Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    među japancima

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by паће Wed Apr 10, 2019 11:23 am

    kuku wrote:
    yoyogi wrote:
    Obični zaposleni u IT i ne znaju da to postoji.

    Ništa mikimaus programiranje kao "Apps" ili Web za koje ima 100 miliona Indusa i 200 miliona Kineza.


    paćo na aparatima!

    Joк, море, био пар пута на локалном радију у прошлом веку.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by ontheotherhand Wed Apr 10, 2019 12:53 pm

    Ima li još neko privilegovano zanimanje kao to, na taj deo mi nisi odovorio.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Wed Apr 10, 2019 1:32 pm

    ontheotherhand wrote:Ima li još neko privilegovano zanimanje kao to, na taj deo mi nisi odovorio.

    Ima. Piloti, kontrola leta, oni imaju strogo ograničene sate rada. Ima i drugih još i više, možda 30% države Japana radi u fabrikama gde su smene i nema sekunde duže da se ostaje. Što bi, da radnici i poslovođe jedne smene sede na ramenima sledeće?

    Nije moje zanimanje privilegovano, firma je tako rekla, da se radi od kuće, svetski obuhvat. Administracija, oni koji su po smenama (call center 24x7) nemaju  to.

    Isti kao ja koji rade u Fujitsu, Hitachi, NEC to nemaju, "tradicionalne japanske firme". Imamo samo nekoliko (zanemarljivo malo prebega od njih, možda dvoje) koji imaju da paze svoje ostarele roditelje.

    Čekaj, da Fići odgovorim, post u sledećih pola sata.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Wed Apr 10, 2019 2:12 pm

    ficfiric wrote:
    Creepy Uncle wrote:ja bih tvrdnje Yoyogija o njegovom IT poslu ipak uzeo sa zrnom soli, malo je neobicno da neko ko se bavi skladistenjem informacija ne razlikuje analogno od digitalnog.

    Vidis da ga placaju da ne dolazi u firmu među japancima - Page 13 1844795956 Da li to sto radi kuci ima ikakvu primenu, ko zna među japancima - Page 13 2304934895

    Vidiš Fićo, to si možda rekao u šali ali je problem mnogo veći. Tako bi i Japanci mislili: čim on nij eu firmi, taj ne daje od sebe sve što može.

    Nešto što se zove "prezeinteizam", da si uvek tu, u ofisu, to Japance kolje. Oni su generacijama školovani da svakog trenutka pokažu da su društvu i firmi potrebni. To im je svrha života. Ništa ne moraš da radiš, posao je doživotan, samo da si tu, uvek.

    Možeš ti da budeš potreban i dobar radnik i ako nisi u "war room". Njima je to teško da shvate.

    Možda, za Olimpijadu 2020, kada država naloži svojim zaposlenima da rade od kuće i smanje gužve po vozovima, nacija shvati da su te legendarne gužve po vozovima bile bullshit i nepotrebne.

    Jedan moj inženjer, imao je VMWare certifikat koji je morao da se obnovi, novim kursom od 5 dana, online. On nikako da ga uradi, kako dođe u ofis, zaskoče ga.
    Pa uzmi nedelju dana od kuće, ja mu kao njegov menadžer kažem. Ne može, reče on, "Pitaće me što sam kod kuće".
    Rešenje bilo da ga pošaljem na službeni put pa da to odradi iz hotela.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by ontheotherhand Wed Apr 10, 2019 2:35 pm

    Koliko sati ti imaš nedeljno?

    A prirodne nauke, da li si upoznat kako se one kotiraju u plati i satima rada?
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Wed Apr 10, 2019 3:00 pm

    ontheotherhand wrote:Koliko sati ti imaš nedeljno?

    A prirodne nauke, da li si upoznat kako se one kotiraju u plati i satima rada?

    Stvarno, nisam upoznat. Ako je neka nauka u pitanju, slična stvar kao biti asistent profesoru u Beogradu. Tu vidi sate rada.

