feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 7:23 pm

паће wrote:Падеминаум да питам како се исправно зове морнар женског рода: морнарка, морнарица или некако треће?

A šta tebi kao poznavaocu jezika zvuči najadekvatnije?

Post by fernoux-h on Sat Oct 17, 2015 7:24 pm

Zašto mi ne odgovoriš na pitanje - da li podržavaš upotrebu državne sile protiv fašista?

Last edited by fernoux-h on Sat Oct 17, 2015 7:24 pm; edited 1 time in total

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by plachkica on Sat Oct 17, 2015 7:24 pm

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:Nisi u stanju ni da osvestiš svoju poziciju privilegovanog maskuliniteta nego si ubeđen da je tvoj lični osećaj za rogobatno(tm) objektivna istina.

Naravno da sam "osvestio" tu svoju poziciju i naravno da nije u pitanju samo lični osećaj već su to i društvene konvencije. Samo što mene za to zabole kurac, ne lamentiram nad uspostavljenim društvenim konvencijama i ne planiram da živim na marsu.

Kao što sam već rekao, neke žene u ovom društvu (one koje pripadaju višim slojevima) kukaju nad tim društvenim konvencijama i žele da ih promene "rodno senzibilisanim jezikom". To nisu nikakve "borkinje", već depresivne i smorene žene koje kukaju nad nehumanošću društva i volele bi da žive van njega. Jake žene nalaze se negde drugde, na terenu gde važe posebna pravila, pravila koje ove prve teško mogu da shvate i razumeju. One su se izborile u jednoj seksističkoj i "mizoginoj" sredini, jer sa ovom "tolerantnom" nisu ni imale dodira. Ove stvarne jake žene (dakle žene koje se zaista bore negde i ne postoje samo u nekom liberalnom, ili kom god fantazmu) nemaju nikakav problem sa time da koriste muške (seksističke) nazive za različita zanimanja - one su uostalom shvatile da mogu da se probiju u ovom (patrijarhalnom) društvu baš tako što će preuzeti simboličko polje muškarca.

Je l Svetlana Ražnatović jaka žena?
Marija Perković?

(Ostalima izvinjenje što sam njih dve stavila u isti post.)

Post by bela maca on Sat Oct 17, 2015 7:24 pm

već ti je odgovorila al ti po svoj prilici ne umeš da čitaš.

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 7:25 pm

fernoux-h wrote:Zašto mi ne odgovoriš na pitanje - da li podržavaš upotrebu državne sile protiv fašista?

Hoću, hoću, al kad ti odgovoriš na sva pitanja koja si do sad ignorisao.

Post by fernoux-h on Sat Oct 17, 2015 7:26 pm

plachkica wrote:
fernoux-h wrote:

Naravno da sam "osvestio" tu svoju poziciju i naravno da nije u pitanju samo lični osećaj već su to i društvene konvencije. Samo što mene za to zabole kurac, ne lamentiram nad uspostavljenim društvenim konvencijama i ne planiram da živim na marsu.

Kao što sam već rekao, neke žene u ovom društvu (one koje pripadaju višim slojevima) kukaju nad tim društvenim konvencijama i žele da ih promene "rodno senzibilisanim jezikom". To nisu nikakve "borkinje", već depresivne i smorene žene koje kukaju nad nehumanošću društva i volele bi da žive van njega. Jake žene nalaze se negde drugde, na terenu gde važe posebna pravila, pravila koje ove prve teško mogu da shvate i razumeju. One su se izborile u jednoj seksističkoj i "mizoginoj" sredini, jer sa ovom "tolerantnom" nisu ni imale dodira. Ove stvarne jake žene (dakle žene koje se zaista bore negde i ne postoje samo u nekom liberalnom, ili kom god fantazmu) nemaju nikakav problem sa time da koriste muške (seksističke) nazive za različita zanimanja - one su uostalom shvatile da mogu da se probiju u ovom (patrijarhalnom) društvu baš tako što će preuzeti simboličko polje muškarca.

Marija Perković?

Ceca je svakako dobar primer.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by plachkica on Sat Oct 17, 2015 7:27 pm

fernoux-h wrote:Zašto mi ne odgovoriš na pitanje - da li podržavaš upotrebu državne sile protiv fašista?

U čemu je problem podržavanja državne sile protiv fašista?
Ako se ne varam u državi Srbiji je bilo kakvo ispoljavanje fašizma zabranjeno,
ako je jedini način da se zakon ispoštuje primena sile, gde je problem?

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 7:27 pm

plachkica wrote:
fernoux-h wrote:

Marija Perković?

Pa na ovo ti je već odgovorio. Jake žene su Svetlana Ražnatović, Seka Aleksić i pokojna Ksendža. Jaka žena - mrtva žena, moja plachkice.

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 7:30 pm

fernoux-h wrote:
plachkica wrote:

Marija Perković?

Odličan! Žena nad kojom se iživljavaju ratni zločinci i razni krimosi - kakva snaga, svaka čast!

Post by plachkica on Sat Oct 17, 2015 7:33 pm

fernoux-h wrote:
plachkica wrote:

Marija Perković?

Za šta je dobar primer?

A Marija Perković?

Post by fernoux-h on Sat Oct 17, 2015 7:35 pm

plachkica wrote:A Marija Perković?

Šta s njom?

_____

Post by plachkica on Sat Oct 17, 2015 7:37 pm

Da li je ona jaka žena?

A nisi mi odgovorio ni na pitanje gde je problem kad država upotrebljava fizičku silu
protiv grupa koje su zakonom zabranjene?

