Krletina

Share

Krletina

Post by William Murderface on Thu Jul 16, 2015 5:48 pm

Građanski zavetnici
Nebojsa Krstic / 16.07.2015. u 16:33

"U vreme mog mandata izborili smo se za predsedavanje i umesto da danas Srbija bude inicijator rešenja za ukrajinsku krizu, Dačićeve izjave o neophodnosti mira u svetu su na nivou predstavljanja kandidatkinja na izboru za mis sveta. Srbija zapravo i ne predsedava OEBS-u, već statira u toj organizaciji, a umesto nje to u praksi čini Nemačka..." Ovo se neke od zamerki koje je Boris Tadić uputio pre nekoliko dana ministru inostranih poslova Dačiću.
 Moja malenkost se sa izrečenim ne slaže i misli da je nerealno zamišljati da Srbija zaista može da reši ukrajinsku krizu, čak ni da da neki veliki doprinos, tako da je principijelan stav oko traženja mirnog rešenja nešto što ne bi smelo da bude predmet kritike i podsmeha. Naročito ne od ex predsednika Tadića koji je dobar deo mandata proveo pod vatrom sličnihi optužbi i iste vrste omalovažavanja. Kompromiser, barbika, maneken, samo su deo arsenala uvreda kojima je Tadić bivao čašćavan za politiku pomirenja, dijaloga i traženja obostrano prihvatljivih rešenja u brojnim problemima kojima je bila, a i još uvek, je bremenita spoljna politika Srbije. Upravo zato je njegova kritika Dačića, bazirana na istoj matrici, nešto što mi je zaparalo uši i što mi se učinilo neprimerenim. Naročito u kontekstu aktuelnog političkog trenutka u kome je Vučić otišao u Sreberenicu i doživeo ono što je doživeo.
Pokušaj linča premijera Srbije nateranog, nečijom greškom ili namerom, da prolazi kroz "toplog zeca "spontano" okupljenih ljubitelja Nasera Orića, osim svega ostalog, pokazao je kao na dlanu koliko je mir na ovim našim "prostorima" i u našem "regionu" krhka kategorija. Pokazao je koliko je lako isprovocirati incident, eksces, erupciju mržnje i agresije. To bi trebalo da nas podući da ničije zalaganje za mir ne bi smelo da bude predmet podsmeha i da čak i kad se stvarne kandidatkinje za mis zalažu za "mir u svetu", to nije ni malo loše, niti suvišno.
Onima kojima ovo deluje neubedljivo, postavio bih pitanje. Šta mislite, šta bi se desilo da je neka od kamenica bačenih na Vučića ozbiljno povredila srpskog premijera? Šta mislite, da je u onoj gužvi neko potegao nož, pištolj ili bombu i da je neko, ne daj bože, smrtno stradao, kakve bi to imalo posledice po mir na Balkanu i po suživot Srba i Bošnjaka svuda gde oni žive jedni s drugima i jedni pored drugih? Zamislite da je neko iz obezbeđenja premijerovog povredio, ili smrtno ranio nekog od napadača na premijera? Kako bi izgledali dani, meseci i godine pred nama?
Po povratku iz Srebrenice, premijer je suprotno željama mnoštva analitičara koji su zahtevali agresivnu i militantnu reakciju države i javnosti, pozvao na mir i suzdržanost zahtevajući da ni po koju cenu ne sme da zafali dlaka s glave bilo kom našem komšiji Bošnjaku i naglasio je da neće menjati svoju politiku pomirenja i dobrosusedstva u regionu. Dan kasnije zvanično je pozvao članove predsedništva BiH u posetu Srbiji. Time se Vučić pozicionirao kao državnik, za razliku od Tomislava Nikolića koji je svojim odbijanjem da ode u Srebrenicu, jednodnevnim kašnjenjem reakcije na događaj u Potočarima, kao i sadržajem onog što je izrekao, sebe doveo u funkciju - političkog analitičara.
Malo je onih koji su shvatili važnost događaja protekle nedelje za budućnost Srbije. Malo je onih koji razumeju koliko je važna Vučićeva poseta Srebrenice, koliko je napad na njega bio loš za dve zemlje i dva naroda i koliko je uprkos svemu situacija ostala pod kontrolom zahvaljujući, s jedne strane, tome što nije bilo težih posledica nasilja u Potočarima, a s druge činjenici je Vučić odreaogovao na najbolji mogući način. Među onima koji su shvatili su, neke je to poprilično iznenadilo, Sonja Biserko i Nataša Kandić. Gospođa Kandić je u Politici napisala da je to bio Vučićev lični otklon od prošlosti. Tu je bila u pravu isto onoliko koliko je i pogrešila. To jeste bio Vučićev otklon, ali u veoma konkretnom smislu, to je bio otklon od prošlosti ogromnog broja njegovih simpatizera, sledbenika i glasača, onih ljudi kojima Evropa i njene vrednosti nisu prirodni deo ličnog habitusa (što bi neki rekli - ličnog narativa). Utoliko je njegov gest, kao i mnogi njegovi drugi potezi te vrste, deo promene njegove, ali i većinske kolektivne svesti, i utoliko je važnije da se ta promena dešava na odmeren i mudar način kako ekspres lonac u kome smo svi skupa, i mi ovde u Srbiji, i komšije u svim okolnim zemljama, ne eksplodira, već da se tenzije i pritisci smanjuju postepeno i bezbolno.
Upravo zato je važno da građanska elita, poput Sonje i Nataše, političke procese analizira ovako mudro i lucidno. Umesto što se, u većini drugih slučajeva ponaša kao odraz u vodi onog što sebe naziva Srpskim zavetnicima.
Vučić je prilikom obraćanja javnosti, posle događaja u Srebrenici, dobio aplauz svojih ljudi kad je rekao da će ruka pomirenja Bošnjacima ostati pružena. Kakav bi taj aplauz, u sali i u Srbiji bio da je rekao nešto sasvim suprotno? Građanski zavetnici, morali biste da mislite o tome.

