Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Share
Guest

Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 12:38 am

Biljana Keller evo ti tvoj drugar varufakis, koji jutros u gardijanu kaže da je EU naterala grčku da rasformira jedinicu protiv ekonomskog kriminala "njeno najvažnije oružje". laže, naravno, kao pas. ali nema veze, lep je i priča prostim jezikom da ga svaka grupi devojka razume. mržnja prema zajednici evropskih naroda ujedinjuje ove šarlatane svih boja, baš kao na košuljama janisa varufakisa.

Biljana Keller inace, SDOE nije rasformirana, nego će samo u delu poreskih prestupa grčkih oligarha koji kriju pare po inostranstvu, biti pod budnim okom trojke, zbog, na primer toga što varufakisovi ljudi skidaju sa liste imena porodica koje tpaju pare u švajcarsku. ali nema veze, motor brunda vrmvrmvrm i demagogijica radi kod poluinteligenata kao sat svoč.

Kaže Vilijam da su njeni statusi /tvitovi efermeni i da se ne mogu koristiti kao politički argument, ima istine ,ali ipak misilm da su ove stvari indikativne i da mogu objasniti njene političke stavove u srpskom kontekstu. To je prosto rajinska politika, politika priklanjanja moći...
Guest

Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 12:39 am

manje ozbiljno :

Jel ovo taj novi partner? Mnogo ubav čovek..
Guest

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 12:42 am

Jeste.
Guest

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 12:43 am

seksiji je od ambasadora...

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 12:51 am

Ma ja mislim da su ovo prosto zaostali odjeci nekih opštih mesta građanske opozicije s početka 90ih. Za nju je, kao i za Krleta, Varufakis zapravo Milošević. Krle to manje-više eksplicitno i kaže, a ona ne baš, ali u suštini to je to. Mislim, to je očigledno iz ovog katatrofalnog čitanja Varufakisa kao nekog ko "mrzi zajednicu evropskih naroda" (WTF?!?). Postoje samo dve opcije - EU ili protiv EU, protiv EU su nacionalisti, ergo Varufakis (koji zapravo nije protiv EU) je isto što i nacionalisti, ako već i sam nije nacionalista. Sve je to populizam, itd.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 12:51 am

malo liči na onog što peva Na morskome plavom žalu.

Post by bruno sulak on Fri Sep 25, 2015 1:00 am

pa kako je votdafakis protiv zajednice evropskih naroda?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 1:02 am

Pa lupa (ne lepa!!!) Biki za sve pare.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by uskok i ajduk on Fri Sep 25, 2015 1:03 am

William Murderface wrote:građanske opozicije s početka 90ih. 

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 1:05 am

?

_____

Post by bruno sulak on Fri Sep 25, 2015 1:06 am

da li zaista zelis da znas?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Bluberi on Fri Sep 25, 2015 1:07 am

+1

Post by uskok i ajduk on Fri Sep 25, 2015 1:09 am

William Murderface wrote:?

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 1:09 am

Jače je od mene

Mada naravno, već znam. Za uskoka neke reči prosto imaju magijsko značenje, i pohisteriše kad se ne upotrebljavaju onako kako je on zamislio da jedino smeju. Tako je onomad pizdeo oko Zmaja od Šipova, jer zmaj je jedan, i on je u Hagu.

Reč "građanski" za njega nije prosto deskripcija, nego označava nešto između plemićke titule i Junogovog arhetipa. Samim tim, ne može nešto što se njemu ne sviđa (Biki Srbljanović, npr.) da ima ikakve veze sa pridevom građanski. Smešna mu je svaka pomisao na to.

_____

Post by uskok i ajduk on Fri Sep 25, 2015 1:18 am

William Murderface wrote:Jače je od mene

Mada naravno, već znam. Za uskoka neke reči prosto imaju magijsko značenje, i pohisteriše kad se ne upotrebljavaju onako kako je on zamislio da jedino smeju. Tako je onomad pizdeo oko Zmaja od Šipova, jer zmaj je jedan, i on je u Hagu.

Reč "građanski" za njega nije prosto deskripcija, nego označava nešto između plemićke titule i Junogovog arhetipa. Samim tim, ne može nešto što se njemu ne sviđa (Biki Srbljanović, npr.) da ima ikakve veze sa pridevom građanski. Smešna mu je svaka pomisao na to.

