Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by uskok i ajduk on Thu Oct 08, 2015 1:56 pm

Интелектуалци не би разговарали на 9 страна о овој, да кажем, уметничкој души. Ако кога занима мој став, сажео сам га још ономад овде: http://vasudeva.forumburundi.com/t137p795-djb-nrdule#61549 
(њен духовни развој тече у ритму: регресија регресија луцидност регресија регресија регресија)

Post by William Murderface on Thu Oct 08, 2015 1:59 pm

Problem je samo što se ti svaki put oduševiš regresijom.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 2:06 pm

pa lepo zena kaze da je blam glasati za radulovica. meni je to gore od tvog vojislav seselj mesija dine drine momenta. to mi je i simpaticno.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 2:15 pm

a sto je to gore? sto pravite stalno slona od vinske musice?

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by fernoux-h on Thu Oct 08, 2015 2:46 pm

ostap bender wrote:narocito zato sto gradjanske i nacionalisticke matrice tokom osamdesetih postale dominantne tokom osamdesetih. to bi biljana trebalo da zna posto je bila na tim pozicijama. a ono sto suvarovi ne mogu da jj oproste je izdaja.

Ne postoji nikakav resantiman na desnici izazvan time što je Biljana Srbljanović napustila pozicije iz svoje mladosti. Možda i postoji kod nekog teoretičara, pojedinačnog desnog intelektualca i nekog od tih kružoka, ali uopšte, u odnosu prema njoj, ne.

Moja, leva kritika BS ti se ne sviđa, da bi je zamenio čime? Ovom "kritikom" BS što je u mladosti pisala za Poglede. Pa to isto ti je govorio i Antonić. Takva kritika stvarno nije ni za kurac.

gagorder wrote:statusa intelektualca (uz nemanje muda da se odredi znacenje te otuzne reci

sejlor wrote:intelektualka (jest otužan termin, bljak)

Šta je toliko odvratno ili "otužno" kod reči intelektualac?

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 2:50 pm

da bre ferno to sto imas 20 godina te ne amnestira od ucitavanja potpunog nebitnog. kakvi pogledi, kakva desnica?

biljana nije bila na nacionalistickim pozicijama. citajte to malo bolje, cak i kada vam radi u korist.

_____

Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 2:52 pm

ne , ne pa reko je ostap stvarno da nam smeta izdaja...

i stvarno , zabole nas baš...

Post by fernoux-h on Thu Oct 08, 2015 2:53 pm

Pa to Ostap kaže, da je BS pisala za Poglede, pa onda "izdala" desnicu i da je to "problem koji oni imaju sa njom" (??) I ja se slažem da je to nebitno, i baš to kažem, da je takva kritika BS banalna i jalova.

Last edited by fernoux-h on Thu Oct 08, 2015 2:54 pm; edited 1 time in total

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 2:54 pm

da sad vidim izvini ferno.

_____

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:31 pm

pa ja kazem da je to glupa kritika. cak sam je pohvalio za put koji je prevalila. citajte ljudi. a kritika sa desna je jednim delom resentimantska. no to kao i leva nisu dominantni diskursi u srbiji.

a suvarova i fernouva kriika su iste. vidi kako se flja, vid kako je piglu (onomatopeja smeha).

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:33 pm

Kondo wrote:a sto je to gore? sto pravite stalno slona od vinske musice?

pa meni gore. dosadno i banalno. nrdule je niz opstih mesta i sujeverja. treba biti pomalo svoj pa tvrditi da je seselj pol atreid.

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:39 pm

a ja cak ni nemam svoju kritiku bs. mogu da se bavim pojedinim stavovima (npr. prica o dva totalitarizma ili verovanje u neku transistorijsku prirodu tajnih sluzbi koje je inace cesto na fdu) ali ne znam kako bih, a i zasto bih, zahvatio totalitet njenog delovanja na javnoj sceni. cak i ako je neki ideoloski vetrokaz gradjanske srbije (upitno) ona sada pokazuje da vetar duva s leva i to moze da me donekle raduje.

samo bih vam skrenuo paznju na nesto: gotovo identicne stavove kao bs ima i aca radivojevic. znam coveka i znam koji je to galimatijas misli. na kraju krajeva pogledajte onaj q&a za srpski film i vdecete da tu ima i slovenske prirode i staljina i tajnih sluzbi i ruralnog mentaliteta (copyright suvar) pa opet ar uziva reputaciju simpaticnog spadala a bs opet zle zene.