Post by No Country on Sat Oct 17, 2015 7:41 pm

bela maca wrote:
Ето како PC ђаво није баш обавезно црн.
де није, тера заблуделу српчад да цртају ратка по зидовима и пишу хвала ти за сребреницу :паће:

Извињавам се на непрецизности, као "не тако лош PC" сам циљао на модификацију значења енглеске речи "nurse" (не у глаголском облику!), јербо је иста била директна последица PC-ја. Сам PC може у разним културама да значи најразличитије ствари, а често и оно од чега се нама PC ликовима западног типа помало окрене желудац (нпр. на ППП је PC Хрвате сматрати као народ склон геноциду, или овај твој пример са Младићем).

Post by plachkica on Sat Oct 17, 2015 7:43 pm

sejlor wrote:
fernoux-h wrote:

Odličan! Žena nad kojom se iživljavaju ratni zločinci i razni krimosi - kakva snaga, svaka čast!

Ako ja dobro shvatam, ferveks je za silu, ali neorganizovanu, svako se bije sa svakim pa ko pobedi taj zauzima tron,
ko pozove državu da se umeša taj je pička, jer jedina sila koja je nepoželjna i nedopustiva je državna sila.

A ovaj ideal žene koja se bori u muškom svetu za neke benefite liči na veličanje udovica po ruralnim predelima
(javno: svaka joj čast! izvela je decu na put! kako će jadna sama! žena borac!) dok se u prisnijim razgovorima tim ženama
motri svaki korak, svaka izgovorena reč i stub srama im ne gine ako se zamere nekom bitnijem u zajednici.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 17, 2015 7:44 pm

William Murderface wrote:
Verterdegete wrote:

Ovde atmosfera polako ali sigurno pocinje da podseca na onu sa PPP.

Putuj, igumane!

Ne brini, picajzlice, ispunicu ti zelju.

Post by William Murderface on Sat Oct 17, 2015 7:49 pm

Verterdegete wrote:
William Murderface wrote:

Putuj, igumane!

Ne brini, picajzlice, ispunicu ti zelju.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bela maca on Sat Oct 17, 2015 7:55 pm

No Country for Old Man wrote:
bela maca wrote:
де није, тера заблуделу српчад да цртају ратка по зидовима и пишу хвала ти за сребреницу :паће:

Извињавам се на непрецизности, као "не тако лош PC" сам циљао на модификацију значења енглеске речи "nurse" (не у глаголском облику!), јербо је иста била директна последица PC-ја. Сам PC може у разним културама да значи најразличитије ствари, а често и оно од чега се нама PC ликовима западног типа помало окрене желудац (нпр. на ППП је PC Хрвате сматрати као народ склон геноциду, или овај твој пример са Младићем).
ма ја сам само реаговала на мешање ћирилице и латинице
ђаво рс = ђаво републике српске
спрдња шега.

Post by No Country on Sat Oct 17, 2015 7:59 pm

Kako sam svetski glup! :-)

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 7:59 pm

plachkica wrote:
sejlor wrote:

Ako ja dobro shvatam, ferveks je za silu, ali neorganizovanu, svako se bije sa svakim pa ko pobedi taj zauzima tron,
ko pozove državu da se umeša taj je pička, jer jedina sila koja je nepoželjna i nedopustiva je državna sila.

A ovaj ideal žene koja se bori u muškom svetu za neke benefite liči na veličanje udovica po ruralnim predelima
(javno: svaka joj čast! izvela je decu na put! kako će jadna sama! žena borac!) dok se u prisnijim razgovorima tim ženama
motri  svaki korak, svaka izgovorena reč i stub srama im ne gine ako se zamere nekom bitnijem u zajednici.

Da, to. A i čini mu se da njemu 'izboriti se' (u ovom kontekstu ženske borbe) znači doći do keša, a na tom putu istrpeti razna poniženja. Ne kapira da se feministkinje ne bore za keš nego za jednakost (odnosno da tih poniženja ne bude).

Post by паће on Sat Oct 17, 2015 9:29 pm

sejlor wrote:
паће wrote:Падеминаум да питам како се исправно зове морнар женског рода: морнарка, морнарица или некако треће?

A šta tebi kao poznavaocu jezika zvuči najadekvatnije?

Да знам, не бих питао.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by Anđe'o on Sat Oct 17, 2015 9:39 pm

Zanimljiva je inače logika po kojoj bi se mornar ženskog roda zvao mornarka, mornarica ili mornarkinja - sve tri imenice bi se gradile tako što bi se na mornar (sve sa muškim nastavkom) dodao nastavak za ženski rod. A drugačije nikako ne može, jer bi bilo morka ili moreka, morenica, morekinja i ne znam šta bi još sve bilo moguće. Nemam pojma, 'bem li ga.

Post by William Murderface on Sat Oct 17, 2015 9:42 pm

Pa i čistačica je čistač-ica, nije čistica. I učiteljica je učitelj-ica, a ne učica. Ne vidim šta te zbunjuje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Anđe'o on Sat Oct 17, 2015 9:43 pm

Pa zbunjuje me to - gde je ravnopravnost ako u ženskom rodu, u stvari, imaš nastavke i za muški i ženski rod.
Guest

Post by Guest on Sat Oct 17, 2015 9:44 pm

problem moze praviti i kongresmenka (tako kazu stvarno, a ne kongresvumen) i biznimenka

Post by sejlor on Sat Oct 17, 2015 9:45 pm

Ombudsmanka

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Dec 11, 2018 1:07 am