    Moj kućni prijatelj, doktorirao arhihetkturu kao stipendista japanske vlade, grči se u poslu koji je dobio, maltene rešio da da se vrati u Srbiju. Radi dan i noć. Dvoje dece, srpska žena, dokle ovako, pita ona.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Sun Apr 21, 2019 5:43 am

    Tokyo, Narita. Evo ideja kako da se stigne do Japana. Boeing 767.

    među japancima - Page 13 2019uzbek01

    U nivou repnog stabilizatora je Aeroflot Boeing 777. Nekoliko ljudi koje znam što su išli u Srbiju (dvoje sa neta, jedan lično i neimenovani službenici ambasade) su išli i idu Aeroflotom. Kažu to je sve zajedno 12 sati.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by kondo Sun Apr 21, 2019 10:51 am

    Islo se dugo Aeroflotom jer je u kontinuitetu bio najjeftini sa cenom od 470 evra kao i za ostale destinacije u Aziji. Posle Fukushime je jako pao broj (evropskih) turista u Japanu pa su zalivske kompanije na celu sa Qatarom (a tu je bio i Etihad) jako smanjile cene na prosecno oko 500e RTN i to je bio triger za porast broja putovanja za Japan. Sada je od prosle godine opet poskupelo, mislim da se tesko nalazi RTN ispod 650e cak i sa dobro isplaniranom kupovinom 6 meseci unapred. Sto se aviona tice, naravno da se leti najboljim sto postoji, ja sam x puta leteo sa A380 i B787. Zapravo mislim da nicim drugim ni nisam. Iskreno ne bih leteo Aeroflotom ako ne moram jer su putnici Rusi a stoka moze da bude jako smorna kada si 14 sati u klaustrofobicnoj kabini.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Sun Apr 21, 2019 1:04 pm

    Uzeo kartu za 610e preko Moskve, i to sam morao uživo jer mi je to preko limita kartice, pa je 25e skuplje.
    Moskva Tokio je 9 sati, veći deo se spava, tako da mislim da neće biti problema sve i da je Kondov opis dobar.

    Sad merkam neki jevtin hotel.

    PS da li na Uenu još postoje oni ormarići za stvari i pošto su? Da ostavim prtljag dok se šetam danju.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Sun Apr 21, 2019 1:33 pm

    Sotir wrote:Uzeo kartu za 610e preko Moskve, i to sam morao uživo jer mi je to preko limita kartice, pa je 25e skuplje.
    Moskva Tokio je 9 sati, veći deo se spava, tako da mislim da neće biti problema sve i da je Kondov opis dobar.

    Sad merkam neki jevtin hotel.

    PS da li na Uenu još postoje oni ormarići za stvari i pošto su? Da ostavim prtljag dok se šetam danju.

    Moj ti je savet da uzmeš hotel na samom aerodromu (mislim da Aeroflot leti samo za Naritu, ne i za Hanedu) i da tu provedeš prvu noć. Pogledaj na netu, ti hoteli svetske klase su po ceni prosečnih u samom gradu. Kada se naspavaš i osvežiš, onda idi u sledeći smeštaj, sutradan.

    Ti ormarići po stanicama se brzo zauzmu, treba ti sreće da nađeš neki slobodan, pogotovo na stanicama kao Ueno.

    Za jeftine hotele, pogledaj Shinjuku i bližu (walking distance) okolinu gde ti ne treba prevoz. Hoteli su krcati, pogledaj "APA Hotels" lanac, oni i imaju mesta. Jer, njihov vlasnik negira neke stvari iz WW2 za koje se Kina buni pa ih Kinezi (najmasovniji turisti u Japanu), u stvari agencije iz Kine, bojkotuju.