_____
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 3:41 pm

to kopirajtovano nisam ja reko, cisto da se zna..

ma naravno da postoji sloj mizoginije u kritici BS, samo kažem da se ne može od svake kritike sakriti iza toga..

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:45 pm

fernoux-h wrote:
ostap bender wrote:narocito zato sto gradjanske i nacionalisticke matrice tokom osamdesetih postale dominantne tokom osamdesetih. to bi biljana trebalo da zna posto je bila na tim pozicijama. a ono sto suvarovi ne mogu da jj oproste je izdaja.

Ne postoji nikakav resantiman na desnici izazvan time što je Biljana Srbljanović napustila pozicije iz svoje mladosti. Možda i postoji kod nekog teoretičara, pojedinačnog desnog intelektualca i nekog od tih kružoka, ali uopšte, u odnosu prema njoj, ne.

Moja, leva kritika BS ti se ne sviđa, da bi je zamenio čime? Ovom "kritikom" BS što je u mladosti pisala za Poglede. Pa to isto ti je govorio i Antonić. Takva kritika stvarno nije ni za kurac.

gagorder wrote:statusa intelektualca (uz nemanje muda da se odredi znacenje te otuzne reci

termin javni intelektualac je katapultiran na ropotarnicu istorije dok kazes anri bernar levi. na primer, da li mislis da se zizek ne odnosi kriticki prema poziciji intelektualca?

sejlor wrote:intelektualka (jest otužan termin, bljak)

Šta je toliko odvratno ili "otužno" kod reči intelektualac?
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 3:46 pm

ne razumem... ozbiljno..

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 3:48 pm

ostap bender wrote:verovanje u neku transistorijsku prirodu tajnih sluzbi koje je inace cesto na fdu

poslednji ostatak pajkicevog genetskog materijala bounce

mada ona je zena dugo bila ljubavnica poznatog srpskog masona pa ko ce ga znati cega se naslusala u krevetu

_____

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:49 pm

moj odgovor fernuu je upao u kvot njegovog posta. odmah ispod citata gagorderke u njegovom postu. nema veze s tobom.

_____

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:50 pm

Kondo wrote:
ostap bender wrote:verovanje u neku transistorijsku prirodu tajnih sluzbi koje je inace cesto na fdu

poslednji ostatak pajkicevog genetskog materijala bounce

mada ona je zena dugo bila ljubavnica poznatog srpskog masona pa ko ce ga znati cega se naslusala u krevetu

a darko bajic? a balkanska pravila? film za koji je stanisic izjavio da je zarobio svu tragiku srbijanskih tajnih sluzbi.
Guest

Post by Guest on Thu Oct 08, 2015 3:51 pm

znam da nema veze sa mnom, načelno odgovaram na drugi pasus.. tačno je da su neki prema njoj gori jer je žena.što ipak ne znači da nema razloga da se bude loš (kritički nastrojen)

Post by No Country on Thu Oct 08, 2015 3:53 pm

gagorder wrote:Prvo sam krenula da se ogradjujem, kao, bez obzira  na to sto me je kod BS nerviralo to i to i sto se nikada nisam slagala sa tim i tim ... ali ne treba tako, to je bzvz, kad zapravo hocu samo da kazem da: 
u tom pominjanju bogatih drugarica, pa tom negiranju statusa intelektualca (uz nemanje muda da se odredi znacenje te otuzne reci, kad se vec tako begovski koristi), i da ne nabrajam dalje, u svemu tome ima neceg potuljeno mizoginog.
Не знам о чему причаш, питала си ме и ја сам ти одговорио, и у одговору управо дефинисао шта сматрам "интелектуалцем". Нит сам био мизогин, нит сам заслужио да ми се прегледају муда.

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 3:55 pm

mislim da ne zelim da procitam odgovor na pregled mudiju

_____

Post by bruno sulak on Thu Oct 08, 2015 3:55 pm

pa budi, ko ti brani. ova rasprava je pocela tako sam analizirao zasto bs pominje nato u kontekstu kosovskog pitanja i onda se fernu ubacio u neki bizarni agitprop kroz koji je provukao i medenicu i trivunca i pavlicu i poglede i zatim ponovio pitanje na koje mu je vec dat odgovor pa se ispostavilo da on veruje da je u nekom cudnom dijalektickom srazu njegovo pitanje zapravo odgovor.

