Krletina

Share
Guest

Re: Krletina

Post by Guest on Fri Aug 28, 2015 3:58 pm

pa odbornicu su vlasnici mandata , ako baš oće mogu tako da naprave vlast, tako da će je građani sami izabrati, a Pajtić i Vučić (odnosno GO i predsedništvo ) mogu da biraju ko će bit član DS i SNS , pa mogu da odluče da ovi ljudi jednostavno neće više.

Što se mene tiče, dosta je bilo zaebavanja- ako je neko pridržavao Svom snagom u reforme plakat u Malom Mokrom Lugu izdao je Kosovo i ima da odgovara.
Guest

Post by Guest on Fri Aug 28, 2015 4:06 pm

ostap bender wrote:samo tvit i postoji zbog poslednje recenice. takodje stranka na lokalu ipak odgovara centrali. ukoliko je smernica da se nikako ne ide u koalicije sa SNS onda se toga treba pridrzavati. samo se meni cini da to nije slucaj.

Ako postoji opsta smernica, to je druga stvar, ali ja za nju ne znam u slucaju DS.

Sasvim bi druga prica bila da je DS, na primer, prava opoziciona stranka kao sto nije, pa da na nivou cele zemlje, u okviru sire politicke platforme, obustavi svaku saradnju sa SNS. Ovako mi izgleda kao da je u pitanju obrusavanje na neposlusni odbor koji radi ono sto rade i drugi, ali se nisu zamerili centrali.

Post by William Murderface on Fri Aug 28, 2015 6:03 pm

Politika
Borka bih iz DS izbacio za 15 sekundi
Nebojsa Krstic / 28.08.2015. u 15:47

