планинарење

Share

планинарење

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 26, 2015 10:59 am

Није да терам контру сејлор, ал трчање ми стварно некако досадно, као и теретана, немаш циљ, (океј, циљ може бити здравље и супер изглед, кондиција и слично, али некако ми то нису довољно мотивишући разлози) мислим на узвишени циљ, неки подухват, остварење дела. Као рецимо, када би Марко Краљевић тренирао да би се обрачунао са Мусом Кесеџијом, или Беовулф да би средио Грендала, то су били неки циљеви вредни свакодневног вежбања. Данас тога нема, модерна су времена, оружја су софистицирана, компјутерска. Код планинарења има више циљева: орјентација, сналажење, освајање врха, упознавање природних лепота... (и то може да досади и да дође до презасићења, па ипак, узбудљивије је од трчања). И још један мотивишућу фактор, нема одустајања, кад си у планини, не можеш да тек тако одустанеш, јер неће доћи хелихоптер по тебе, мораш се извући или до циља или до најближег асфалта. Снимак из 2012. који сам начинио на врху Суве планине.  

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Re: планинарење

Post by Indy on Sat Sep 26, 2015 11:04 am

A dobro... A zašto ne može i teretana i trčanje i planinarenje? Jel' mora da se izabere samo jedno?

I kako je za cilj ne pobediti nekog Musu Kesedžiju, već npr. pobediti svoja sopstvena ograničenja?

Misli o tome.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else
Guest

Post by Guest on Sat Sep 26, 2015 11:22 am

Ima se cilj u trčanju, svaki put kada izađeš na stazu, tako se i zove, cilj.

Kjut je i planinarenje, ali je time consuming u burstu, ne onako lepo iscepkano, u paraleli sa ostatkom života.

Post by uskok i ajduk on Sat Sep 26, 2015 11:41 am

Indy wrote:A dobro... A zašto ne može i teretana i trčanje i planinarenje? Jel' mora da se izabere samo jedno?

I kako je za cilj ne pobediti nekog Musu Kesedžiju, već npr. pobediti svoja sopstvena ograničenja?

Misli o tome.

Ко каже да не може. Говорио сам о сопственој мотивацији. Вероватно има суперхероја који могу и и и и. (па и пикадо успут, док једним оком читају Шекспира) Моја "три и" су: шах, пливање и планинарење, првенствено зато што нису само то, него пружају и одређено спиритуално (секташи стоп  ) искуство. Неком другом биће нешто друго спиритуалније, али поента је нешто друго: да спорт не би требао бити само средство за дотеривање тела, него одређена духовна сеанса, начин да се пробуде у човеку скривени потенцијали, окидач за радикалну промену, сазревање. Насупрот оваквој концепцији, савремена рекреација се не пропагира да бисмо нешто променили (еволуирали), него да бисмо лакше поднели стрес и ружну свакодневицу.У том смислу трчање је за конзервативце, који би да све остане као што је и било, само ето, да мало смање субјективни осећај да нешто не ваља. 

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Aug 18, 2017 4:22 pm