Е то, то.   Стављам у потпис (ако стане).
Guest

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 1:23 am

William Murderface wrote:Ma ja mislim da su ovo prosto zaostali odjeci nekih opštih mesta građanske opozicije s početka 90ih. Za nju je, kao i za Krleta, Varufakis zapravo Milošević. Krle to manje-više eksplicitno i kaže, a ona ne baš, ali u suštini to je to. Mislim, to je očigledno iz ovog katatrofalnog čitanja Varufakisa kao nekog ko "mrzi zajednicu evropskih naroda" (WTF?!?). Postoje samo dve opcije - EU ili protiv EU, protiv EU su nacionalisti, ergo Varufakis (koji zapravo nije protiv EU) je isto što i nacionalisti, ako već i sam nije nacionalista. Sve je to populizam, itd.
ali ne EU kao odraz određenog sistema vrednosti (ne znam ni koji bi to bio) nego EU kao najjači lik u kraju.
Jordan Rivers wrote:malo liči na onog što peva Na morskome plavom žalu.
sad su moje komšije morale čuti to ...

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 1:25 am

Ma ne, nisi u pravu, EU kao simbol trijumfalnog kraja istorije. Građanske demokratije (odbij, uskoče), kosmopolitizma, slobodnog tržišta, all tied up in one neat package.

_____

Guest

Post by Guest on Fri Sep 25, 2015 1:27 am

Jedno pitanje samo, Viljame. Da li bi ti podrzavao Sirizu kada bi bili anti-EU?

Post by Jir-Lo on Fri Sep 25, 2015 1:27 am

ali ako pogledamo opoziciju s pocetka 90ih, malo je gradjanjskog tu bilo. cestiti ratnohusacki sepeo i malo, ali ne previse, bolji ds.

_____
trt mrt smrt

Post by Kondo on Fri Sep 25, 2015 1:30 am

sad, nesto nisam bas siguran da je biljana mnogo pogresila kada je rekla da varufakis ponekad voli malo i da slaze, sad ne znam bas da li kao pas ali eto...

neka udje u zapisnik da je meni OK da se neko i ovako odredi prema grckom zamesateljstvu. svinjac koji je tamo ostao posle prvog sirizinog kratkog mandata sasvim sigurno moze da se i ovako tumaci, pogotovo sto je biljana dosta rano detektovala da to nece izgledati onako kako su wtfakis i cipras najavljivali u danima opasnog qrcenja.

to sa gradjanskom opozicijom 90-tih i BS kao njenim poslednjim trzajem je onako, dosta lame. sem ako se pod time ne misli da kao loose bullet dosta podseca na cestitog vuka iz najboljih dana kome ne mozes ama bas nista da predvidis sta ce da uradi.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by William Murderface on Fri Sep 25, 2015 1:32 am

Verterdegete wrote:Jedno pitanje samo, Simo. Da li bi ti podrzavao Sirizu kada bi bili anti-EU?

Zavisi na koji način i sa kojim ciljevima. Delovi Sirize i jesu bili za Grexit, kao što je prilično poznato. Nije meni anti-EU pozicija sama po sebi problem.

_____

Post by Indy on Fri Sep 25, 2015 12:21 pm

Jordan Rivers wrote:malo liči na onog što peva Na morskome plavom žalu.