    Bio sam u APA hotelima nekoliko puta kada privatno putujem, ima ih na stotine, sasvim dobro, čisto, pristojno i ljubazno.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Sotir Mon Apr 22, 2019 9:59 am

    Био више пута у хотелу на аеродрому, и смор ми је. Бестрагија са прашумом около. Хотел као сваки други.
    Узео сам Аерофлот да би стигао ујутру, и онда право у град у шетњу, имам скоро цео дан више за обилазак. Зато ми треба ормарић да оставим ствари док се шетам, а навече идем у хотел. Ако ми се у по ноћи не спава, могу да изађем у шетњу по граду и сл.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by kondo Mon Apr 22, 2019 10:09 am

    Sotir wrote:Uzeo kartu za 610e preko Moskve, i to sam morao uživo jer mi je to preko limita kartice, pa je 25e skuplje.
    Moskva Tokio je 9 sati, veći deo se spava, tako da mislim da neće biti problema sve i da je Kondov opis dobar.

    Sad merkam neki jevtin hotel.

    PS da li na Uenu još postoje oni ormarići za stvari i pošto su? Da ostavim prtljag dok se šetam danju.


    Ima svuda lockeri samo se cesto rasprodaju pa treba cekati da se neko pojavi. I to je onda od 2 minuta do pola sata. Oni najveci kojih ima najmanje su na najvecem udaru.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Mon Apr 22, 2019 1:12 pm

    Osaka danas. Posle površenog posla, da se dopuni dan, peti put odemo do zamka.

    među japancima - Page 13 2019osakajo01

    On je bio spaljivan do temelja nekoliko puta i obnavljan. Sada ima i lift i klimatizovan je. Nismo ulazili u sam zamak, bili smo 3 puta u njemu ranije.

    među japancima - Page 13 2019osakajo02
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Mon Apr 22, 2019 1:33 pm

    Kondo wrote:
    Sotir wrote:Uzeo kartu za 610e preko Moskve, i to sam morao uživo jer mi je to preko limita kartice, pa je 25e skuplje.
    Moskva Tokio je 9 sati, veći deo se spava, tako da mislim da neće biti problema sve i da je Kondov opis dobar.

    Sad merkam neki jevtin hotel.

    PS da li na Uenu još postoje oni ormarići za stvari i pošto su? Da ostavim prtljag dok se šetam danju.


    Ima svuda lockeri samo se cesto rasprodaju pa treba cekati da se neko pojavi. I to je onda od 2 minuta do pola sata. Oni najveci kojih ima najmanje su na najvecem udaru.

    Meni, kao lokalcu to nikada nije trebalo. Osim jednom. Imao sam goste Amerikance, došli u Nagoju i da ih provedem po znamenitim mestima. Da ostave prtljag (mali rančevi) u tim lokerima pa da idemo.
    Svi lokeri zauzeti na stanici.

    Umesto da čekamo da se neki oslobodi (ko zna kada) odvedem ih svojoj kući (kod mene su spavali 3 dana), ostave prtljag i nazad u grad vozom, trajalo je tamo-vamo sat vremena.

    Pa ako neko ima smeštaj, stvarno, šta će mu ti lokeri? Ostaviti u smeštaju svoje stvari, u Japanu krađe nema.

    Lokere koriste day-trippers koji su došli u grad zbog nečega, u Harajuku ih koriste one pankerke i "šargarepa boja kože" egzibicionisti da se u WC-u presvuku u svoje kostime a odeću (običnu) u kojoj su došli i stave je u loker. Zauzetost lokera je ceo dan.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by kondo Mon Apr 22, 2019 1:40 pm

    inace u osaki bi pre isao u akvarijum nego u taj zamak. blizu je himeji koji je mnogo impresivniji.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Mon Apr 22, 2019 1:47 pm

    Kondo wrote:inace u osaki bi pre isao u akvarijum nego u taj zamak. blizu je himeji koji je mnogo impresivniji.

    Bio pet puta, i pre renovacije i posle, dva puta familija tri puta gosti.

    Himeji je najimpresivniji zamak koji Japan ima, na listi UNESCO. Ima stanicu shinkansena. Ne staju baš svi tu, kažu ti kada kupuješ kartu. Mislim, na svakih pola sata neki stane u Himeji.