Objavljeno u Politici, 16.7.2015.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Re: Krletina

Post by Guest on Thu Jul 16, 2015 6:07 pm

Pokušaj linča premijera Srbije nateranog, nečijom greškom ili namerom, da prolazi kroz "toplog zeca "spontano" okupljenih ljubitelja Nasera Orića, osim svega ostalog, pokazao je kao na dlanu koliko je mir na ovim našim "prostorima" i u našem "regionu" krhka kategorija. Pokazao je koliko je lako isprovocirati incident, eksces, erupciju mržnje i agresije. To bi trebalo da nas podući da ničije zalaganje za mir ne bi smelo da bude predmet podsmeha i da čak i kad se stvarne kandidatkinje za mis zalažu za "mir u svetu", to nije ni malo loše, niti suvišno.
Onima kojima ovo deluje neubedljivo, postavio bih pitanje. Šta mislite, šta bi se desilo da je neka od kamenica bačenih na Vučića ozbiljno povredila srpskog premijera? Šta mislite, da je u onoj gužvi neko potegao nož, pištolj ili bombu i da je neko, ne daj bože, smrtno stradao

Little did I dream, when she added titles of veneration to those of enthusiastic, distant, respectful love, that she should ever be obliged to carry the sharp antidote against disgrace concealed in that bosom; little did I dream that I should have lived to see such disasters fallen upon her, in a nation of gallant men, in a nation of men of honor, and of cavaliers! I thought ten thousand swords must have leaped from their scabbards, to avenge even a look that threatened her with insult.

But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever.

Post by William Murderface on Sat Jul 18, 2015 12:41 am

Nebojša Krstić@Krle22 1h1 hour ago
Ne znam da li smem da priznam, ali meni se Vulinova ideja oko veze socijalnih davanja i bežanja iz škole, dopada. Naime, bežanje ne podnosim

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by шумидер-модер on Sat Jul 18, 2015 10:13 am

William Murderface wrote:

Nebojša Krstić@Krle22  1h1 hour ago  
Ne znam da li smem da priznam, ali meni se Vulinova ideja oko veze socijalnih davanja i bežanja iz škole, dopada. Naime, bežanje ne podnosim
И штребер, шлихтара...

А за ђаке који беже са часова, јавном набавком:

Ово за првих 10 неоправданих....

Ово за 20, док још има наде за поправити...

Ово за сваки дан, да се зна неки ред...

А за родитеље, од кума...
Eiserne Jungfrau, Iron Maiden, ипак су ово модерна времена, 1 21. век такорећи...

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
Guest

Post by Guest on Mon Jul 20, 2015 2:03 pm

Nebojša Krstić ‏@Krle22 49s49 seconds ago

Onoliko smo se klali ovde oko karikatura Muhamedovih, a Šarli neće više da ih crta. Nije li to izdaja građanske Srbije?

Post by plachkica on Tue Jul 21, 2015 4:46 pm

Nebojša Krstić ‏[ltr]@Krle22[/ltr]  2m2 minutes ago

Nebojša Krstić retweeted Nebojša Krstić
Naravno da nije. To će na dve nedelje pre izbora.

