Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by uskok i ajduk on Wed Oct 07, 2015 11:44 pm

fernoux-h wrote:Ako nisi liberal - odmah si nacionalista, i obrnuto.

_____
 "izgleda nam je srpski i deseksualizovao komunikaciju" - sejlor

"Ана Брнабић - змај 3.0  је унапређена верзија аналогно-епског змаја 1.0 и дигитално-системског змаја 2.0...  отклањајући грешке. али истовремено спајајући у себи најбоље особине од претходна два модела постала је такорећи терминатор за духовну љотићевштину."
- ускок, оригинални мислилац
Guest

Post by Guest on Wed Oct 07, 2015 11:56 pm

Joj, sta ti radis, Uskoce...

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 12:23 am

fernoux-h wrote:Pa nije zloupotreba, niti ima problema sa samim Tucovićem (Tucović je istaknuti srpski socijalista) već njegovim tretiranjem gde se "Srbija i Albanija" gleda kao neki mistički tekst, a samo njegovo čitanje kao neko mistično iskustvo. Zapravo ima zloupotrebe, i do nje dolazi kada se ta knjiga (koja je pisana u nekom sasvim drugom kontekstu) i odnos srpskih socijalista prema aneksiji Kosova u Balkanskim ratovima veštački povezuju sa odnosom srpskih liberala u JU prema nacionalnom pitanju (i između ova dva se proglašava neki kontinuitet). Krajnji oblik te zloupotrebe je retorika o stogodišnjoj "okupaciji" Kosova - ova retorika se po meni stvarno ne razlikuje od one nacionalističke o Kosovu kao kolevci srpstva, ona potpuno previđa istorijske i političke procese koji su se odvijali u ovom periodu i služi samo da dodatno radikalizuje liberalnu retoriku oko Kosova. Ona ne radikalizuje niti oživljava Tucovića, već Latinku Perović i srpske liberale.

ovo je najblaze receno proizvoljno. ne znam ko to ozivljava latinku i nikezica niti ko govori o stogodisnjoj okupaciji na levici. s druge strane tucovic moze da bude itekato koristan za razumevanje post-jugoslovenske politike srbije na kosovu. narocito zato sto gradjanske i nacionalisticke matrice tokom osamdesetih postale dominantne tokom osamdesetih. to bi biljana trebalo da zna posto je bila na tim pozicijama. a ono sto suvarovi ne mogu da jj oproste je izdaja.

sto se latinke tice ja cu svakako gledati da odem na taj skup u czkdu da cujem jovica.

daklem, ja sam ti, forenzicki i hladno, objasnio otkud nato kod biki. makar ja to tako prepoznajem.

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 12:25 am

Ja mislim da je malo haotičinije od toga. Mislim da kod Biki postoje naplavine svega i svačega. Iz BGD - drugosrbijanstvo iz šuvarovih fantazija, iz Pariza nekakva altergloblistička levica, pa otud i anti-NATO.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:29 am

ostap bender wrote: a ono sto suvarovi ne mogu da jj oproste je izdaja.

uh, zabole nas baš..
William Murderface wrote:Ja mislim da je malo haotičinije od toga. Mislim da kod Biki postoje naplavine svega i svačega. Iz BGD - drugosrbijanstvo iz šuvarovih fantazija, iz Pariza nekakva altergloblistička levica, pa otud i anti-NATO.
ali nisu to fantazije, bar za nju nisu.. ona je stvarno takva druga Srbija kako je Antonić opisuje.

Post by Bluberi on Thu Oct 08, 2015 12:31 am

Ako Antonić tako kaže, onda se tu nema šta prigovoriti.

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 12:31 am

Ma ona je svašta.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:33 am

Bilja Srbljanovic je onda malo korigovala stavove o Srbiji i NATOu. Secam se da je pre nekoliko godina na Pecaniku usput spomenula da je ona protiv NATOa, ali da je ulazak Srbije u NATO nesto racionalno, sto treba uraditi. U smislu, znam da to tako treba, ali jebi ga, ne svidja mi se.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:34 am

Bluberi wrote:Ako Antonić tako kaže, onda se tu nema šta prigovoriti.
jednom ću biti loše raspoložen ...čisto da znaš..
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:34 am

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 12:38 am

Moguće, rekoh da mislim da je taj anti-NATO stav povezan sa njenom francuskom fazom. Tamo je bila u tom fazonu, sećam se da je pisala da glasa za onog Asteriksa što ruši Mekdonaldse.

Moj kandidat Žoze Bove je jutros glasao u svom selu od dvesta stanovnika. Prethodno je nekoliko puta zaglavio zatvor, buldozerom ruseci lokalne Mekdoladse. Sto mu je donelo veliku popularnost kod mene. I jos jedno jedan posto stanovnistva.
U mom komsiluku glasa Segolen, kao i vecina Pariskih Boboa. To je jutros bilo da ti pripadne muka.
Moj zmu u soku odbija moje napade da mi prizna za koga je glasao, da li verujete da ovde to ljudi drze kao tajnu i da se oko glasanja ne hvataju za gusu.
Niko, osim mene.

http://blog.b92.net/arhiva/node/5337.html

_____

Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:39 am

Bluberi wrote:Ako Antonić tako kaže, onda se tu nema šta prigovoriti.

