UK - Politika i društvo

Share

Re: UK - Politika i društvo

Post by Daï Djakman Faré on Sat Feb 11, 2017 2:28 am

i to je okej kritika, o tome moze da se prica. mislim, nemam neki poseban stav tu.

odnosno meni licno on sve vreme nije jasan oko brexita (ne samo ovo article 50 glasanja nego i precutna saglasnost za vreme kampanje) i nisam u camp-u jacanja nacionalnih drzava kao pokusaja da se povrati moc odlucivanja gradjanima, ali on eto jeste & voila. mozda ja gresim i mozda cemo stvarno imati priliku da prisustvujemo necem novom.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by William Murderface on Sat Feb 11, 2017 2:37 am

Pa neće Trampara vladati 200 godina, ako budemo imali sreće, neće ni 4, a verovatno će samo 4. Posle toga, videćemo. Zaokret u levo će, sasvim moguće doći iz tog pravca, pre nego iz pravca EU. A onda "special relationship" možda pokaže i svoje dobre strane.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Hubert de Montmirail on Sat Feb 11, 2017 3:35 am

Jedino ako Bernie pošalje omladinske brigade da pomognu izgradnju pruge Darlington-Hartlepool.

Corbyn, po svemu sudeći, ima na umu jedan prilično čudan plan i Gargantua cilja u dobrom pravcu. On hoće UK van EU jer neće da mu neki eurobirokrati ometaju nacionalizacije i carinske blokade. Zato i jeste sabotirao IN kampanju. U tom slučaju, Cameron je ispao glupak ali je Corbyn ispao pokvaren. Uz to, išao je direktno protiv birača spostvene partije, koji su bili 65% IN. Ali ajde i to nekako, ali da daš blanko potpis jebenoj Theresi May, BoJou i Daviesu da vode pregovore kako oni hoće, bez da čak dobiješ na uvid White Paper... To je sumanuto, autistično, ne znam.

Torijevci znaju šta hoće - da od Britanije naprave Devičanska ostrva. Da li će im to poći za rukom ćemo videti, ali da ceo proces prođe bez da najsurovije najebu baš oni nesrećnici koji su sa najviše entuzijazma glasali za Brexit, a koji su neki kao core Labour glasači, to ne može da se desi. A kad se to desi, kasno im je za sve. Kad Corbyn dođe na vlast Nissan više neće biti u Sunderlandu.

_____
Que trépasse si je faiblis!

Post by William Murderface on Sat Feb 11, 2017 3:51 am

Ali ajde i to nekako, ali da daš blanko potpis jebenoj Theresi May, BoJou i Daviesu da vode pregovore kako oni hoće, bez da čak dobiješ na uvid White Paper... To je sumanuto, autistično, ne znam.
Slažem se, ovo jeste vrlo glupo.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Gargantua on Sat Feb 11, 2017 9:35 am

E, jeste čitali ovo:

Between Virgin Islands and Venezuela: A Splendid Isolation in the 21st Century, Routledge, Free City of London, 2091.

Post by William Murderface on Sat Feb 11, 2017 10:13 am

_____

Post by otto katz on Fri Feb 17, 2017 9:43 am

Tony Blair calls on remainers to 'rise up in defence of our beliefs'

Treći put rješava stvar. Fali nam onaj krezavi smajli.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Gargantua on Mon Feb 20, 2017 5:12 pm

[...]

Elmar Brok, a German MEP and a close friend and political ally of Merkel, said the British government should not underestimate the strength of the EU’s resolve. He said colleagues had told him Britain was seeking to win over MEPs, but it would end in failure.

“The British government tries to divide and rule,” he said. “They believe they can take members of parliament out of certain nations … to win support by dividing us. If they try to negotiate while trying to interfere in our side then we can do that too. We can make a big fuss over Scotland. Or Northern Ireland.”
[...]

https://www.theguardian.com/uk-news/2017/feb/20/divide-and-rule-tactics-could-leave-uk-without-deal-say-eu-politicians

Post by Daï Djakman Faré on Mon Feb 20, 2017 5:23 pm

A leaked European parliament report seen by the Guardian goes even further, accusing Britain of trying to “move the goalposts and do away with the referee” in the upcoming international clash of negotiators once article 50 is invoked.

a far cry from small boys in the park, two at the back, three in the middle, two up front, rush goalie, jumpers for goalposts

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Hubert de Montmirail on Fri Feb 24, 2017 2:23 pm

Copeland, result:
CON: 44.3% (+8.5)
LAB: 37.3% (-4.9)
LDEM: 7.2% (+3.8)
UKIP: 6.5% (-9.0)
IND: 2.6% (+2.6)
GRN: 1.7% (-1.3)

Prvi put posle 1935.

