Zlo dana

Share

Re: Zlo dana

Post by Blind Lime Pie on Mon Jul 17, 2017 3:50 pm

Onaj Kamponeski je pokazao karte i rekao na fejsu šta ga zapravo tišti. "Tim ludacima su okidač nove mere koje je država donela", misleći naravno na zakon o sprečavanju porodičnog nasilja. To je i Zoćina misao, dabome, samo je nikada ne bi javno izrekao.
Nemojte molim vas da upadate u neke svoje mehurove. Ovo što piše Milivojević je većinski stav u zemlji. Ovde se nakuplja silno zlo, a nakon ove vlasti moraćemo da izdržimo i jedan period tokom koga će nosioci političke moći živeti od ugađanja tom sentimentu. Nismo mi još videli najgore.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa
kuj će kuću da mi prepokriva

Post by plachkica on Mon Jul 17, 2017 3:57 pm

ovde se može govoriti o boljitku kad se prekine materijalni sunovrat pojedinaca.
da bi uopšte mogli razmišljati o bilo kakvom kvalitetivnom napretku društva,
posle vučića mora doći neko ko će omogućiti ekonomski napredak, a onda polako,
uz obaveznu eliminaciju crkve iz javne sfere.

(ili neka velika katastrofa svetskih razmera, posle kog će krenuti pravljenje od početka.)

Post by plachkica on Mon Jul 17, 2017 4:02 pm

Dnas je privedena jedna žena na protestu protiv nasilja.
U međuvremenu je puštena.
Protest je bio u 10h ispred ministarstva.

Post by Blind Lime Pie on Mon Jul 17, 2017 4:06 pm

Crkva je poslušni i gotovo potpuno pacifikovani prirepak vlasti i u daleko manjoj meri utiče na njene odluke nego u periodu 2000-2012.

Ako apstrahujemo korupciju i autoritarne težnje vlasti, ova država (kažem država, a ne režim, jer ovi procesi traju još od 2000. i ovaj režim ih nije prekinuo) i nominalno i u praksi pokušava da reprodukuje liberalne trendove na kojima je zasnovana EU. Ovaj Zakon o sprečavanju porodičnog nasilja je tipičan primer za to. Ja govorim o tome šta će se dogoditi kada pukne već terminalno načeta osovina evropske ideje u Srbiji, što će, nemam nikakvu sumnju u to, koincidirati sa odlaskom ove vlasti. Ovde će nastupiti privremena tiranija malograđanskog konzervativizma, kao u Poljskoj. Glasači su u potpunosti spremni na to.

I daj da ne svodimo sve na materijalni sunovrat. U Poljskoj se živi mnogo bolje nego ovde, izbegla je recesiju, što Poljake nije sprečilo da imaju najgore mračnjake na vlasti. U Turskoj je sunovrat sekularizma koincidirao sa ogromnim rastom standarda, itd itd.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by Veletin on Mon Jul 17, 2017 4:30 pm

Grafiti kod Pevca

Post by Ointagru Unartan on Mon Jul 17, 2017 4:46 pm

Photino Bird wrote:Komentatori su većinski na strani Milivojevića.

Photino Bird wrote:Ovo što piše Milivojević je većinski stav u zemlji.

Komentari u Politici kritikuju njegov tekst u ogromnoj vecini.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Mon Jul 17, 2017 4:47 pm

Ne bih ni ja rekao da je vecinski. Ima veliku podrsku, to da, ali vecinski nije. Naravno, moze da postane. Delom i zahvaljujuci Zoci

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by паће on Mon Jul 17, 2017 4:47 pm

Veletin wrote:Grafiti kod Pevca

Да, дефинитивно је пао квалитет графита. Оно при дну стране, на "обновљеној фасади" је веома испод нивоа. Да су бар ауторима обезбедили некакве скеле па да могу да ураде цео зид, да се не види колико је неравно урађен стиропор.

Некад су графити били маштовитији, сликовитији. Јбт па ја сам овде пре само пет година снимио боље од тог.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
bare conductors run through the bus

Post by Utvara on Mon Jul 17, 2017 4:48 pm

"Jebaćemo smrdljivu ribu (Olympiakos)" je na "Zlu dana"?

