feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 3:49 am

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:

Ti stvarno ne kapiraš koliko je glupo ovo što si napisao?

Naravno da su neka zanimanja oduvek imala ženski rod, a neka druga nisu, šta misliš zašto?  Argument 'zato što je tako oduvek' je najgluplji argument konzervativaca ikada izmišljen.

Pa ja to nisam ni rekao.

sejlor wrote:Srpskohrvatski jezik poznaje nazive zanimanja u ženskom rodu, reč koja označava zanimanje u ženskom rodu ne može biti ni blizu 'rogobatna' kao kombinacija ženskog ličnog imena i naziva zanimanja u muškom rodu.

Naravno da ovo nije tačno. Trenerka (ili trenerica ) Mira Đorđević ne zvuči bolje od trener Mira Đorđevič. Pilotkinja Mira Đorđević jeste rogobatno, dok pilot Mira Đorđević to nije.

Kolko si ti glup jebote. Nisi u stanju ni da osvestiš svoju poziciju privilegovanog maskuliniteta nego si ubeđen da je tvoj lični osećaj za rogobatno(tm) objektivna istina.

Inače, jesi rekao si - da je nešto OK zato što je oduvek tako, a nešto drugo nije OK zato što nije oduvek.

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 3:51 am

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:

Ja sam ti na pitanje odgovorila, što se praviš lud? Bilo koja fizička sila. Fizička sila upotrebljena protiv fašista = opravdana fizička sila.

Aj sad polako, lepo da odgovoriš na sva jednostavna, tebi postavljena pitanja.

Kakva fizička sila? Od strane koga?

Ajde da budemo ozbiljni i da ne izvrdavamo više. Jedina sila koja se u ovom društvu primenjuje protiv "fašista" je ona koju sprovodi država. Ti si mislila na tu "silu", zar ne? (Ili ne samo na tu, ali i na tu vrstu odgovora)

Ajoooj..

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 3:52 am

E, aj ne hranite trola više.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 3:53 am

Kako me ovi dijalozi izmedju fernouxa i sejlor podsecaju na pocetak neke romanticne komedije...  

Post by No Country on Sun Oct 18, 2015 3:54 am

паће wrote:
No Country for Old Man wrote:Пример речи nurse (медицинска сестра). До пре извесног времена су "медицинског брата" обично називали medic (што је неутралнији израз, медицински техничар) али сада лепо кажу "nurse" и за мушкарце у том занимању, одомаћило се/ социјализовало, и свима потаман. Пример речи која је модификовала сопствено значење.

На српском би то већ теже ишло, сестра је сестра... 

С тим што nurse значи и дојити... да.

Тако је, I stand corrected. Ето како PC ђаво није баш обавезно црн.

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 3:54 am

bela maca wrote:јесте, мени звучи неприродно

A pusti ga, mukica. Ja tek sada kapiram da on nije u stanju da razume da to što nešto njemu zvuči 'rogobatno' ne znači da to svima mora tako da zvuči, i obrnuto.

Post by fernoux-h on Sun Oct 18, 2015 3:54 am

sejlor wrote:
fernoux-h wrote:

Kakva fizička sila? Od strane koga?

Ajde da budemo ozbiljni i da ne izvrdavamo više. Jedina sila koja se u ovom društvu primenjuje protiv "fašista" je ona koju sprovodi država. Ti si mislila na tu "silu", zar ne? (Ili ne samo na tu, ali i na tu vrstu odgovora)

Ajoooj..

Šta ajoj?

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 3:55 am

sticem utisak da nam je ovde promakla carska fora, pa samo da ukazem

Post by паће on Sun Oct 18, 2015 3:55 am

No Country for Old Man wrote:
Тако је, I stand полит'ћки corrected. Ето како PC ђаво није баш обавезно црн.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 3:56 am

William Murderface wrote:E, aj ne hranite trola više.

Pa ne znam, čini mi se da je više 'hranjenje trola' kad neko sa trolom razgovara kao sa pristojnim sagovornikom..

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 3:57 am

Šuvar i varivo wrote:

Šta?  Da jezik svakako nije prirodan?

Post by bela maca on Sun Oct 18, 2015 3:57 am

Ето како PC ђаво није баш обавезно црн.
де није, тера заблуделу српчад да цртају ратка по зидовима и пишу хвала ти за сребреницу :паће:
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:02 am

паће wrote:

Verterdegete wrote:Tehnicar

Синиша, др?

Aman, zene sa srednjom medicinskom su medicinske sestre. Muskarci su medicinski tehnicari.