_____

Post by  on Fri Feb 24, 2017 9:17 pm

Razlika 2 hiljade glasova, a izašlo 8 hiljada glasača manje nego 2015, kada je bila 2½ hiljade u drugom smeru... Čudan swing, izgleda kao da su i Ukipovci taktički glasali za Conse.

Post by ostap bender on Sat Feb 25, 2017 2:45 am

ukip se raspada i odliva se ka torijevcima koji ce najvise profitirati oko brexita.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Hubert de Montmirail on Sat Feb 25, 2017 4:07 pm

_____

Post by William Murderface on Sat Feb 25, 2017 4:12 pm

Ma daaaaj...

_____

Post by Hubert de Montmirail on Sat Feb 25, 2017 4:16 pm

ovo je citat

There’s no difference between those who try to divide us on the basis of whether we’re English or Scottish and those who try to divide us on the basis of our background, race or religion.

može da se vadi ali je opet glupo do bola.

_____

Post by Hubert de Montmirail on Sat Feb 25, 2017 4:20 pm

ostap bender wrote:ukip se raspada i odliva se ka torijevcima koji ce najvise profitirati oko brexita.

Ne se baš raspada ali gubi glasače polako. Za ovo drugo si u pravu. Labour duplo golo, Corbyn budala.

_____

Post by ostap bender on Sat Feb 25, 2017 8:37 pm

pa sad. on je dosta u teskoj poziciji. ako mislis na stavove oko brexita, njegov jedini izlaz je da izdrzi na ovom kursu i da se nada najboljem. naravno, ova banda lajt-blerista mu to nece dozvoliti. vodjstvo stranke je pod znakom pitanja vec godinu dana.drugim recima, moze da bude budala koliko hoce ali im je on (ili neko drugi s njegovog krila) jedina nada.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Hubert de Montmirail on Sun Feb 26, 2017 4:13 pm

Corbyn: The SNP must 'respect democracy' and accept Scotland is leaving the EU with the UK.

Normalno.

Dakle, laburistima je najveći neprijatelj SNP, a borbu protiv hardest Brexita će voditi Kenneth Clarke i Baron Heseltine. 

_____

Post by Gargantua on Mon Feb 27, 2017 7:18 pm

The Prime Minister expects to trigger the process by which the UK would leave the EU within weeks Getty Images
Theresa May reportedly plans to end rights given to EU nationals under freedom of movement rules when she triggers Article 50 next month, with a Government source claiming that otherwise “half of Romania and Bulgaria” might come to the UK before Brexit.

The Daily Telegraph reported the Prime Minister was expected to announce that EU citizens arriving after a “cut-off date” of around 15 March would not be entitled to live in the UK permanently.

However, under the plan, the 3.6 million EU citizens who are already in Britain and others who come before that date would have their rights protected — providing the same was true for UK citizens living in the EU

...

A Government source told the Telegraph: “We have had some suggestion that the European Commission might attempt to force us to protect everyone who arrives up to the moment of departure.

“We could end up with half of Romania and Bulgaria coming here if we wait that long.”

There are about 1.2 million British citizens living in other EU countries. It has been suggested that they could be offered EU citizenship individually.

Post by Hubert de Montmirail on Mon Feb 27, 2017 7:48 pm

Poserem im se u usta odvratna, evo već su 3 Bugarske i 4 Rumunije otišle tamo.

_____

Post by Filipenko on Mon Feb 27, 2017 8:09 pm

Kad Nemac iskenja, mi to sakupimo ovde oko Đerdapa, napravimo struju, propustimo i onda od toga postanu Rumunija i Bugarska. 

Post by Hubert de Montmirail on Tue Feb 28, 2017 10:02 pm

_____

Post by Kinder Lad on Tue Feb 28, 2017 10:04 pm

Kolko su odlepili...

_____
alt-lib

Post by Hubert de Montmirail on Wed Mar 01, 2017 12:41 pm

Inače, sutra su izbori u Severnoj Irskoj. DUP je u laganom padu, SF u porastu. Može se prvi put desiti da SF bude pojedinačno najjača stranka u Stormontu.

_____

Post by Gargantua on Wed Mar 01, 2017 1:03 pm

Ne kapiram vest, naravno da će UK izaći bez "trade deal-a" iz EU, o tom dilu će pregovarati tek pošto izađu. U ovom turnusu se pregovara o modalitetima razdvajanja. Oni mogu obuhvatiti i jasnije definisanje trgovinskih pravila ali mislim da je svima jasno da će pravi FTA ugovor doći tek x godina kasnije. Da li će do tada vladati nekakva privremena pravila ili STO pravila - videćemo.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 18, 2017 5:57 am