    Taj zamak treba posetiti. Posle njega, svi ostali su manje važni.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Tue Apr 23, 2019 12:24 pm

    Zamak Himeji se renovira za vakta svakog Emperora.

    Ovako je izgledao 20. oktobra 2009. kada sam prvi put bio:

    među japancima - Page 13 2015himejireopens02

    Onda je ovako izgledao 5 godina dok su trajale renovacije

    među japancima - Page 13 2013himejirestoration02

    Kada su skele sklonjene i renovacija završena, ovako izgleda (od marta 2016. pa nadalje, do sledeće renovacije).
    Japanci kažu da je "mnogo beo". Dve generacije su ga posetile preko škole ili posle turistički dok je bio kao na prvoj slici.

    među japancima - Page 13 2016himejiwhite03

    Silna navala turista, čeka se po dva sata da se uđe u zamak. Ovi konopci za redove kažu da bude i po 1,000 ljudi koji čekaju (20 turističkih autobusa koji samo pristižu). Foto je u 17:15, već je bilo zatvoreno za posete. Ko ide, neka računa na to.

    među japancima - Page 13 2016himejiinside04
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Wed Apr 24, 2019 7:47 am

    Dosta Osake za ovu nedelju, prelazimo u Tokio.
    Hotel, pazi mu adresu

    među japancima - Page 13 2019expedia01

    Onaj trorogi sa leva je Park Hyatt iz "Lost in Translation", isto firmin hotel ali ima 10 minuta peške do ofisa, pa u slučaju kiše...bolje ovaj, sa ofisom ima "toplu vezu".
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4317
    Join date : 2016-09-29

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by nalog sa ženinog laptopa Fri Apr 26, 2019 7:37 pm

    među japancima - Page 13 Proxy_10


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Fri Apr 26, 2019 10:07 pm

    top speed bio na kanamara mitsuri
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by darling Fri Apr 26, 2019 11:01 pm

    ono sto su za jugu bosanci, za svet su to japanci.

    prs ten i zlatni lanac, da ce ti japanac, samo da te jednom poljubi.

    s onim malim peniscicima, sa tvrdim s. u pardon, s polutvrdim, ipak su to japanci.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4317
    Join date : 2016-09-29

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sat Apr 27, 2019 12:21 am

    među japancima - Page 13 Proxy_11


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Guest Sat Apr 27, 2019 3:29 am

    darling wrote:ono sto su za jugu bosanci, za svet su to japanci.

    prs ten i zlatni lanac, da ce ti japanac, samo da te jednom poljubi.

    s onim malim peniscicima, sa tvrdim s. u pardon, s polutvrdim, ipak su to japanci.

    Ta "glory hole" u koju se proturi kara a ti sa druge strane proreza klečiš da ga obradiš ti nije ni za kurac. To što pokažeš puna usta pre gutanja ti ništa ne vredi dok ne savladaš tehniku koja može da se vidi ako izgoglaš "Deepthroat Debbie 00". Reko mi jedan da si obećala da ćeš to da savladaš, baš ću da ga pitam kakva si danas.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by ficfiric Sat Apr 27, 2019 9:16 am

    Yoyo, je li ti dobro? Cudno se ponasas


    _____


    Uprava napolje!

    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by darling Sat Apr 27, 2019 9:58 am

    ma dobro mu je. 

    bas se juce druzio s jednim japancem iz kjotoa koji se zove jaja mikoshaka. japanac mu je radio proktokol, i jojogi je ostao s pesomom na usnama. 

    prs tenac i zlatni lanac da ce mi japanac 
    samo kad me jednom poljubi.

    ovde ima i elemenata sodomije, al sad to nije toliko vazno.

    jaja mikoshaka inace sutra dolazi kod jojogija na uskrsnji rucak. tucace se. ocekujemo da nam jojogi isprica kako je bilo. ja se najvise radujem fotografijama. verujem i ostali burundjani.

    među japancima - Page 13 Empty Re: među japancima

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:58 pm