• Komentari: 16
  • Čitanost: 140
  • /
  • Preporuke: 0
  • /

1. Kakav rezultat DS može da očekuje na sledećim parlamentarnim izborima? A šta "novi DOS" sa Živkovićem "parazitom" u koaliciji?
 Mogućnost da dođe do vanrednih izbora niko u opoziciji nije dečekao uz osmeh. To je svojevrstan paradoks. Opozicija baca drvlje i kamenje na Vladu, a suštinski ne želi izbore. I to sasvim je opravdano. Nemaju dobro rešenje. Ako se udružuju praveći neki novi DOS, proći će katastrofalno. Ako idu samostalno, svako će od njih loše proći. Zavezani su u Gordijev ćvor i ne vidim kod njih nikakvu ideju kako izaći iz njega.
2. Ima li Borka bez DS i šta bi demokrate izugubile ako on još jednom "pocepa" stranku?
Nema. Mislim da bi ako pocepa stranku prošao gore nego Tadić. Mada je meni krajnje nejasno kako je uopšte moguće da potpredsednik DS-a ovoliku energiju za cepanje sopstvene stranke javno demonstrira, a ona to posmatra ćutke. Pretpostavljam da niko u trenutnom rukovodstvu nema snage da reaguje. Da se ja pitam potpredsednik koji cepa stranku bio bi u njoj samo još narednih 15 sekundi.
3. Koliko ideje Sirize mogu biti privlačne za glasače u Srbiji, posebno sad posle njihovog kraha u Grčkoj?
Treba da se naglasi da su Sirizine ideje najobičnija demagogija koja se srušila pod teretom sopstvene nerealnosti u samo par meseci. Međutim, srušila se svuda osim u glavama nekoliko domaćih sirizista koji su u povratku levičarskog populizma namirisali svoju izbornu šansu. Ciprasova obećanja lakih rešenja ekonomske krize u formuli "hleba bez motike" ukazala su im se upravo kao odgovor na njihove dileme: kako pronaći politiku koja bi bila alternativa Vučićevoj.
Međutim, slom Sirize ne znači da je prošla opasnost od demagoških političkih ideja, bez obzira da li su desničarske, npr. one koje bi problem azilanata rešavale zidom prema Makedoniji, ili levičarske koje bi ekonomiju lečile odbijanjem da se vraćaju dugovi. Demagogija je ozbiljna bolest i političare koji je šire ne treba uzimati olako.
4. Pajtić je bio na letovanju u Hrvatskoj tokom proslave "Oluje". Kao vojvođanski premijer da li je to trebalo da uradi? S marketinškog aspekta, kao lider DS šta je time dobio, a šta izgubio u (izvesno) predizbornoj godini?
Pajtić kao građanin može da letuje gde mu je volja. Ali kao predsednik stranke mora i o tome da vodi računa jer sve što uradi jeste politička poruka. Izbor Hrvatske kao destinaciju u vreme kada masa okupljena na Trgu bana Jelačića skandira "Ubij Srbina", svakako nije mudra. Izbor Briona kao ekskulzivne i skupe destinacije još je gora.
5. Može li Tadić da doživi veliki povratak 2016. na eventuanim izborima? Šta biste ga sad posavetovali, kada bi Vas pitao?
Tadić je izbore 2012. izgubio od Nikolića, ali to je u demokratijama normalna stvar i sportski ishod utakmice. Izborni gubitnik postao je tek kada je prihvatio da bude počasni predsednik, a naročito kada je pocepao DS na samo par nedelja pred izbore 2014. Ne znam da li politička ličnost koja napravi takve dve greške ima dobar potez koji ga vraća u igru. Ja ga ne vidim. Pritom, nisam uspeo da uočim šta je politika koju nudi njegova stranka. No, moguće da će je građani prepoznati.
6. Da li je adekvatno Vučićevo poređenje stranaka u Srbiji, gde je, otprilike, SNS Real Madrid, a opozicija Crvena Zvezda? Jednostavnije, da li je moguće da iko "okrnji" rejting naprednjacima, ako izbora bude naredne godine i ko?  
Analiza razloga zbog kojih SNS ima tako veliku podršku birača, a opozicija tako malu, veoma je zanimljiva, ali nisam siguran da biste mi izdvojili dovoljno prostora za ono što bih imao da kažem. Ukratko, Vučić je eksproprisao najbolje ideje svojih prethodnika, a oni, danas u opoziciji ne znaju kako da se postave u novonastalim okolnostima pa jure sopstveni rep vodeću nesuvislu raspravu ko je izdao opoziciju i ko je njen stožer. Jedni svoju kritiku Vlade svode na ad hominem napade na Vučića, drugi se hvataju za bilo šta što negde u svetu pokaže izborni uspeh, npr. Siriza...a treći smisao svog opozicionog delovanja nalaze u pisanju zajedljivih tvitova.
U tom smislu, po Vučića jedina ozbiljna opasnost dolazi iz redova njegove stranke. Dolazi od Nikolića koji je njegov ideološki protivnik. Dolazi od onih bahatih i onih koji zloupotrebljavaju vlast na bilo koji način. Ako Vučić, predstojeće izbore ne iskoristi da se reši takvih, džabe je krečio.

Ovo je intervju koji je moja malenkost dala listu Informer i koji je objavljen jutros, 28.8.2015. List je korektno, uz neznatna skraćenja, preneo odgovore, a ovde prilažem, zlu ne trebalo, čitav neveliki tekst.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:13 pm

jedna forumašica i Krle pričaju o Kosovu...

neću da kopiram pošto ono (ne znam zašto neću zapravo ) , izvolite pogledati.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:16 pm

na tnjiteru?

Post by plachkica on Sun Aug 30, 2015 8:16 pm

Kakav glupavi seronja.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:17 pm

na tnjiteru.

seronja.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:19 pm

Dosledno brani poziciju Vlade Srbije, sa te strane nemam zamerku 
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:21 pm

još samo kad ne bi bio član opozicione stranke..

Post by No Country on Sun Aug 30, 2015 8:27 pm

Let's face it: у Србији више не постоје опозиционе странке. Крле је болесник и будала, али то што је при томе и члан ДС-а, то је ирелевантно. Осим у смислу у коме доказује тезу из прве реченице.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:29 pm

No Country for Old Man wrote:Let's face it: у Србији више не постоје опозиционе странке. Крле је болесник и будала, али то што је при томе и члан ДС-а, то је ирелевантно. Осим у смислу у коме доказује тезу из прве реченице.