Nije to dovoljno zlo za ovaj topik, pokazalo se da su navijači jedno vrlo malo i pripitomljeno zlo.

Post by Kinder Lad on Mon Jul 17, 2017 5:07 pm

Photino Bird wrote:Onaj Kamponeski je pokazao karte i rekao na fejsu šta ga zapravo tišti. "Tim ludacima su okidač nove mere koje je država donela", misleći naravno na zakon o sprečavanju porodičnog nasilja. To je i Zoćina misao, dabome, samo je nikada ne bi javno izrekao.
Nemojte molim vas da upadate u neke svoje mehurove. Ovo što piše Milivojević je većinski stav u zemlji. Ovde se nakuplja silno zlo, a nakon ove vlasti moraćemo da izdržimo i jedan period tokom koga će nosioci političke moći živeti od ugađanja tom sentimentu. Nismo mi još videli najgore.

Hm, ne znam sta je "mehur". Ako moj stav deli tipa milion ljudi u zemlji ja to ne bih bas zvao mehurom

_____
alt-lib

Post by Kondo on Mon Jul 17, 2017 5:31 pm

Utvara wrote:"Jebaćemo smrdljivu ribu (Olympiakos)" je na "Zlu dana"?

Nije to dovoljno zlo za ovaj topik, pokazalo se da su navijači jedno vrlo malo i pripitomljeno zlo.

videces za 10 dana sta su spremili najverniji.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by паће on Mon Jul 17, 2017 5:33 pm

Kinder Lad wrote:
Hm, ne znam sta je "mehur". Ako moj stav deli tipa milion ljudi u zemlji ja to ne bih bas zvao mehurom

Мехур је мехур и кад му је пречник 2км. Важније је колико траје и кад ће да се распрсне.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
bare conductors run through the bus

Post by No Country on Mon Jul 17, 2017 6:14 pm

Utvara wrote:"Jebaćemo smrdljivu ribu (Olympiakos)" je na "Zlu dana"?

Напротив, навијачи су социјализовано зло. Насиље које је "припитомило", себи прилагодило друштво у целини.

Post by Utvara on Tue Jul 18, 2017 12:21 am

A šta to spremaju najverniji? Čiji to najverniji inače, ovaj padež "гавримуње" možda znači "one koji pevaju pesmu гавримуње" ili gavri munje same?

Ideja da ta poprilično jadna gomila lumpena na stadionima "prilagođuje društvo sebi" se pokazala kao činjenično netačna.
Tako nešto može da napiše samo neko slep pored očiju, ko ne vidi šta je Vučić uradio na tribinama.

Gde je Genosse Otto? On je napisao najbolji post o fudbalu ikada.

Post by Kondo on Tue Jul 18, 2017 12:24 am

mladicu sacekaj 10 dana, mislim da ce dosta tvog samouverenja pasti u strokavu vodu.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by No Country on Tue Jul 18, 2017 1:15 am

Utvara wrote:Ideja da ta poprilično jadna gomila lumpena na stadionima "prilagođuje društvo sebi" se pokazala kao činjenično netačna.
Tako nešto može da napiše samo neko slep pored očiju, ko ne vidi šta je Vučić uradio na tribinama.
Одавно се то излило са стадиона. Од Аркана, не од Вучића. Вучић је само затворио круг, од вође навијача до председника државе. Само немој да мислиш да је таква трансформација уопште могућа, ако је не прати и паралелна трансформација државе/ друштва.