Antonic ume da bude prejadno patetican kada u tekstovima ide na emociju i patriotizam. Takodje, ume da podmece i da ljudima vadi citate van konteksta. Medjutim, kada je objektivna analiza politickog stanja u Srbiji u pitanju, on je jedan od nasih najboljih i najobjektivnijih analiticara.

Post by Bluberi on Thu Oct 08, 2015 12:43 am

Kako da ne.

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 12:43 am

Pazi, ja sam sklon da branim Antonića u toj analitičarskoj ulozi, ali u poslednje vreme brlja i u tome. Pričali smo već ovde o onom tesktu gde kaže kako je Vučićeva odluka da održi prevremene izbore "iracionalna", pa onda nešto psihologizira - kao Vučiću treba potvrda, on je nesiguran, itd. To je bilo baš loše. Nema ničeg iracionalnog u odluci o prevremenim izborima. Bezobraznog da, ali iracionalnog ne.

Brlja Antonić poprilično.

_____

Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:50 am

I brlja i patetičan je i preterano pojednostavljuje ono što je nekad bila Druga Srbija.

Sad sama Biljana Srbljanović se ipak komplet uklapa u tu karikaturu Druge Srbije...Beogradski , dokoni, dobro povezani buržuji koji se gade naroda jer je siromašan...Možda (genetski bolji od nas) Francuzi mogu da budu i antiglobalisti , da ruše Mekdonaldse ili šta već , za druge narode ima prostora za takve egzibicije, al mi kasnimo za svetom , mi smo zaostlai, moramo da nadokandimo to i saad nema vremena za te identitetske stvari. 

Glupača bre, no korisna glupača, pošto nije baš najzdravija očigledno , kad je neko suoči sa samom sobom onda ti kaže ono što misli , ja imam para za skupe cipele ,a ti nemaš crkni sirotinjo.

Bog je poživio ,samo nek piše..

Post by Bluberi on Thu Oct 08, 2015 12:52 am

Biljana glupača?
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:53 am

pa eto sad kad je pao avion , NSA će ga nađe gde je, a oni se budale bunili što ih prisluškuju..

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 12:54 am

biljana oborila avion?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:56 am

što me jebeš u ovaj kasni sat?

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 12:57 am

pa ne mogu da smestim temu na koju si hteo da to postavis.

plus, kada je bolje vreme za seks? :bumcikibaumvaum:

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 12:59 am

na temu , mnogo je glupa riba. Nema tu ideološke potke, ona tako peni, ponekad samo da bi kontroriala svojim isto tako dokonim i bogatim drugaricama,..Nije ona svašta nego ništa.

Spoiler:
ujutru brate
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 8:41 am

Prvo sam krenula da se ogradjujem, kao, bez obzira  na to sto me je kod BS nerviralo to i to i sto se nikada nisam slagala sa tim i tim ... ali ne treba tako, to je bzvz, kad zapravo hocu samo da kazem da: 
u tom pominjanju bogatih drugarica, pa tom negiranju statusa intelektualca (uz nemanje muda da se odredi znacenje te otuzne reci, kad se vec tako begovski koristi), i da ne nabrajam dalje, u svemu tome ima neceg potuljeno mizoginog.

Post by Kaneda on Thu Oct 08, 2015 8:54 am

Pa može joj se, ono, u fazonu "ja dobra riba а ты говно" 

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 9:27 am

gagorder wrote:Prvo sam krenula da se ogradjujem, kao, bez obzira  na to sto me je kod BS nerviralo to i to i sto se nikada nisam slagala sa tim i tim ... ali ne treba tako, to je bzvz, kad zapravo hocu samo da kazem da: 
u tom pominjanju bogatih drugarica, pa tom negiranju statusa intelektualca (uz nemanje muda da se odredi znacenje te otuzne reci, kad se vec tako begovski koristi), i da ne nabrajam dalje, u svemu tome ima neceg potuljeno mizoginog.

Nisam hteo to da napišem, ali moram da priznam da i mene čudi intenzitet sa kojim Šuvar hejtuje Biljanu. Tim pre što je niko i ne brani.

_____

Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 9:34 am

gagorder wrote:Prvo sam krenula da se ogradjujem, kao, bez obzira  na to sto me je kod BS nerviralo to i to i sto se nikada nisam slagala sa tim i tim ... ali ne treba tako, to je bzvz, kad zapravo hocu samo da kazem da: 
Ovo stvarno nije korektno...

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Sep 19, 2018 12:08 am