Nebojša Krstić added,
Nebojša Krstić [ltr]@Krle22[/ltr]
[ltr]Da li je Varufakis napravio Novu Sirizu, buduću Socijalsirizu?[/ltr]
Guest

Post by Guest on Tue Jul 21, 2015 6:09 pm

Nebojša Krstić ‏@Krle22 6s6 seconds ago

John Kasich se kandidovao za predsednika USA. John je hrvatskog porekla.
Donald Trump, go man, go!

Post by beatakeshi on Tue Jul 21, 2015 6:16 pm

Često imam problema sa razumevanjem Krloovih umotvorina. U čemu je štos sa Trampom?

Post by plachkica on Tue Jul 21, 2015 6:16 pm

Bolje i Tramp no Hrvat na čelu Amerike.
Mislim da je to hteo da kaže.

Post by plachkica on Wed Jul 22, 2015 6:14 pm

Uspeo je, primećen je, menšovan je!

[list="expanded-conversation expansion-container js-expansion-container js-navigable-stream"]
[*]Александар Вучић ‏[ltr]@SerbianPM[/ltr]  31m31 minutes ago
#Калемегдан
@B_Izetbegovic pic.twitter.com/aYyYkMN34E

Hide photo
Reply
Retweet
Favorite
Follow
More

• RETWEETS3
  • FAVORITES11

8:42 AM - 22 Jul 2015 · Details

[*]Ivo ‏[ltr]@itorbica[/ltr]  28m28 minutes ago

@SerbianPM @B_Izetbegovic Ovo da bude primer svim politicarima u okruzenju,
0 retweets0 favorites
Reply
 Retweet
 Favorite
Follow
More

[*]Nebojša Krstić ‏[ltr]@Krle22[/ltr]  18m18 minutes ago
@itorbica @SerbianPM @B_Izetbegovic Ko je dobio partiju?
0 retweets0 favorites
Reply
 Retweet
 Favorite
More

[*] Nebojša Krstić retweeted
Александар Вучић ‏[ltr]@SerbianPM[/ltr]  4m4 minutes ago
.@Krle22 @itorbica Овог пута сам успео да надиграм @B_Izetbegovic, реванша ће сигурно бити

• RETWEETS3
  • FAVORITES8

[/list]
Guest

Post by Guest on Wed Jul 22, 2015 6:17 pm

Post by William Murderface on Thu Jul 23, 2015 1:17 pm

[list=stream-items-id]
[*]

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 51m51 minutes ago

DEMOKRATIJA - sistem u kome svaki magarac ima pravo na mišljenje. LIDER - osoba koja ne sluša mišljenje svakog magarca.
[/list]

_____

Post by Indy on Thu Jul 23, 2015 1:25 pm

Kako bi dr Krletu stajale magareće uši?

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by William Murderface on Thu Jul 23, 2015 1:27 pm

Mislim da bi smetale pri uvlačenju u liderov anus.

_____

Post by ostap bender on Thu Jul 23, 2015 1:39 pm

vidim ih oznojene u reci.izgleda da je najveci problem sa vucicem na kraju to sto je zapravo isti tadic.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Guest

Post by Guest on Fri Jul 24, 2015 11:33 pm

Nebojša Krstić@Krle22 1m1 minute ago

Treba da gledate film Child 44, govori o Sirizi u najranijoj fazi.

!

Post by William Murderface on Sat Jul 25, 2015 12:03 am

Nisam verovao da ću ovo ikada napisati, ali ovo prestaje da bude smešno.
On je idiot.

_____

Guest

Post by Guest on Sat Jul 25, 2015 12:09 am

ne klonjujte duhom, gazda Grujo!

Post by William Murderface on Sat Jul 25, 2015 12:10 am

_____

Post by Indy on Sat Jul 25, 2015 12:35 am

...

Last edited by Indy on Sat Jul 25, 2015 12:50 am; edited 1 time in total

Post by Xexoxical Endarchy on Sat Jul 25, 2015 12:39 am

William Murderface wrote:Nisam verovao da ću ovo ikada napisati, ali ovo prestaje da bude smešno.
On je idiot.

Post by William Murderface on Sat Jul 25, 2015 12:54 am

...aaand, we're back!

Nebojša Krstić@Krle22 4h4 hours ago
Antivučićizam je postao utočište za svakojaki ološ.

_____

Guest

Post by Guest on Sat Jul 25, 2015 1:13 am

Oh well ovde je u pravu, jedino mu je pozicija skroz pogresna

Post by Indy on Sat Jul 25, 2015 3:19 am

Hvala bobu što ne živim u Srbiji, a i nemam s istom nikakve veze (osim povijesne).
Guest

Post by Guest on Mon Jul 27, 2015 10:02 am

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Oct 19, 2017 12:06 am