_____

Post by Kondo on Thu Oct 08, 2015 3:58 pm

cekaj, odakle sad to da ona pominje nato u kosovskom kontekstu. zar nije ocigledno da su to dve razdvojene sekvence? mislim i da jesu u kontekstu, stvarno je ograniceno misliti da je kosovska nezavisnost posledica NATO aktivnosti, to je vec PPP na kub. i da se ne moze biti pro independance anti NATO.

_____

Post by fernoux-h on Thu Oct 08, 2015 4:03 pm

termin javni intelektualac je katapultiran na ropotarnicu istorije dok kazes anri bernar levi. na primer, da li mislis da se zizek ne odnosi kriticki prema poziciji intelektualca?

Kritička pozicija je jedno, a ovo nema nikakve veze sa tim. Šta je "otužan termin"? Nešto ne verujem da bi Žižek rekao da je intelektualac otužan termin. Ne vidim zašto ljudi imaju problem da sebe nazovu intelektualcima. Svi mi ovde jesmo intelektualci i pripadamo nekoj eliti.

Kritički odnos prema intelektualcima je jedno, a večita skepsa prema akademiji nešto sasvim drugo.

Moramo da razlikujemo akademiju kao instituciju, deo podele rada kapitalističkog društva, i akademije kao jednog oblika sticanja univerzalnog ljudskog znanja. Iako su u našem društvu ova dva spojena, oni mogu biti analitički razdvojeni. Neko svakako može da kritikuje akademiju institucionalno, radi njenih pravila, praksi, procedura i normi. No, treba voditi računa da se ima u vidu da se njena osnovna namena i kako se ona odvija u savremenom svetu. Kad uzmemo i dobro i loše, akademija je možda jedino mesto u našem svetu koja je posvećna sticanju znanja o svetu oko nas radi njega samog.

Kao i svaki “intelektualac”, profesor filozofije je sitni buržuj (malograđanin). Kada on otvori usta, ono što priča je sitnoburžoaska ideologija: njeni izvori i lukavosti su neograničeni. Znate i sami šta Lenjin kaže o intelektualcima. Individualno, neki od njih politički mogu da se proglase revolucionarima, i to hrabrim. Ali kao socijalna grupa, oni ostaju “nepopravljivo” sitnoburžoaski u ideologiji. Sam Gorki je za Lenjina, koji je obožavao njegov talenat, bio sitnoburžoaski revolucionar. Da bi postali “ideolozi radničke klase” (Lenjin), “organski intelektualci” (Gramši) – intelektualci moraju da sprovedu radikalnu revoluciju svojih ideja: dugu, bolnu i tešku re-edukaciju. Konstantnu spoljnu i unutrašnju borbu.

Radnici imaju “klasni instinkt” koji im pomaže na putu do proleterske “klasne pozicije”. Sa druge strane, intelektualci imaju sitnoburžoaski klasni instinkt koji snažno odbija ovu tranziciju.

Proleterska klasna pozicija je više od prostog proleterskog “klasnog instinkta”. Upravo se svest i praksta usklađuju sa objektivnom realnošću proleterske klasne borbe. Klasni instinkt je subjektivan i spontan. Klasna pozicija je objektivna i racionalna. Da bi se stiglo do proleterske klasne pozicije, klasni instinkt radnika samo treba da bude obrazovan; sa druge strane, klasni instinkt sitne buržoazije mora biti revolucionisan. Ovo obrazovanje i ova revolucija su, u poslednju ruku, određeni proleterskom klasnom borbom koja se vodi na osnovu principa marksističko-lenjinističke teorije.

_____

Post by fernoux-h on Thu Oct 08, 2015 4:06 pm

Kondo wrote:cekaj, odakle sad to da ona pominje nato u kosovskom kontekstu.

To sam i ja pitao. I dao odgovor: ubacila je NATO u celu priču samo da bi mogla da se legitimiše kao levičarka.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Nov 16, 2018 10:53 pm