Krletina

Share

Re: Krletina

Post by plachkica on Sun Sep 06, 2015 12:45 am

I nije neki povod:

Milos Vujic ‏@milosvujic991 37m37 minutes ago Užice, Srbija
@IvaCvrchak317 Ovo je povod.
https://twitter.com/milosvujic991/status/640285076782219268
Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:47 am

500 godina!

Post by William Murderface on Sun Sep 06, 2015 12:49 am

Pa i nije neka pretnja.  Budalaština.

Inače, ovo je najljudskija stvar koju sam video da je Krle napisao.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Bluberi on Sun Sep 06, 2015 12:55 am

William Murderface wrote:Pa i nije neka pretnja.  Budalaština.

Inače, ovo je najljudskija stvar koju sam video da je Krle napisao.
Zato sam i stavio ono urnebesno saopštenje užičkog DS-a.

Post by William Murderface on Sun Sep 06, 2015 1:00 am

Slažem se, jeste urnebesno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Mon Sep 07, 2015 11:08 am

_____

Uprava napolje!

Post by Ferenz on Mon Sep 07, 2015 12:24 pm

ficfiric wrote:
Volim taj dan i sreću
što su mi tebe dali
gledaj me dugo i budi tu

Volim i ovaj osmeh
koji je malo znao
samo me gledaj i budi tu

Noć nekud žuri
drži me čvrsto i budi tu

Sad više nije važno
sve što ti moram reći
samo me gledaj i budi tu

Post by plachkica on Mon Sep 07, 2015 1:09 pm

Novine koje su mu objavljivale kolumnu prestae su da izlaze.
Naše novine, mislim da su se tako zvale.
Tuga.

Post by Veletin on Mon Sep 07, 2015 1:32 pm

Nebojša Krstić@Krle22 2h2 hours ago
Prijatelje obaveštavam, neprijatelje upozoravam, sutra u @PolitikaJavlja izlazi moj tekst "Slika dečaka" koji ne smete da propustite.
Guest

Post by Guest on Mon Sep 07, 2015 2:23 pm

osecam da ce mi trebati klometol

Post by паће on Mon Sep 07, 2015 2:26 pm

Не знам шта је клометол и не занима ме, но ми је симпатично све што почиње на кло.

Питам се само где се надахњују кумови фармацеутски.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by plachkica on Mon Sep 07, 2015 2:30 pm

Klometol, mučnina, pila sam ga pred neka putovanja kad sam bila klinka.
Sprečava povraćanje, ako se ne varam.
Gagorder, daj i meni jedan

Post by plachkica on Mon Sep 07, 2015 11:50 pm

Na rts2 je išla emisije Čitanje pozorišta. Gosti Paković, Srbljanović, Prokić, Kokan Mladenović.
Par opštih mesta, opšta kuknjava..malo elitizma, malo kritike kapitala, malo kritike vlasti..
Ništa novo i nečuveno dosad.
Provalim u jednom trenutku da mi cela lajna gleda RTS2.
Gleda i on:

Nebojša Krstić ‏@Krle22 2m2 minutes ago
Posle Srbljanovićke, Prokića i Kokana Mladenovića, idem da slušam Kristijana. Uželeo sam se da čujem nešto što u sebi ima makar zrnu razuma.

Post by Bluberi on Mon Sep 07, 2015 11:54 pm

Komentariše se repriza.