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 4:03 am

Pa ne znam, čini mi se da je više 'hranjenje trola' kad neko sa trolom razgovara

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:04 am

William Murderface wrote:

Pa ne znam, čini mi se da je više 'hranjenje trola' kad neko sa trolom razgovara

Haha, promiče ti razlika između hranjenja trola i hranjenja trola govnima.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:05 am

sejlor wrote:
Šuvar i varivo wrote:

Šta?  Da jezik svakako nije prirodan?
presla je na cirilicu u isto vreme kad je presla na "zna se ko vozi traktor a ko otvara kapiju "

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 4:07 am

et sejl

Ne promiče mi, nema razlike, oba su jednako besmislena. Trol je trol jer mu je svejedno da li ga hraniš govnima ili argumentima, samo dok ga hraniš.

_____

Post by fernoux-h on Sun Oct 18, 2015 4:08 am

sejlor wrote:Nisi u stanju ni da osvestiš svoju poziciju privilegovanog maskuliniteta nego si ubeđen da je tvoj lični osećaj za rogobatno(tm) objektivna istina.

Naravno da sam "osvestio" tu svoju poziciju i naravno da nije u pitanju samo lični osećaj već su to i društvene konvencije. Samo što mene za to zabole kurac, ne lamentiram nad uspostavljenim društvenim konvencijama i ne planiram da živim na marsu.

Kao što sam već rekao, neke žene u ovom društvu (one koje pripadaju višim slojevima) kukaju nad tim društvenim konvencijama i žele da ih promene "rodno senzibilisanim jezikom". To nisu nikakve "borkinje", već depresivne i smorene žene koje kukaju nad nehumanošću društva i volele bi da žive van njega. Jake žene nalaze se negde drugde, na terenu gde važe posebna pravila, pravila koje ove prve teško mogu da shvate i razumeju. One su se izborile u jednoj seksističkoj i "mizoginoj" sredini, jer sa ovom "tolerantnom" nisu ni imale dodira. Ove stvarne jake žene (dakle žene koje se zaista bore negde i ne postoje samo u nekom liberalnom, ili kom god fantazmu) nemaju nikakav problem sa time da koriste muške (seksističke) nazive za različita zanimanja - one su uostalom shvatile da mogu da se probiju u ovom (patrijarhalnom) društvu baš tako što će preuzeti simboličko polje muškarca.

Last edited by fernoux-h on Sun Oct 18, 2015 4:14 am; edited 1 time in total

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:09 am

William Murderface wrote:et sejl

Ne promiče mi, nema razlike, oba su jednako besmislena. Trol je trol jer mu je svejedno da li ga hraniš govnima ili argumentima, samo dok ga hraniš.

Ovde atmosfera polako ali sigurno pocinje da podseca na onu sa PPP.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:10 am

au leb te jebo.

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:13 am

Šuvar i varivo wrote:au leb te jebo.

+10000 

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 4:15 am

Verterdegete wrote:

Ovde atmosfera polako ali sigurno pocinje da podseca na onu sa PPP.

Putuj, igumane!

_____

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:16 am

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:Nisi u stanju ni da osvestiš svoju poziciju privilegovanog maskuliniteta nego si ubeđen da je tvoj lični osećaj za rogobatno(tm) objektivna istina.

Naravno da sam "osvestio" tu svoju poziciju i naravno da nije u pitanju samo lični osećaj već su to i društvene konvencije. Samo što mene za to zabole kurac, ne lamentiram nad uspostavljenim društvenim konvencijama i ne planiram da živim na marsu.

Kao što sam već rekao, neke žene u ovom društvu (one koje pripadaju višim slojevima) kukaju nad tim društvenim konvencijama i žele da ih promene "rodno senzibilisanim jezikom". To nisu nikakve "borkinje", već depresivne i smorene žene koje kukaju nad nehumanošću društva. Jake žene nalaze se negde drugde, na terenu gde važe posebna pravila, pravila koje ove prve teško mogu da shvate i razumeju. One su se izborile u jednoj seksističkoj i "mizoginoj" sredini, jer sa ovom "tolerantnom" nisu ni imale dodira. Ove stvarne jake žene (dakle žene koje se zaista bore negde i ne postoje samo u nekom liberalnom, ili kom god fantazmu) nemaju nikakav problem sa time da koriste muške (seksističke) nazive za različita zanimanja - one su uostalom shvatile da mogu da se probiju u ovom (patrijarhalnom) društvu baš tako što će preuzeti simboličko polje muškarca.

Su to one što su uspele da se izbore za to da im dečko kontroliše život? Svaka čast!

edit: Je l ti uopšte znaš šta je simboličko polje ili se samo tripuješ da ćeš zvučati manje glupo ako koristiš izraze za koje baš nisi siguran šta znače?

Post by паће on Sun Oct 18, 2015 4:22 am

Падеминаум да питам како се исправно зове морнар женског рода: морнарка, морнарица или некако треће?

_____
то ја бришем, некад милице некад не
I want to be Bujumbura for a while. Then I'll can say Bujumbura is a place I've been.

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:22 am

Kažem ti Willi, kad budu prestali svi koji ga ustvari ohrabruju da bulazni i stalkuje, prestajem i ja

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Nov 15, 2018 2:04 am