Post by Gargantua on Tue Jul 18, 2017 8:05 am

Biljana Keller
17 hrs ·

kada opet raspravljate o zoranu milivojeviću, podsećam vas da on nije ni psihijatar, ni psiholog, ni doktor nauka, već lekar opšte prakse i samo svršeni TA edukator, čiji lični lukrativni biznis direktno zavisi od broja klikova i gugl citata, koje izaziva namernim skandaloznim, nestručnim, često rasističkim, ksenofobičnim, mizoginim i priglupim izjavama u dnevnoj štampi.

on je estradna pojava koja zaradjuje tako što ljudi čuju za njega, vide "dr" ispred imena i "zdravorazumski" razumeju njegovo podilaženje najnižim nagonima patrijarhalnog muškarca i onda klikću besomučno, kupuju njegove lajf koučing brošurice i doprinose ličnom bogaćenju jednog tabloidnog smutljivca.

milivojević je odabrao put kojim se, u ovom društvu, najčešće ide: nije mogao da uči, pa da specijalizira psihijatriju, nije mogao da uči, pa da stvarno doktorira, odabrao je trening i "edukaciju", slikanje za TV i izazivanje skandala po novinama, sve prećutkujući jednu ambivalentnu situaciju u kojoj večina misli da je trener psihoterapije isto što i doktor psihijatrije, da je on stvarno neki stručnjak, da stvarno nešto misli i zna, lepeći se uvek za najupečatljivije teme koje vladaju medijima, učestvujući u debati namerno kontroverznim stavovima, da bi izazvao pažnju i zaradio novac.

bolje da vam ona baba na stanici trieskeca kod veterinarskog čita sa dlana, time ćete biti bliže nauci i medicini, nego da pomislite da vam ovaj "dr" ima nešto stručno reći o bilo čemu, a posebno o životu i o smrti onih najranjivijih koje jedno društvo može da ima. milivojević samo pokušava da zaradi još malo pažnje, a sledstveno i proda koju knjigu više, ovog puta na zadavljenom detetu i zaklanoj majci, što ih porodica još ni sahranila nije. blokirajte morodera i u glavi i u novčaniku, to je jedini način.

Post by William Murderface on Tue Jul 18, 2017 11:57 am

Deco, jel dosta? NIIIIIJEEEEE!

Две трагедије у центрима за социјални рад у Београду овог лета указују на дубоке, тешке и непоправљиве слабости и некомпетентност целокупног система заштите породице у Србији. У жижу су, наравно, одмах спремно ускочиле агресивне феминисткиње, које су и ове трагедије искористиле за своју политичку агенду. Са стручне стране посматрано, насиље је насиље, без обзира на то ко га чини. Закон о спречавању насиља у породици, који је у Србији недавно ступио на снагу, није само за мушкарце. Он је за све породичне насилнике и насилнице.

Када је већ реч о женама и мушкарцима, не треба заборавити да практично сва чедоморства (убиства беба) свуда у свету чине искључиво жене, а готово никада мушкарци. Дакле, две трагедије у Београду не говоре ништа у прилог феминистичкој политици и пропаганди. Оне говоре у прилог заштити породице од сваке врсте насиља и од свих насилника – и мушкараца и жена.

Суштина ових случајева није у томе да се направи нови јаз између жена и мушкараца, или да се центри за социјални рад разапну на стуб срама.
http://www.politika.rs/scc/clanak/385115/Pogledi/Protiv-nasilja-ne-protiv-muskaraca-ili-zena

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 18, 2017 12:01 pm

ovo je, dakle, kampanja čitava.

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by William Murderface on Tue Jul 18, 2017 12:02 pm

Btw, placam pivo onome ko nadje ovog coveka preko gugla. Mislim da je potpuno fiktivan lik u pitanju. Google images izbacuje zanimljiv rezultat.

Last edited by William Murderface on Tue Jul 18, 2017 12:04 pm; edited 1 time in total

_____

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 18, 2017 12:03 pm

Pokušavam isto i ne ide mi

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by William Murderface on Tue Jul 18, 2017 12:05 pm

Probaj g images, iznenadices se:)

_____

Post by Blind Lime Pie on Tue Jul 18, 2017 12:06 pm

Mike , Small Business Owner

_____
jao Spaso, moje zlato
kuj će decu da mi čuva
kuj će drva da mi cepa

Post by beatakeshi on Tue Jul 18, 2017 12:07 pm

Čekamo burunđanskog ambasadora u Kanadi (NC) da se probudi.

Post by Daï Djakman Faré on Tue Jul 18, 2017 12:07 pm

lik ne postoji na internetu. i ja guglam vec 10 min.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Jul 28, 2017 1:02 pm