Apsolutno.
A to će se tek videti na sledećim izborima na kojima očekujem izuzetno malu izlaznost i ogromnu prednost SNS.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:35 pm

dobro istina, al ako formalno postoji stranka, ljudi plaćaju članarinu i sve to, el mogu da ga izbace kad radi ovakve stvari?

Nebojša Krstić@Krle22 16s16 seconds ago
Pajtićeva kritika Briselskog sporazuma je prilično ružna demagogija nedostojna stranke koja je započela dijalog sa Prištinom.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 8:40 pm

Naravno da teorijski mogu, u statutu je to omogućeno kada je u pitanju narušavanje ugleda stranke. 
No, mislim da nije sasvim jasno u našoj javnosti da DS više ne postoji kao stranka.
Guest

Post by Guest on Sun Aug 30, 2015 10:59 pm

da ostane zapisato :

Nebojša Krstić@Krle22 3h3 hours ago
Nego, ovo kandidovanje za premijera mi je nejasno jer sam bio ubeđen da se premijer bila u Skupštini.

Nebojša Krstić@Krle22 1h1 hour ago
Takođe, kad Pajtić i Tadić kritikuju ovlašćenja ZSO, morali bi da kažu na koji način bi oni dobili veća oblašćenja i čime to garantuju.

Jerbo svaki slučajni prolaznik može da kaže da sporazum ne valja, ali nema pojma kako treba postići da bude bolji.

Ako desničari ne prodaju demagogiju na temu Sporazuma, onda prijatelji DS i SDS ne morate ni vi. Ne da ne morate nego ne smete, sramota je.

Post by No Country on Sun Aug 30, 2015 11:08 pm

Човек бре избацује tweet-per-second.  То је за лекић, а не за политичке анализе.

Post by Bluberi on Sun Sep 06, 2015 12:16 am

DS Užice@DSUzice 14m14 minutes ago
Najostrije osudjujemo pretnje Nebojse Krstica (@Krle22) upucene odborniku Demokratske stranke Milosu Vujicu (@milosvujic991).

Milos Vujic@milosvujic991 28m28 minutes ago Užice, Srbija

Posle hrabre pretnje Nebojse Krstica- blokiran sam. O tempora, o mores...

Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:17 am

hahahahaha
Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:17 am

treba Vučić da vlada petsto godina!

Post by William Murderface on Sun Sep 06, 2015 12:19 am

O, bože, ds-ovskog prenemaganja...

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:34 am

a što mu je jebo mater u pičku , jel zna neko?

Post by William Murderface on Sun Sep 06, 2015 12:37 am

Ljudi, spektakl!

Nebojša Krstić@Krle22 53m53 minutes ago
"Mišljenje je primitivna praznoverica. Detinjasta predstava da smo sposobni da mislimo je najskuplja greška ljudskog roda." Ajn Rend

_____

Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:38 am

Nebojša Krstić@Krle22 54m54 minutes ago
"Mišljenje je primitivna praznoverica. Detinjasta predstava da smo sposobni da mislimo je najskuplja greška ljudskog roda." Ajn Rend
1 retweet 6 favorites

Nebojša Krstić@Krle22 35m35 minutes ago
"Ono što mislite da mislite je obmana koju stvaraju vaše žlezde, osećanja, i, na kraju krajeva, sadržaj stomaka."Ajn Rend, "Pobunjeni Atlas"
Guest

Post by Guest on Sun Sep 06, 2015 12:38 am

Post by plachkica on Sun Sep 06, 2015 12:39 am

Sad došla to da okačim

(Izgleda da je obrisao psujući tvit )

Last edited by plachkica on Sun Sep 06, 2015 12:39 am; edited 1 time in total

Post by William Murderface on Sun Sep 06, 2015 12:39 am

It was bound to happen. Krle je otkrio Ajn Rand.

BTW, u njegovom slučaju, prvi citat je sasvim tačan!

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Jun 26, 2017 12:29 am