigurno učitava, militantna feministkinja (frustrirana, nedojebana i sl. se podrazumeva, već je ugrađeno u pojam).

Post by AnaDilajt on Sun May 01, 2016 11:06 am

@паће Znači feminizam samo da se bavi nasiljem nad ženama i to samo onim koje završava ubistvom? Jer ako ćemo da rangiramo šta je teže od čega pa valjda će to na kraju da ispadne kao najteže... Valjda jedan globalni pokret ima kapaciteta da se u isto vreme bavi raznim pitanjima, od život-smrt pitanja pa sve do onih "kozmetičkih".

_____
As Thomas Jefferson once said, “Never trust quotes you find on the internet.”

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Nov 14, 2018 8:25 am