Post by Veletin on Wed Sep 09, 2015 10:10 am

Коментари

Небојша Крстић

Слика и катарза
Сад је тренутак да Србија позитивно утиче на свој имиџ и учини кључни напредак у смислу побољшања свог међународног угледа

Spoiler:

Наслов једне вести која се појавила пре два или три дана својом ме је скривеном поруком узнемирила. Наслов је „Мануел Валс: Слика утопљеног дечака изискује хитну акцију”. Када сам је прочитао помислио сам како је истина да ђаво лежи у малим стварима. Хитну акцију међународне заједнице, судећи по Валсовој изјави, не изискује избегличка криза која десетине хиљада људи тера у избеглиштво и могућу погибељ, већ слика дечака чији је леш вода избацила на неку турску плажу. Да фотограф у датом моменту није био на том месту, да ли би било повода за хитну акцију, иако би маса избеглица и даље завршавала на дну Медитерана или на будимпештанској железничкој станици, под условом да је претходно успела да прескочи ограду од бодљикаве жице?
Но, будимо поштени. Нити могу, нити желим да тврдим да господин Валс не би тражио хитну акцију чак и да слика дечака није осванула на насловним странама многих европских листова. Можда и би. Можда је слика олакшала њему да реагује, јер је поседовала толико снажну емоцију да је свако онај ко је видео, а нормалан је човек, осетио грижу савести и барем делић кривице за несрећу која је задесила читав један народ. Можда је шок који су грађани доживели видевши дечака у црвеној кошуљи покренуо катарзу која ће Мануелу Валсу и другим европским и светским политичарима помоћи да читаву актуелну избегличку драму почну да посматрају мање бирократско-правничким очима, а више људским.
Оно што је занимљиво јесте да се сада очекује да свет реагује онако како Србија већ јесте. Не знам да ли је ово први такав случај у историји, али први у мом животу свакако јестe. Новинар Андреас Ернст у циришком дневнику „Ноје цирхер цајтунг” каже, описујући ситуацију у Београду, да је он и даље космополитски град, а да многи Београђани „осећају емпатију јер су и раније долазили у контакт са избеглицама и знају шта значи бити протеран”. „Али одлучујуће је”, пише Ернст, „то што је влада утврдила јасну линију када је реч о поступању са избеглицама. Премијер Александар Вучић је схватио да ће се Србија позитивно издвојити од својих суседа ако се према избеглицама буде односила пристојно. А пошто влада има велики утицај на медије, и они су се прикључили тој линији. Чак и булеварска штампа доноси приче о судбини избегличке деце. То утиче на перцепцију избеглица у друштву. На њихово присуство се не гледа као на претњу, већ више као на повод да се покаже балканско гостопримство.”
Ја се не бих сложио око тога да Београђани, Срби, грађани Србије, ко год, показују гостопримство због владиног утицаја на медије, али то можда није ни битно.
Битно је да је Србија земља која је из сукоба деведесетих изашла као реални губитник, али још и више као медијски губитник, јер је ужасно снажна кампања протутњала кроз медије који формирају светско јавно мњење, остављајући своје дугорочне последице, ни мало добре по Србију и њене житеље. Ми смо остали запамћени као лоши момци. Ми смо у представи оних који не знају ништа о нама били убице, силоватељи, шовинисти, националисти, ксенофоби, ретроградни елемент, непријатељи слободе, недемократе, а за неке чак и народ који је починио геноцид.
Колико је све то било плод негативне кампање о нама, а колико је последица наших сопствених грешака, заблуда и погрешних политичких потеза, и пре и после 2000. године, о томе бисмо могли да разговарамо, али чак ни то у овом моменту није важно. Важно је да је Вучић наслутио нешто, што и Андреас Ернс види делимично, али не до краја: могућност да потпуно изменимо перцепцију света о Србији и Србима. Кажем наслутио, али мислим – већ предузео кораке у том правцу, да се победе укорењене предрасуде, да се промене негативна општа места о нама и да Србија у вредносном смислу поново заузме место међу цивилизованим народима, управо оно које јој је одувек и припадало.
Како може бити истина да смо шовинисти, ксенофоби и исламофоби ако смо једина земља и једини народ који на избеглице не шаље ни војску, ни полицију, нити бацамо сузавац и шок-бомбе? Какви смо то ми расисти ако наше мајке, жене и сестре носе храну и одећу у парк поред аутобуске станице до мере да то више нема где да се смести? Какви смо то ми националисти кад у Србији само једна једина, и то сасвим минорна и маргинална странка, мрмља кроз зубе бесмислицу о градњи ограде према Македонији?
Опозиција, онај грађански и демократски део, није, наравно, смогао снаге да похвали Вучићеву политику према избеглицама, закључивши да је боље да се праве мртви и да барем тако не праве штету. Наравно, нису осетили ни да је сад тренутак да Србија позитивно утиче на свој имиџ и учини кључни напредак у смислу побољшања свог међународног угледа, нити да је то нешто што би и њих могло да се тиче и чему би могли да допринесу

