Mediji u Srbiji

Share
Guest

Re: Mediji u Srbiji

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:38 pm

to kazes zato sto nikad nisi cuo kako zapravo zvuce glasovi iz manjinske zajednice

ozbiljno, i ja bih to voleo da vidim,ali toliki je galimatijas tu već napravljen, da se ne može ispraviti, pogotovo u atmosferi opšteg pritiska / siromašenja medija. Jedan deo će se ugasiti, jedan deo će postati lični projekti, domaćica lokalnih lopova, a u veći će se uvući naprednjaci.

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 4:39 pm

1 je sigurno, privatizacija lokalnih medija je put u propast.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:41 pm

To je tacno, mi ovde razgovaramo o tome da li da od ucrvljalog drveta napravimo stolicu ili plakar. Eno prodase TV Pancevo liku koji je osudjen za delo koje nosi pet godina robije, jebes to sto u zakonu jasno pise da takav ne sme ni da konkurise.

Ja bih u nekom normalnijem okruzenju voleo da vidim kancelariju ombudsmana za manjinska prava koja bi preuzela deo nadleznosti nacionalnih saveta, i da to bude to, a ljudi neka se politicki organizuju mimo tog besmislenog proksija koji se suvise cesto zloupotrebljava.

Last edited by Jordan Rivers on Tue Oct 06, 2015 4:42 pm; edited 1 time in total
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:41 pm

Jordan Rivers wrote:
Šuvar i varivo wrote:Kako?

ozbiljno pitam..
Ja sam jos i na PPP pisao o tome, ponesto i na osnovu svog iskustva sa Nacionalnim savetom Roma.
Nacionalni saveti imaju kolonijalnu ulogu zato sto svode politicko organizovanje unutar manjina na etnicku reprezentaciju u okviru sireg kolektiva u kome neko drugi ima vecinu.
Upravo. A tako je postavljen sistem, da bi se svaka izmena tu , tretirala kao narušavanje postojećih manjinskih prava.

Nedavno sam razgovarao sa ljudima iz Nacionalnog saveta Slovaka o ovome i reakcija je bila baš neočekivano nacionalistička.. Kao što pokušavam da pišem an drugim topiku, nisu te vojvođanske insitucije toliko podmazane i funkcionalne koliko deluje...

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 4:43 pm

Pa nijedne nisu, ali eto ti primera ka čemu vodi pokušaj da se ukidaju "sa vrha" - raspaljivanju nacionalističkh resantimana.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:44 pm

a pa čekaj ovo nije bilo nikakvo ukidanje sa vrha. Osnivanje medija nije bilo pravo saveta.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:45 pm

Šuvar i varivo wrote:a pa čekaj ovo nije bilo nikakvo ukidanje sa vrha. Osnivanje medija nije bilo pravo saveta.
Jeste, pogledaj zakon.

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 4:47 pm

Onda te nisam dobro razumeo. Šta je tačno izazvalo nacionalističku reakciju? Privatizacija lokalnih medija?

Ja ti govorim o sledećem - ako je reakcija takva već na tom primeru, možeš misliti kakva će biti oko ukidanja institucija koje imaju neku istoriju, sa kojima se ljudi identifikuju, itd.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:48 pm

Ustavni sud Srbije osporio je više odredaba članova Zakona o nacionalnim savetima nacionalnih manjina, osim u oblastima koje su precizno definisane zakonom, kao što su obrazovanje, kultura, informisanje i službena upotreba jezika i pisma.

Sud je osporio i zakonsku odredbu koja predviđa da nacionalni saveti mogu preuzimati osnivačka prava nad medijima, jer ni novi Zakon o javnim preduzećima ne dozvoljava Republici, pokrajini i lokalnoj samoupravi da bude osnivač medija.

Taj sud je odlučio da nisu u skladu sa Ustavom ni zakonom propisana ovlašćenja nacionalnog saveta u vezi sa učešćem u odlučivanju o izboru organa republičkog i pokrajinskog javnog medijskog servisa.
Pisalo je to u zakonu, ali je to uzurpirana nadleznost.

et Vasa.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 4:51 pm

William Murderface wrote:Onda te nisam dobro razumeo. Šta je tačno izazvalo nacionalističku reakciju? Privatizacija lokalnih medija?

Ja ti govorim o sledećem - ako je reakcija takva već na tom primeru, možeš misliti kakva će biti oko ukidanja institucija koje imaju neku istoriju, sa kojima se ljudi identifikuju, itd.
Ja sam rekao Ani Makan, predsednici saveta Hlas Ludu je novina, a ne bilten saveta. Smisao novine je da kritikuje vlast a ne da očuva slovačku kulturu , odnosno rekao sam ono što i Vasa kaže, da saveti svode manjinsku politiku na etničko predstavljanje i nacionalistička redakcija je bila :

tata ti je Slovak, a dolazis ovde i govoris nam srpski, stidis se svog naroda sram te bilo

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 4:53 pm

Auh. Pa dobro, ali to ti kažem - sigurno možeš na neki način regulisati da se čuju različiti glasovi iz te zajednice, a ne samo njen. Nema ona ništa više prava na taj identitet nego ti, a posebno ne na osnovu brojanja krvnih zrnaca.