Ja sam prvo mislio da je Federer, malo se ubucio.
Guest

Post by Guest on Mon Sep 28, 2015 12:49 pm

Niko ozbiljan ne može da izjednačava marksistička i antikapitalistička uverenja sa fašizmom i "svim ostalim totalitarizmima". Marksizam je kritička teorija i filozofija, diskvalifikovati pravo na ovaj diskurs je kao kad biste rekli - zabranimo strukturalizam! ili neće meni simbol psihoanalize stajati na transparentu, dok ja vičem na mitingu protiv gradjenja solitera od čelika i stakla na obali reke!!!
Marksizam u svojoj suštini samo govori o perpetuiranoj podeli društva na klase, od antičkog doba naovamo. Takodje govori i o fenomenu tehnološkog razvoja sredstava za proizvodnju koji jedini diktira smene odredjenih proizvodnih odnosa. Nekad se radilo za robovlasnika, pa za zemljoposednika, pa za vlasnika rudnika, fabrike, firme, multinacionalne kompanije itd koji uvek zadržavaju višak vrednosti koji im ti koji rade za njih stvaraju. Šta tu ima tako dirty, da baš nećete da stanete ispod marksističkog transparenta, sve i da imate potrebu da ukažete na teorijsku manjkavost Marksove ili Altiserove filozofije?
Otudjeni rad je o kome Marks govori je kao u crtanom filmu ilustrovan na primer baš nekim budućim radnicima na gradjevini luksuzne kule Beograda na vodi, gde će svojim rukama stvarati nešto što nikada sebi ne bi mogli da priušte.
Šta ćeš tačniju definiciju "otudjenog rada" i šta češ jasniju ilustraciju marksističke teze da onaj ko ima sredstva moći (pare i veze da počne gradnju kula) ubire plodove tudjeg baš tog OTUDJENOG rada, koji bez para i veza sam ne može da izgradi tu kulu? (Nadam se da shvatate da ovde uopšte neću da ulazim u polemiku sa marksizmom i da mu bušim rupe ili zapušavam rupe, već samo izlažem šta je to sa čim se vi tako strašno ne slažete, a hoćete na protest protiv BgdH2O.)
Protest protiv Beograda na vodi je, po svojoj definiciji, politički, ako politiku shvatimo kao ukazivanje na brojne manifestacije odnosa MOĆI u našoj svakodnevici. Sve što radimo u nekom društvu je politička odluka, samo vas molim da politiku ne shvatamo najbanalnije kao partijsko udruživanje.
Kad ujutru kupiš novine, to KOJE novine biraš je - politička odluka. Gde radiš, pod kakvim uslovima, sa kakvom radnom disciplinom i za koliko para je političko pitanje prvog reda i samim učešćem u bilo kakvom društvenom životu, postaješ političko biće.
Ne postoji nepolitički protest, kao što ne postoji neutralno znanje. Svako ukazivanje na poredak moći - dominacije i margine - je politika, pa tako je i sa protestom sa patkicama i mladalačkim horovima na kamionu, na koje Vlast šalje kordone, a prisutni se mršte na "ideološka obeležja". Pobedničko društveno uredjenje dvadesetog veka - tržišni kapitalizam - dominira i politikom reprezentacije, naviklo vas je da je "svaki ekstrem isti" i da su svi koji u mišljenju odstupaju od mejnstrima "ekstremisti" sami po sebi jednako opasni.
U suštini, ova stabilizacija značenja nije netačna, jer je svaki ekstrem po mejnstrim jednako opasan, ali ne znači time da je jednako opasan po društvo u celini, već vas je samo taj mejnstrim uterao u tor kolektivnog promišljanja isključivo "srednjeg puta" kao jedinog "pristojnog" a time i prihvatljivog.
Dominantni modeli reprezentacije nadziru značenje a da vi to i ne znate, zato su vam gadni srp i čekić na transparentu pored baš slatkih patkica, jer vas se u taj diskurs uteralo, a da ni sami niste svesni šta vam tu smeta.
Kad Adorno govori o dominaciji razmenjive a ne upotrebne vrednosti robe u kapitalističkom društvu, on citira Marksa, a kao da citira i priču o izgradnji stanova i šoping molova koji će moći da se obrnu za profit, ja ne vidim šta se tu tako strašno kosi sa vašim uverenjima, jer mi se čini da upravo protiv toga i protestujete. A čini mi se i da bi se taj Adorno, sa svojim jevrejskim nasledjem, mnogo puta prevrnuo u grobu kad bi ga poredili sa fašističkom ideologijom i praksom.
Da skratim, srp i čekić nisu kukasti krst, vi, demonstranti, vi ste srp i čekić, samo vas hegemonija tržišta ubedjuje da niste. Ne morate da budete, ali ako jeste, ne treba ni da se toga stidite.

Post by bruno sulak on Mon Sep 28, 2015 1:15 pm

pa dobro sta je ovde tako strasno. mislim citam dijagonalno ali ipak je ovo drustvo u kojem se olja beckovic kliberila kada je pustala klip u kom ulrike majnhof kaze da je 'ne tuci dete politicka odluka'. u medjuvremenu smo dosli do toga da je tuci dete obaveza prema drustvu (zoca).

_____
Guest

Post by Guest on Mon Sep 28, 2015 1:18 pm

u pravu je oko ovog ne bunim se

edit : nije u pravu oko srpa i čekića , al ja ne bih zabranio ni svastiku tako da svejedno..

Last edited by Šuvar i varivo on Mon Sep 28, 2015 1:20 pm; edited 1 time in total

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Nov 19, 2018 8:25 pm