Ово је, по мом мишљењу, последица њиховог суштинског неразумевања политике и њене сврхе. Наиме, у фудбалу или кошарци је добро када мој клуб даје голове, а лоше када то чини неки други. У државној политици, добро је када било ко даје гол у корист Србије. Баш као што је добро да кошаркаш из клуба за који не навијам постигне тројку када игра за репрезентацију. Ако то разумемо када је спорт у питању, како не разумемо када је у питању држава?
Небојша Крстић
објављено: 09.09.2015.

Последњи коментари

Vladimir Mladenović | 09/09/2015 08:54
Gospodin Krstić je vrlo jasno izrazio svoj stav po pitanju izbegličke krize. Ipak, izgleda da je ceo ovaj tekst pisan ne radi iskazivanja takvog stava već radi veličanja poteza koje čini njegov, sada već očigledno, omiljeni političar. Tekst bi bio savršen da je poslednja rečenica glasila ŽIVEO ALEKSANDAR VUČIĆ.

Post by William Murderface on Wed Sep 09, 2015 10:18 am

Sending pejtning tu d vrld!

_____

Post by ostap bender on Wed Sep 09, 2015 11:39 am

muceni andreas on je inace mnogo fin covek

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by plachkica on Wed Sep 09, 2015 12:33 pm

Meni se kosa diže na glavi od slanja slike u svet ™.
Ima li šta palanačkije od toga?!
U suštini, njega boli dupe za izbeglice, njemu je bitno da nas svet (gde je svet uvek zapad)
prihvati kao sebi ravne. Koji kompleksi su iza toga?

Post by паће on Wed Sep 09, 2015 12:42 pm

plachkica wrote:Meni se kosa diže na glavi od slanja slike u svet ™.
Ima li šta palanačkije od toga?!
U suštini, njega boli dupe za izbeglice, njemu je bitno da nas svet (gde je svet uvek zapad)
prihvati kao sebi ravne. Koji kompleksi su iza toga?

Па ваљда сви осим маније величине... ма, и то. Не видим да неки фали.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Wed Sep 09, 2015 12:54 pm

Ma nije to kompleks to pr-ovsko shvatanje politike, para Krstić-Šaper. AKo se sećaš, onomad je Šaper predlagao da Nole po svetu širi "našu istinu" o devedesetim, a ako to i nije baš istina, šta ima veze, istina ionako ne postoji.

_____

Post by AnaDilajt on Wed Sep 09, 2015 7:20 pm

User Actions

Follow
ksenija vucic[ltr]@KVucic[/ltr]
Veceras u 20h, emisija Pravac, Pink3 gost @Krle22 , Nebojsa Krstic.

Post by plachkica on Thu Sep 10, 2015 10:10 pm

Krlo je pohvaljen na rts-u!
Aleksandar Vučić:
"Gospodin Krstić je jedan pametan čovek!"

Post by William Murderface on Thu Sep 10, 2015 10:12 pm

U kom kontekstu? Jel Vučić trenutno na RTS?

_____

Post by plachkica on Thu Sep 10, 2015 10:20 pm

Da, na rts-u je.
Gorislav je rekao: krstić je gostujući na rts-u rekao da vi radite za državu (ne znam tačno šta),
a Vučić je pohvalom odgovorio.

Post by Ferenz on Fri Sep 11, 2015 5:23 pm

Newsweek

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 10:43 pm