Zbirka slika

Share

Re: Zbirka slika

Post by William Murderface on Fri Aug 04, 2017 2:39 am

Ma jasno, al mene ipak stra od dzinovske patrijarhove glave, kao i od ljudi koji su spremni da je okace na zid svog doma.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Hubert de Montmirail on Fri Aug 04, 2017 2:52 am

Evo za Filipa, da ne kaže da nema

Hegedušić, 12 reprodukcija spomen kuće na Tjentištu, svega 60 kuna

_____
Proud to be Scottish

Post by Filipenko on Fri Aug 04, 2017 10:00 am

Hubert de Montmirail wrote:
Filipenko wrote:Zašto po gomili galerija i prodajnih mesta ima pun kurac svetaca, mrtve prirode, prizora iz ničijeg života, ali zato nijedne inspirišuće slike sa motivima narodnooslobodilačke borbe i/ili revolucije?

Većina svetaca zapravo i jesu neka vrsta revolucionara.

Većina su neki idioti koji su se svesrdno prepustili sektašenju, rasprodali imovinu, skupljali fukaru oko sebe, prestali da se kupaju i smrdeli po gradu, pa su državni činovnici rimske imperije hteli da ih disciplinuju, pa nakon demonstriranja bezobrazluka i bahatosti osudili na neku težu kaznu, tokom koje su krenuli da nešto seru protiv vlasti, a onda - zna se.

Post by Indy on Fri Aug 04, 2017 10:08 am

da nešto seru protiv vlasti

You're making America great again.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by Filipenko on Fri Aug 04, 2017 10:10 am

Zapravo, to je bio projekat "Making Rome great again!"

Ali se Konstantin preračunao i zajebao i nas ostale evo skoro za 2000 godina.

Post by fikret selimbašić on Fri Aug 04, 2017 10:48 am

Hubert de Montmirail wrote:Evo za Filipa, da ne kaže da nema

Hegedušić, 12 reprodukcija spomen kuće na Tjentištu, svega 60 kuna

Vodič, neka lijepa cura, koja je bila zadužena za moju grupu kad smo kao osnovci pohodili Tjentište i tamošnji muzej, pred ovom slikom nam je rekla da obratimo pažnju na to kako zločinci nemaju naslikane uši. Nema ih zbog toga što su bili gluhi na jauke žrtava. To sa zločinački ušima i onaj mršavi ker što zajedno sa zločincima ide u paklenu rupu su mi ostali najjači utisci sa te Hegedušićeve kompozicije. Tek sad, trideset godina kasnije, vidim da onaj Italijan skroz desno ima oba uha a ovaj u plavoj uniformi (Bugarin?) ima jedno.

Šteta što je oglas neaktivan, lagano bih dao petnaest km za ovo.

Post by Hubert de Montmirail on Fri Aug 04, 2017 11:36 am

Nisam znao to, mada sjebava koncepciju to sto Bugarin ima uvo a Talijan oba. Potrazi na netu, sigurno jos ima ovih reprodukcija u prodaji, video sam da ima na Kupindu ali ne cela serija vec samo pojedinacni komadi.

Ja inace jako volim Hegedusica, ona njegova slika sa lesom kojeg je nanela poplava je jedna od najupecatljivijih i najpotresnijih koje sam ikada video.

_____
Proud to be Scottish

Post by fikret selimbašić on Fri Aug 04, 2017 11:56 am

Hubert de Montmirail wrote:Nisam znao to, mada sjebava koncepciju to sto Bugarin ima uvo a Talijan oba. Potrazi na netu, sigurno jos ima ovih reprodukcija u prodaji, video sam da ima na Kupindu ali ne cela serija vec samo pojedinacni komadi.

Ja inace jako volim Hegedusica, ona njegova slika sa lesom kojeg je nanela poplava je jedna od najupecatljivijih i najpotresnijih koje sam ikada video.

Tražim, tražim i nešto od toga u većoj rezoluciji da odštmpam na platno, onako kako si predložio Ottu. Sad sam vidio i Poplavu, predobra.

Da pojasnim i zašto mi je ker ostao u sjećanju. Neko od učenika je primijetio da kako se krećeš pored zida na kojem je slika, glava kera te prati i i uvijek je okrenuta prema tebi. Pet-šest puta sam prošao pored i ta glava se okretala za mnom a prazne očne duplje su sve vrijeme bile uperene u mene. Ne znam je li ta optička varka namjerna ili slučajna ali jeza podilazi od nje.

Last edited by fikret selimbašić on Fri Aug 04, 2017 12:07 pm; edited 1 time in total

Post by Hubert de Montmirail on Fri Aug 04, 2017 12:00 pm

imam negde na disku monografiju o Hegedusicu ali ne mogu da se setim cega sve u ima, javicu popodne

_____
Proud to be Scottish

Post by Filipenko on Fri Aug 04, 2017 1:00 pm

Volim kada Italijanima i Nemcima odsečemo uši.

Kundakom.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jan 20, 2018 10:12 am