Edit: Mislim jasno je da se nacionalizam u tom slučaju poteže da bi se branila sopstvena pozicija moći.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 5:07 pm

Nije Vojvodina kao u Balaševićevoj pesmi (otac joj bio lađar pola Rumun pola Mađar). Na manjinskim izborima postoje proksi opcije velikih stranaka. Kod Slovaka sad malo više od pola ima DS i grupa građana slovačkih intelektualca, ostalo naprednjaci. Ana Makan, koja je pokrajinska funkcionerka DS je između ostalog imala u kampanji obećanje da će ići od jedne do druge slovačke trudnice i ubeđivati roditelje da daju decu tradicionalna slovačka imena ,jer se ista daju sve manje (svi daju deci ta kratka imena Una, Rea, Lea, Tea, kao za pse )... Nego niko ne prati to, pošto manjine služe da igraju kolo..

Oko samih medija, mi smo krivi (mi unitaristi, DSS konkretno) , ideja je bila da se samo razbuca ta veza saveta i medija , a nije se razmišlajlo šta će posle biti s tim .  U tržišnom modelu , različiti glasovi iz zajednice se sigurno neće čuti..

Lično : nije to moj identitet. Ja sam Srbin.

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 5:14 pm

Pa naravno da nije, niti može da bude, ali je opet puno više od ljudi zatvorenih u etničke zabrane. Nacionalistička politika je svuda okolo, teško je da se to ne odrazi i u na Vojvodinu, ali opet se Vojvodina ne vidi prosto kao nametnut većinski identitet. Srbija bi to bila i to jeste. Država srpskog naroda i podstanara. Vojvodina to baferuje, i u tom smislu jeste faktor političke stabilnosti. Ukini taj bafer i imaš srpsku državu odozgo, i manjinske zajednice dole koje će se još više insulirati, a između ništa da posreduje između ta dva.

Ovo za DSS i unitariste - sam si rekao.

_____

Post by beatakeshi on Tue Oct 06, 2015 5:16 pm

šuvar wrote:Lično : nije to moj identitet. Ja sam Srbin.

Auto - šovinisto.

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 5:17 pm

Mislim da Šuvar vozi bicikl.

_____

Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 5:57 pm

William Murderface wrote:Pa naravno da nije, niti može da bude, ali je opet puno više od ljudi zatvorenih u etničke zabrane. Nacionalistička politika je svuda okolo, teško je da se to ne odrazi i u na Vojvodinu, ali opet se Vojvodina ne vidi prosto kao nametnut većinski identitet. Srbija bi to bila i to jeste. Država srpskog naroda i podstanara. Vojvodina to baferuje, i u tom smislu jeste faktor političke stabilnosti. Ukini taj bafer i imaš srpsku državu odozgo, i manjinske zajednice dole koje će se još više insulirati, a između ništa da posreduje između ta dva.

Ovo za DSS i unitariste - sam si rekao.
Ili to ili da ih tretiramo kao građane jebiga.
beatakeshi wrote:
šuvar wrote:Lično : nije to moj identitet. Ja sam Srbin.

Auto - šovinisto.
Vladan Glišić mi reko jednom da on poštuje što sam izabrao da budem Srbin

posle je rekao i da smirim ženu, tako da eto nije uspelo to među nama. Al ako se oni voli šta sad...

Post by fernoux-h on Tue Oct 06, 2015 6:04 pm

Šuvar i varivo wrote:
Vladan Glišić mi reko jednom da on poštuje što sam izabrao da budem Srbin

posle je rekao i da smirim ženu, tako da eto nije uspelo to među nama. Al ako se oni voli šta sad...

Nije moglo bez ograđivanja...

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 6:06 pm

od Vladana Glišića?

Post by fernoux-h on Tue Oct 06, 2015 6:07 pm

Da...

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 6:09 pm

od Vladan Glišića se treba ograditi rovom i bodljikavom žicom i pucati na njega s ove stane rova i bodljikave žice.

Post by fernoux-h on Tue Oct 06, 2015 6:12 pm

Znaš dobro da nije u tome poenta ovde. Dobro, u nekom trenutku svog života si vodio razgovor sa Vladanom Glišićem, ne mora odma ograda i pravdanje jebote.

_____
Guest

Post by Guest on Tue Oct 06, 2015 6:15 pm

ma ne (znaju svi da sam DSSovac kolko tolko, i naravno da imamo kontakte sa Dverima) , nego anegdota.. sedimo tako, nas četiri para, pričamo kako da Dveri privuku više žena.. Nina kaže da to što stave jednu ženu da se slika pored njih, nije isto kao i obraćanje ženskim glasačima, on ne odgovori njoj, nego se okrene ka meni i kaže "smiri ženu".

bolid.

Post by fernoux-h on Tue Oct 06, 2015 6:16 pm

Dobro, jeste bolid.

_____

Post by William Murderface on Tue Oct 06, 2015 7:03 pm

Šuvar i varivo wrote:ma ne (znaju svi da sam DSSovac kolko tolko, i naravno da imamo kontakte sa Dverima) , nego anegdota.. sedimo tako, nas četiri para, pričamo kako da Dveri privuku više žena.. Nina kaže da to što stave jednu ženu da se slika pored njih, nije isto kao i obraćanje ženskim glasačima, on ne odgovori njoj, nego se okrene ka meni i kaže "smiri ženu".

bolid.

U je.

Znaš ono kad Kortni zajebavala Aksl Rouza - "Hoćeš da budeš kum našoj bebi?"

Aksl se iznervira, okrene se prema Kurtu i kaže - "You bette tell your bitch to shut up!"

Kurt se okrene prema Kortni i kaže: "Shut up, bitch!", i onda oboje u smeh, a Aksl se samo besno okrene i ode.

_____

Post by ficfiric on Thu Oct 08, 2015 9:26 am

BREAKING NEWS!!!!!!!!!

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:14 am